test PAPP-A Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 02.10.03, 12:17
    Czy ktoś się orientuje gdzie w Poznaniu można wykonać test PAPP-A? I ile
    kosztuje? Pozdrawiam Monika
    • Cześć, nie wiem gdzie w Poznaniu, ale i tak wyniki przyslą ci z Łodzi ;)
      Tak było w moim przypadku, bo chyba w Łodzi jest centrum testowe. W Warszawie
      pewność w temacie zdrowia dziecka kosztuje od 520 do 680 zł. Drogo jak piorun,
      ale warto mieć spokojny sen.
      Pozdrawiam
      Mar
    • Dzięki za odpowiedź. Znalazłam w internecie przychodnie, właśnie z Łodzi gdzie
      można wysłać próbki krwi na bibule, którą wczesniej Ci wysyłają ale aż nie chce
      się wierzyć, że takie badanie jest w pełni wiarygodne...Jaką drogą Ty miałaś
      wysyłaną krew? Pozdrawiam Monia
      • Witaj
        nie ryzykowałabym wykonywania tak ważnego badania w tak,hm,dziwny sposób.
        W Poznaniu jest chociażby np.oddział Medicoveru,który gwarantuje bardzo wysoką
        jakość usług i na pewno tam można wyk.to badanie,w necie łatwo znajdziesz adres
        i nr telefonu pod którym możesz zapytać o koszt.pzdr.
    • Ja jestem z Łodzi i płaciłam za badanie 250 zł.
      • Witam,

czy ktos mi wyjasni co to jest za badania?? Warto je wykonac???

dzieki i pozdrawiam,

--
        Virfa
        • Witajcie
          Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie
          przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, Edwardsa i Patau u płodu. Składa
          się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów
          ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym
          wieku. Na podstawie jego wyniku wyodrębniona zostaje grupa kobiet ciężarnych, u
          których ryzyko aneuploidii u płodu jest podwyższone, i tym kobietom proponowany
          jest test diagnostyczny – np. amniopunkcja, w wyniku, której można rozpoznać
          chorobę płodu, lub ją wykluczyć. W chwili obecnej po wykonaniu testu PAPP-A u
          większości kobiet starszych okazuje się, że ryzyko choroby płodu jest na tyle
          niskie, że nie uzasadnia wykonania amniopunkcji. Obecnie test PAPP-A jest
          badaniem o najwyższej wykrywalności zespołu Downa i innych aneuploidii (
          czułość testu w kierunku zespołu Downa około 85 – 90 % co oznacza, że
          wykrywalnych jest około 9 na 10 płodów chorych. Dla porównania ogólna czułość
          testu potrójnego wynosi około 60 – 65 %).
          Test PAPP-A – zasady wykonywania.
          Pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży pobierana jest próbka krwi pacjentki.
          Zazwyczaj tego samego dnia wykonywane jest badanie USG ciąży, które jest
          niezbędne dla dokonanej oceny wieku ciążowego. We krwi wykonywane jest pomiar
          stężenia dwóch substancji, które są markerami zespołu Downa i zespołu Edwardsa
          płodu, badanie powinno być uzupełnione u ultrasonograficzny pomiar warstwy
          płynu w obrębie tkanki podskórnej szyi płodu – przezierności karkowej.
          Biochemicznymi markerami oznaczanymi we krwi są: białko ciążowe A ( PAPP-A ) i
          wolna podjednostka beta gonadotropiny kosmówkowej ( wolne beta hCG ). Markerem
          ultrasonograficznym jest przezierność karkowa. W ciążach powikłanych z zespołem
          Downa poziomy PAPP-A są obniżone, a wolne beta hCG i przezierność karkowa są
          podwyższone. W ciążach z zespołem Edwardsa i Patau stężenie PAPP-A i beta hCG
          są obniżone a przezierność karkowa jest zwiększona.

Wydaje mi się, że warto zwłaszcza jeśli ktoś ma więcej jak 30 lat i nie ma
          wskazań do amnipunkcji, która ma najlepszą wykrywalnośc chorób genet.
          Pozdrowienia Aga

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.