Dodaj do ulubionych

Powracające przykre wspomnienie

26.10.14, 16:52
bbyłem kiedyś świadkiem wypadku samochodowego, który był dość drastyczny w swoich skutkach
to było jakieś 7 lat temu, a do tej pory potrafi mi stawać przed oczami tamten widok, potrafię się też obudzić w nocy, kiedy mi sie przyśni
myślałem, że z czasem przejdzie i w sumie jest to coraz rzadsze, ale nadal gdzieś siedzi z tyłu głowy
myślicie, że da się to jakoś wymazać? że kiedyś przestanie mnie nawiedzać wizja rozbitych samochodów i tych ludzi w nich... na samą myśl teraz jak to piszę dostaję drgawek
Edytor zaawansowany
  • 29.10.14, 15:15
    W pewnym sensie da się to "wymazać" - drastyczne/traumatyczne doświadczenia często zapisują się w pamięci w postaci żywego, emocjonalnego obrazu, który często powraca. Może być tak, że w końcu Twoje wspomnienie faktycznie się zatrze. Możesz również podjąć się krótkoterminowej psychoterapii - sądzę, ze kilka sesji z doświadczonym w pracy z traumą psychoterapeutą powinno wystarczyć.
    Pozdrawiam
    Marek Jaros/Klinika Stresu
  • 21.11.14, 17:17
    a ktos sie orientuje ile takie cos moze kosztowac?
  • 05.11.14, 11:12
    ja miałem w dzieciństwie wypadek i długo pźóniej jeszcze po nocach mi się sniło, ale w końcu przeszło, wiec głowa do góry!
  • 06.11.14, 17:07
    chyba niestety się nie da za bardzo czegoś takiego wymazać
  • 07.11.14, 15:26
    całkowicie na pewno się nie da, ale na pewno da sie to jakoś przepracować na tyle, żeby nie przynosiło już takich emocji na co dzień
  • 08.11.14, 18:18
    badencja napisała:

> całkowicie na pewno się nie da, ale na pewno da sie to jakoś przepracować na ty
    > le, żeby nie przynosiło już takich emocji na co dzień

Tez mi sie tak wydaje, z odpowiednia pomoca mozna praktycznie zapomniec
  • 14.10.15, 20:34
    Ciezko jest pozbyc sie takich mysli, tez dopadają mnie czasem takie natretne wspomnienia, nie sa one jednak tak dramatyczne jak u Ciebie. Mozesz sam probowac z tym walczyc lub lwasnie udac sie do psychoterapeuty.
  • 06.10.17, 08:18
    Być może nigdy o tym nie zapomnisz, może to znak, żebyś komuś pomógł? Jest bardzo dużo potrzebujących.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.