Dodaj do ulubionych

wahania nastrojów

17.11.14, 19:09
Ostatnio zaobserwowałem u siebie straszne wahania nastrojów, przykładowo: jednego dnia bawiące się głośno dzieciaki doprowadzają mnie do szaleństwa, że mam ochotę uciekać jak najdalej, a drugiego dnia już zupełnie mi to nie przeszkadza, a nawet sam z chęcią dołączam do ich zabaw o ile czas mi na to pozwala. nie wiem skąd to się bierze, nie zauważyłem żeby było to związane z czymkolwiek jakimiś prawidłowościami, co o tym myśleć? wszystko ze mną ok?
Edytor zaawansowany
  • 24.11.14, 18:54
    może jakies stresy w pracy w ciągu dnia tak na Ciebie wpływają?
  • Gość: gfgg IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.14, 18:55
    Zbadaj krew na TSH. Pewnie problem z tarczycą
  • 27.12.14, 10:25
    wahania nastrojów w ciągu dnia tak na Ciebie wpływają ano to wiadomo -
    Choroba afektywna dwubiegunowa..
    Przestan<> KLAMAC do szaleństwa TO BYV związane z czymkolwiek jakimiś prawidłowościami BIZNESUI A ON zabija prawdziwie klamstwa nawet po za granicami polski ,idiotka slodka Medical Wkrakowie juz Koniec z choroba tak do pracy
    ,póki nie miałeś jeszcze zawału,bo takie stresy to najlepsza droga do poważniejszych problemów-zdrowotnych!!!Powodzenia.

--
    Lepiej grzeszyć, a później żałować, niż żałować, że się nie zgrzeszyło
    Re: wahania nastrojów skasujcie
    Odpowiedz
    ekspert_klinika.stresu 13.12.14, 11:01
    Dzień dobry
    Na podstawie tego krótkiego opisu objawów, trudno określić przyczynę pana kłopotu, tym trudniej że może być ich kilka, od tych związanych z reakcją na napięcie psychologiczne, aż do pochodzących z fizjologii i stanu zdrowia. Najrozsądniej będzie zacząć od wykluczenia przyczyn zdrowotnych, np. określenia poziomu hormonów i wykonania podstawowych badań, kiedy okaże się że somatycznie jest pan zdrowy, można zająć się poszukiwaniem przyczyn psychologicznych.
    Pozdrawiam Eliza Istynowicz/Klinika Stresu.
    Odpowiedz
    nchyb 15.12.14, 10:42
    ile masz lat?
    może to już męski odpowiednik menopauzy czyli andropauza i stąd hormonalne wahania nastrojów?
    Odpowiedz
    jaybe 17.12.14, 11:02
    Nie łykaj żadnych tabletek,bo to bez sensu.W okolicach 40stki,facet przez to przechodzi,stresy,obawy, jeszcze tyle do zrobienia,a czasu ubywa;naucz się cieszyć tym co masz i czerpać z tego radość siłę,bo dzieci tylko raz są małe.Może stawiasz sobie poprzeczkę zbyt wysoko,dlatego się szarpiesz.Ja to zrozumiałem,kiedy straciłem wszystko,dlatego teraz,zamiast 4samochodów cieszę się że mam tylko 2,zamiast 6domów,cieszę się że mam tylko 3itp.Nadchodzą święta,ciesz się chwilą,potrzebujesz odpoczynku i refleksji,dokąd zmierzasz w życiu i co jest tak naprawdę w życiu ważne i co chcesz osiągnąć.Ustaw sobie poprzeczkę na takiej wysokości,żebyś nie musiał się męczyć i miotać.Moje dzieciaczki nie były szczęśliwe,kiedy ja byłęm zestresowany i mówiły to żone bo nierozumiały,że ja działąm dla naszego wspólnego dobra,teraz mam luz,kasę mniejszą,ale cieszymy się sobą i zawsze znajdujemy czas na kilka wakacji w roku,więcej rozmawiam z dziećmi tłumacząc im,że tata za dużo pracował,dlatego był czasami przykry.Leków nie polecam,bo farmokologią nie wyleczysz problemów,może jedynie zamaskujesz objawy,ale to nie jest rozwiązanie.Wyluzuj kolego,póki nie miałeś jeszcze zawału,bo takie stresy to najlepsza droga do poważniejszych problemów-zdrowotnych!!!Powodzenia.
    Odpowiedz
    Gość: Sekret IP: *.opera-mini.net 24.12.14, 13:27
    eh .. przemęczona jesteś i tyle.. weź jakiś ziołowy lek na nerwy nervomix control , to mogę Ci polecić - bo ja to biorę i działa na mnie wyciszająco nie usypia. Działa jak należy i jest godny polecenia
    Powiadamiaj o nowych wpisach
    Polecamy na Forum
    Spotykamy się od niedawna, a święta za pasem. Co kupić nowemu chłopakowi?
    Kobieta
    Ma 6 lat, nie chce jeść mięsa. Jak radzić sobie z wegeprzedszkolakiem?
    Wegetarianizm
    Córka ma 7 lat, postanowiła zmienić imię. Czy powinnam się zgodzić?
    Rodziny wielodzietne z wyboru
    Aniołki, świeczniki, figurki i inne głupie ozdoby.. Po co komu takie kurzołapy?
    Aranżacja wnętrz
    Najnowsze z forum Stres i emocje
    13.12.14, 16:20nieśmiałość (8) Gość: paniN
    04.12.14, 19:39Jak ukryć nerwy? (25) aszuelka
    30.11.14, 17:29relaks po pracy (46) trololinka123
    30.11.14, 16:45jestem gruba :( (5) raj-ana
    29.11.14, 12:10depresja - martwię się o koleżankę, jak pomóc? (15) badencja
    27.11.14, 16:19Ukryte środki uspokajające (3) Gość: Edith
    27.11.14, 16:18Jak uspokoić atak nerwicy lękowej? (6) zebra12
  • Gość: Bożena IP: *.tychy.pl 10.01.15, 18:54
    Wszystko niby dobrze raz się człowiek cieszy a raz nie hm co może być tego przyczyną pocieszę Cię też tak miałam .Teraz najważniejsze odpowiedź na to pytanie jest takie jest tak że mamy ciało i dusze jeśli na duszy są jakieś grzechy w szczególności ciężkie to właśnie ciało nie będzie się dobrze czuło bo co na duszy to trąci to w ciało nie ma inaczej trzeba się bardzo dobrze wyspowiadać przypomnieć sobie wszystkie grzechy z przeszłości .Dosłownie tak samo miałam raz się cieszyłam a za chwilę denerwowałam i tak wiele lat się męczyłam dopiero jak się dobrze wyspowiadałam to te wszystkie moje problemy zniknęły nie denerwuje mnie to co kiedyś denerwowało i co ciekawe nie musiałam iść do żadnych lekarzy teraz jestem spokojna i poukładana w środku a wcześniej to była jakby burza w środku mnie .Pomyśl bo warto być w tym spokoju który teraz mam za nic go nie oddam bo bez Pana Boga nie ma spokoju nie znajdzie się spokoju na tym świecie tylko Pan Bóg daje spokój .
  • 30.11.14, 13:25
    Facetowi chlopa brakuje? U kobiety to wiadomo - dobrego seksu brak :D
  • 03.12.14, 00:02
    Może to być niedobór magnezu lub niedoczynność tarczycy.
  • 10.12.14, 01:37
    albo jedno i drugie
  • Gość: an IP: 91.207.185.* 10.12.14, 19:40
    pasożyty to mogą być
  • 13.12.14, 07:56
    Choroba afektywna dwubiegunowa?

--
    Lepiej grzeszyć, a później żałować, niż żałować, że się nie zgrzeszyło
  • 13.12.14, 11:01
    Dzień dobry
    Na podstawie tego krótkiego opisu objawów, trudno określić przyczynę pana kłopotu, tym trudniej że może być ich kilka, od tych związanych z reakcją na napięcie psychologiczne, aż do pochodzących z fizjologii i stanu zdrowia. Najrozsądniej będzie zacząć od wykluczenia przyczyn zdrowotnych, np. określenia poziomu hormonów i wykonania podstawowych badań, kiedy okaże się że somatycznie jest pan zdrowy, można zająć się poszukiwaniem przyczyn psychologicznych.
    Pozdrawiam Eliza Istynowicz/Klinika Stresu.
  • 15.12.14, 10:42
    ile masz lat?
    może to już męski odpowiednik menopauzy czyli andropauza i stąd hormonalne wahania nastrojów?
  • 17.12.14, 11:02
    Nie łykaj żadnych tabletek,bo to bez sensu.W okolicach 40stki,facet przez to przechodzi,stresy,obawy, jeszcze tyle do zrobienia,a czasu ubywa;naucz się cieszyć tym co masz i czerpać z tego radość siłę,bo dzieci tylko raz są małe.Może stawiasz sobie poprzeczkę zbyt wysoko,dlatego się szarpiesz.Ja to zrozumiałem,kiedy straciłem wszystko,dlatego teraz,zamiast 4samochodów cieszę się że mam tylko 2,zamiast 6domów,cieszę się że mam tylko 3itp.Nadchodzą święta,ciesz się chwilą,potrzebujesz odpoczynku i refleksji,dokąd zmierzasz w życiu i co jest tak naprawdę w życiu ważne i co chcesz osiągnąć.Ustaw sobie poprzeczkę na takiej wysokości,żebyś nie musiał się męczyć i miotać.Moje dzieciaczki nie były szczęśliwe,kiedy ja byłęm zestresowany i mówiły to żone bo nierozumiały,że ja działąm dla naszego wspólnego dobra,teraz mam luz,kasę mniejszą,ale cieszymy się sobą i zawsze znajdujemy czas na kilka wakacji w roku,więcej rozmawiam z dziećmi tłumacząc im,że tata za dużo pracował,dlatego był czasami przykry.Leków nie polecam,bo farmokologią nie wyleczysz problemów,może jedynie zamaskujesz objawy,ale to nie jest rozwiązanie.Wyluzuj kolego,póki nie miałeś jeszcze zawału,bo takie stresy to najlepsza droga do poważniejszych problemów-zdrowotnych!!!Powodzenia.
  • Gość: Sekret IP: *.opera-mini.net 24.12.14, 13:27
    eh .. przemęczona jesteś i tyle.. weź jakiś ziołowy lek na nerwy nervomix control , to mogę Ci polecić - bo ja to biorę i działa na mnie wyciszająco nie usypia. Działa jak należy i jest godny polecenia
  • Gość: Leniwiec IP: *.play-internet.pl 30.12.14, 11:13
    proponuje Ci nervomix control , naprawdę skuteczny , może to przesilenie zimowe ?
  • 05.01.15, 18:18
    Brak pieszczot.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • 05.01.15, 18:25
    Może być tarczyca ,pieszczoty, depresja.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • 30.01.15, 18:10
    Chyba każdy tak ma, zależy w dużej mierze od nastroju jaki mamy danego dnia, czy mamy jakieś zmartwienia itd.

--
    Harmonia Istnienia-rozwój duchowy
  • 17.02.15, 10:01
    Wahania nastrojów są uzależnione zazwyczaj od wielu czynników: Twojej bieżącej sytuacji (ewentualnych problemów w pracy, życiu zawodowym, osobistym itd...), niezaspokojonych i tłumionych potrzeb, poziomu stresu i wypoczynku....kiedy coś z tych czynników nawala, a zazwyczaj są to rzeczy nieuświadomione no to tłumaczymy sobie, że są to wahania nastroju...
  • 23.02.15, 13:53
    moja zona tak miała jak była w ciąży;)
  • 26.02.15, 10:58
    Witaj, a ile masz lat?? Może to nastroje związane z andropauzą? To by wszystko wyjaśniało
  • Gość: Dana IP: *.hsd1.in.comcast.net 26.02.15, 19:21
    Koniecznie zrob testy na tarczyce . Pozdrawiam
  • 06.03.15, 18:01
    Ńie wiem a moze ona tego rzeczywiście potrzebuje.... jęczenia leków troski do wytworzenia więzi wiec jesli
    Nie ma nic ewidentne złego co mogłaby nazwać,musi to wymyślac,szkoda tylko ze to jest tak zatruwające innych i z boku wyglada jak zaburzenie.
  • 14.03.15, 15:06
    ja teraz mam podobnie, nie wiem co się dzieje. nigdy mi się nie zdarzało płakać, po prostu nie miałam potrzeby. A teraz od 3 dni ryczę o jakieś byle głupoty, że mnie głowa boli, że nie mogę iść w przyszłym tyg na fitness, że uciekł mi autobus, płaczę, potrafię zawodzić godzinę z takiej błahej przyczyny. Według mnie to jakieś hormony żeńskie mi się wahnęły. Miałam podobną sytuację 3 lata temu, pisałam na studiach kartkówke z angielskiego i nie zdałam. Ryczałam 6 godzin z tego powodu. Kartkówka nie miała żadnego znaczenia, to był angielski dodatkowy, wcale mi na nim nie zależało i na tej kartkówce też, a mimo to nie byłam w stanie przestać płakać. Na drugi dzień dostałam okres. myślę, że to hormony i tyle. przykra sprawa, bo wolałabym mieć unormoway nastrój!!!
  • 02.04.15, 09:55
    również jestem w podobnej sytuacji, jednego dnia jestem wściekła na otaczający mnie świat i generalnie miałabym ochotę zniszczyć wszystko co pojawi się na mojej drodze, a następnego dnia jestem oazą spokoju. aż się zastanawiałam czy wszystko ze mną w porządku. podejrzewam, że to hormony.
  • 24.05.15, 14:25
    Nie raz to zalezy od poziomu zmęczenia, stresów czy wyspania. Ciśnienie i pogoda również może na to wpływać.
  • 25.05.15, 09:44
    Tez tak kiedyś miałam. Lekarz powiedział, ze w pewnym stopniu winne sa hormony ale przede wszystkim była to kwestia długotrwałego stresu, miałam wtedy nowa pracę i malutkie dziecko. Po prostu przemęczenie i duzo obowiązków. Z tego co wiem to może być dużo przyczyn takich wahan nastroju. Nie chce straszyć ale u Koleżanki okazało się , ze to była kwestia ukrytej depresji.
  • 01.06.15, 14:50
    A ile masz lat, jeśli można zapytać? To mogą być jakieś wahania hormonalne... Od dawna tak masz?
  • 14.10.15, 20:27
    Tez tak miałam. Do tego stres i ogolny spadke formy- gorsze funkcjnowanie w pracy, niechec do spotkan towarzyskich :/ Mi na szczescie pomogl suplement w postaci revitasensu- moze rowniez sprobuj, ewentualnie psychoterapia. Ciezko okreslic na podstawie twojego wpisu co dokladnie ci dolega i czy to cos powaznego
  • 23.10.15, 21:46
    Też czasem tak mam. Jednak nie traktuje to w kategoriach jakiegos schorzenia, zaburzenia. Staram sie dyscyplinowac swoje zachowanie- po prostu uwazam ze to kwestia tego ze czasem przenosimy nieswiadomie zlosc na innych, ktorzy sa bogu ducha winni.
  • 28.10.15, 19:33
    Moze jestes przemeczony i dlatego miewasz hustawki nastrojow?
  • 23.01.17, 12:50
    Zapraszam na spotkanie we Wrocławiu z Robertem Rutkowskim - najpopularniejszym psychoterapeutą w Polsce.
    Porozmawiamy m.in. o tym:
    - jak nauczyć się bycia szczęśliwym?
    - jak można zmienić swój los z pełnego udręki na pełen radości?
    - dlaczego jednym udaje się zostać bogatymi i szczęśliwymi, a innym los ciągle rzuca kłody pod nogi?
    - czy jesteśmy skazani na sukces lub na klęskę, czy możemy pomóc losowi, aby nas polubił i dał szansę pławić się w poczuciu szczęścia?
    www.facebook.com/events/583794091818398/
  • 16.02.17, 14:05
    Substancje takie jak inotyzol, l-tryptofan czy kwiat szafranu, wspomagają syntezę i uwalnianie, w obrębie układu nerwowego, dopaminy, a także serotoniny, zwanej "hormonem szczęścia". Dzięki temu pomagają zachować równowagę emocjonalną i wpływają na utrzymanie dobrego stanu psychicznego, w trudnych sytuacjach życiowych.
  • 05.03.17, 21:50
    Można również posłuchać muzyki z linku poniżej,która ponoć ma podobne działanie,o którym się nie przekonałem,bo zasnąłem zanim dosłuchałem do końca. Trzeba jednak próbować różnych metod i sposobów.
    www.youtube.com/watch?v=Op1rgjJAHb8
  • 27.09.17, 11:56
    Może Cię zainteresuje blog zespokojem.pl

Motywem przewodnim bloga jest osiągniecie i utrzymanie spokoju pomimo trudności. Może spodobają Ci się proponowane metody.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.