Dodaj do ulubionych

stres podczas prowadzenia samochodu

01.02.15, 14:27
Chyba najczęściej mnie dotykają sytuacje związane ze stresem podczas prowadzenia samochodu - począwszy od zachowania innych kierowców, a skończywszy na agresywnej jeździe kiedy się spieszę lub coś mnie zdenerwowało. Czy macie jakieś pomysły jak uspakajać nerwy podczas jazdy samochodem?
Edytor zaawansowany
  • ekspert_klinika.stresu 01.03.15, 18:17
    Dzień dobry
    Być może odpowiedzią na Twój problem jest uważność, a więc rodzaj nieoceniającego i niewybiegającego w przyszłość świadomego bycia obecnym w bieżącym doświadczeniu, skupienia się na poszczególnych zmysłach, np. dotyku czy wzroku. Techniki uważności oparte o świadome oddychanie są rodzajem kotwicy która pozwala nam oderwać się od podnoszących poziom napięcia myśli. Na początek spróbuj oddychać przeponowo licząc w myślach do 4 podczas wdechu i 6 wydychając powietrze.
    Eliza Istynowicz/Klinika Stresu.
  • rajka7 31.03.15, 17:47
    jak długo jesteś kierowca? pamiętam mój stres związany z szybsza jazda ... nie wiedziałam co się dzieje, kiedy na dosłownie sekundy czułam jak rosnie we mnie napiecie, które dochodzilo jakby do czubka glowy aby zaraz opadac... Pozniej dowiedziałam się, ze trzeba zachować wyraźny spokoj wewnętrzny, oddychać ia sama swiadomosc, ze już mija bardzo pomagala. A kiedy dowiedziałam się, ze to syndrom szybkiej jazd, który przechodzi spora grupa poczatkujacych kierowcow, to...zupełnie minelo :)
  • wronska91 14.10.15, 20:32
    Moze umów sie na wizyte z psychoterapeutą- on na pewno poradzi ci jakies techniki, ktore pozwola Ci zrelaksowac sie i skupic na jeździe. Z prowadzeniem auta pod wplywem stresu czy nerwów nie ma żartow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.