Dodaj do ulubionych

Jak radzić sobie z nadmierną płaczliwością?

21.07.16, 11:11
Witam,
moim problemem, może wydawać się infantylny, ale dla mnie to poważna sprawa, która wpływa na moje relacje z ludźmi i codzienne funkcjonowanie, jest częsty płacz.
Jestem dorosłą kobietą, ale gdy tylko coś mnie zdenerwuje, zasmuci zaczynam płakać jak mała dziewczynka.
Potem denerwuję się sama na siebie, że nie potrafię sobie radzić z emocjami i powstaje błędne koło.
Kiedyś potrafiłam nad tym panować i 'upust' emocją dawałam tylko w samotności.
Teraz bardzo często odbija się to na moim związku i partnerze, który coraz bardziej jest zirytowany moją postawą, stara się mnie wspierać, ale każdy ma swoje granice i myślę, że gdybym ja miała taką 'płaczkę' w domy to też po jakimś czasie miałabym dosyć.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że tak nie powinno być, że takie zachowanie jest złe zarówno dla mnie jak i mojego otoczenia, ale nie potrafię nad tym panować.
Jak sobie z tym radzić?
Edytor zaawansowany
  • Gość: linka IP: *.lublin.mm.pl 23.07.16, 11:43
    też jestem osobą raczej płaczliwą i trudno mi panować nad emocjami, wzruszam się z byle powodu i dużo przejmuję, kieyś i tak było gorzej teraz jakoś nauczyłam się sama nad tym panować. Raz na jakiś czas po prostu muszę się wypłakać, a jak się mocniej denerwuję to pomaga mi nervomix, jakoś wtedy szybciej e mnie napięcie schodzi. Może i Ty spróbuj?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.