Dodaj do ulubionych

odstresować głowę

06.07.17, 12:04
Dodałam przedwczoraj wątek o stresie, ale do tej pory go nie widzę. Podzielę się więc jeszcze raz tym samym. Jak sobie radzić ze stresem? A raczej jak ja sobie poradziłam i radzę, bo temat nie jest do końca ogarnięty i chyba tak naprawdę nigdy nie będzie, bo takie jest życie. Stresory, które się dało wyeliminować z życia, wyeliminowałam. To kwestia decyzji i wkładu energii. Stresory, których się nie dało pozbyć, zaakceptowałam i żyję z nimi korzystając z różnych narzędzi i metod. Pomaga mi mindfulness, uważna świadomość, czyli bycie tu i teraz. To pomaga na głowę, na to, by nie myśleć nieustannie. Polecam książkę Kabatt Zina "Życie piękna katastrofa", twórcy mindfulness. Korzystałam też ze wsparcia takiego osobistego doradcy, który pomagał mi łapać balans w programie Spirolife balance, to nie terapia i nie coaching. Choć na terapii też wiele lat temu byłam... Najważniejsze to zająć się sobą i zacząć pracę nad sobą. Myślę, że stres jest do opanowania, on nie musi nami rządzić.
Edytor zaawansowany
  • 07.07.17, 16:00
    Gonitwa myśli nieustanna. Marzę o tym żeby nauczyć się być tu i teraz. Zaciekawiłaś mnie tą książką.Wybieram się również na terapię, jednak zbieram się do tego już od 3 lat. Zainteresowałaś mnie tym doradcą zerknęłam na stronę i program wygląda całkiem nieźle, możesz mi przybliżyć w jaki sposób pracuje się w takim programie?
  • 10.07.17, 14:59
    Jeśli zastanawiasz się nad terapią, to może warto. Ale pytasz o ten program. W Spirolife balance pracujesz przez telefon z osobistym doradcą zdrowotnym. Taki nie terapeuta, nie psychiatra tylko ktoś podobny do trenera, towarzysza, motywatora. Całkiem sensowne to. On podsyła Ci ćwiczenia, dobiera je do ciebie, a potem sobie gadacie jak ci poszło, co czułaś, co się zmieniło itd. Korzystałam z tego przez 4 miesiące. Aha i czerpią tam z mindfulness, to oni polecili mi tę książkę.
  • 12.07.17, 15:26
    Najbardziej by mi zależało na pomocy w organizacji czasu- mam taki rodzaj pracy że sama jestem zmuszona mobilizować się do podejmowania działań do tego dochodzą różne problemy osobiste, które dostarczają mnóstwo myśli na minutę i trochę się w tym wszystkim gubię. Myślisz że w tego rodzaj pracy nad sobą mogli by mi pomóc ? Uważasz że ludzie tam pracujący mają kompetencję żeby pracować nad takimi rzeczami. Ty byłaś zadowolona? Widziałaś efekty?
  • 20.07.17, 14:45
    Trudno mi ręczyć za nich. Mnie nie zaszkodzili :) Mają stronę internetową, może poczytaj i wypróbuj. Jeśli potrzebujesz kogoś do pogadania, wysłuchania, trochę do doradzenia i pokierowania mogą ci się przydać.
  • 06.10.17, 07:52
    Może uprawianie sportów, żeby się zmęczyć i nie myśleć? I dużo rozmów żeby oczyścić głowę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.