Dodaj do ulubionych

Mindfulness i reflective practise.

IP: *.internetia.net.pl 12.08.17, 00:29
Czy nie zastanawia Was czasem czym tak na prawdę się stresujemy? Często są to rzeczy albo odległe, albo już minione, które tylko zaprzątają nam (w większości kobiece) umysły. Widząc ten wątek pomyślałam, że w sumie są mechanizmy, które pomogą zredukować niepokój i uspokoić szalejące emocje.
Z zawodu prawnik i mediator, ostatnio dowiedziałam się o mindfulness - czyli sztuce skupienia na tym, co tu i teraz (wiem wiem, beznadziejne tlumaczenie, ale czasem po prostu nie ma odpowiednich słów). Należę, jak większość pań, do grupy raczej przeciwnej czyli mindlessness, ale po zrobieniu testów, okazało się, ze niewiele trzeba. Chodzi tylko o skupienie na tym co własnie się dzieje, co właśnie robię, o czym wlaśnie mówię. Nieustanne wybieganie w przyszość lub przeszłość powoduje u nas to poczucie dyskomfortu. A po co?
Wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale pierwszy krok to świadomość. Potem łatwiej powściągnać siebie i swoje emocje.
A specjalistką od mindfulness jest mediator i psycholog Mary Lou Frank, można o niej przeczytać, bo nawet będzie niedlugo w Polsce na MCP tutaj: www.solvoadvisory.pl
Edytor zaawansowany
  • Gość: Aga IP: *.internetia.net.pl 12.08.17, 00:30
    Chodziło mi o link: www.solvoadvisory.pl/opisowa/our-experts.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.