Dodaj do ulubionych

Jak przerobić sap script na smartform

08.03.06, 09:34
Chciałbym żeby na dokumentach drukować kody kreskowe. Nasze wydruki są w sap
scripcie jak przerobić je na smrt bo wiem że tylko w takim formacie będzie
można umieścić na wydruku kod kreskowy. Jeśli ktoś mógłby mi przesłać
instrukcje albo jakieś wskazówki będę wdzięczny.
Edytor zaawansowany
  • niesmialy 08.03.06, 09:42
    chyba masz złe informacje, w sapscripcie również można drukować kody kreskowe.
    Trzeba wejść w formaty znaków, zaznaczyć check boz kodu kreskowego i wybrać
    odpowiedni

Pozdrawiam
    Daniel
    --
    nieważne, czy wygrasz czy przegrasz... chyba, że przegrasz...
  • wojtas71 08.03.06, 09:47
    tak, spokojnie mozna drukowac kody kreskowe w SapScripcie, trzeba odpowiednia
    czcionke dobrac.

a przerabiac sapscripta na smartformsa - trzeba wszystko od poczatku robic bo
    nijak to ma sie do siebie (zasadnicze roznice).
  • wolfgar 08.03.06, 10:16
    Możecie mi powiedzieć dokładnie jak to zrobić bo niektórzy mówią że nie można.
    (konsultanci wdrażający sapa w naszej firmie)
  • wojtas71 08.03.06, 12:37
    Trzeba ustawic w SapScript wlasciwosci czcionki ktorej bedziemy uzywac juz w
    samym SapScript, ustawic wlasciwosci w polu Bar Code na wybrany kod kreskowy, a
    potem normalnie wybrac ta czcionke (najczesciej wartosc liczbowa) dla danego
    pola. Na obrazku widac:

img102.imageshack.us/img102/3269/13kc2.jpg
  • wolfgar 08.03.06, 16:30
    zrobiłem coś takiego jak radziłeś ale na wydruku mam kilka grubych pojedynczych
    kresek i to tyle nie wiem czy jeszcze coś powinienem skonfigurować czy chodzi o
    coś innego.
  • szeb 08.03.06, 19:39
    Dokladnie opisuje to nota 5196. Radze przeczytac - wtedy na zwyklym laserze jest
    to mozliwe - ta technologia, ale bez simm niestety. Moze jest jakis inny sposob
    (w smarcie bez simm'a sie da w standardzie :)), kto wie?

IMPORTANT NOTE: If you want to print bar codes from R/3 using device type HPLJ4,
    HPLJ5, HPLJ5SI or HPLJ4000 on HP LaserJet 4, 5, 6 or 4000 series printers, you
    need what is known as a SIMM module (IC card). This SIMM module is called
    "JetCAPS Intelligent Barcode SIMM" and can be obtained for most HP LaserJet 4,
    5, 6 and Laser Jet 4000 printers. For more detailed information refer to Note
    121305. Other bar code SIMM modules for HP LaserJet printers are not supported
    by SAP!

IMPORTANT NOTE: If you want to print bar codes from R/3 using device types
    HPLJ4, HPLJ5, HPLJ5SI or HPLJ4000 on Lexmark Optra S 1255, 1855, 2455, 1625,
    Se3455 series printers, you need what is known as a SIMM module (IC card). This
    SIMM module is called "Lexmark Optra Bar code SIMM" and can be obtained from
    Lexmark or from Lexmark authorized distributors and dealers.
    Refer to Note 119471 for more specific information.
  • wojtas71 08.03.06, 22:19
    to jest wlasnie kwestia drukarki.. jaka masz? bo na rozne sa rozne oss noty..

ale sprobuj tak czy siak wydrukowac, czesto podglad wydruku jest inny niz to co
    sie naprawde wydrukuje.
  • wolfgar 09.03.06, 08:22
    ja mam laserjet 1200. czy na niej się da coś zrobić.
  • klucha77 09.03.06, 08:37
    Poszukaj w notach po BAR CODE lub w google. Są biblioteki które się
    doinstalowywuje w Windows i przez SAPLpd można na każdej drukarce drukować kody
    kreskowe, tylko ona trochę kosztuje.

Pozdr
    PM
  • wolfgar 09.03.06, 08:37
    Dodam że w sapie normalnie drukuje kody kreskowe zleceń produkcyjnych czy
    materiałów tylko na dokumentach chciałbym wydrukować dodatkowo kod kraskowy i
    tego nie moge zrobić. Dodam że użyłem zcode39 moż to z tym jest coś nie tak.
  • klucha77 09.03.06, 11:53
    Pytanie tylko na jakich drukarkach drukujesz. Jak na ZEBRACH lub HP, czy Lexmark
    z dołożonym modułem do druku kodów kreskowych to nie masz problemu. Jak ma to
    byc standardowa drukarka to albo dokupisz do niej modół do kodów albo
    zainstalujesz program o którym pisałem wcześniej.

Pozdr
    PM

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka