Dodaj do ulubionych

cenzura na Onecie i Interii

04.05.07, 21:57
Chciałbym zapoznać sie z Państwa opiniami na temat istnienia cenzury w
Polsce. Wiadomo, że istnieje ona w mediach publicznych. TVP Polskie Radio
przypominaja coraz bardziej media z czasów PRL, ostatnio coraz częściej
cenzurują się (lub są cenzurowane?)media prywatne. Ale to nie koniec. Coraz
częściej pojawiają sie próby blokowania swobody wypowiedzi także w internecie.
Spróbujcie napisać jakiś niepoprawny politycznie (tzn ostro ale nie obraźliwie
krytykujący kaczorów lub nie daj boże kościół katolicki) tekst na Onecie czy
Interii - szanse że zostanie on zamieszczony na forum są znikome. Każdy tekst
musi być bowiem zaakceptowany przez redaktora. Ja zrobiłem małe doświadczenie
i wypuściłem 3 komentarze krytyczne wobec rządów pisu i generalnie wobec
wyborców tego ugrupowania (lecz nikogo nie obrażające) i z 3 tekstów ani jeden
nie został zamieszczony. Wygląda na to że pracownicy tych portali (bo
redaktorzy to za duzo powiedziane) pilnują aby komentarze do ich tekstów nie
odbiegały zbytnio treścią od poglądów które prezentuja na swych łamach. Może
dlatego większośc komentatorów na forach Onetu czy Interii popiera PIS i IV
RP. Ci co mają inne zdanie są po prostu blokowani. Ciekawe tylko czy jest to
samowolka "redaktorów " czy oni po prostu dostaja takie instrukcje z góry.
Edytor zaawansowany
  • 05.05.07, 08:45
    Moje komentarze dot. religii w szkołach np również nie były zamieszczane- mimo
    że nikogo tam nie obraziłam. Przestałam tam w ogóle zaglądać.
  • 05.05.07, 11:57
    a spróbuj do komentarza dopisac tekst np "znając zycie moderator tego nie
    przepusci bo cenzura..." albo "nie wiem, czemu moderator nie chce tego
    opublikowac...?" itd. zdecydowana wiekszosc moich postów tak sie kiedys
    zaczynala i wowczas sie pojawialy. co ciekawe. wpierw wysyłane były komentarze
    bez takiego wstępu i nic. slad po nich zaginal. dopiero takie, sugerujace o
    cenzurze byly widoczne. niemniej jednak na onet wogole nie zagladam od paru
    ladnych lat. i niech tak zostanie.
  • 05.05.07, 13:02
    próbowalam, faktycznie wtedy puszczali. Nie chce mi sie juz jednak bawic z nimi
    w kotka i myszke. Na Wyborczej nie ma tego problemu, posty sa od razu
    publikowane, z tym ze mozna sie zglaszac i denuncjowac wzajemnie ;)
  • 08.05.07, 00:19
    Wielokrotnie usuwano moje komenty na Onet. Publikowano tylko takie, ktore nic
    nie znaczyly. Jesli napiszesz np "tak, tak, masz racje", to puszcza. Jesli
    bedziesz chcial poprowadzic konstruktywna dyskusje, to cie wyrzuca.

Z drugiej jednak strony na Onet trudno o jakakolwiek konstruktywna dyskusje.

Na prozno szukac obiektywnosci z poratlu, ktory jest wlasnoscia grupy ITI,
    wlasciciela TVN, TVN24 i teraz, na nieszczescie udzialow w Tygodniku Powszechnym.

Ne zagladam na Onet od prawie dwoch lat. Szkoda czaso i nerwow.
  • 22.05.07, 00:40
    Mój komentarz do teledysku Pagan Poetry Bjork umieszczonym na Onecie (na stronie
    głównej byla wzmianka o tym że Bjork przyjezdza i mozna obejrzec ocenzurowana
    wersje teledysku na Onecie):
    Proszę, proszę, Onet sam sie chwali, ze cenzuruje :D
    Kto bedzie chcial, obejrzy sobie teledysk caly w wersji nieokrojonej, w innym
    portalu zawierajacym video, wiec nie widze sensu w cenzurze.
    Poza tym, piosenka pochodzi z plyty Vespertine, a nie Medulla.
    Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że nic się nie zmieniło :D
    Pewnie i tak nie opublikujecie tego komentarza albo go utniecie :D
    Pozdrawiam! :D
  • 23.12.07, 12:57
    Cenzura na portalu interia czy onet to rzecz bardzo znana, jednak
    użytkownicy tych portali nie przeglądając internetu w ogóle nie
    wiedzą o tej cenzurze. Oto dowód, który został zamieszony za samym
    dole tego artykułu na tej stronie:
    badacz.blog.onet.pl/2,ID275620925,index.html Już wkrótce
    będzie kolejny obszerniejszy artykuł na temat cenzury na portalach,
    według mnie jednak portal Gazeta.pl nigdy nie cenzurował żadnych
    komentarzy a przynajmniej moich.
  • 26.03.09, 07:35
    Może nieco odgrzeję temat ale jakoś nie mogę
    przejść nad tym do porządku dziennego.

Otóż uważam, że należy sprawę nagłaśniać szczególnie
    po to aby ludzie korzystający z tego medium mieli szansę
    dowiedzieć się, że fora Onetu są OSTRO cenzurowane.
    Przecież to co oni robią to jest farsa z dyskursu publicznego.
  • 07.10.15, 12:51
    Mam przygody z cenzurą. Jest wszechobecna. Najbardziej cenzuruje Wirtualna Polska, administrator Facebooka - już tam nie pisuję bo wycięli mi kilka wpisów; onet - podobnie. Najbardziej polskim pararoksalnie forum jest Interia. Również ulega naciskom zewnętrznym, ale dzięki temu forum, można ze słowem pisanym dotrzeć do adresata. Oto jeden z wielu dowodów - typowych, ingerencji cenzorskich:

"Twój komentarz został usunięty [1067346,124359327] 2014-01-23 17:21
    Od:forum@onet.plHistoriaDodaj do kontaktówZablokuj nadawcęPorządkuj
    Do:bron100@interia.eu

Witaj /............................./,

Twój komentarz:

"Kijek w mrowisko ortodoksyjnych katolików czyli: O środkach antykoncepcyjnych i eksplozji demograficznej : Dalszego przyrostu naturalnego nasza matka Ziemia już nie zniesie. Są państwa dokarmiane przez bardziej zamożne. Ludność takich krajów w czasie jednego pokolenia zwiększyła się niemal dwukrotnie dwukrotnie. Tymczasem zasoby biologiczne mórz i oceanów są bliskie wyczerpania, równowaga biologiczna w ekosystemach ulega zachwianiu. Notuje się stopniowy zanik lasów a zanieczyszczenie środowiska już można uważać za katastrofalne. Nie upłynie wiek a będziemy powoli pogrążać się we własnych odchodach. Ziemia nie jest w stanie regenerować się po cywilizacyjnych skażeniach. Oczyszczanie ścieków i zagospodarowanie odpadów wszelkiego rodzaju wymaga ogromnej ilości energii, której produkcja również ciąży na czystości naszych wód, gleby i powietrza. W dawniejszych czasach liczebność wszelkich żywych istot, w tym ludzi regulowała równowaga naturalna. Populacje ludzkie utrzymywały w rozsądnej ilości liczne epidemie chorób śmiertelnych, duża wypadkowość, wojny, plagi szarańczy, powodzie i susze, zmiany klimatu. Takich czynników było i jest znacznie więcej. Wiemy o co chodzi. Rzecz w tym że największym zagrożeniem dla człowieka i jego całej cywilizacji od zarania wieków, jest eksplozja demograficzna człowieka. Nie ma już plag cholery, ospy. Nie ma już wojen na skalę globalną. Ludzi głodujących mimo ich dokarmiania przez państwa bogatsze ciągle przybywa. Dzisiaj my tam wysyłamy żywność, dzięki temu mogą się rozmnażać. Jutro będzie ich tyle, że przyjdą do nas, po nasz dorobek cywilizacyjny. Jak go skonsumują niczym szarańcza, zaczną się wojny między sobą a na koniec pomrą z głodu. Kto chce takiego scenariusza, niech słucha diabelskich rad, by ludziom zabronić stosowania środków antykoncepcyjnych i szerzenia kultury, w tym nauczania jak planować rodzinę, aby dzieci nie były żebrzącymi analfabetami i składnikiem ulicznego folkloru, ewent. klientami pomocy społecznej. Jaki z tego wniosek? Podstawowym zagrożeniem dla gatunku ludzkiego jest obecnie notowana eksplozja demograficzna. Koniecznością wydaje się zawarcie międzynarodowych umów takich, aby współczynnik urodzeń zmienił znak na ujemny. Można to zrobić, bez udziału głodu, wojen,chorób itp. tzn. czynników naturalnej selekcji. Wystarczy ruszyć nieco rozumem."

...dotyczący artykułu Ks. Oko wygłosił sejmowy wykład "Ideologia gender - zagrożenie dla cywilizacji"
    został usunięty ponieważ naruszał zasady forum.

Administracja Forum Data: 2014-01-23 17:21 "

• 09.10.15, 03:22
    Jak widać każda opcja polityczna ma swoje "zaprzyjaźnione" portale, na których promuje swoje ideologie. Pluralizm mediów to się nazywa.

A że nikt już nie wymaga od dziennikarzy, żeby byli obiektywni (a wręcz przeciwnie, ich czytelnicy wymagają zajmowania konkretnych stanowisk w różnych sprawach)... no to już problem czytelników i ich nieumiejętności samodzielnej oceny faktów.

Ale ogólnie nie widzę problemu dopóki tu można znaleźć linki do przykładów cenzury na Interii i Onecie... a tam można znaleźć linki do przykładów cenzury lub manipulowania popularnością komentarzy na Gazecie.

A propos Twojego tematu to boom demograficzny w krajach zachodnich (i niektórych socjalistycznych) wyhamował wraz z podniesieniem się poziomu życia, w czasach kiedy geje jeszcze nie przyznawali się publicznie do tego, że są gejami, więc nie przeceniałbym wpływu ideologii gender na demografię.

Niemniej, warto próbować. Trochę niefortunnie, że kraje, w których przyrost demograficzny jest największy nie są najpodatniejszym gruntem na promocję ideologii gender ale drąż ten pomysł ;)

Może w ramach:
    www.populution.org
    ?
  • 16.01.16, 19:23
    Mam podobną sytuację, która powtarza się często, moje komentarze są blokowanie, nie jestem anonimowy i po interwencji w postaci reklamacji na swój adres czasem otrzymuję przeprosiny i wstawienie komentarza. Niestety dzieje się to po dłuższym czasie, kiedy temat nie jest już gorący.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.