co gotujecie dzisiaj? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                                  • www.gwiazdy.com.pl/component/content/article/731-02/6318-ogrzej-cialo-od-srodka
                                    i wbrew pozorom owoce cytrusowe wyziebiaja nas...
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                    gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
                                    • cale szczescie obiadek sie rozmraza ,
                                      nie mialabym juz sily czegokolwiek gotowac
                                      bigosik bedzie i juz..
                                      --
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                      • Jeszcze długo nie będę nic gotować.
                                        Moje obie lodówki są pełne a zamrażalniki w nich ledwo dopchnęłam.
                                        Nie wiem jak później otworzę.
                                        --
                                        byle do wiosny...
                                        • o rany Dorus
                                          az tyle naszykowalas na swieta jedzonka??
                                          --
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                          • Wpadłam w trans, myślałam, że moi goście zostaną przynajmniej do sylwestra.
                                            Młodszy syn z żoną wyjechali w II dzień Świąt a starszy świtkiem następnego dnia.
                                            Dobrze, że chociaż trochę wzięli ze sobą.
                                            --
                                            byle do wiosny...
                                            • praktykowalam tez ta sama metode Dorko,
                                              ale ostanie dwie Wigilje robie tyle by zjesc ,ewentualnie na drugi dzien jeszcze,
                                              nikt ostanio niechcial za duzo wziasc z soba...
                                              a my?? ilez mozna jesc niemal to samo..

dzis wieczorem
                                              przygotuje znowu smakowitosci na Sylwestra
                                              juz tylko dla nas oboje,
                                              siedzimy w domu z psiunem bo strasznie boi sie rakiet sylwestrowych
                                              --
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                              • wczoraj byl dorsz
                                                dzisiaj chyba panierowana piers kurczaka zrobie,
                                                dawno nie jadlam tak,
                                                w potrwce robilam....
                                                --
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                • ladny kawaleczek cieleciny wczoraj kupilam,
                                                  bedzie az trzy obiady
                                                  dzis z szerokimi pasmami makaronu
                                                  ..warzywa razem sie beda dusic....
                                                  pachnie az na klatce schodowej pysznosiowym zapachem....
                                                  --
                                                  *
                                                  Vistula
                                                  *
                                                  • dzis znowu szczescie z rana mialam,
                                                    udalo mi sie kupic taniej dwie porcje na obiad,
                                                    jutro z panciem jemy
                                                    do tego osemki pieczonych kartofli i szparagi ze slloika,
                                                    tu robie wyjatek,bo mrozone nie sa obrane i ciezko je obierac przed przygotowaniem,
                                                    inaczej kupuje caly czas mrozone warzywka.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • A ja dziś zjadłam kartofla pieczonego z mikrofali i kotlet z ryby,tylko rozmrozić
                                                    Tak mi smakował kartofelek,że zjadłam ze skórką.Jeszcze mam do zbycia prawie kilogram po świętach.wink
                                                    --
                                                    http://s3.rimg.info/8bbda9ecc38bc76a0b4d258f20170860.gif
                                                  • lubie takie kartofle,
                                                    czesto sobie robilam,
                                                    a teraz jakos na "sypkie kaszowe" sie przerzucilam...

do ryby robie przewaznie sos na zimno,bardzo nam smakuje,
                                                    kwasna smietana/moze byc i kwasne mleko tylko dobrze "rozbite"lub cream fresh i majonez tak by nie bylo dominacji jego smaku a podkreslalo charakter sosu,
                                                    pieprz cytrynowy/korniszony lub kiszony ogorek drobniutko pokrojony/koperek mrozony lub swiezy/sok z cytryny -kwasek cytrynowy zmienial mi smak/sol do smaku-pamietac,ze ogorek juz solony,
                                                    wszytko mieszamy i gotowe,
                                                    mozna dodac i czosnek do smaku,jak ktos lubi /papryki drobniutko pokrojone ale koperek i majonez zawsze musi byc.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Taki sos też robię do surówek,tylko bez ogórka i z odrobiną czosnku.
                                                    --
                                                    http://s3.rimg.info/8bbda9ecc38bc76a0b4d258f20170860.gif
    • idę na niedzielny obiad do mamy
      w moich garnkach pustowink
      • zatem smacznego Greis,

jutro mamy rybke i ten sos....
        Bobby tez lubi rybe ale bez sosu dostanie...

a dzisiejszy byl pychotaaaaaaaaaaaaa....
        --
        *
        Vistula
        *
        • juz na lunch zjedzona
          z makaronem nitkami...ale tesknialam za tym smakiem,
          Bobby oczywiscie tez zaliczyl,ale tylko miesko-cielecinkowe...

na obiad bedzie wolowinka /kasza/i warzywka w sosie....
          --
          *
          Vistula
          *
          • Oj a ja nawet zapomnialam coby wyjac z´cos z zamrazarki
            musze o tym pomyslec na co mam ochote, bo po sniadaniu
            nie czuje glodu.
            --
            Serce miej otwarte dla wszystkich,
            zaufaj niewielu
            W. Shakespeare
            • i pieczone kartofle z piekarnika
              do tego salata..pychota bedzie
              i zapach na cala ulice,
              bo mieso od wczoraj juz w zalewie lezy i naciaga....
              --
              *
              Vistula
              *
              • Sos miesny z makaronem dzisiaj sobie serwuje,
                a jutro zobacze co jeszcze mam w zamrazarce, chyba
                cos dobrego tez.

Kendo mialysmy sie wybrac cos gdzies zjesc, tylko
                nie mam pomyslu gdzie???
                --
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
                • obiad "pozarty"
                  Bobby ze zmeczenia -proszenia baranka polozyl sie kolo stolu...
                  oczywiscie dostal pozniej swa porcej..
                  pychota byla z pieczonymi polowkami kartofla i salatka z letnich warzyw,

deser czeka w formie budyni z dzisiejszymi zakupionymi owocami/jezyny/maliny

*Lusia no wlasnie?
                  ale gdzie i czy lunch buffe
                  czy al karte??
                  --
                  *
                  Vistula
                  *
                  • wczoraj slubne zakupilo
                    ekologiczna biala kapuste,(faktycznie szybko sie ugotowalai smakuje jakby inaczej)
                    i kawalki baraniny takiej na pieczen z kosteczkami(co arab kupuje na grilla)
                    super smak bigosiku wyszedl,
                    dopijam herbatke i zaraz sie zrelaksuje ....
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
                    • Ale robisz smaki, a kapustka na zoladeczek
                      to Ci nie poszkodzi???, niech bedzie na zdrowie.

Ja wrocilam z "Maluszkiem" z rundy, szedl w tym cienszym
                      sweterku, a zasuwal,ledwo zdazylam za nim. Przyjemnie
                      -2 i szron juz obsypuje sie z drzew. Nie bedzie tak majestatycznie.
                      --
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                      • no popatrz maly "ancymonek Maluszek,
                        juz go widze jak "posuwa" szybciutko lapkami przebierajac....

no juz przecie zdazylo mi sie "niedobrym odbic"..fu...zapomnialam,
                        ze powinnam sobie dietowac jakis czas..
                        ale ze smakiem zjadlam,bo dzis niemam na nic smaku,
                        dobrze,ze miodowy melon/i arbuz jest
                        to bede gasic pragnienie.
                        --
                        *
                        Vistula
                        *
                        • 18.01.13, 09:24
                          najszybciej mi sie robi....
                          --
                          *
                          Vistula
                          *
                          • uwielbiam kopytka,ale z przyczyn "technicznych" nie jestem ich w stanie na razie przygotowac, wysiadl kciuk, bez ktorego jak sie okazuje radzic sobie w zyciu, a szczegolnie w kuchni mozna tylko w jakims niewielkim %. na dokladke zlego jest to kciuk u prawej reki, nie jestem leworeczna,a wlasciwie teraz to staram sie byc leworeczna i jakos sobie radzic,chociaz lekko nie jest...
                            • acha z tego zagadania zapomnialam napisac,ze robie potrawe makaronowa,ktora sklada sie z makaronu z sosem beszamelowym, skwarek boczkowych z cebula oraz szpinaku z pieczarkami. ciepla,szybka, tresciwa i smaczna, tzw.uproszczona wersja nadziewanych makaronowych muszli.
                              • *Sloo,
                                tez kiedys robilam takie wariacje makaronowe zapiekane w piekarniku,
                                zapomnialam o tym,,,
                                a mam jeszcze zamrozone resztki miesiwa swiatecznego...
                                wykorzystam to w nastepnym planowaniu obiadowym....

acha i jeszcze lazankow mi sie zachcialo....
                                --
                                *
                                Vistula
                                *
                                • to u mnie dzisiaj cały dzień makaronowysmile
                                  śniadanie, obiad, kolacja i jeszcze sałatka makaronowa...
                                  oczywiście makaron bezglutenowy ale z dodatkami smakujesmile
                                  • ja tam uwielbiam wszelakie potrawy makaronowe,

zwlaszcza saltki z rozniastymi dodatkami,
                                    spozywam je najczesciej latem na plazy,bo pozywna i dlugo mozna na piachu posiedziec...

dzis wlasnie zjadlam tortelini z szynka ze sosem...
                                    zaraz pod kolderke trz poczlapie.

smacznego Greis
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                  • Ja mam dziś obżarstwo.
                                    Wczoraj ugotowałam nóżki wieprzowe, zostały warzywa,więcej dałam marchwi,dodałam groszek,kukurydzę,por ,ogórki , jaja i wyszła miska
                                    sałatki. Potrzebowałam tłuszcz gęsi,więc na obiad będzie gąska,
                                    na pewno zostanie na jutro.
                                    --
                                    http://s2.rimg.info/42f2285a82839e0a298f2f9510e3f8fa.gif
                                    • coś o tłuszczu gęsim słyszałam dobry na kaszel ,
                                      a Ty do czego Jaguś go uzywasz?
                                      • Dodałam olej rycynowy i będzie służył do nacierania bolącego kręgosłupa.

drobgeninfo.blox.pl/2011/03/Smalec-z-gesi-wlasciwosci-lecznicze.html
                                        www.mowimyjak.pl/zdrowie/choroby_i_profilaktyka/jakie-sa-zalety-smalcu-gesiego-wlasciwosci-lecznicze-gesiego-smalcu,96_47583.html
                                        --
                                        • Czyli medycyna ludowa wchodzi do lask, ale ja znaja starsze gosodynie,
                                          mlodzi w to jakos nie wierza, leca do apteki po tabletki i sie truja.
                                          --
                                          zaufaj niewielu
                                          W. Shakespeare
                                          • dzis cielecinka z "pasta"=makaron szerokie wstazki i salata...
                                            dobrze ze juz gotowe,rozmraz sie,
                                            a zjadlabym cos innego a sily brak na zrobienie....

smacznego na niedzielny obiadek
                                            --
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                            • Ja mam "gordogens" - wczorajszy, pulpety z kurczaka w jarzynkach
                                              i smazone ziemniaki w plasterkach.
                                              --
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                              • o...to wlasnie mi sie zachcialo
                                                i na lunch sobie zrobie
                                                smazone plastry kartofla z kwasnym mlekiem...
                                                ide naszykowac sobie....
                                                dzieki za podpowiedz Lusia....smaki teraz nieokreslone to toto bedzie akuratnie smakowac...
                                                --
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                • Kenduś jak jeszcze masz ochotę na coś ze smaka
                                                  to nie jest tak źle z Tobą,widać zdrowiejesz. http://s19.rimg.info/75d9f1ec770e4719d27510c3e1659e42.gif
                                                  --
                                                  • Hi,hiiii *Jagus,
                                                    smak sie zmienil z chwila kiedy stanelam do obierania kartofla...
                                                    wyjelam z zamrazalki owoce lesne i kisielu nagotowalam-czy to zupy...i z makaronem zjadlam...
                                                    teraz obiadek,herbatka zakoncze i az do kolacji....

a z nosa cieknie ciurkiemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
                                                    goraczki rano nie mialam...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Niestety wiesz sama jak to jest z katarem,leczony 7 dni,a nieleczony też 7 dni
                                                    --
                                                  • A zrob sobie jakas inhalacje pod recznikiem moze Ci
                                                    zlagodnieje.http://s.rimg.info/712a37a8301b694a707bd53676dbddfb.gif
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • 20.01.13, 16:13
                                                    Inhalacja dobra,jak nos zatkany,a jak już leci?
                                                    ale jak dziś kapie,to pewnie jutro się zatka. http://dodatkii.net/emotki/53.gif
                                                    --
                                                  • 21.01.13, 09:40
                                                    *Jagus/Lusia

podstawialam pod nos goraca herbate z roznosciami....
                                                    slubne zakupilo do zatkanych nosow specyjalny "rospylacz"
                                                    pomoglo faktycznie,choc chcialam inna forme,

dzis obiad rozmrazany,
                                                    niewiem co wyjac,
                                                    bo mieso mi niepodchodzi,
                                                    a moze dzis tylko te smazone kartofle sobie zrobie?????
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • 21.01.13, 10:09
                                                    Został mi sos z gęsi,pokroiłam całą kapustę w dużą kostkę i ugotowałam.
                                                    Zapach nieziemski,a jaka smaczna.Dla córki zostało gęsie udko,a ja dziś będę bez mięsa,bo
                                                    za bardzo już mi paluszki artretyczne dokuczają.
                                                    --
                                                  • 21.01.13, 10:25
                                                    popatrz Jagus,
                                                    ja tez lepiej sie czuje,
                                                    jak mniej miesa zjem...
                                                    zwlaszcza teraz kiedy mnie meczy niemal juz trzeci tydzien....

pelny obiad mozna bez miecha zjesc ,
                                                    zastapic bogatym wachlarzem wazyw/owocow
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • tez ostatnio zdrowo staram sie odzywiac,moze nie tak potrawy obiadowe jak przekaskowe zamiast slodyczy zamiennikami sa jogurty i owoce,ktore mogly dla mnie nie istniec procz niektorych tylko. jogurt mieszamz zurawina lub brzoskwiniami i innymi mrozonkami.
                                                    w sobote mialam ripley ze szpinakiem, drobiowe bitki zwijenyw rulon. ale zeby mi tos makowalo AZ TAK to nie powiem. dzisiaj sa resztowki ugotowane zeberka smazone z cebula czyli bez ziemniakow.
                                                  • U mnie rozmraza sie dorsz i zrobie na jarzynach,
                                                    i problem bo nie wiem, czy ziemniaki, makaron, ryz
                                                    cos mi nic na smak nie przychodzi, zebym tylko nie slapala
                                                    jakiego bakcyla chorobowego.
                                                    Na razie zjadlam 2 gruszki, zanim obiad bedzie gotowy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • 21.01.13, 13:39
                                                    *Sloo,
                                                    tez mam problem z przekaskami,
                                                    tez praktykuje yogurty/owoce
                                                    ale jak niezjem chociazby tabliczki czekolady z np.70%cakala to sciska mnie za slodkim....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • 21.01.13, 13:40
                                                    kendo napisała:

> *Sloo,
                                                    > tez mam problem z przekaskami,
                                                    > tez praktykuje yogurty/owoce
                                                    > ale jak niezjem chociazby tabliczki czekolady z np.70%cakala to sciska mnie za
                                                    > slodkim....

*Lusia
                                                    mi najbardziej do ryby kartofle smakuja
                                                    np osemki pieczone w piecu lub obsmazane...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • a robilyscie keidys roladki ziemniakow, w sensie ziemniaki zawijane w andruta?
                                                    to napisze jak to sie mniej wiecej przygotowuje gdyby ktos mial ochote zrobic :
                                                    ugotowane ziemniaki przecisnac przez praske lub ugniesc na mase
                                                    goroce mozna przyprawic ziolami do ziemniakow lub koprem lub dodac masla soli i czarnego pieprzu
                                                    gorace rozsmarowac na waflu o wysokosci 0,5-1 cm grubosci
                                                    chwile odczekac az wafel zmieknie pod wplywem ciepla. zrolowac jak rolade.
                                                    rolade zawinac w celafon lub aluminiowa folie,wlozyc do lodowki do ostudzenia.
                                                    zimne rolady rozwinac z folii, kroic ukosne grube plastry,przesmazyc na zloto na maselku,podac.
                                                    fajnie wygladaja i fajnie smakuja zwlaszcza z przysmazone ziolami
                                                  • Juz zjadlam swoj obiad, byl pyszny akurat na dzisiejszy dzien
                                                    porzadnie mnie rozgrzal, Do ryby usmazylam cegulke i pokroilam
                                                    marchewke w cienkie plasterki zalalam woda i wsypalam kasze - pycha.
                                                    Ryba bardzo mi smakowala, tez jarzyny pokroilam w kostke i poddusilam
                                                    podlalam woda i podsypalam ziolami ulozylam dorsza i 15 minut i obiad
                                                    gotowy.
                                                    A teraz herbatka o smku pomaranczowym z miodzikiem greckim z orzechami
                                                    wloskimi. Uf ...jak dobrze..., zaraz bede relaksowac z ksiazka, a pozniej
                                                    moze troche podrutuje, mam wolne od "Maluszka".
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • 21.01.13, 15:46
                                                    *Slo
                                                    ciekawie sie czytalo o tej roladzie
                                                    efektowna musi byc podsmazana
                                                    musze zakupic fafle i test zrobi...

*Lusia tez obiad zjedzony lekki
                                                    bo smazone kartofle i sadzone jajo...do kolacji wytrzymam,
                                                    herbatka ciagnie i tez relaksik robie...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Po zakonczeniu rundy zajrzalam do sklepu i kupilam juz gotowe
                                                    zeberka, tylko zeby do pieca wlozyc i upiec, chyba nie jadalm ich
                                                    z 8 lat, do tego obok wlozylam frytki i mam b.dobry obiad.http://s2.rimg.info/d2aa464cddc924cf2b2994ba9cc2a3e8.gif
                                                    A Wy co dobrego dzisiaj zajadacie.???................
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • o ranyy...tez ich lata nie jadlam,
                                                    ale musialabym sama przyprawiac,mam nadzieje,ze zdjelas choc troche tej przyprawy...
                                                    a fryteczki super,,,
                                                    wczoraj slubne sobie zrobil do kolek miesnych

a dzis pomidorowa z ryzem,
                                                    tak mi sie chce tej zupki ze moglabym codzienie jesc...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • No... to chyba rodzinne ...
                                                    zjadlam te zeberka i wiecej takich nie kupie, jakie wstretne
                                                    przyprawy typu "tandori" nie lubie ich, moze herbata mi poprawi
                                                    teraz smak, frytek duzo nie robilam tak tylko na smak.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • Zostało trochę krupniku z wczoraj na żeberku.nie wiedziałam,
                                                    że na pęczaku będzie taki smaczny,dołożyłam też suszonego grzybka.
                                                    Teraz idę zrobić leniwe,bo zostało trochę sera maślankowego,a ma już parę dni.
                                                    --
                                                  • eeeeeeeeeee...u Jagi z dwoch dan obiadek...

krupnik tez lubie,
                                                    bedzie nastepnym razem...

*Lusia ja nie kupuje juz przyprawianych zeberek,
                                                    ze wzgledu na "mieszanke popaprana przypraw"
                                                    kiedys panncio kupilo i plukalismy pod kranem...
                                                    zapach sie nam nie podobal tej przyprawy...

moja zupka udana w smaku....za godzinke bede chapac,
                                                    pancio juz zjadlo ,
                                                    ma inny czas posilkow....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • JAGO u mnie krupnik to musi zawsze byc z grzybkiem, lisciem lurowym
                                                    i zielem angielskim i ziarenka pieprzu, no leniwych tez bym zjadla, robilam
                                                    jak bylam u mamy az 2 razy, mam mowi ,co ty kluski chcesz jesz, jedz mieso,
                                                    ale u nas na co dzien nie ma mozliwosci kupic wlasnie tego sera na leniwe
                                                    i z tad sie to bierze.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • ja przez swe chorobsko,
                                                    jakos mieso na bok odstawilam....
                                                    dzis miesa nie jem,choc na udach kurczaka ugotowana pomidorowka,

Lusia,juz lezej oddychalam na dworze
                                                    wczoraj wieczorem ostani raz tym nowym nos spryskalam
                                                    ale czuje ,ze siedzi w zatokach....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • To trzymaj reke na pulsie zeby to w uszy zatkanie sie nie
                                                    przesunelo,
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • Lusia,ja sporo daję pieprzu do krupniku,ale w ziarenkach,listek , ziele też
                                                    włoszczyznę i koniecznie cebulę.
                                                    --
                                                  • *Jagus
                                                    ja "podpalam cebulowe plowki na plycie"
                                                    super smak daja zupie,az na ulicy pachnie przez wentylatory....

*Lusia
                                                    juz mnie uszami niestrasz,
                                                    smarowalam kamfora...jakos odstukac,odpukac.....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Przy takiej pieknej zimowej pogodzie to krupnik smakuje
                                                    wysmienicie.http://i50.tinypic.com/294kyo9.jpg
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • 24.01.13, 16:09
                                                    i obowiazkowo z grzybkiem

za dwa dni sobie zrobie,
                                                    jutro moze rybka?
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • *Jagus,
                                                    to takie smaczne one wychodza...
                                                    zamiescilam tutaj linka coby sie niezagubil,
                                                    jak bede w sklepach zakrece do polskiego by kupic serka i zrobic,
                                                    nigdy ich nie robilam,tylko normalne kopytak,
                                                    ale jak P.Prezydent chcialby taka ostania potrawe to musze sprobowac...
                                                    kuchniaprezydentowej.blogspot.se/2012/01/przedwczoraj-spytaam-prezydenta-jaka.html
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • ale narobilyscie mi smaka tym krupniem i jeszcze to zdjecie....
                                                    dzisiaj mialam drobiowy szaszlym ze sliwka, tzatzyki i frytki. na juitro cos szybkiego i latwego,kupilam kawalek wieprzowinki na pieczen.wrzucce do pieca i niech sama sie zrobi. jak dzien dla leniwych to dla leniwych.
                                                  • *Sloo,
                                                    tez lubie by "obiad sam sie robil"
                                                    musze pomyslec nad nowymi smakami....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • www.ewa-wachowicz.pl/
                                                    Greis
                                                    zbieram wszystko do ksiazki kucharskiej-Vistulowej,
                                                    tu bedzie lepiej znalesc...
                                                    dzieki za linka.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo napisała:

> www.ewa-wachowicz.pl/
                                                    > Greis
                                                    > zbieram wszystko do ksiazki kucharskiej-Vistulowej,
                                                    > tu bedzie lepiej znalesc...
                                                    > dzieki za linka.

www.ewagotuje.polsat.pl/
                                                    jeszcz e ten link ominelam a szkoda by bylo.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • ugotowane na twardo jaja rozdrabniam tluczkiem, dodaje lyzke majonezu,lyzeczke musztardy, sol,pieprz, szczypior,mieszam. pyszne na chleb i bulki.
                                                  • *Sloo,
                                                    tez tak robilam,
                                                    musztarda zabroniona,majonez czasami zjem,
                                                    ale pozniej bable mam....
                                                    juz zmykam...PA;..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • na razie zadny,
                                                    moze cos kupie odmiennego na miescie...
                                                    inaczej rozmroze juz co wczesniej zrobilam....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Miałam łososia pieczonego bez tłuszczu,chyba zacznę jeść rybkę 2x w tygodniu.
                                                    --
                                                  • 8wielbiam ryby Jagus
                                                    tez dzis kupilam by w tygodniu zrobic...
                                                    wiec zaplanowalam miesne/rybne/i bezmiesne obiady,
                                                    przez chorobe zauwazylam,ze lepiej sie czuje jak mniej miesiwa zjadam,
                                                    nawet dzis mi jedna kobieta powiedziala,ze schudlam....
                                                    ha co mnie ucieszylo,a ja jej na to odpowiedzialam,
                                                    -...dobrze ze mnie ludzie szczuplejsza postrzegaja,
                                                    bo ja nadal sie widze grubasna w lustrze...-
                                                    jakis "syndrom grubosciowy mnie ogaral"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Kendo ponieważ nie masz potrzeby,aby się odchudzać http://s16.rimg.info/593fc53eb4aaad38868b40da18d1c307.gif ,proponuję zakup nowego lustra
                                                    ,bo to ono jest winne. http://s9.rimg.info/f0f976954baba82970b5e0d52f06f51d.gif
                                                    --
                                                  • *Jagus
                                                    hi..hi.............noz choinka i gdzie go powiesze to nowe??????????
                                                    niemala w kazdym pokoju go mam...acha-nie w sypialni,
                                                    przechodzac kolo kazdego pokoju widze sie w lustrach ktore wisza na przeciwnych stronach w halu,
                                                    w salonie nad stolem obiadowym/w goscinnym pokoju
                                                    nawet w TV romm,tz.sa obrazy na czarnym tle,sprawia wrazenie luster....

ech,,,poczekaj ino cieplej sie zrobi to Lusia na basen wyciagnie
                                                    a i program cwiczen tez mam gotowy i raz w tygodniu "jade ten program"
                                                    a dojdzie rower/kije,wiec co drugi dzien bedzie "fizyczny trening" wspomagany odpowiednim jedzonkiem....

zastanawiam sie,ze jemy "dobrze" czyli do wieku i wcale nie tlusto,bo swinki niekupuje,no chyba ze tania poledwica z niej to do zamrazalki wrzuca,
                                                    ryby/biale mieso/ czasami wolowina/cielecina/dziczyzna....
                                                    a sadelka zjelczalego przybywa....
                                                    nic tylko to chyba juz "druga faza strosci"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • A....daj spokój z fazami Kenduś wink trzeba fazy przestawić i już big_grin
                                                    --
                                                  • *Jagus,
                                                    ja to sobie dawno swe zycie na fazy podzielilam,
                                                    I faza-dziecinstwo
                                                    II faza- dozewanie
                                                    III faza- kobiecosc

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • placki ziemniaczane z sosem pieczrakowym.
                                                    ale ja wolę z cukrem
                                                  • a ja tylko z cebulą i pieprzem.big_grin
                                                    --
                                                  • lubie z kwasna smietana,
                                                    faktycznie wieki ich nie jadlam,
                                                    moze na lunch zrobie???????????
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • o to widac kazdy lubi inna forme smakowa. ale wg przepisu Jagi jeszcze nie probowalam. zostalo mi kilka to pochlone je na obiad wlasnie z pieprzem i cebula.
                                                    a robicie czasami babkę ziemniaczaną? sa rozne przepisy, okladane plastarmi boczku, a ja lubie z kawalkami boczku w srodki, polana smietana.
                                                  • Kendus a czy po powrocie od mamy przywozisz cos polskiego to czego nie mozna kupic u Ciebie?
                                                  • *Sloo,
                                                    wlasciwie to nie musialabym nic przywozic,bo tu w polskim sklepie moglabym kupic,by zaspokoic smak
                                                    ale zawsze taniej przywiezdz..
                                                    oczywiscie kaszanka na sniadanie powrotne do domu...od razu z panciem sie rzucamy na nia...
                                                    biala kielbase,
                                                    drobiowa szybkowa/krakowska,
                                                    obowiazkowo polski 1st. chleb z tamtejszej piekarni ...
                                                    bialy poltlusty ser na pierogi i majranek duze opakowanie bo tu male sprzedaja a pancio go lubi...
                                                    ze slodyczy oczywiscie halwe orzechowa/michalki/batoniki Prinssesa w malej ilosci tak na droge,
                                                    jak niezjadam to konczymy a wlasciwei pancio noca buszuje w lodowce za tym i znika....
                                                    oczywiscie nieraz paczki kaze sobie zapakowac w pudelko i dowioze ,zamrazam i delektuje sie smakiem....

a babke kartoflana pieklam juz,
                                                    wlasnie z Twojego przepisu....chyba zrobie w tygodniu,jak w sklepie bede i boczku dokupie.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Sloo,ja też bardzo lubię babki,a wyniosłam z domu od mamy.
                                                    Do utartych ziemniaków dodaję trochę mąki,jak do placków,podsmażoną cebulkę ze skwareczkami,może być kiełbaska pokrojona w kostkę ,
                                                    dodajemy do ziemniaków,posolić i popieprzyć,podlać olejem i wyłożyć na patelnie
                                                    na malutki gaz i przykryć pokrywką.
                                                    Jak boki się rumienią przewrócić babkę na drugą stronę i przykryć
                                                    podlewajac odrobinę oleju pod spód.

--
                                                  • jaga_22 napisała:

> Sloo,ja też bardzo lubię babki,a wyniosłam z domu od mamy.
                                                    > Do utartych ziemniaków dodaję trochę mąki,jak do placków,podsmażoną cebulkę ze
                                                    > skwareczkami,może być kiełbaska pokrojona w kostkę ,
                                                    > dodajemy do ziemniaków,posolić i popieprzyć,podlać olejem i wyłożyć na patelni
                                                    > e
                                                    > na malutki gaz i przykryć pokrywką.
                                                    > Jak boki się rumienią przewrócić babkę na drugą stronę i przykryć
                                                    > podlewajac odrobinę oleju pod spód.
                                                    >
                                                    wszystko tak robie,
                                                    ale na blaszce w piekarniku pieke.....
                                                    ale mam na nia smaka...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • a ja dzisiaj skromnie, pomidorowa na indyczym skrzydle. wieczorem wychodzimy ,beda dwie kolacje,wiec w domu skromnie,zeby sie nie przejesc,bo moze byc klopot w tancach.
                                                  • Jagu Twoja bab jest z patelni? hmmm jakos nigdy nie odwazylam sie jejs mazyc na patelni,a to dlatego,ze z kolei moja mam przekazala mi przepis baby pieczonej w piekarniku w formie od ciasta.
                                                    ale te z patelni mozna szybciej "wyprodukowac"? bo piekarniku moja baba piecze sie 1,5-2 godzin.
                                                  • Sama nigdy jej nie robilam, ale spotkana kolezanka w Polsce sie
                                                    chwialila, ze wlasnie robi, moze sie kiedys skusze.

Dzisiaj mialam niespodziewanie ruskie pierogi, bo zrobilam
                                                    w wiekszej ilosci, i siostrzeniec z apomoc przy komnie nie chcial'
                                                    wziasc wszystkich, tylko czesc zostawil, wiec, zdegustowalam i dobre
                                                    jak zawsze wyszly.
                                                    Przy okazji z Kendo je zaliczymy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • Sloo,ja tylko raz robiłam w brytfance i bardziej mi smakują z patelni.
                                                    Po drugie dużo szybciej,bo z mniejszej ilości ziemniaków.
                                                    Oczywiście patelnia nie może być bardzo płytka,ale 5cm. wystarczy.
                                                    napełnia się po samą górę.
                                                    --
                                                  • Jaguś zgadza sie jesli sie robi mniejsza porcje, ja zazwyczaj przygotowuje dla 5-6 osob to i potrzebna mi jest brytwanna.
                                                  • Lusiu,a czy Szwedzi wiedza co to ruskie pierogi?tez im smakuja ?
                                                  • Slo cos Ty, oni wpierniczaja falunkorw/kielbasa podoba do martadeli)
                                                    z bylskawicznym makaronem co gotujesz tylko 3 min i ketchup.
                                                    No niektorzy i jedza lepiej co zaobserwowalam.
                                                    Ale tych pierogow to nie znaj, a moj maz b.je lubil jak zrobilam.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kartofle pure/salata
                                                    pojedlismy cala trojka i bobby tez miesko zaliczyl....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • Pasta, filety z ud kurczaka z szynka parmeńska w sosie balsamicznym, sałata frillice z pomidorami, ogórkiem, papryka itp.
                                                    --