Co poprawia koncentrację? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • mowia,ze Bilobil na pamiec i koncentracje...
      czasami to i mnie by sie przydal hahaha.
      energii dodaje gorzka czekolada wiec i wspomaga koncentracje.
      zazwyczaj jak sie dekoncentruje, wybijam z rytmu i jest mi ciezko myslec to z reguly odkladam cos co mam do zrobienia na pozniej,albo na jutro. ale czy to dobra metoda/?
      • Eh...łykam miłorząb forte już drugi rok i,a pamięć coraz gorsza.uncertain
        --
        http://www.suwaczek.pl/cache/ab09d901d4.png
        • czesto zuje gume
          i jakos nie zauwazylam ,
          cobym byla bardziej "skoncentrowana"raczej sie w jezor przygryze,jak za dlugo ja zuje

podjadanie orzechow wloski ,pisza ze wspomaga pamiec a zatem chyba i koncentracje chyba??
          OMEGA3 zazywac....
          --
          *
          Vistula
          *
          gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
          • Kazdy indywidualnie odbiera rozne propozycje na poprawe koncentracji.
            Ala dla mnie, jak jestem wypoczeta bez stresu to nie potrzebuje
            zadny srodkow dopingowych.ha..ha...http://s17.rimg.info/e02def880e4719ec0b12594d44ea6203.gif http://s16.rimg.info/1812fca839f1c7056a7392643c453258.gif http://s16.rimg.info/775e8f415288d2b4ccc30066033951e1.gif http://s19.rimg.info/5e7cc9af5d0e09633eec2bee39ec5978.gif
            --
            Serce miej otwarte dla wszystkich,
            zaufaj niewielu
            W. Shakespeare
        • Jaga, czy ty nie za dużo "łykasz"?

Od dawna wiadomo, ze nawet produkty naturalne sa szkodliwe albo nie dają efektów.... bo mogą sie wzajemnie wykluczać, albo szkodzić efektowi lekow zapisanych przez lekarza.

Wspominam o tym dlatego, bo gdy ktoś na forum pisze o czymś, co jemu czy innym pomaga, to zaraz odpisujesz, ze to sobie kupisz wink Pewnie masz już zapełniona polkę takimi "wspomagaczami".

Ja sporo lat temu próbowałam sie ratować przed moim ciągłym niesamowitym zmęczeniem, słabiutkimi włosami... oczami z którymi miałam i mam problemy "bez przyczyny", bo optyk i okulista nie mogą nic znaleźć.

Przez kilka lat brałam rożne preparaty, a efekt był zerowy. Widocznie nalezę
          do tych 15 %, o których piszą w ulotce, ze preparat na nich nie działa ... Szkody sobie jednak nie przyniosłam, bo żadnych leków, oprócz tego na poprawę krążenia krwi w mózgu, niezbednego do normalnego funkcjonowania, nie brałam i nie biorę...

Moim sposobem na poprawę koncentracji jest wyłącznie SPOKÓJ.

jaga_22 napisała:

> Eh.. .łykam miłorząb forte już drugi rok i,a pamięć coraz gorsza.:/

• zakupiłam ginkoflav tez na bazie miłorzębu,
            połykam trochę może minie mi to rozdrażnienie
            i sen spokojny mnie ukołysze do snu...
          • Pia,lekarka mi podpowiedziała żebym sobie kupiła na szumy uszne.
            Inne suplementy to Diohespan max ,bo mimo,że nogi bolą,ale jeszcze bez operacji
            no i glukozamina na stawy.To tez wiem na pewno,że mi pomaga,
            jak tylko robię przerwę przez m-c to zaraz bioderko się dopomina.
            no i na włosy teraz zmieniłam na Belissę,bo ma więcej skrzypu
            i może nie będą tak wypadać.
            Piję tez od paru dni Reumosan,pomaga wypłukiwać kwas moczowy , lepiej się sika.
            i trochę przeciwbólowy.
            Dla zdrowia łykam z rana łyżeczkę siemia lnianego świeżo zmielonego.

Nigdy nie sugeruję się kimś,tylko to co mi pomaga.
            W naszym wieku muszą być już wspomagacze,bo wszystko się starzeje.
            Witaminy tylko naturalne.
            --
            http://www.suwaczek.pl/cache/ab09d901d4.png
            • to prawda,
              "trzeba sie ratowac jakos w naszym wieku"
              tez zaczelam sie "wspomagac"
              na efekt czekam,moze cos da....
              --
              *
              Vistula
              *
              • kendo napisała:
                > to prawda,
                > "trzeba sie ratowac jakos w naszym wieku"
                > tez zaczelam sie "wspomagac"
                > na efekt czekam,moze cos da....

A mozna wiedziec, na co sie wspomagasz?
                Chyba nie na energie, bo tej masz za trzy osoby ... wink
                • Jago podejrzewam ze na szumy w uszach to juz nic
                  nie pomoze, u nas nazywaja ta chorobe "tinitus" tzn, jeden ma szumy,
                  drugi slyszy motor silnika, inny szum fali. To juz nieodwracalne.

Glukosamin sama tez bralam i faktycznie mi pomagala, zjadlam
                  2 opakowania i jakos mam spokoj, na razie.. odpukac w nie malowane
                  drzewo...
                  Tak to prawda, ze rozne medykamenty dzialaja rozne na ludzi.
                  --
                  Serce miej otwarte dla wszystkich,
                  zaufaj niewielu
                  W. Shakespeare
                  • *Pia,
                    ach,juz nie przesadzaj z moja renergia...po prostu taka juz chyba jestem,
                    slubne tez nazeka,ze nie nadaza za mna....

kupilam vit.D coby wapnia niebrac,
                    ona pomaga by w organizmie sie tworzyl,a musze go mic tak na rntgenie wyszlo,-ubywa mi go....
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
    • "Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies."-czy na Waszych stronach tez ukazuje sie na gornej stronie gazety ta informacja?
      Bo to akurat mnie DEKONCENTRUJE !!! i nie wiem jak sie tego pozbyc?
    • Lekarka przepisała mi wczoraj Memotropil na zawroty głowy.
      Z ciekawości zaczęłam czytać opinie o tym leku i okazało się, że znacząco poprawia koncentrację i studenci masowo stosują go przed egzaminami. Ułatwia zapamiętywanie, dodaje energii i można góry przenosić.
      Oczywiście są minusy, podobno można się uzależnić a po odstawieniu świat nie jest już taki piękny, czyli działa podobnie jak narkotyk.
      Poeksperymentuję na sobie a potem napiszę czy pomaga.

--
      byle do wiosny...
    • tlen i swieze powietrze-tak na moja dekoncentarcje zadzialaly te dwa czynniki. mam mase obowiazkow,a dzisiaj to juz byl istny dzien wariatow albo dzien świra. mialam juz tak dosyc,ze musialam sie przejsc,zarzyc powietrza ,zjesc kanapke, napic sie goracej herbaty i potem moglam znowu funkcjonowac. prawnicze zapiski,ktore trzeba rozebrac na czynniki piewrsze i zrozumiec cos niezrozumialego to nie dla mnie. bo i/lub to dla nich to samo,a dla pospolitych czytaczy to wielka roznica.
      tak jak w aferze "lub czasopisma".
    • przypomnialo mi sie, od kilku dni biore żeń szeń. i nie wiem czy to sugestia, czy wysokie cisnienie czy co jest powodem,ze czuje sie o niebo lepiej. wczoraj zjedzilam pol miasta, nachodzilam sie i dalej moglabym....
      dzisiaj jest podobnie, procz tylko tegoze bola mnie stopy, ale to standart, ale nie czuje zmeczenia. zobaczymy co bedzie po tygodniu,dwoch,tzrech.
      • *Sloo,
        byc moze zaczely dzialas "wspomagacze"
        niektorzy musza czekac dluzej inni szybcie odczuwaja ich zbawienne sktutki,
        nie bralam nigdy zadnych,
        ale teaz vit D zaczelam....
        acha i cos ze skrzypem na wlosy kupilam
        i teraz mi sie przypomnialo...zaczne brac i to....
        --
        *
        Vistula
        *
        • www.kristianstadsbladet.se/kristianstad/article1842339/Musiktraning-stimulerar-hjarnan-langt-upp-i-aldern.html
          jutro przetlumacze co nieco,
          juz szlam spac kiedy rzucilam okiem w Kurier i atrykul....
          wydal mi sie ciekawy
          --
          *
          Vistula
          *
          • Niestety ... chodzilo tu o rozwoj dzieci i mlodziezy, nam juz nic nie pomoże ... wink

"Juz dawni Grecy rozumieli związek miedzy muzyką, matematyką i językiem.
            A współczesne badania wykazują, ze trening muzyczny w młodych latach
            daje efekt na cale życie ... aż do 70-go roku życia.
            Człowiek jest sprytniejszy (mądrzejszy) kiedy gra na jakimś instrumencie,
            a naukę powinno się zacząć przed ukończeniem 10-go roku życia."

Utveckling barn & unga.

Redan de gamla grekerna förstod sambandet mellan musik, matematik och språk. Och modern forskning visar att musikträning i unga år har livslång effekt, ända upp till 70-årsåldern.

– Man blir smartare av att spela ett instrument, och man ska börja innan man är tio år ...
            • *Pia
              dzieki za pomoc w tlumaczeniu,

wczoraj bylam za zmeczona po calym dniu pelnym wydazen dla mnie.

ale musze jednak przyznac,
              ze sluchajac muzyki,kotra wlywa na mnie kojaco czuje sie korzystniej,
              jakos stresy sie oddalaja odemnie/
              mysle pogodniej
              i planuje sobie racjonalniej....
              --
              *
              Vistula
              *
              • To prawda żę muzyka relaksuje. Ostatnio przecież Marconi Unions stowrzyli najbardziej relaksujący utwór na świecie. Nawet jest zabronione sluchanie go w samochodzie. Ja ostatnio znalezłem też zestaw gier które zamist relaskować poprawiają skupienie i koncentracje, tez ciekawe:Stone, jaks ktoś zainteresowany odsyłam na stronę.
    • www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130401/STYLZYCIA01/130329386
      "Paul Denisson, autor kinezjologii edukacyjnej, proponuje ćwiczenia, które prowadzą do integracji obu półkul mózgu, czego efektem może być np. płynne czytanie lub poprawa koncentracji. Dennison zaobserwował, które ruchy wywierają dobroczynny wpływ na dzieci i opierając się na tym stworzył kanon podstawowych ćwiczeń, które nazwał gimnastyką mózgu" - tłumaczy Nowacka-Dobosz.

Podobną zależność można zauważyć u dorosłych. Regularne ćwiczenia zwiększają efektywność w pracy, otwierają umysł i pobudzają kreatywne myślenie. Wysiłek fizyczny, podczas którego koncentrujemy się jedynie na pracy ciała pomaga odtworzyć mechanizmy potrzebne do pełnego skoncentrowania się podczas wykonywania obowiązków zawodowych.
      www.edukacja.edux.pl/p-2222-wybrane-cwiczenia-gimnastyki-mozgu-metody.php
      • no ciekawe,
        do punktu IV ciwicze sobie co rano
        nie wiedzialam,ze to pomocne....

pozniej troche jakos tak mi sie nieskoncentrowanie czytalo....
        musze jeszcze raz przeczytac to trzech przedostanich punktow,
        ktore o zapotrzebowaniu tlenu wspominaja...
        --
        *
        Vistula
        *

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.