Dodaj do ulubionych

D*o*b*r*a*n*o*c

10.06.13, 21:50
http://i44.tinypic.com/33c23vc.jpg
kaczuszki przyszly na kolacje, za malo wzielam
chleba i biegly za mna dosc dlugi kawalek drogi.

--
Serce miej otwarte dla wszystkich,
zaufaj niewielu
W. Shakespeare
Obserwuj wątek
        • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.08.13, 08:37
          To prawda Greis, Jaga, ze po opadach
          deszczu powietrze zrobilo sie czysciejsze i lzejsze do
          oddychania, ja tez zauwazylam ze lepiej spie.
          --
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.08.13, 08:43
            taaaaaaaaaaaaaaaa...
            a ja mam dziwny fenomen,
            zawsze musze slepia kropic po opadach,
            tak,jakby deszcz nie zmyl pylow piolunu....
            --
            *
            Vistula
            *
            gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
            • henryk245 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.08.13, 19:58
              dla Was z dojsciem do TVP popatrzymy razem

TVP-1 dzis wieczorem o 20:25

Oszukana 16
              (Changeling)150 min, Dramat obyczajowy, USA 2008 | hit

sobota, 10 sierpnia 20:25 | TVP 1

Dodaj do notesu

Oszukana Oszukana
              USA, rok 1928. Christine Collins mieszka w Los Angeles, samotnie wychowuje 9-letniego synka Waltera. Pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje chłopca w domu. Zawiadamia policję. Rozpoczynają się poszukiwania dziecka. Pięć miesięcy później policjanci w blasku fleszy przyprowadzają Waltera. Christine zabiera chłopca do domu, chociaż to nie jest jej syn. Podejmuje prywatne dochodzenie. Gdy władze zdają sobie sprawę, że Collins może doprowadzić do kompromitacji policji, kobieta zostaje zamknięta w zakładzie dla umysłowo chorych.

tv.wp.pl/?ticaid=1111a3#program-1532176
              Nocy Dobrej Zycze
              • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.08.13, 20:04
                uschhhhhhhhhhhh..nie lubie takich zakonczen w filmach,
                zaraz tez zasiade i wybiore cos dla siebie w goscinnym pokoiku dziergajac czy haftujac cus..
                DOBRANOC ZALODZE
                --
                *
                Vistula
                *
                • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.08.13, 20:17
                  Wieczorowa pora, to lubie poogladac jakas akcje,
                  lub komedie, moze byc jakis kostiumowy-historyczny,
                  moze cos znajde, zapomnialam kupic sobie program TV.

Przyjemnego wieczoru wszystkim.
                  --
                  zaufaj niewielu
                  W. Shakespeare
                    • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 11.08.13, 10:14
                      tez pozno Jagus w szkielko patrzysz,
                      podobnie do mnie,
                      zanim sie wykokosze to juz pozna noc...
                      --
                      *
                      Vistula
                      *
                          • henryk245 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 14.08.13, 18:49
                            innemedium.pl/wiadomosc/rasputin-przewidzial-koniec-swiata-23-sierpnia-2013

troszke za wczas,slonce swieci ...jeszcze

biorac jednak ze czas modlitw szczerych nadszedl
                            czas telewizornie zamknac a na kolana padnac
                            pomodlic sie jeszcze zdazymy
                            • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 14.08.13, 19:02
                              o swiecie ...juz nie cudujjjjjjjjjjjjjjjjj....

no,ciekawam ile ludzi w to uwierzy,
                              ale znajac rosyjski narod i jego wiare w Rasputina to kto wie...
                              moze panika wybuchnac...

no to juz do lozeczka wskakuj
                              i nie naziebiaj psiuny na altanie...
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                                          • dorka556 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 18.08.13, 20:55
                                            Ja też mówię dobranoc.Zamierzam dzisiaj wcześniej pójść spać.
                                            Jutro rano muszę przygotować dobre jedzonko dla mojego wędrowca. Przyjedzie starszy syn, przeszedł całe Bieszczady i podobno jest wykończony.

--
                                            byle do wiosny...
                                            • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 19.08.13, 00:10
                                              Dorko, takie maszerowanie po gorach, hartuje cialo i ducha,
                                              mial na pewno duzo czasu na swoje mysli, to sie nie dziwie,
                                              ze i energie stracil i sily, do miasta wroci odnowiony i dotleniony.
                                              jak tak mam przynajmniej mam jak wedruje w gorach.

Ja dzisiaj chcialam nadrobic swoje zaleglosci w kreatywnosci,
                                              jutro Wam pokaze co tworzylam.
                                              Kendo, Jago, Dorko, i Wszyscy inni, spokojnej nocy zycze.
                                              --
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                                • slo-onko Re: D*o*b*r*a*n*o*c 19.08.13, 20:01
                                                  Dobrej nocy forumeczki. Ja tez za "chwile" zmykam, zestWie tylko dzem, fazole, usmaze kielbaske, boczek z cebulka, rozwiesze bielizne poscielowa i wezme prysznic. Niby wszystko na dzis,ale nke wiem co jesxcze po drodze spotkam.
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 19.08.13, 20:04
                                                    *Sloo,
                                                    no tos sie napracowala dzis strasznie
                                                    i niech tylko podusia Cie spotka na drodze do lozeczka...nic wiecej nie zycze.

*Jaga tez juz sie oddalila...

DOBRANOC Zalodze

filmy sie na kanalach nakladaja,
                                                    nie wiadomo co ogladac...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 19.08.13, 20:28
                                                    To ja tez sie odmeldowuje, na TV.
                                                    Jago zastanawiam sie nad Twoim obrazkiem, co to
                                                    takiego leci do nieba, chyba nasze sny lub marzenia?
                                                    A jeszcze tylko chce popatrzec jak maluchy przyjda z dworu do
                                                    domu, bo juz maja wszystko przygotowane.
                                                    explore.org/#!/live-cams/player/great-dane-service-puppies-indoor-puppy-room
                                                    Spokojnej nocy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • henryk245 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 20.08.13, 19:07
                                                    "Co ciekawe zmiana polaryzacji każdego z biegunów Słońca nie przebiega w sposób symetryczny. Może dojść do sytuacji, gdy biegun północny już osłabł a południowy dopiero się do tego zabiera. Według japońskich naukowców w okresie przejściowym Słońce może mieć chwilowo nawet kilka biegunów"

zmianynaziemi.pl/wideo/pole-magnetyczne-slonca-jest-juz-gotowe-przeskoku

Nocy Dobrej Zycze
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 23.08.13, 21:20
                                                    No na pewno to zrobie, dzisiaj mialam spiacy dzien,
                                                    mimo marszow do konikow i pieknej pogody.
                                                    Nawzajem Kendo i Wszystkimi przyjemnej nocy i kolorowych snow.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 24.08.13, 21:51
                                                    Przy sobocie, troche inaczej trzeba sie relaksowac,
                                                    ogladne film za filem bo jutro niedziela to mam nadzieje,
                                                    ze "Maluszek" nie bedzie mnie budzil o godz,6oo na runde
                                                    i bede mogla sobie odespac te filmy.

Kolorowych snow.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 28.08.13, 09:48
                                                    Nie pamietam dzisiaj o czym sinilam w nocy,
                                                    "Maluszek" mnie budzil jak zwykle o 6,30 ale
                                                    wstalam godzine pozniej bo zimno na dworze tak
                                                    wczesna pora, ale jemu to widac nie przeszkada.

O tej porze jest cicho i spokojnie wszedzie.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 29.08.13, 09:59
                                                    Ja wczoraj mialam dzien gotowania i robienia
                                                    przetworow, troch sie napracowalam, ze nie mialam
                                                    juz nawet sily wieczorem doczlapac sie do kompa.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 29.08.13, 10:02
                                                    mi sie wydaje,
                                                    ze kuchenne zajecia najbardzie "zabieraja nam sily"
                                                    ja tez padlam wczoraj po obiedzie-kluchy duzo mometow maja...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • slo-onko Re: D*o*b*r*a*n*o*c 29.08.13, 21:05
                                                    To prawda, kuchenne obowiazki,wciaz nowe i nigdy sie nke kkncza. Czasem to jestem az zla na to wszystko,ale coz robic....trzeba pokonywac codzienne trudy, chociaz powinnam byc wdzieczna takiemu trudowi,bo inni nie maja co do gara wrzucic. Wiec juz nie grymasze i lece dalej.
                                                    Dobrej nocy
                                                  • dorka556 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 02.09.13, 22:28
                                                    Należy mi się zasłużony wypoczynek.
                                                    Skosiłam ponad 3/4 ogrodu i zrobiłam pranie. Teraz pojeździłam na rowerku (stacjonarnym) aby rozruszać mięśnie i do http://s14.rimg.info/ae42f61387a2d80ce0d069690c8b9f1d.gif

Pa, pa dobranoc. Do jutra.
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 03.09.13, 09:43
                                                    ALO kedys lubialam zajecie z przygotowywaniem jedzenia
                                                    w kuchni, a teraz sama dla siebie, to jak najszybciej,
                                                    i nie wiem co mnie tak godni ? lub rozleniwia?.

Ale mam dni w ktroych potrawie pichcic, i wypiekac, smakowitosci,

Dorko bylas b.pracowita wczoraj, ale dzieki takiem rozlozeniu
                                                    pracy, masz moze wieksza ochote na dokonczenie dalszego
                                                    koszenia.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 03.09.13, 22:30
                                                    Dzisiaj byl siostrzeniec, i troche zajal sie moim
                                                    kompem i udzielil mi lekcji, w glowie mam wielki
                                                    natlok wiadomosci, i nie wiem czy uda mi sie je jutro
                                                    ulozyc znowu po koleji.

Wiec juz jude odpoczywac i kodowac nabyte informacje.
                                                    Przyjemnego wypoczynku dla Wszystkich.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 04.09.13, 19:22
                                                    i jak Lusia
                                                    pamietasz te najglowniejsze wskazowki??

ide szydelkowac dla odmiany....

milego wieczoru i nocy
                                                    zycze Zalodze
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 05.09.13, 09:32
                                                    Jago pzreslodki ten szczeniaczek.
                                                    Wczoraj Kendo zadzwonila, rozmawialysmy
                                                    ponad godzine, w miedzy czasie pojadlam cukierkow, wlasnie
                                                    juz poznym wieczorem i zauwazylam ze chyba tez mam alergie
                                                    na niektore cukierki jak Kendo, do dzisiaj mam babel swedzacy.
                                                    Tak ze po rozmowie od razu skierowalam sie do sypialni.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 05.09.13, 09:39
                                                    *Lusia
                                                    i Ty tez,
                                                    ja po skonczonej naszej rozmowie zaczelam sie "bablowac"
                                                    chyba te co od Ciebie sie poczestowalam...
                                                    bo przeciesz Geishe jadam od poniedzialku i wczesniej i nic mi nie bylo ppo niech....
                                                    cos to wydalo mi sie podejzane-"te czestowane slodycze" dla Ciebie
                                                    ,pomysl sma....??
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 05.09.13, 21:53
                                                    Przyjemnych snów.

Biedny słonik

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-690/-550/faktonline/635139787462778563.jpg

Nadepnęła na niego mama. Nowo narodzony 6-dniowy słonik leży teraz pod opieką ludzi i... płacze. Łzy leją mu się z oczu całymi strumieniami. Niestety, jest w ciężkim stanie, bo mama trochę ważyła i uszkodziła małego. Ta tragedia wydarzyła się w zoo w Chinach.

Nie wiadomo, czy mama nie zauważyła swego małego synka, czy też go odrzuciła i chciała zabić. Widać tylko jego ból, żal i tęsknotę za mamą. Wyraża ją dokładnie tak, jak ludzie – płacze. Wylał już tyle łez, że zmoczył całą poduszkę, na której położyli go troskliwi opiekunowie.

Słonie, mimo że wielkie i tak różne od człowieka, wyrażają uczucia w sposób bardzo do nas podobny. Wiedzą, co to znaczy śmierć, opłakują zmarłe zwierzęta, czasem nawet kilka dni nie odstępują ich zwłok, a czasem nawet na swój sposób je grzebią. Przeżywają także depresje i chwile ekstazy.
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 06.09.13, 09:10
                                                    o jejaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,
                                                    ale boedactow male...
                                                    trzymam kciuki coby wyzdrowialo...
                                                    chyba zeber mu mama nie polamala czy wewnetrzych organow nie przydeptala,ze teraz krwawia we wnatrz....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 07.09.13, 20:28
                                                    dzien byl przyjemny
                                                    choc troche pod koniec do myslenia zmuszal...

milego wieczoru i przyjemnego snu..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 09.09.13, 21:01
                                                    spokonjnych snow...
                                                    lece bo "nieznane moce" sie zaczely w telewizorni
                                                    czyli o nawiedzonych domach....i ich oczyszczaniu...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.09.13, 10:09
                                                    Tez ogladalam, ale jak facet wiedzial to wszystko?,
                                                    ale udalo mu sie oczyscic dom z ducha, ktory nie chcial
                                                    odejsc na druga strone, mowil, ze to jego dom i nie chcial
                                                    zeby wlasciciele go remontowali i przeinaczali po swojemu.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 10.09.13, 12:34
                                                    zawsze mnie ciekawia tacy ludzie,
                                                    ktorzy maja taka "moc" czucia innych energi w domach/pomieszczeniach
                                                    a nawet od ludzi....

w tym programie sa rozni,chyba w zaleznosci od "trudnego przypadku"
                                                    nieraz nawet ten z angli przyjezdza,
                                                    tam tez bierze udzial w "badaniu energi" w starych budowlach/zameczkach,
                                                    ktore zostaly zaadoptowane jako hoteliki....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 11.09.13, 10:12
                                                    I widzac pierwszy raz osobe, potrafi powiedziec na jakie choroby
                                                    musi uwazac dana osoba, lub ze miala jakis wypadek, co mnie
                                                    bardzo zdziwilo.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 15.09.13, 20:58
                                                    Przyjemnego wieczoru, dla tych co chca jeszcze
                                                    posiedziec ja przelaczam sie do TV.
                                                    Przyjemnej nocy i spania, ksiezyca przybywa.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 16.09.13, 22:32
                                                    To juz ide odpoczywac, bo inaczej maszeruje sie
                                                    w rzeczywistosci a inaczej na maszynach w sali cwiczen,
                                                    ale nie czuje sie zmeczona jak na wieczor, zobacze jak jutro
                                                    miesnie beda mi odpowiadac za te cwiczenia.

Zycze spokojnej nocy i slodkich snow.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 17.09.13, 09:23
                                                    Probowalam 4 maszyny Jago, najtrudniej bylo dla mnie
                                                    na siedzaco i wewnetrze miesnie nog trenowac.
                                                    A najlatwiej podnoszenie przesel i wioslowanie, obracanie
                                                    tylko tylowia w prawo i lewo, to dostalam zawrotu glowy i zeszlam
                                                    z urzadzenia.

To jednak nic nie pomaga, ze co dzien rowerkuje nie wszystkie miesnie
                                                    nog sa wytrenowane.
                                                    Ale bylo fajnie.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: D*o*b*r*a*n*o*c 17.09.13, 11:00
                                                    U mnie obie córki jeżdżą na fitness 3x w tyg. ale te ćwiczenia
                                                    które wykonują to tylko dla młodych i zdrowych.Muszę się przemóc
                                                    i przeprosić z rowerkiem stacjonarnym.Co zacznę,to mi się wydaje,
                                                    że gorzej mnie boli kręgosłup.
                                                    --
                                                    http://i43.tinypic.com/2hyht0x.png
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 17.09.13, 19:00
                                                    Jago to wcale nie jest latwo zaczynac po dluzszej przerwie,
                                                    wiem, jak plywalysmy z Kendo co tydzien, bez zadnych problemow,
                                                    a pozniej mialam dluga przerw i balam sie glebokiej wody, jak
                                                    poszlysmy z Kendo ponownie.

A te cwiczenia ,to ja tak bardzo nie klade sobie do serca, ide
                                                    z kolezanka bo to za darmo ona mnie bierze, bo samej jej nie
                                                    wypada i nic mnie nie kosztuje, a na tych maszynach to tez
                                                    trzeba sie znac jak sie wyciagac i rozciagac, zeby sie samemu
                                                    nie uszkodzic, i tylko robie to co wiem i na niektorych juz ciwiczylam.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 17.09.13, 20:32
                                                    slubne dzis noca wlaczylo ogrzewanie,

na bierznie nie moge chodzic,
                                                    robi mi sie niedobrze,
                                                    natomiast inne "maszyny sa OK

Dobranoc Wm i milego wieczoru,

pancio pozyczyl mi laptopa,moj komp "siadl"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 17.09.13, 20:38
                                                    Ale, to cos poszlo nie tak?.. to dziecie chyba bedzie musialo
                                                    przyjechac i obadac i zabrac do szpitala na wyleczenie.....

Ja tez spozniona kolacje musze zjesc, dopiero poczulam glod
                                                    i zaraz "Maluszek" sie zjawi, juz wpadl jak bomba,

Spijcie skpokojnie i miejcie slodkie sny?.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 18.09.13, 19:56
                                                    na razie na laptopie...
                                                    bedzie mial czas to wpadnie...

miejcie sobie mily wieczor i jeszcze letnie sny,,,

ide grzybki przewrocic...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 19.09.13, 23:35
                                                    Przyjemnego ogladania TV Greis, mam nadzieje,
                                                    ze chyba tez pod kocykiem na kanapce , czy w fotelu?

Bo ja to musze miec koc mimo ze mamy juz cieplo.
                                                    Przyjemnych snow i spokojnej noc. Wszystkim
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 20.09.13, 22:23
                                                    Po przyjezdzie od Kendo, musialam nadrobic to co nie
                                                    zrobilam przez dzien, i juz jestem i spiaca i zmeczona.
                                                    - wiec-
                                                    przyjemnej i spokojnej nocy dla Wszystkich.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 21.09.13, 20:07
                                                    2/3 dzionka bylo zachmurzone,
                                                    ale plan wykonany

teraz wygodnie sobie przed szkielkiem zasiasc/polozyc i oczeta w jakis film wlozyc..

DOBRANOC
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 22.09.13, 08:49
                                                    Dobre Jaga, zwrocilas uwage "na oczeta wlozyc w Tv"
                                                    A kocio b.slodki. i kazdy zwierzaczek ma w sobie cos
                                                    ujmujacego, na co zwracamy uwage.

Ja wczoraj nie wiej jak usnelam i tak dobrze mi sie
                                                    spadlo az do dzisiaj rana, gdzie "Maluszek" zrobil mi
                                                    pobudke o 6,30.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 22.09.13, 10:03
                                                    *Jgaus,
                                                    hi,hiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...wyjelam oczeta nawet okulary zdjelam i usnelam
                                                    moze dzieki tem slodkiemu kotkowi..

*Lusia
                                                    po takiem maratonie prackowym zasnelo sie szybko
                                                    dobrze,ze sie jest troche wypoczetym...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 23.09.13, 19:30
                                                    Mam nadzieje Tetiko, ze wypoczeta wstalas do pracy.

Ja mam dzisiaj wieczor dla siebie do czwartku "Maluszek" w
                                                    swoim domu, poswiecam sie sobie.

Przyjemnego wieczoru i spokojnej nocy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 24.09.13, 20:24
                                                    oj Jagus...
                                                    mam nieraz podobnie....

zycze milego wieczoru i wyspania...

niech sie wam pani jesnien przysni
                                                    co listkami zlotymi dywany zarzuci
                                                    kroplami rosy przystroi trawniki
                                                    ktore powitaja nas w porannym sloncu.....DOBRANOC
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 24.09.13, 20:57
                                                    Kendo listki beda spadac po przymrozkach,
                                                    a dzisiaj Jago jest wtorek wieczorowa pora,

I pomaszerowalam przez nasz rezerwat do Lidla i zakupilam
                                                    kurtke wiatrowo-deszczowa, nie wiem czy zda egzamin - mam
                                                    30 dni na zastanowienie. A tylko poszlam kupic drozdze za 2 kr
                                                    a wydalam 222,.kr, bo jeszcze lodowa salata patrzyla na mnie i
                                                    sledziki w sloiczku w sosie ktore lubie.

To teraz zycze Wam spokojnej nocy, juz po pelni ksiezyca,
                                                    to moze lepiej sie spi.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
    • xystos Re: D*o*b*r*a*n*o*c 26.09.13, 18:17
      "Witam państwa w kolejnym odcinku tajemnic starodawnej historii. Tym razem postaram się przedstawić fascynujące elementy świata przedpotopowego i jego nierozpoznanej natury megalitycznej. Świat przedpotopowy jak już wielokrotnie pisałem, w swych podstawach konstrukcji cywilizacji planetarnej, był najprawdopodobniej całkowicie różny od tego, który obserwujemy obecnie. Gdyby się lepiej przyjrzeć "tamtej planecie Ziemia" to trzeba by ją raczej nazwać światem z baśni lub filmu sci-fi."

innemedium.pl/wiadomosc/zakazana-historia-megalityczna

dobranoc

--
      ZEN
        • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 26.09.13, 20:53
          Kosmos, kosmosem., ale bloki skalne rozwijaja
          fantazje i domysly, i zawsze sie zastanawiam, ze nigdzie
          nie znaleziono narzedzi i szczatki szkieletow, tych ktorzy to
          rzekomo wyciosali z kamieni??.................
          --
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
            • kendo Re: D*o*b*r*a*n*o*c 26.09.13, 21:24
              o swiecieeeeeeeeeeeeeeeee
              akuratnie moje powiedzonko tu pasuje,
              ciekawia mnie te tematy,
              jak mam wiecej czasu,
              Lusia,no wlasnie,slusznie zauwazylas z tymi szczatkami ludzkimi czy zwierzad chociazby,bo jakas myszka czy inny "stwor" powinien sie zakonserwowac jakos...

sok koncze robic,
              w ogrodzie tez zmarzlam....
              caly dzien sie krzatam...chce zdazyc jak najwiecej w sloiki poupychac....

Dobranoc.
              --
              *
              Vistula
              *
                  • xystos Re: D*o*b*r*a*n*o*c 27.09.13, 19:47
                    "Nauka i religia od wieków toczy spór o to czy istnieje coś takiego jak dusza. Religie opierają się na wierze i nie ma tam miejsca na dociekania naukowe, ale okazuje się, że przełom, jaki w fizyce wywołało pojawienie się teorii względności może dać nam odpowiedź na to pytanie.

Sam Albert Einstein zapytany wprost czy wierzy w istnienie duszy odparł, że w świetle praw fizyki pozostaje to pytaniem otwartym. Teoria, która dała początek gałęzi nauki zwanej fizyką kwantową może pomóc w udowodnieniu, że po śmierci energia ciała ludzkiego nie znika. Według ustaleń naukowych każda energia we Wszechświecie jest stała, to oznacza, że jest zawsze obecna i nie może być zniszczona przez cokolwiek. Z tego punktu widzenia śmierć jest tylko rodzajem emisji energii z materii, energii, która nie może być zniszczona z powodu swoich właściwości fizycznych."

innemedium.pl/wiadomosc/fizyka-kwantowa-udowadnia-istnienie-duszy

dobranoc
                    --
                    ZEN
                    • lusia_janusia Re: D*o*b*r*a*n*o*c 27.09.13, 20:23
                      Sokrates

Według Sokratesa to dusza jest właściwym człowiekiem, jego "ja". To ona odróżnia go bowiem od świata zwierząt[3]. Każdy człowiek jest wyposażony w indywidualną duszę, która jest siedzibą cnót. Sokratejskie hasło, by "poznać samego siebie" wskazywało, że należy odejść od problematyki jońskiej filozofii przyrody i zwrócić się ku problematyce antropologicznej. Głównym zagadnieniem miał się stać człowiek i jego dobro. Nowe znaczenie pojęcia psyche oznaczało więc także początek etyki. Człowiek powinien dbać przede wszystkim o cnotę i dobro duszy. Dobra materialne są znacznie mniej istotne.

Problematykę rozpoczętą przez Sokratesa kontynuował Platon, a za nim Arystoteles.
                      Platon czerpiąc ze słów swego nauczyciela Sokratesa, uważa duszę za esencję osoby, cząstkę, która decyduje o naszym zachowaniu. Uważał tę esencję za bezcielesnego mieszkańca naszego bycia. Stwierdza on, że "człowiek jest to dusza uwięziona w ciele". Dusza według Platona składa się z trzech części:

rozsądku (gr. logos czyli umysł),
                      pożądliwości (pasja),
                      popędliwości (gr. pathos czyli emocje).

Każda z tych części ma swoje miejsce w zrównoważonej i spokojnej duszy. Rozsądek, czyli według Platona umysł, można przyrównać do woźnicy rydwanu powożącego końmi pożądania i emocji. Pożądliwość ciągnie człowieka w kierunku zaspokajania podstawowych potrzeb cielesnych, ale gdy rządzi całkowicie, stacza się on w hedonizm. Z drugiej strony popędliwość pcha nas ku wzniosłym aktom. Jednak jeśli rządzi, wiedzie do dumy, która jest przywarą.

--
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare