Dodaj do ulubionych

Książę duński Fryderyk i księżna Mary

06.04.14, 13:38
O królewskiej wizycie "Wyborcza"informowała 25 marca . Jego Wysokość Książę Danii Fryderyk i Jej Wysokość Księżna Mary Elisabeth przyjadą do Szczecina 14 maja w 10. rocznicę swojego ślubu.

Cały tekst: szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,15739777,Ksiaze_Fryderyk_przywiezie_do_Szczecina_piekna_zone.html#LokKrajTxt#ixzz2y6YmHVZvPS. Bardzo ciekawy artykuł który udało mi sie przeczytać, ale po wklejeniu linka
nagle go skrócono sad

Czesto jest tak wlasnie ... przy pierwszy otworzeniu, bezpośrednio z Gazety
daje sie przeczytać ... ale potem już nie ...
Spróbuj wejść na wiadomości Gazety, otworzyć artykul,
skopiować go ... i wkleic TU ...

Edytor zaawansowany
 • 06.04.14, 13:44
  - Szykujcie duńskie flagi. Mogliby nas przyłączyć do Danii - żartowali internauci, komentując wiadomość o wizycie następcy duńskiego tronu w Szczecinie. Choć Książę Fryderyk i Księżna Mary Elisabeth spędzą tu prawdopodobnie tylko kilka godzin, zapowiada się wielkie wydarzenie
  O królewskiej wizycie "Wyborcza"informowała 25 marca . Jego Wysokość Książę Danii Fryderyk i Jej Wysokość Księżna Mary Elisabeth przyjadą do Szczecina 14 maja w 10. rocznicę swojego ślubu.

  Szczegóły trzymane są w tajemnicy. Kancelaria Prezydenta RP każe czekać na oficjalny komunikat, Ministerstwo Spraw Zagranicznych milczy, Centrum Prasowe Wojewody tłumaczy, że "zgodnie z przyjętym zwyczajem informacje na temat wizyt przedstawicieli (...) rządów innych państw podajemy do publicznej wiadomości po ostatecznym uzgodnieniu oficjalnego programu".

  Bardziej otwarta jest Ambasada Królestwa Danii w Warszawie.

  - W dniach 12-14 maja następca tronu JKW Fryderyk wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą złożą oficjalną wizytę w Polsce, przewodnicząc delegacji duńskich firm - potwierdza Edyta Lewit, szefowa Działu Dyplomacji Publicznej i Komunikacji Ambasady. - Duńska Para Książęca i cała delegacja biznesowa dwa dni spędzi w Warszawie, a później odwiedzi Szczecin. Celem wizyty jest ożywienie i pogłębienie szybko rozwijającej się współpracy gospodarczej między Polską i Danią

  Lewit mówi o "promocji duńskich innowacyjnych rozwiązań w wybranych dziedzinach gospodarki" oraz "nawiązaniu bezpośrednich kontaktów między firmami".

  - Wśród obszarów szczególnego zainteresowania znajdą się moda i design, sektor rolno-spożywczy, zdrowie i rehabilitacja, energia i środowisko - wylicza.

  Szczegóły jeszcze nieznane

  Program wizyty jest jeszcze uzgadniany. Ale książę Fryderyk, jako zwierzchnik duńskich sił zbrojnych, mający za sobą służbę m.in. w marynarce wojennej, zapewne spotka się z żołnierzami szczecińskiego korpusu NATO. Mówi się też o paradzie duńskich i polskich okrętów przy Wałach Chrobrego.

  Na spotkanie z następcą tronu szykują się lokalne władze - marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

  - Olgierd jest prawie jak książę Fryderyk. Też przystojny, też ma piękną żonę i już troje dzieci - żartują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

  Kto będzie miał okazję powitać Książęcą Parę? Kto będzie gospodarzem kolacji wydanej na jej cześć? Raczej nie samorządowcy. Wizyta ma charakter oficjalny, państwowy. A protokół wymaga, by następcę duńskiego tronu przyjął przedstawiciel rządu (księcia Walii Karola czy księcia Asturii Filipa Burbona gościł premier Donald Tusk). Możliwe, że do Szczecina przyjedzie pierwsza dama Anna Komorowska.

  - Oczywiście gospodarze miasta są włączeni w program wizyty - stwierdza dyplomatycznie Lewit.

  Pierwszy raz w Polsce

  Duńska Para Książęca pierwszy raz odwiedzi Polskę. W 1993 r. - na zaproszenie Prezydenta RP Lecha Wałęsy - wizytę w naszym kraju złożyła królowa Danii Małgorzata II, matka Fryderyka. Została odznaczona Orderem Orła Białego. Zwiedziła Warszawę, Kraków, Gdańsk. W 2009 r. kolejne zaproszenie do Kopenhagi wysłali organizatorzy Światowego Zjazdu Kaszubów, bo królowa Danii nosi też historyczny tytuł księżnej Kaszub! Na przeszkodzie niezwykłego spotkania stanął jednak protokół - "lenne księstwo" władca Danii może odwiedzić tylko raz, a że JKW Małgorzata była już w Trójmieście...

  W przypadku Szczecina takich przeszkód nie ma, co nie znaczy, że historycznych związków naszego miasta z Duńczykami nie było. Na przełomie XII i XIII wieku Księstwo Pomorskie znalazło się pod duńskim panowaniem. Na ponad 40 lat. Bogusław I wyprawił się na Danię, ale poniósł klęskę. I musiał złożyć hołd królowi Kanutowi VI. Duńskim śladem na naszych ziemiach jest m.in. klasztor cystersów w Kołbaczu.

  Książę lubi podróże

  Książę Fryderyk urodził się w Dzień Matki 26 maja 1968 roku. Studiował politologię na Uniwersytecie Harvarda w USA, odbył praktykę w służbie dyplomatycznej, m.in. przy ONZ. Później był pierwszym sekretarzem Ambasady Królestwa Danii w Paryżu.

  Interesuje się sportem, motoryzacją. Gra w piłkę nożną, żegluje, uczestniczył w maratonach w Kopenhadze, Nowym Jorku, Paryżu. 29 marca strzałem startera rozpoczął półmaraton w Kopenhadze z udziałem 30 tysięcy biegaczy. Jako potomek królowej Wielkiej Brytanii Wiktorii ma prawo do sukcesji brytyjskiego tronu. Ale jest 220. w kolejce.

  O tym, że lubi podróżować, świadczą zdjęcia publikowane w kolorowej prasie (wakacje spędzał np. w Chile, Brazylii, a ostatnie zimowe ferie z rodziną w Szwajcarii) oraz okoliczności poznania przyszłej małżonki.

  Miłość przez telefon

  Spotkali się w... pubie podczas Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000. Fryderyk bawił tam ze swoimi kuzynami, m.in. księciem Grecji Mikołajem i norweską księżniczką Martą Luizą.

  Mary Elisabeth miała wówczas 28 lat i nazywała się Donaldson. Pracowała w marketingu i reklamie. Wcześniej skończyła University of Tasmania, gdzie jej rodzice byli nauczycielami akademickimi. 32-letni wówczas książę wrócił do Europy, ale telefonował i mailował do Mary. W grudniu 2001 r. Australijka przeniosła się do Paryża, gdzie JKW Fryderyk robił karierę dyplomaty. Później zamieszkali w Danii, ogłosili zaręczyny. Ślub odbył się 14 maja 2004 r. w kopenhaskiej katedrze. Zgodę na ożenek musiała wyrazić Rada Stanu. Mary "straciła" nazwisko, musiała też zrzec się obywatelstwa australijskiego i przystąpić do Kościoła luterańskiego. 15 października 2005 r. urodziła królewskiego potomka, którego ochrzczono imieniem Christian. Półtora roku później urodziła się Izabela, a w styczniu 2011 - bliźnięta Józefina i Wincenty. Ich oficjalną rezydencją jest pałac Fredensborg koło Kopenhagi.

  JKW Mary Elisabeth pochodzi z wielodzietnej rodziny - ma dwie starsze siostry i brata. JKW Fryderyk ma brata Joachima. Jest młodszy, więc drugi w kolejce do tronu, ale znacznie szybciej "znalazł" sobie księżniczkę. Ożenił się w wieku 26 lat. Teraz ma już drugą żonę. I czworo dzieci. Pierwsza żona księcia Joachima Aleksandra działa w kilkunastu organizacjach charytatywnych, dlatego nazywana jest "Dianą Północy". Duńczycy polubili ją również dlatego, że szybko nauczyła się ich języka. Mary cały czas pracuje nad duńskim.

  Dużo zdjęć i informacji o duńskiej monarchii znajdziecie na stronie Kongehuset.dk.

  Duńską rodzinę królewską tworzy królowa Małgorzata II i jej bliscy: mąż Henryk, synowie oraz siostry i kuzynki. Wszyscy należą do dynastii Schleswig-Holstein-Sonderburg -Glücksburg. Członkowie rodziny królewskiej noszą tytuły księcia lub księżnej Danii. Prezentując ich, należy dodać "Jego/Jej Królewska Wysokość" albo "Jego/Jej Wysokość"..


  Bohaterowie kolorowych gazet

  Książę Fryderyk i Księżną Mary Elisabeth należą do najpopularniejszych par książęcych w Europie. Zamki i pałace to ich oficjalne rezydencje. Zwykle mieszkają jednak w ekskluzywnych apartamentach, dużo podróżują, bardziej angażują się w show-biznes niż w politykę. Władzę mają symboliczną. Pełnią przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Choć przysługują im tytuły Jej/Jego Królewska Wysokość, a publiczne wystąpienia reguluje protokół - nie przypominają władców, raczej celebrytów. Piękni, bogaci, popularni. Są bohaterami kolorowych gazet i plotkarskich portali. Następca duńskiego tronu ma urodę filmowego amanta. Księżna zrobiłaby karierę jako modelka.

  Niedawno jeden z popularnych portali opublikował ranking najseksowniejszych księżniczek. Mary zasypano komplementami, obok Letycji, żony księcia Asturii Filipa Burbona, przyszłego króla Hiszpanii. Duńską i hiszpańską parę łączy wiek (one urodziły się w 1972, oni - w 1968), uroda, doświadczenia zawodowe. Letycja była znaną dziennikarką, pracowała m.in. dla CNN, była korespondentką w Nowym Jorku, Waszyngtonie, a nawet Iraku. Mary pracowała w reklamie.

 • 06.04.14, 15:15
  Pia, dziekuje za ciekawy artyklul, przeczytalam caly gwoli przypomnienia,
  bo przy niedzieli niby ma sie wiecej czasu, a mnie sie zdawalo ze to dzisiaj
  poniedzialek.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 06.04.14, 17:48
  Wkleiłam ten artykuł także dlatego, ze przecież Dania to nasz sąsiad ...
  no i Skåne należało kiedyś do Danii wiec mieliśmy wspólnych królów.

  Na dole tego artykulu bylo takze o brytyjskiej Katie,ale nie moglam tego wkleic, bo sa ograniczenia w wklejaniu do 800 znaków.
 • 07.04.14, 14:47
  Zaczynają pokazywać rozbierane zdjęcia Sofie ...

  www.expressen.se/tv/program/kungligt-med-johan-t-/kungligt-med-johan-t---del-2/
 • 07.04.14, 16:46
  Pia, to bylo do przewidzenia, ale dobrze powiedziane,
  ... przewrocic kartke na druga strone ...
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 24.06.14, 12:16
  www.expressen.se/kvallsposten/frederik-och-mary-soker-ny-kungakock/
  dunski ksiaze Fryderyk i ksiezna Mary poszukuja kucharza od zaraz

  wrunki jakie musi spelniac,
  znac sie na warzywach i ich przyrzadzaniu/ekolologicznie/dbac o czystosc w kuchni/umiec przygptowac obiad dla proszonych gosci jka i codzienne obiady .

  jak wiadomo krolewcy maja "delikatne podniebienia" wiec kucharz musi byc naprawde umiejacy skomponowanie smacznego obiadu dla rodziny ,jak i ewentualnych gosci

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 24.06.14, 13:34
  *Kendo, to jeszcze wzglede wymagania,
  bo ne wzieli pod uwage aparycji jak to w niektorych anonsach sie
  czysta i znajomosci kilku jezykow.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 24.06.14, 14:10
  *lusia
  tych cech nie wymienili,
  ale pewnie z zalozenia wychodza ze kukarze szkoleni w skandynawi maja dobre znajomosci angielskiego/niemieckiego jezyka,
  a jak zagraniczny kucharz to jeszcze swoje kraju jezyk...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 25.07.14, 09:50
  rólewska rodzina pozdrawia ...
  Autor: pia.ed 24.07.14, 17:15
  Dodaj do ulubionych
  Odpowiedz cytując Odpowiedz
  Duńska rodzina królewska pozdrawia ze swojej letniej posiadłości smile

  www.expressen.se/kvallsposten/kungliga-halsningen-fran-sommarslottet/


  Kendo, możesz założyć jakis specjalny watek o innych królach i książętach,
  bo przeciez beda takze wieści z Monaco...
  Te informacje nie pasują do Katie i szwedzkiego Philipa czy Victorii i Madeleine.

  Pia
  tak bedzie chyba OK,
  jak nie to moge watek przywrocic znowu...
  ale mysle,ze tu tez pasuje o o dunskich krolach...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 25.07.14, 09:52
  www.expressen.se/kvallsposten/kungliga-halsningen-fran-sommarslottet/
  sliczna liczna rodzina,

  jakos ten niestabilny ksiaze-Johim zdaje sie mu,
  sie ustatkowal z mlodsza zona od tej pierwszej...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.08.14, 00:33
  Pojechali tam prywatnym jachtem ...

  www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsfamiljen-tog-yachten--till-gronland
 • 06.08.14, 09:36
  widac pogoda tam chlodna
  bo ksiazeta/ksiezniczki poubierane cieplo,

  fajne te wyliczanki ubran,ktore dostali od grenladzkich ludzi..
  jakos mi umknelo,ze maja az 4 -woro dzici,dwoje starszych przyzwyczajone do kamery,te ostanie raczej chowaja sie przed fleszami to blizniaki...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.08.14, 10:34
  Niemal cala Grenlandia jest pokryta lodem ... Tylko mały nadbrzeżny odcinek jest latem bez lodu, wiec jak tam ma być ciepło? wink

  Obaj bracia maja po czworo dzieci ...
 • 06.08.14, 11:02
  myslalam,ze choc letnia pora jest cieplej,
  ze mozna chodzic w letnich ciuszkach...

  ten drugi brat tez ma juz czworke dzieci??
  mial dwoje zdaje sie z pierwsza zona,a z ta nowa widzialm jedno malenstwo...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.08.14, 11:28
  Ksiaze Joachim ma z pierwsza zona Alexandra dwóch chłopców: 12 i 15 lat.
  Z obecna zona Maria ma chlopca i dziewczynke.
  Wszyscy siedza po lewej stronie.
  Bardzo mi sie podoba, ze ksiaze Joachim nie robi najmniejszej roznicy miedzy dziecmi z pierwszego malzenstwa i drugiego.
  Synowie sa zawsze z jego nowa rodzina na roznego rodzaju uroczystościach i na urlopach. Tutaj są we Francji, gdzie mąż królowej ma posiadłość ziemska.

  www.expressen.se/kvallsposten/kungligt-slottskalas-nar-prinsen-fyllde-12/
 • 06.08.14, 11:31
  www.expressen.se/kvallsposten/kungligt-slottskalas-nar-prinsen-fyllde-12/
 • 06.08.14, 11:40
  Najwyższa notowana temperatura na Grenlandii jest w lipcu i sierpniu 10 stopni Celsiusza.
  Zobacz wykres niżej ...

  www.mittresvader.se/l/vadret-gronland-temperatur-klimat.php
 • 06.08.14, 16:09
  pia.ed napisała:

  > Najwyższa notowana temperatura na Grenlandii jest w lipcu i sierpniu 10 stop
  > ni Celsiusza
  .
  > Zobacz wykres niżej ...
  >
  > www.mittresvader.se/l/vadret-gronland-temperatur-klimat.php

  nie chcciala bym tam mieszkac za zadne "skarby"
  tak malo slonca/w sezonie letnim opady....
  a zima jeszcze zimniej niz czlek przyzwyczajony...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.08.14, 22:28
  A dlaczego miałabyś tam mieszkać??? Tam mieszkają Eskimosi uncertain
 • 06.08.14, 22:29
  www.mittresvader.se/l/klimat-gronland-temperaturer-vattentemperatur.php
 • 07.08.14, 08:55
  pia.ed napisała:

  > www.mittresvader.se/l/klimat-gronland-temperaturer-vattentemperatur.php

  jak widac duze rozbieznosci w temperaturach..
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 07.08.14, 08:54
  pia.ed napisała:

  > A dlaczego miałabyś tam mieszkać??? Tam mieszkają Eskimosi uncertain

  hi.hiiiiiiiiii,
  "alez czpialaska za slowka..."
  przeciez tak sie "mowi"
  zreszta na jakis urlop ,niewiem czy maja wycieki w tamte strony to" moze" bym sie i wybrala???
  chociaz Islandi bardziej mnie "kreci"


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 07.08.14, 00:54
  > jakos mi umknelo,ze maja az 4 -woro dzici,dwoje starszych przyzwyczajone
  do kamery, te ostanie raczej chowaja sie przed fleszami to blizniaki...
  Ten artykul zamiescilam jako pierwszy w temacie,
  kiedy para nastepcow tronu byla w Szczecinie.
  Przytaczam fragment:

  Książę lubi podróże

  Książę Fryderyk urodził się w Dzień Matki 26 maja 1968 roku. Studiował politologię na Uniwersytecie Harvarda w USA, odbył praktykę w służbie dyplomatycznej, m.in. przy ONZ. Później był pierwszym sekretarzem Ambasady Królestwa Danii w Paryżu.

  Interesuje się sportem, motoryzacją. Gra w piłkę nożną, żegluje, uczestniczył w maratonach w Kopenhadze, Nowym Jorku, Paryżu. 29 marca strzałem startera rozpoczął półmaraton w Kopenhadze z udziałem 30 tysięcy biegaczy. Jako potomek królowej Wielkiej Brytanii Wiktorii ma prawo do sukcesji brytyjskiego tronu. Ale jest 220. w kolejce.

  O tym, że lubi podróżować, świadczą zdjęcia publikowane w kolorowej prasie (wakacje spędzał np. w Chile, Brazylii, a ostatnie zimowe ferie z rodziną w Szwajcarii) oraz okoliczności poznania przyszłej małżonki.

  Miłość przez telefon

  Spotkali się w... pubie podczas Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000. Fryderyk bawił tam ze swoimi kuzynami, m.in. księciem Grecji Mikołajem i norweską księżniczką Martą Luizą.

  Mary Elisabeth miała wówczas 28 lat i nazywała się Donaldson. Pracowała w marketingu i reklamie. Wcześniej skończyła University of Tasmania, gdzie jej rodzice byli nauczycielami akademickimi. 32-letni wówczas książę wrócił do Europy, ale telefonował i mailował do Mary. W grudniu 2001 r. Australijka przeniosła się do Paryża, gdzie JKW Fryderyk robił karierę dyplomaty. Później zamieszkali w Danii, ogłosili zaręczyny. Ślub odbył się 14 maja 2004 r. w kopenhaskiej katedrze. Zgodę na ożenek musiała wyrazić Rada Stanu. Mary "straciła" nazwisko, musiała też zrzec się obywatelstwa australijskiego i przystąpić do Kościoła luterańskiego. 15 października 2005 r. urodziła królewskiego potomka, którego ochrzczono imieniem Christian. Półtora roku później urodziła się Izabela, a w styczniu 2011 - bliźnięta Józefina i Wincenty. Ich oficjalną rezydencją jest pałac Fredensborg koło Kopenhagi.

  JKW Mary Elisabeth pochodzi z wielodzietnej rodziny - ma dwie starsze siostry i brata. JKW Fryderyk ma brata Joachima. Jest młodszy, więc drugi w kolejce do tronu, ale znacznie szybciej "znalazł" sobie księżniczkę. Ożenił się w wieku 26 lat. Teraz ma już drugą żonę. I czworo dzieci. Pierwsza żona księcia Joachima Aleksandra działa w kilkunastu organizacjach charytatywnych, dlatego nazywana jest "Dianą Północy". Duńczycy polubili ją również dlatego, że szybko nauczyła się ich języka. Mary cały czas pracuje nad duńskim.

  Dużo zdjęć i informacji o duńskiej monarchii znajdziecie na stronie Kongehuset.dk.

  Duńską rodzinę królewską tworzy królowa Małgorzata II i jej bliscy: mąż Henryk, synowie oraz siostry i kuzynki. Wszyscy należą do dynastii Schleswig-Holstein-Sonderburg -Glücksburg. Członkowie rodziny królewskiej noszą tytuły księcia lub księżnej Danii. Prezentując ich, należy dodać "Jego/Jej Królewska Wysokość" albo "Jego/Jej Wysokość"..


  Bohaterowie kolorowych gazet

  Książę Fryderyk i Księżną Mary Elisabeth należą do najpopularniejszych par książęcych w Europie. Zamki i pałace to ich oficjalne rezydencje. Zwykle mieszkają jednak w ekskluzywnych apartamentach, dużo podróżują, bardziej angażują się w show-biznes niż w politykę. Władzę mają symboliczną. Pełnią przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Choć przysługują im tytuły Jej/Jego Królewska Wysokość, a publiczne wystąpienia reguluje protokół - nie przypominają władców, raczej celebrytów. Piękni, bogaci, popularni. Są bohaterami kolorowych gazet i plotkarskich portali. Następca duńskiego tronu ma urodę filmowego amanta. Księżna zrobiłaby karierę jako modelka.

  Niedawno jeden z popularnych portali opublikował ranking najseksowniejszych księżniczek. Mary zasypano komplementami, obok Letycji, żony księcia Asturii Filipa Burbona, przyszłego króla Hiszpanii. Duńską i hiszpańską parę łączy wiek (one urodziły się w 1972, oni - w 1968), uroda, doświadczenia zawodowe. Letycja była znaną dziennikarką, pracowała m.in. dla CNN, była korespondentką w Nowym Jorku, Waszyngtonie, a nawet Iraku. Mary pracowała w reklamie. • 07.08.14, 09:02
  dzieki Pia za artykol
  jakos darze wieksza sympatia Fryderyka niz Joahima, -on jakos ine zycie prowadzil gdy byl zonaty pierwszy raz...teraz sie ustatkowal z druga zona,
  moze wlasnie pozniej z pierwsza zona" oddalili sie "od siebie i prowadzil zycie hulaszcze,tak tu go media opisywali,
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 07.08.14, 12:56
  Joachim hulał przed ślubem i po ślubie ... Starszy, następca tronu byl zawsze spokojny.
  Jednak najwazniejsza przyczyna rozwodu bylo to, ze Alexandra nie wytrzymała siedząc w starym, zimnym zamku na wsi pod granica niemiecka ... z dala od cywilizacji.

  Ona pochodzi z Hongkong gdzie zawsze obracała sie wśród ludzi.
  Teraz mieszka pod Kopenhaga z młodym drugim mężem
  i jest bardzo ceniona z działalności charytatywnej.


  Co do Grenlandii, to jest ona zamieszkała przez pierwotnych mieszkańców Eskimosów, ktorzy nie wyobrażają sobie innego klimatu i sposobu życia niż na Grenlandii ...
  bo co by robili w Europie ?
  Rzucali harpunami w wieloryby i żyli w igloo? wink

 • 09.08.14, 11:22
  www.expressen.se/kvallsposten/har-ar-prins-joachims-nya-lyxiga-dromhus/


  Sześc kilometrow dalej mieszkają jego dwaj synowie z byłą zoną Alexandrą.
 • 09.08.14, 19:30
  sliczna posiadlosc..


  pia.ed napisała:

  > www.expressen.se/kvallsposten/har-ar-prins-joachims-nya-lyxiga-dromhus/
  >
  >
  > Sześc kilometrow dalej mieszkają jego dwaj synowie z byłą zoną Alexandrą.


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 09.08.14, 19:28
  pia.ed napisała:

  > Joachim hulał przed ślubem i po ślubie ... Starszy, następca tronu byl zawsze s
  > pokojny.
  > Jednak najwazniejsza przyczyna rozwodu bylo to, ze Alexandra nie wytrzymała sie
  > dząc w starym, zimnym zamku na wsi pod granica niemiecka ... z dala od cywiliz
  > acji.
  >
  > Ona pochodzi z Hongkong gdzie zawsze obracała sie wśród ludzi.
  > Teraz mieszka pod Kopenhaga z młodym drugim mężem
  > i jest bardzo ceniona z działalności charytatywnej.
  >
  >
  > Co do Grenlandii, to jest ona zamieszkała przez pierwotnych mieszkańców Eskimos
  > ów, ktorzy nie wyobrażają sobie innego klimatu i sposobu życia niż na Grenland
  > ii ...
  > bo co by robili w Europie ?
  > Rzucali harpunami w wieloryby i żyli w igloo? wink
  >
  >
  hi.hiiiiiiiiiiii,Pia
  no" nie nauczysz starego psa ladnie siedziec" =to i Eskimosa sie nie nauczy do mieszkania w Europie...

  Joahim,niegdy mi sie nie podobal z zachowania,


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 18.08.14, 15:34
  www.expressen.se/kvallsposten/vrede-mot-grevinnans-stora-miljonbidrag/
  co roku otrzymuje od panstwa 2,7 miljonow szwedzkich koron(oczywiscie przelicznik z dunskich)
  na utrzymanie wspolnych dzieci z ksieciem Joahimem
  Nikolai (ur. 1999) i Felix (ur. 2002).

  wczesna jesienia paraz oznajmila ,ze sie rozchodza 2004
  to pierwszy rozwod w dziejach krolewskiego rodu w ciagu 139

  ludzie sa obuzeni na ten system
  chca by sama na siebie pracowala,jak kazdy inny obywatel dunski.
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 19.08.14, 21:57
  Oczywiście może iść do pracy ... tylko wtedy musiałaby ze swymi synami z tytułem książąt przeprowadzić się do bloków, do trzech pokoi z kuchnia ...


  kendo napisała:

  co roku otrzymuje od panstwa 2,7 miljonow szwedzkich koron
  (oczywiscie przeliczik z dunskich) na utrzymanie wspolnych dzieci z
  ksieciem Joahimem.

  > ludzie sa obuzeni na ten system
  > chca by sama na siebie pracowala,jak kazdy inny obywatel dunski.

 • 29.09.14, 17:20
  Wprawdzie królowa Margareta, 74 lat, jeszcze niedawno twierdziła,
  ze tronu sie nigdy nie zrzeknie,
  ale pojawiły sie nowe wieści z Australii, ze może abdykuje z powodu zdrowia,
  zostawiając tron starszemu synowi j jego zonie Mary.

  Krolowa ma problemy z chodzeniem, ale wcale bym sie nie zdziwiła
  gdyby miala problemy z płucami - tyle co ona pali!!!
  Jest maz skończył 80 lat i przeszedł kilka operacji,
  wiec najwyższy czas aby sobie odpoczęli w posiadłości we Francji.

  www.expressen.se/kvallsposten/uppgifter-mary-tar-over-som-ny-drottning/

 • 29.09.14, 17:42
  a jednak,chce abdykowac...
  Mery i jej maz OK,nie Joakim,
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 12:51
  Ma najmniej oficjalnych obowiazkow ... tylko 3,5 dni w miesiacu ...

  www.expressen.se/kvallsposten/prins-joachim-arbetar-35-dagar--i-manaden/
 • 02.01.15, 13:23
  pia.ed napisała:

  > Ma najmniej oficjalnych obowiazkow ... tylko 3,5 dni w miesiacu ...
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/prins-joachim-arbetar-35-dagar--i-manaden/

  no faktycznie,malo ma ich,
  Victoria ma z pewnoscia duzo wiecej,

  mysle,ze ma jakies hobby co sie moze poswiecic i nie bedzie leniuchowal,bo chyba tego nie robi?
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 13:47
  Na pewno ma tez jakies inne obowiazki - takie przy ktorych nie ma mediow ...
  bo tu tylko takie tu liczono.

  No ale ma tez czworo dzieci, w ktorych zyciu bierze czynny udzial.

  Majatku polozonego blisko granicy z Niemcami, pozbyl sie jakis czas temu,
  bo "nie mial czasu sie nim zajmowac" ...
  a za uzyskane pieniadze kupil luksusowa wille pod Kopenhaga.
 • 02.01.15, 13:54
  zauwaz Pia,
  ze dorosle dzieci krolewskie,
  najpierw dalej od rodzicow sie wyprowadzaja
  a pozniej sprzedaja domy /apartamenty i chca jak najblizej rodzicow mieszkac..
  cos w tym musi byc??
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 14:16
  Jesli chodzi o Madeleine to ona uciekla nie od rodzicow,
  tylko od skandalu ktory wybuchl, kiedy jej narzeczony (adwokat Jonas)
  bedac na nartach w Åre, po jakiejs suto zakrapianej zabawie przespal sie z norweska zawodniczka...

  Ta dziewczyna, zreszta bardzo brzydka, zamiast byc cicho,
  opowiedziala to prasie norweskiej, i wtedy Madeleine
  w obawie przed wscibskimi dzienikarzami,
  z dnia na dzien opuscila Szwecje i znalazla sie w Nowym Jorku
  gdzie nikt jej nie znal ...

  Teraz jako mezatka i matka dzieci, mogla wrocic z podniesiona glowa smile
 • 02.01.15, 14:27
  Wyprowadzil sie z Kopenhagi nie uciekajac przed rodzicami ...
  tylko z obowiazku, bo przy granicy z Niemcami mial zamek i posiadlosci ziemskie,
  ktorymi mial zarzadzac (po slubie z dziewczyna z Hong Kongu).
  Jako kawaler mieszkal zawsze w Kopenhadze i oczywiscie nie z rodzicami.

  Joachim i jego zona bardzo zle sie czuli na wsi, z daleka od swiata,
  i malzenstwo sie rozpadlo ...

  Nie chcac ryzykowac drugiego malzenstwa (z modelka francuska)
  na wies juz nie wrocil ... Taka jest prawda!!!


 • 02.01.15, 14:48
  "sledzisz jego los,"
  ja jak mnie zainteresuje cos, to poczytam
  inaczej omijam,
  dobrze,ze Ty sie tym zainteresowalas...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 20:58
  Interesuje mnie cala dunska rodzina krolewska ...

  Przeciez na Twoim forum nie tak dawno wklejalam zdjecia tej rodziny
  jak spedzali czas w letniej posiadlosci krolowej.

  Kiedy Joachim byl z zona i dziecmi na Grenlandii
  to jak zwykle zabral ze soba dwoch starszych synow z pierwszego malzenstwa.

  Pisalam tez, ze poprzednia zona Joachima zyje ponad stan i jest zadluzona,
  choc jako matka dzieci ksiazecych dostaje 250 000 dunskich koron miesiecznie.  kendo napisała:
  > "sledzisz jego los,"> ja jak mnie zainteresuje cos, to poczytam
  > inaczej omijam,> dobrze,ze Ty sie tym zainteresowalas...

 • 02.01.15, 21:09
  Pomylka ... Na Grenlandii byl prywatnym jachten nastepca tronu dunskiego
  i ten ma tez czworo dzieci.

  Natomiast o ksieciu Joachimie sama pisalas:

  forum.gazeta.pl/forum/w,11086,135197094,136018761,Re_dunskie_chrzciny_i_immiona.html
 • 02.01.15, 21:17
  pia.ed napisała:

  > Pomylka ... Na Grenlandii byl prywatnym jachten nastepca tronu dunskiego
  > i ten ma tez czworo dzieci.
  >
  > Natomiast o ksieciu Joachimie sama pisalas:
  >
  > forum.gazeta.pl/forum/w,11086,135197094,136018761,Re_dunskie_chrzciny_i_immiona.html

  a tak,teraz sobie przypomnialam,
  zaczyna mnie pamiec zawodzic,za niedlugo pewnie do domu nie trafie z miasta z zakupami...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 12.06.15, 00:55
  Spedza czas na wyspie Ibiza ... obchodzac tam urodziny.
  W sobote bedzie w Sztokholmie na slubie.

  www.expressen.se/kvallsposten/danska-kungahuset-laddar-for-prinsbrollop/
 • 12.06.15, 09:40
  pia.ed napisała:

  > Spedza czas na wyspie Ibiza ... obchodzac tam urodziny.
  > W sobote bedzie w Sztokholmie na slubie.
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/danska-kungahuset-laddar-for-prinsbrollop/

  musza sie opalic,bo oboje wygladaja na razie za jasni na ciele,
  bedzie sie dzialo w sobote...od rana tylko w Tv o tym bablaja


  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 12.06.15, 12:19
  Na slub przyjedzie tez jego matka, krolowa Margareta ...
  Podobno helikopterem razem z krolowa Norwegii,
  bo ta akurat jest w Kopenenhadze.  PS. Koncze na dzisiaj ... mam sprawy do zlatwienia w miescie, poza tym swieci slonce smile
 • 12.06.15, 20:21
  pia.ed napisała:

  > Na slub przyjedzie tez jego matka, krolowa Margareta ...
  > Podobno helikopterem razem z krolowa Norwegii,
  > bo ta akurat jest w Kopenenhadze.
  >
  >
  >
  > PS. Koncze na dzisiaj ... mam sprawy do zlatwienia w miescie, poza tym swieci s
  > lonce smile

  cos czytalam gdzies,ze wlasnie helikopterowac maja z Kopenhagi...

  tez Pia dzis mialam troche zajec,
  teraz nareszcie wolna na chwile ale TV tez trzeba cos poogladac.


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 14:46
  byc moze obrala taka taktyke,

  a narzeczony ozenil sie calkiem z inna w koncu
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 02.01.15, 15:44
  Ta sprawa byla bardzo glosna przed kilku laty. Dwor krolewski w tej sprawie sie
  wypowiedzial ... bo to bylo wkrotce po oficjalnych zareczynach
  i ustaleniu daty slubu na nastepny rok.

  Dwor krolewski wydal oswiadczenie, ze zareczyny zostaly zerwane
  i popiera decyzje corki o wyjezdzie do Nowego Jorku.

  Jonas niedlugo potem zaczal sie spotykac z przyjaciolka Madeleine,
  zareczyl sie z nia, zamieszkli razem, wzieli slub ...
  a ich dziecko urodzilo sie pare tygodni przed dzieckiem Madeleine.  kendo napisała:

  > byc moze obrala taka taktyke,
  >
  > a [b]narzeczony ozenil sie calkiem z inna[b] w koncu

 • 02.01.15, 16:43
  pia.ed napisała:

  > Ta sprawa byla bardzo glosna przed kilku laty. Dwor krolewski w tej sprawie si
  > e
  > wypowiedzial ... bo to bylo wkrotce po oficjalnych zareczynach
  > i ustaleniu daty slubu na nastepny rok.
  >
  > Dwor krolewski wydal oswiadczenie, ze zareczyny zostaly zerwane
  > i popiera decyzje corki o wyjezdzie do Nowego Jorku.
  >
  > Jonas niedlugo potem zaczal sie spotykac z przyjaciolka Madeleine,
  > zareczyl sie z nia, zamieszkli razem, wzieli slub ...
  > a ich dziecko urodzilo sie pare tygodni przed dzieckiem Madeleine.


  achaaaaaaaaaaa...bo najpierw myslalam,ze ja zdradzil z przyjaciolka Madeleine
  ,a to jak piszesz "norweska jakas brzydula"
  to juz jasne dla mnie..

  > kendo napisała:
  >
  > > byc moze obrala taka taktyke,
  > >
  > > a [b]narzeczony ozenil sie calkiem z inna[b] w koncu  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 18.07.15, 20:57
  Grenladia jest czescia panstwa dunskiego, ale ma wlasne zarzadzanie.
  Margareta byla tam pierwszy raz jako 20-latka ...potem byla wielokrotnie,
  choc odleglosc jest 3 500 km i leci sie 5 godzin.  PS.Link mi gdzies uciekl ... ale wzielam go z Kvällsposten
 • 18.07.15, 20:58
  www.expressen.se/kvallsposten/drottning-margrethe-besoker-gronland/
 • 19.07.15, 09:48
  pia.ed napisała:

  > Grenladia jest czescia panstwa dunskiego, ale ma wlasne zarzadzanie.
  > Margareta byla tam pierwszy raz jako 20-latka ...potem byla wielokrotnie,
  > choc odleglosc jest 3 500 km i leci sie 5 godzin.
  >
  >
  >
  > PS.Link mi gdzies uciekl ... ale wzielam go z Kvällsposten

  czytalam artykul,
  odwiedza z mezem Henrykiem Grenlandie,
  a teraz musieli pontonami do staku z wyspy doplynac,bo ogromna mlga zaslonila im "droge"

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 27.07.15, 12:03
  Wszycy wiedza, ze to nalogowa palaczka, ale na zjeciach nie wolno jej palic ...
  to przeciwko etykiecie dworskiej.

  www.expressen.se/kvallsposten/drottning-margrethe-rokte-infor-pressen/
 • 27.07.15, 13:39
  *Pia, pewnie Margareta, juz uwaza, ze jest w takim wieku
  i krolowa, ze jej wszystko przystoi.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 27.07.15, 14:00
  miedia myslei ,ze skonczyla popalac,
  bo 320 lat nie wiedzieli jej publicznie z papierosem
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 27.07.15, 14:00
  kendo napisała:

  > miedia myslei ,ze skonczyla popalac,
  > bo 320 lat nie wiedzieli jej publicznie z papierosem

  20 lat mialo byc..a nie 320 alez mi sie napisalo hi.hiiiiiiiii
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 31.07.15, 16:29
  www.expressen.se/kvallsposten/prinsparet-far-byta-ut-slottet-mot-koja/
  sliczna maja ta wille,
  teraz chyba juz nie narobi dlugow ksiaze Joachim
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 08.09.15, 23:37
  Madame Maurille Beauvillain de Monpezat ,
  najmlodsza siostra 14 lat,od ksiecia Henriks ,
  bylo ich osmioro wszystkich,
  wychowani w /vinnym zamku) vinslott w Cahors w poludniowej Francji ,
  zmarla po dluzszej chorobie majac 67 lat,
  www.expressen.se/kvallsposten/danska-kungahuset-i-sorg-efter-dodsfall/
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 00:48
  kendo napisała:

  > teraz chyba juz nie narobi dlugow ksiaze Joachim  Na pewno nie "narobi dlugow", bo nie jest juz rolnikiem ktorego gospodarstwo przynosilo straty ... • 10.09.15, 00:50
  stoppapressarna.se/kungligt/danska-exprinsessan-alexandra-skiljer-sig
 • 10.09.15, 09:04
  pia.ed napisała:

  > stoppapressarna.se/kungligt/danska-exprinsessan-alexandra-skiljer-sig

  czytalas moze dlaczego sie rozwodzi?

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 13:22
  Äktenskapet med Martin Jörgensen har kraschat.

  Grevinnan Alexandra, 51, berättar själv varför hennes åtta och ett halvt år långa äktenskap nu är slut:

  – När man ser att det inte finns en gemensam framtid och att det finns vissa grundläggande värderingar som är annorlunda, då måste man ta en funderare.

  När man gifter sig är det så mycket känslor som är inblandat, och man hoppas att det varar för livet. Så när man tar ett sådant beslut är det stort och svårt, men jag har tagit det nu ...
 • 10.09.15, 09:05
  pia.ed napisała:

  > kendo napisała:
  >
  > > teraz chyba juz nie narobi dlugow ksiaze Joachim

  >
  >
  > Na pewno nie "narobi dlugow", bo nie jest juz rolnikiem ktorego gospodarstwo p
  > rzynosilo straty ...
  >
  >
  >

  ciekawe czy oni tez musza spalcac dlugi,????????
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 10:10
  www.expressen.se/mode/kungligt/nordiska-kungahus/mary/kronprinsessan-mary-med-ny-hostfin-frisyr/
  jest bardzo popularna i lubiana ksiezniczka w Dani,
  swiadoma swej urody,zawsze zadziwia swym wdziekiem/stylem
  obecnie lansuje nowa fryzure..

  ciekawe czy koczek z tylu glowy przeminie,czy bedzie rownolegle z rospuszczonymi wlosami "szedl w parze"
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 12:30
  kendo napisała:
  > ciekawe czy oni tez musza spalcac dlugi,????????

  Oczywiscie musza splacac dlugi ... A ksiaze Joakim ma z czego splacac,
  bo sprzedal swoj zamek razem z gospodarstwem za 125 milionow dunskich koron.
  Zamek, jak czytalam, nalezal przez co najmniej 100 lat do jakiejs fundacji,
  a nie tak dawno temu zostal za darmo oddany panstwu dunskiemu
  i tam sie Joachim osiedlil ze swoja pierwsza zona, Alexandra,
  co malzenstwu na dobre nie wyszlo ... bo oboje byli przyzwyczajeni do zycia
  w wielkich miastach, a to byla "dziura zabita deskami" i szczegolnie ksiezna Alexandra
  tam psychicznie nie wytrzymywala ...
  Joachim bawil sie w nocnych klubach w Kopenhadze a ona siedziala sama z dziecmi na wsi ...

  Z druga zona Maria, francuska modelka, Joachim juz nie popelnil tego samego bledu ...
  Oficjalnie byl zameldowany w zamku lezacym na pograniczu Niemiec i Danii,
  ale w praktyce mieszkal w Kopenhadze w jednym z palacow ktore rodzina krolewska miala do dyspozycji..

 • 10.09.15, 12:37
  a to ma na splacenie dlugow,
  mysle,ze za darmo zarobil tyle miljonow ze sprzedazy "darowizny panstwoej",a moze jeszcze "jakies ucho mu zostalo" to ma na co innego,
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 13:12
  Przy sprzedazy zamku zagwarantowal sobie, ze bedzie tam mial prawo przyjezdzac latem
  i wlasnie to wykorzystal kiedy w najnowszym domu robil jeszcze jakies ulepszenia,
  a stary dom zostal juz sprzedany ...
 • 10.09.15, 15:42
  I samband med att Alexandra gifte sig på nytt var hon dock tvungen att börja betala inkomstskatt på 50 procent, vilket så klart minskade hennes nettoinkomst dramatiskt. Enligt uppgifter i danska medier förra hösten har Alexandra ända sedan dess lånat frekvent - i runda slängar 100 000 kronor varje månad - för att upprätthålla sin livsstil.

  Säkerheten har varit huset på Svanemøllevej och på alla lånepapper har Alexandra stått som ensam husägare, trots att Martin Jørgensen har stått för halva skuldbeloppet.

  I parets äktenskapsförord står att Alexandra vid en skilsmässa behåller hela villan, och allt annat hon tog med sig in i äktenskapet, medan hennes andre make alltså står utan bostad men med en stor skuld för ett hus han nu inte längre har del i.


  www.expressen.se/kvallsposten/danska-ex-prinsessan-skiljer-sig--igen/
 • 10.09.15, 17:21
  pia.ed napisała:

  > I samband med att Alexandra gifte sig på nytt var hon dock tvungen at
  > t börja betala inkomstskatt på 50 procent, vilket så klart minskade h
  > ennes nettoinkomst dramatiskt. Enligt uppgifter i danska medier förra hösten ha
  > r Alexandra ända sedan dess lånat frekvent - i runda slängar 100 000 krono
  > r varje månad - för att upprätthålla sin livsstil.
  >
  > Säkerheten har varit huset på Svanemøllevej och på alla l
  > 9;nepapper har Alexandra stått som ensam husägare, trots att Martin Jø
  > ;rgensen har stått för halva skuldbeloppet.

  >
  > I parets äktenskapsförord står att Alexandra vid en skilsmässa behåll
  > er hela villan, och allt annat hon tog med sig in i äktenskapet, medan henne
  > s andre make alltså står utan bostad men med en stor skuld för ett hu
  > s han nu inte längre har del i
  .

  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/danska-ex-prinsessan-skiljer-sig--igen/

  wiedziala jak sie urzadzic,ma ekonomiczne wykksztalcenie,
  wiec sporzadzila umowe przedslubna na swoja kozysc,


  ..cyt..2007, när Alexandra gifte sig på nytt fick hon i stället titeln "Grevinna av Frederiksborg", men hon fick behålla sitt apanage, vilket rört upp heta känslor i Danmark de senaste åren. Så sent som i våras ville hela 80 procent av danskarna att Alexandra inte längre skulle få några statliga pengar.

  nie wiem jaki duzy ten apanage ma ,
  ze musiala dopozyczac tyle kasy??
  zyla tak ponad stan??czy prowadzila jakoes"rozrywkowe zycie"??

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 10.09.15, 22:52
  Jeszcze w zeszlym roku obiecalas, ze pojdziesz do znajomej okulistki kiedy tylko wroci do pracy, aby przebadac wzrok ... Czyzby dotad nie wrocila?

  När skilsmässan med prins Joachim var ett faktum lät svärmor drottning Margrethe favoriten Alexandra behålla prinsesstiteln och den danska regeringen beslöt att ge henne årligt apanage på livstid, nu är den summan uppe i tre miljoner kronor per år.  > > www.expressen.se/kvallsposten/danska-ex-prinsessan-skiljer-sig--igen/


  > nie wiem jaki duzy ten apanage ma ,ze musiala dopozyczac tyle kasy??
  > zyla tak ponad stan??czy prowadzila jakoes"rozrywkowe zycie"??

 • 11.09.15, 07:20
  pia.ed napisała:

  > Jeszcze w zeszlym roku obiecalas, ze pojdziesz do znajomej okulistki kiedy t
  > ylko wroci do pracy, aby przebadac wzrok ... Czyzby dotad nie wrocila?

  obiecalam to zrobic????
  a moze nie doczytalam do konca artykulu? i stad moja niewiedza.

  >
  > När skilsmässan med prins Joachim var ett faktum lät svärmor drottning Margr
  > ethe favoriten Alexandra behålla prinsesstiteln och den danska regeringen
  > beslöt att ge henne årligt apanage på livstid, nu är den summan uppe
  > i tre miljoner kronor per år.

  >
  dziekuje za podanie sumy,
  to sporo,wiec nie rozumie,czemu jej brakuje,
  na dzieci chyba oddzielna pule dostaje??

  >
  > > > www.expressen.se/kvallsposten/danska-ex-prinsessan-skiljer-sig--igen/
  >
  >
  > > nie wiem jaki duzy ten apanage ma ,ze musiala dopozyczac tyle kasy??
  > > zyla tak ponad stan??czy prowadzila jakoes"rozrywkowe zycie"??  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 11.09.15, 10:11
  Jej wydatkow chyba nikt nie rozumie ...
  Dostala wille za darmo. Pracuje, ma apanage 250 000kr miesieczne.
  Jej byly maz Joachim zabiera dzieci na wyjazdy zagranicznei wtedy je wyposaza we wszystko. Na pewno placi tez wysokie alimenty.

  Obecnie starszy syn jest w szkole internetowej, a mlodszy jedzie tam w tym roku.
 • 11.09.15, 10:13
  Ma byc w "szkole z internatem" ...
 • 11.09.15, 11:53
  uwazam,ze jest rozrzutna kobieta i tyle..
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 14.09.15, 10:52
  Jest nowy artykul o rozwodzie, przeczytaj go do konca wink

  www.expressen.se/kvallsposten/ex-prinsessan-skiljer-sig--det-ligger-bakom/
 • 14.09.15, 12:59
  pia.ed napisała:

  > Jest nowy artykul o rozwodzie, przeczytaj go do konca wink
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/ex-prinsessan-skiljer-sig--det-ligger-bakom/

  od poczatku bylo wiadomo,ze malzenstwo nie potrwa za dlugo,
  ona 51 lat on 14 lat mlodszy 37-siednmio letni mezczyzna,gdzie w glowie mu zycie towarzyskie,
  ona,mam juz ze zmieninymi zapatrywaniami na zycie spedza czas z synami i przy kawie podczas dnia,kiedy malzonek w tych samych kwarterach bawi sie noca...

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 17.09.15, 01:10
  www.expressen.se/kvallsposten/har-far-astronauten-traffa-drottningen/
 • 21.09.15, 09:26
  www.expressen.se/kvallsposten/bryter-tystnaden-efter-skilsmassobomben/
 • 21.09.15, 10:16
  pia.ed napisała:

  > www.expressen.se/kvallsposten/bryter-tystnaden-efter-skilsmassobomben/

  ksiazeta rosna na przystojnych mezczyzn,

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 24.09.15, 19:36
  www.expressen.se/kvallsposten/larmet-man-forsoker-locka-till-sig-skolbarn/

  Mlodszy ma urode raczej azjatycka, ale 16-letni ksiaze Nicolas jest przepiekny ...
  Podobny uroda i wzrostem do ojca, a dzieki matce "nabral koloru" ...
 • 24.09.15, 20:35
  *Pia, tez ta urode u chlopcow widze.
  A Aleksandra teraz zostala sama bez zadnego przyjaciela u boku?
  Musi miec chyba "harakter"?
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 24.09.15, 21:50
  *Pia
  no chlopcy,jak chlopcy,
  zanim osiagna wiek dojzaly to zmienia sie jeszcze ..
  zobaczymy ktory bedzie przystojniejszy

  *Lusia
  wczesniej pisali,ze Aleksandra chce prowdzic teraz zycie w domowych pieleszach wraz z synami,
  nie interesuja ja zabawy czy bywanie w klubach nocnych
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 24.09.15, 22:58
  kendo napisała:

  wczesniej pisali, ze Aleksandra chce prowdzic teraz zycie w domowych pieleszach
  wraz z synami, nie interesuja ja zabawy czy bywanie w klubach nocnych  Nie wierze, aby majaca szeroki kreg znajomych Aleksandra nagle zamienila sie w zakonnice wink
  Taka wypowiedz swietnie pasowala by pokazac w jak najgorszym swietle bylego "rozrywkowego" meza ...

  A synowie tak duzo w domu nie bywaja, bo starszy jest w internacie, a mlodszy ma tam zaczac w przyszlym roku. Obaj zreszta duzo czasu spedzaja u ojca ...
 • 09.10.15, 19:26
  No to powoli wychodzi na jaw, dlaczego ex-ksiezna Alexandra wystapila o rozwod. Jej maz, Martin Jörgensen, lubil nie tylko nocne zycie towarzyskie, ale takze pewna blondyne ... wink

  www.expressen.se/kvallsposten/blondinen-krossade-ex-sessans-aktenskap/
 • 09.10.15, 19:51
  pia.ed napisała:

  > No to powoli wychodzi na jaw, dlaczego ex-ksiezna Alexandra wystapila o rozwod
  > . Jej maz, Martin Jörgensen, lubil nie tylko nocne zycie towarzyskie, ale tak
  > ze pewna blondyne ... wink
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/blondinen-krossade-ex-sessans-aktenskap/

  o tak,
  mila twarz,nawet niektorzy widzieli,jak ja publicznie calowal...

  jest temat do pisania w prasie
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 22.10.15, 12:16
  Krolowa dunska Margareta dalej bedzie korzystac z uslug fotografa, bylego meza Alexandry ...

  www.expressen.se/kvallsposten/nu-valjer-drottningen-sida-efter-skilsmassan/
 • 25.11.15, 14:10
  Syn Alexandry i ksiecia Joachima zdal egzamin strzelecki ...
  Moze razem z ojcem polowac w lesie.

  www.expressen.se/kvallsposten/lill-prinsen-har-nya-mal-i-siktet--i-skogen/
 • 01.12.15, 12:47
  o zonie dunskiego nastepcy tronu ... Dosc dlugi artykul, "rzucilam okiem"
  ale dokladnie nie czytalam. Film zawiera duzo nieprawidlowosci ...

  www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsparet-rasar-mot-filmen-om-mary/
 • 03.12.15, 21:51
  Kiedy brali slub to Maria pochodzaca z Francji byla okreslana jako "modelka",
  a teraz wdze ze pochodzi z rodu baronow ...


  www.expressen.se/kvallsposten/prinsessan-maries-farmor-svart-sjuk/
 • 04.12.15, 09:44
  pia.ed napisała:

  > Kiedy brali slub to Maria pochodzaca z Francji byla okreslana jako "modelka",
  > a teraz wdze ze pochodzi z rodu baronow ...
  >
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/prinsessan-maries-farmor-svart-sjuk/

  tez wczesniej nie wiedzialam "o jej korzeniach"
  wiec pasuje do krolewskiej rodziny bardziej "niz normalna kobieta bez tytulow szlacheckich"

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 04.12.15, 23:56
  Ogladal w operze "Eugeniusz Onegin, bez zony krolowej Margarety,
  ale w towarzystwie kilku osob z Danii. To byla jego piata wizyta w operze w Malmö.

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsen-satte-kunglig-glans-pa-operabesoket/

  Fredagens besök på Malmö opera är prinsens femte i ordningen.

  Så sent som i januari var prins Henrik på plats för att se ”Doktor Zjivago” med Sanna Nielsen i en av rollerna. Den gången hade han också lyckats locka med sig både prins Joachim och prinsessan Marie.

  Tidigare har han även sett "Hoffmans äventyr" ,"Evita", "Luisa Miller". Redan vid sitt tredje besök deklarerade det danska prinsgemålen att han såg Malmö opera som hemmaplan.

  – Nu är jag en riktig stamgäst här, sa han till Kvällsposten i samband med sitt besök i december 2012.


 • 15.12.15, 14:54
  Niby mialo byc o "brudnym" rozwodzie Alexandry j jej bylego meza,
  a chodzi tylko o to, ze poniewaz dzieci ksiecia Joachima
  stracily swego "rezerwowego tatusia" do ktorego byly przywiazane (wychowywal je przez 10 lat),
  to teraz Joachim bedzie poswiecal jeszcze wiecej czasu synom z pierwszego malzenstwa..

  www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsen-dras-in-i-smutsiga-skilsmassan/
 • 15.12.15, 18:31
  *Pia, takie anonsy w gazetach, przywoluja wiecej czytelnikow
  i zbyt gazet.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 31.12.15, 19:39
  Wcale sie nie dziwie ... ma 81 lat. Jego zona krolowa Margerethe,
  ma 75 lat i zamierza zostac na tronie jeszcze wiele lat ... ... wink

  www.expressen.se/kvallsposten/prins-henrik-gar-i-pension-efter-nyar/
 • 31.12.15, 20:50
  Zdjecia warte obejrzenia ...

  www.expressen.se/kvallsposten/margrethes-2015--firande-och-sorg/
 • 31.12.15, 21:03
  Titel: Prins Henrik av Danmark.

  Född: 1934 i Talence i Frankrike som Henri-Marie-Jean André de Laborde de Monzepat.
  Äktenskap: Gifte sig 1967 med Margarethe II av Danmark och då ändrades hans namn till Henrik.
  Familj: Drottningen, prins Fredrik och prins, Joachim. Åtta barnbarn.

  Språk: Talar förutom danska och franska även engelska, tyska, kinesiska och vietnamesiska.
  Om sin titel: Prins Henrik har flera gånger offentligt vädrat sitt missnöje över att han inte får kalla sig kung - trots att han är gift med drottningen. I en intervju med Le Figaro kallade han det diskriminering och förklarade att han själv gett sig titeln prinsgemål "för att finna en plats i det danska samhället".


  www.expressen.se/kvallsposten/prins-henrik-gar-i-pension-efter-nyar/
 • 31.12.15, 21:25
  *Pia, czas leci, wszystkim lat przybywa,
  A przez jakis czas wydawalo mi sie ze on jest mlodszy od Margaret.
  A ona chyba teraz troche schudla, ciekawe czy talej wypala tak duzo papierosow,

  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 01.01.16, 14:31
  Wiedzialam, ze urodzila sie w kwietniu 1940 roku, i znalam cala jej historie ...
  Natomiast o jej mezu wiedzialam tylko tyle, ze jest arystokrata
  i we Francji posiada zamek z plantacja winogron i wyrobem win ...

  Margerthe nigdy nie probowala sie odmladzac, skromnie sie czesala, ,dosc szybko osiwiala,
  cere miala brzydka po przebytej w dziecinstwie ospie i tylko przy wielkich okazjach pozwalala te wady tuszowac.
  Jej "konskie zeby" byly zolte odkad pamietam, bo potrafila wypalic 40 papierosow dziennie ... palila tez cienkie kobiece cygara jak wiele Dunek w tym czasie.

  Nie zauwazylam zeby schudla ... zawsze byla wysoka i chuda. Na oficjalnych zdjeciach jest ubrana w suknie wlasnego projektu, mocno marszczone i rozlozyste.
  To moglo dac wrazenie ze jest "przy kosci" ...  lusia_janusia napisała:

  > *Pia, czas leci, wszystkim lat przybywa,
  > A przez jakis czas wydawalo mi sie ze on jest mlodszy od Margaret.
  > A ona chyba teraz troche schudla, ciekawe czy talej wypala tak duzo papierosow
  > ,
  >
 • 01.01.16, 14:41
  *Pia, moze masz racje z tymi sukniami.
  Wiem ze robila tez scenografie do sztuk w Teatrze.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 16.01.16, 14:53
  Teraz wiadomo, na co szly pieniadze bylaj zony dunskiego ksiecia Joachma ...
  i skad sie wziely jej "dlugi".

  www.expressen.se/kvallsposten/ex-prinsessan-har-salt-familjens-ogonsten/
 • 16.01.16, 22:22
  *Pia, elita zyje na kretyd jak sie okazuje.

  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 16.01.16, 23:50
  Szwecja i Polska tez zyja na kredyt ...
  juz nie mowiac o USA ktore pozycza pieniadze z bankow
  aby moc prowadzic wojny na Bliskim Wschodzie ...
 • 01.02.16, 23:58
  www.expressen.se/kvallsposten/prinsessan-berattar-om-tuffa-skilsmassan/

  Ksiezna Marie, zona dunskiego ksiecia Joachima, konczy wlasnie 40 lat.
  Z tej okazji opowiada jak rozwod rodzicow (miala wtedy 11 lat) wplynal na jej zycie.
  Miala zal do matki, ze zalozyla nowa rodzine i postanowila ze stworzy bezpieczny dom dla swoich dzieci, a takze dla synow Joachima.
 • 12.02.16, 13:29
  www.expressen.se/kvallsposten/exprinsessan-saljer-lyxvillan-for-miljoner/
  byla ksiezna zona skiecia dunskiego Joachim sprzedaje wille,ktora otrzymala po rozwodzie z nim,jako czesc swego apanage
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 15.02.16, 12:57
  Teraz podaje powod: willa jest za duza, bo tylko jeden syn jest w domu ...
  Poza tym chce: "zaczac nowe zycie na nowym miejscu".

  Pieniedzmi ze sprzedanej willi w Turcji splaci dlugi ktore ma na ta duza wille w Kopenhadze.

  www.expressen.se/kvallsposten/skandalgrevinnan-darfor-saljer-jag-villan/
  -
 • 15.02.16, 14:51
  ..No to daje sobie jakos rade?.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 16.02.16, 21:56
  Akexandra ma wyksztalcenie wyzsze ekonomiczne wiec jakby mogla nie dac sobie rady?
  Te dlugi o ktorych niedawno rozpisywala sie prasa dunska, to pewnie byla inwestycja, ktora teraz zwrocila sie z procentem !!!

  ...
 • 17.02.16, 07:26
  *Pia, najprawdopodobnie tak,
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 17.02.16, 09:19
  ciekawam gdzie sie przeprowadzi zaczynajac nowe zycie,
  pewnie nie sama bedzie je zyc?
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 17.02.16, 09:59
  *Kendo, tkie znane nazwiska, szybko sobie znajduja
  partnerow,
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 18.02.16, 01:18
  Podano w artykule, ze Alexandra zostaje w Kopenhadze ... ale willa jest za duza
  kiedy tylko jeden syn mieszka w domu, bo drugi jest w internacie ...

  *
 • 18.02.16, 08:36
  *Pia, nie wiem czy ona moze sprzedac wlasnie ta wille?

  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 18.02.16, 09:17
  lusia_janusia napisała:

  > *Pia, nie wiem czy ona moze sprzedac wlasnie ta wille?
  >

  no wlasnie,
  jezeli dostala to jako czesc "apanage?" i czy nie sa wmieszani w to synowie,ze to ma ich byc w razie co??
  chyba nie napisza co i jak,bo to w koncu ich prywatna sprawa,a wspomnieli tylko w prasie dla zwiekszenia sprzedazy nakladu pisma

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 18.02.16, 12:55
  Apanage w formie willi, to tak jak jednorazowo wplacone pieniadze
  na utrzymanie ksiezniczki od jej bylego meza ...
  Oprocz tego dostaje 200 000 kr co miesiac, a synowie alimenty od ojca.
  Z wila mogla zrobic co chciala, bo to byla gåwa ...
  mogla ja nawet natychmiast sprzedac, a kupic cos innego.

  Synom ksiaze Jachim kupi luksusowe apartamenty kiedy beda tego potrzebowali,
  a po jego smierci beda mieli spadek po nim ...

  W tez mozecie w kazdej chwili sprzedac swoj dom, wyprowadzic sie na Maldiwy
  i tam pieniadze przehulac, bo jest to Wasz dom, a nie syna,
  i to bedzie zgodnie z prawem!
 • 26.03.16, 10:56
  czy oficjalne intervju, podczas ktorego mowi bardzo cicho i niewyraznie ...
  To nie jest jej normalny glos.
  Podobno tak mowi överklass aby nadac pondus swoim slowom!

  Jest tez urywek mowy Victorii podczas zareczyn,
  gdzie mowi zupelnie innym glosem
  niz kiedy zatrzymaja ja dziennikarze na chwile rozmowy.

  W przypadku zareczyn wcale sie nie dziwie,
  bo to byla "mowa do narodu" w telewizji
  podczas bardzo waznego wydarzenia w zyciu Victorii.

  tv.aftonbladet.se/abtv/articles/115091

  *
 • 28.03.16, 19:28
  Dunski ksiaze idzie na emeryture
  Cytuj
  pia.ed 31.12.15, 19:39
  Wcale sie nie dziwie ... ma 81 lat. Jego zona krolowa Margerethe,
  ma 75 lat i zamierza zostac na tronie jeszcze wiele lat ... ... wink

  www.expressen.se/kvallsposten/prins-henrik-gar-i-pension-efter-nyar/
  ***************************************************
  dzisiejsze gazety podaly,ze dunska krolowa Margrethe sama musi spelniac obowiazki "rzadowe",maz na emeryturze jezdzi po calym swiecie.

  www.expressen.se/kvallsposten/drottningparets-splittrade-liv/
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 29.03.16, 10:07
  Gdyby Margarethe czula sie samotna to by zabronila mezowi tak czestych wyjazdow ...
  kto moze zreszta wiedziec jak krolowa to odczuwa???

  Sama zreszta nie sprawuje rzadow, tylko ma do pomocy dwoch synow z zonami.

  A w ogole to wielu Dunczykow wolaloby zmiane - zeby na tron wstapil jej syn, ktory o ile pamietam ma juz 47 lat. Ale Margarethe upiera, sie aby siedziec na tronie az do smierci...


  Prinsen får apanage som pensionär

  Trots pensioneringen kvarstår prinsens årliga apanage på motsvarande nästan 10 miljoner svenska kronor.

  Redan det har fått danskarnas stöd att falla, enligt en färsk opinionsundersökning vill 62 procent av folket att apanaget bör skäras ned, och ju längre tid prinsen håller sig undan sin fru minskar danskarnas tålamod med honom.

  – I dag är uppfattningen att om man är kunglig så ska man arbeta för pengarna, inte bara få dem utan insats. Många får intrycket att han bara vill göra sådant han själv har lust med, säger kungahusexperten Lars Hovbakke Sørensen till BT.


  .
 • 29.03.16, 10:53
  moze prasie chodzilo,jak w reportarzu wspomnieli,
  ze od Nowego Roku para krolewska nie widziala sie 6 tygodni..
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 23.05.16, 01:20

  W niedziele wieczorem wlaczylam telewizor aby obejrzec Bachelor na kanale 11,
  a tu sie okazalo, ze byl jakis film ktorego tytulu nie zdazylam zobaczyc ...
  Troche popatrzylam, potem przelaczylam na inny kanal, ale nie bylo nic ciekawego,
  wiec wrocilam na kanal 11.

  W pewnym momencie uslyszalam, ze redakcja pisma w Kopenhadze kazala sledzic jakas dziewczyne w Australii, bo Fredrik spedzal z nia noce w hotelu!
  Wtedy zorientowalam sie ze tu chodzilo o Mary, przyszla jego zone wink i o film,
  o ktorym pisalam na forum.

  Powtorka w sobote od godz 19 05 do 21 00. Bede patrzec przez pierwsze 20 minut, a moze nawet na caly film ...

  www.tv.nu/p/1B4yc0-18-2ZyW
  .
 • 23.05.16, 08:32
  *Pia, dziekuje, tez slyszalam o tym programie, ale zapomnialam wczoraj ogladac.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 23.05.16, 11:17
  lusia_janusia napisała:

  > ... tez slyszalam o tym programie, ale zapomnialam wczoraj ogladac.

  Gdybym miala Twoj numer telefonu to bym Ci przypomniala wink wink wink

  *
 • 01.06.16, 00:14

  Wspomniano tez o szwedzkim dworze ...

  www.expressen.se/kvallsposten/sa-mycket-pengar-far-danska-kungahuset/
  .
 • 02.06.16, 00:25

  Przeprowadzaja sie do nowej rezydencji ...

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsparet-far-byta-ut-slottet-mot-koja/
  .
 • 13.06.16, 13:11
  www.expressen.se/kvallsposten/drottningens-besked-stoppar-festligheterna/

  Nie bedzie uroczystych zlotych godow krolowej Margarethy
  i jej emerytowanego francuskiego meza ...

  .
 • 13.06.16, 13:47
  *Pia, z wiekiem i uplywem lat na odpowiednich postach,
  dochodza sami do wnioskow, ze najlepiej takie uroczytosci obchodzic
  we slasnym rodzinnym gronie,.
  Wzieli chyba przyklad z naszego dwrou?.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 13.06.16, 16:37
  Do tej pory obchodzili rocznice uroczyscie ze wszystkimi Dunczykami ...
  To sie raczej wiaze z tym, ze ksiaze Henryk wycofal sie z zycia dworskiego
  wiec troche dziwne byloby obchodziC razem z nim!!!
  Szczegolnie ze nie jest dobrze widziany przez swoich poddanych w ostatnim czasie uncertain

  Kiedy dwor szwedzki bedzie obchodzil zlote gody krola i jego zony Silvii
  to bez watpienia beda wielkie uroczystosci!!!

  .  lusia_janusia napisała:
  > *Pia, z wiekiem i uplywem lat na odpowiednich postach,
  > dochodza sami do wnioskow, ze najlepiej takie uroczytosci obchodzic
  > we slasnym rodzinnym gronie,.
 • 19.06.16, 18:33
  ponownie w prasie o dworze dunskim..
  www.expressen.se/kvallsposten/nu-slar-margrethe-tillbaka-mot-ryktena/
  krolowa kategorycznie zdemetowala plotke o rozwodzie..

  ..cyt..Nästa ?r firar drottning Margrethe och prins Henrik guldbröllop ? men n?got storslaget officiellt firande blir det inte.

  När nyheten blev känd tog skilsmässoryktena fart p? nytt ? nu ryter drottningen själv ifr?n.

  ? Nej, bevara mig väl, säger hon under en pressträff p? Färöarna som citeras at bt.dk.
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 14.07.16, 13:49

  Dziennikarz Vogue z Australii przyjechal do Kopenhagi
  aby zrobic wywiad z ksiezna Mary ... A oto zdjecia

  www.expressen.se/kvallsposten/danska-prinsessan-i-oppenhjartig-intervju/

  Aby zobaczyc dzieci ksieznej Mary i jej meza Fredrika, nastepcy trony dunskiego
  trzeba skasowac podpis pod zdjeciem.

  .
  .
 • 14.07.16, 21:34
  pia.ed napisała:

  >
  > Dziennikarz Vogue z Australii przyjechal do Kopenhagi
  > aby zrobic wywiad z ksiezna Mary ... A oto zdjecia
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/danska-prinsessan-i-oppenhjartig-intervju/
  >
  > Aby zobaczyc dzieci ksieznej Mary i jej meza Fredrika, nastepcy trony dunskie
  > go
  > trzeba skasowac podpis pod zdjeciem.
  >
  > .
  > .
  jako kobieta jest pelna wdzieku i powabu,
  kiedys jeden z dziennikarzy napisal,
  ze ksiezna Mary jest tego swiadoma...


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 27.07.16, 23:42

  Juz ktorys raz z kolei pisza, ze ksiaze Joachim wymiguje sie od spelniania
  swych ksiazecych obowiazkow ... ale zdjecia sa ciekawe ...

  www.expressen.se/kvallsposten/de-arbetar-minst--i-danska-kungahuset/.
 • 02.09.16, 18:12

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsessan-utnyttjad-av-fracka-natbluffare/


  Jej zdjecia zamieszczono w reklamie cudownego srodka do odchudzania.

  .
 • 25.09.16, 17:00

  Zyje normalnyn zyciem pracujac jak kazdy inny ...
  tylko ze na duzo lepszym i lepiej platnym stanowisku ...

  www.expressen.se/kvallsposten/prins-joachims-svara-beslut/
  .
 • 26.09.16, 09:04
  pia.ed napisała:

  >
  > Zyje normalnyn zyciem pracujac jak kazdy inny ...
  > tylko ze na duzo lepszym i lepiej platnym stanowisku ...
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/prins-joachims-svara-beslut/
  > .
  dostal pomoc od rodinny i przyjaciol,
  w dalszym ciagu moze wracac do posiadlosci,ma tam mieszkanie i zarzad fondem,


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 26.09.16, 12:02
  kendo napisała:

  dostal pomoc od rodziny i przyjaciol,
  w dalszym ciagu moze wracac do posiadlosci,
  ma tam mieszkanie i zarzad fondem  Co innego "wracac", a co innego byc zmuszonym tam zyc caly rok ...
  Wlasnie przez te posiadlosc, lezaca na wsi przy granicy z Niemcami,
  rozpadlo sie jego malzenstwo, bo zona pochodzaca z Hong Kong
  nie mogla tam wytrzymac, zostawiana sama z dwojgiem malenkich dzieci,
  podczas kiedy Joachim zabawial sie w Kopenhadze ...

  *

 • 23.10.16, 18:21

  ... z dunska rodzina nastepcy tronu, ubrana w tradycyjny stroj z tego kraju.
  Prawdopodobnie buty sa zrobione ze skor fok, i to wywolalo zlosc organizacji
  zajmujacej sie ochrona zwierzat.
  "Skora na buty pochodzi od rodziny, ktora trzeba bylo zabic, aby inna rodzina
  mogla miec buty. To jest barbarzynstwo i wskazuje na brak nowoczesnego myslenia ...


  www.expressen.se/kvallsposten/stora-ilskan-mot-kungafamiljen/
  Djurrättsorganisationen Peta sparar inte på krutet och till tidningen Local går talespersonen Sascha Camilli till frontalangrepp, på grund av att kronprinsfamiljen pryder frimärket iklädda Grönlands nationaldräkt, och stövlar som verkar vara gjorda av sälskinn.

  – Det är svårt att hitta ett mindre lämpligt sätt att fira en bröllopsdag än att klä ut hela familjen med skinn från en familj som var tvungen att slaktas för att göra det möjligt, säger hon och menar att bilden visar att det danska kronprinsparet visar att de omoderna.
 • 18.11.16, 00:25

  Para nastepcow tronu, Fredrik i Mary, tworza dobrane malzenstwo,
  ze stabilnym zyciem rodzinnym.
  Niesatety wiekszosc Dunczykow takiego szczescia nie zaznaje w swoich malzenstwach ...

  Badania wykazaly, ze 71% Dunczykow popiera dwor krolewski, a 64% uwaza, ze za 50 lat dwor krolewski bedzie dalej istnial. A wszystko to dzieki olbrzymiej popularnosci rodziny Fredrika i Mary.

  Det danska kungahuset är det mest populära i Europa.

  – Vi förväntar oss att de har en sak som de flesta danskar inte kan leva upp till;
  ett stabilt familjeliv, säger Sebastian Olden-Jørgensen, historiker på Köpenhamns Universitet, om Frederik och Mary.

  Det var i måndags, den 14 november 2016, som kronprinsparet firade kopparbröllop.
  Det otroligt populära paret har hyllats över hela Danmark.

  Hela 71 procent vill att kungahuset ska finnas kvar och 64 procent av den danska befolkningen tror att kungahuset fortfarande existerar om 50 år. Danska tidningen BT menar att detta i många och mycket är tack vare Frederik och Marys stora popularitet.


  www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsparets-stora-karlekslycka/
  .
 • 11.08.16, 12:25
  www.expressen.se/kvallsposten/23-aring-har-kopt-ex-sessans-lyxvilla/
 • 18.11.16, 10:45
  *Pia, wszystko moze byc mozliwe, albo duzo sie zmienic.
  Mlodzi zauwazylam tutaj nie popieraja dworu, bo to przeciez z naszego skatu sie utrzymuje.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 18.11.16, 10:50

  Lusiu, chyba nie przeczytalas calego artykulu ... Nizej jest o dworze szwedzkim,
  ktory wcale nie cieszy sie taka popularnoscia w Europie jak szwedzkie media podaja ...
  wiec nie porownuj tych dwoch dworow.
 • 24.11.16, 01:43

  Uwazam, ze krytycy maja racje ...

  www.expressen.se/kvallsposten/vreden-efter-nya-bilderna-pa-danska-kungafamiljen/
  .
 • 24.11.16, 08:24
  *Pia, oczywiscie, dzieci wg mnie sa za male w rozny sposob moga to odbierac,
  mimo wyjasnien ze strony rodzicow.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 24.11.16, 10:41

  Takie widoki nie sa dla piecioletnich dzieci ...
  Widac jak dziewczynka nie chce patrzec na martwe sarny.
  W "widowisku" uczestniczyla takze krolowa Danii, Margareta.
  Dla mnie to wszystko jest bardzo niesmaczne.

  .
 • 01.12.16, 13:20


  W klinice jest za malo personalu i kobiety nie maja tak dobrej opieki jak na to zasluguja.
  Ostatnio ze wzgledow oszczednosciowych zamknieto hotel dla mlodych matek
  i to bylo za duzo dla niego ... bo juz przedtem spal zle po nocach z powodu oszczednosci.

  W tym szpitalu rodzila zona nastepcy tronu Friderika Mary
  i Maria zona ksiecia Joachima.
  Szef kliniki byl ich osobistym lekarzem przy porodach.

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsessans-lakare-slutar--som-protest/
 • 01.12.16, 13:55
  Nie moge zrozumiec takich oszczednosci, w tym kierunku.
  A z drugiej strony to prominenci podwyzszaja swoje wyplaty?
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 01.12.16, 22:01

  Taki sam kryzys jest w klinice polozniczej w Malmö ... Polozne sie zwalniaja,
  bo z przepracowania boja sie popelnic bledu ..

  Zapowiada sie tez, ze za wczesnie urodzone dzieci z powodu przepelnienia
  bedzie sie umieszczac w szpitalach poza granicami Szwecji.
  Kilka lat temu wczesniaki ze Sztokholmu przewozono helikopterami do Finlandii ...

  Powod takiego braku pieniędzy na sluzbę zdrowia szukalabym raczej w tym,
  ze miliardy koron przeznacza sie na osrodki dla imigrantow
  albo dla samotnie przybylych dzieci, gdzie doba potrafi kosztowac 16 000 kr
  na jedno dziecko ...
  .  lusia_janusia napisała:

  > Nie moge zrozumiec takich oszczednosci, w tym kierunku.


 • 02.12.16, 08:56
  *Pia chyba masz racje, Staten nie dbo nalezycie o to co juz ma.

  Powod takiego braku pieniędzy na sluzbę zdrowia szukalabym raczej w tym,
  > ze miliardy koron przeznacza sie na osrodki dla imigrantow
  > albo dla samotnie przybylych dzieci, gdzie doba potrafi kosztowac 16 000
  > kr na jedno dziecko ...

  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 08.12.16, 12:54

  www.expressen.se/kvallsposten/ex-prinsessans-ensamma-jul/

  Byla ksiezniczka, Alexandra, spedzi Boze Narodzenie bez synow,
  bo beda u swego ojca, ksiecia Joakima i jego nowej rodziny ...
  .
 • 10.12.16, 15:55
  pia.ed napisała:

  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/ex-prinsessans-ensamma-jul/
  >
  > Byla ksiezniczka, Alexandra, spedzi Boze Narodzenie bez synow,
  > bo beda u swego ojca, ksiecia Joakima i jego nowej rodziny ...
  > .
  pewnie co drugi rok tak spedzaja synowie swieta,
  jak w wielu rozwiedzinych rodzinach z dziecimi.


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 11.12.16, 01:54
  kendo napisała:

  pewnie co drugi rok tak spedzaja synowie swieta,
  jak w wielu rozwiedzinych rodzinach z dziecimi.  Dokladnie tak jest ... w ogole chlopcy sa czesto ze swoim ojcem i jego nowa rodzina na wyjazdach zagranicznych, a latem w letniej rezydencji krolowej Margarety.
  .

 • 11.12.16, 08:31
  pia.ed napisała:

  > kendo napisała:
  >
  > pewnie co drugi rok tak spedzaja synowie swieta,
  > jak w wielu rozwiedzinych rodzinach z dziecimi.

  >
  >
  > Dokladnie tak jest ... w ogole chlopcy sa czesto ze swoim ojcem i jego nowa rod
  > zina na wyjazdach zagranicznych, a latem w letniej rezydencji krolowej Margare
  > ty.
  > .
  >
  mysle,ze lepiej im u taty niz u mamy,
  maja wiecej "atrakcji"
  moga uczyc sie "zycia krolewskiego i jego spelniania obowiazkow"


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.01.17, 13:49

  Wywolala "sztorm krytyki" kiedy celowo (?) popelnila blad gramatyczny w swojej mowie noworocznej, niewlasciwie odmieniajac zaimek osobowy ...
  Mowa ta byla kontrolowana przed jej odczytaniem przez ekspertow od jezyka ...
  i nikt nie zareagowal?

  www.expressen.se/kvallsposten/drottningens-miss-uppror-overraskad/
  .
 • 12.02.17, 01:10

  Od siedmiu lat krolowa robi przygotowania do swojego miejsca ostatniego odpoczynku.
  Sarkofag jest juz gotowy i zostanie umieszczony w podziemiach kosciola w Roskilde,
  gdzie leza wszyscy krolowie dunscy.

  www.expressen.se/kvallsposten/nu-forbereder-margrethe-for-sin-egen-begravning/
  .
 • 12.02.17, 08:42
  Wedlug wlasnych projektow safogag, to bedzie(a) mogla(li) spokojnie odpoczywac po smierci , ku pamieci potomnych.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 16.02.17, 10:38

  Nikolai robi wlasnie prawo jazdy, ktore otrzyma na swoje 18-te urodziny.
  Zainteresowanie motoryzacja ma po swoim ojcu.

  www.expressen.se/kvallsposten/lillprinsen-borjar-bli-stor--nu-tar-nikolai-korkort/
  .
 • 16.02.17, 10:45

  i najstarszy wnuczek krolowej Margarethe urodzil sie 28 sierpnia 1999 roku.
  Ma podobnie jak jego ojciec "benzyne w swojej blekitnej krwi" ... tongue_out

  .
 • 16.02.17, 12:26
  *Pia, to caly klan wlacznie z naszym krolem maja w genach
  zakodowane szybkie samochody.
  Przeciez Carl Philip, tez lubi szybka jazde lacznie z krolem.
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 02.03.17, 14:04

  next.gazeta.pl/next/7,151003,21440176,skandynawom-znudzilo-sie-panstwo-opiekuncze-zaskakujace-plany.html#BoxBizImgZ30
  .
 • 02.03.17, 19:13
  ....Dania tnie podatki

  Włochy i Grecja mają problemy, duński rząd nie – ale to on właśnie chce ciąć programy społeczne i obniżać podatki – pisze Bloomberg. Duńczycy płacą jedne z najwyższych danin na świecie.....
  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 02.04.17, 19:42
  www.expressen.se/kvallsposten/har-konfirmeras-prins-felix--hela-familjen-var-med-i-kyrkan/
  jak tradycja nakazuje na dunskim dworze,
  14-stoletni ksiaze Feliks komfirmowany zostal tylko przy swojej najblizszej rodzinie krolewskiej,bez swych rowiesnikow...
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 03.04.17, 14:41

  Na zdjeciu widze takze matke Feliksa i jego babcie ze strony matki ...

  www.expressen.se/kvallsposten/har-konfirmeras-prins-felix--hela-familjen-var-med-i-kyrkan/

  ******

  Klokt beslut

  Även prins Nikolai genomförde processen ensam, precis som pappa prins Joachim gjorde 1982.
  Hovpredikanten tycker det är ett klokt beslut av den kungliga familjen
  Då hade inte längre konfirmanderna stått i centrum, utan kungafamiljen ...

  ,

 • 04.04.17, 09:43
  pia.ed napisała:

  >
  > Na zdjeciu widze takze matke Feliksa i jego babcie ze strony matki ...
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/har-konfirmeras-prins-felix--hela-familjen-var-med-i-kyrkan/
  >
  > ******
  >
  > Klokt beslut
  >
  > Även prins Nikolai genomförde processen ensam, precis som pappa prins Joachim g
  > jorde 1982.
  > Hovpredikanten tycker det är ett klokt beslut av den kungliga familjen
  > Då hade inte längre konfirmanderna stått i centrum, utan kungafamiljen ...
  >
  > ,
  jak by nie bylo ,to "spotkanie rodzinne"


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 09.04.17, 20:57

  Po przejsciu meza krolowej na emeryture rzadko sie widuja.
  Henrik spedza co raz wiecej czasu w Egipcie,
  w hotelu u swego bogatego znajomego
  uzywajac zycia ...

  www.msn.com/sv-se/noje/kungligt/henrik-nyk%C3%A4r-l%C3%A4mnar-margrethe/ar-BBzucwN?ocid=iehp#image=BBzuk8v|1
 • 11.04.17, 11:13

  – Han gör bara det som han har lust till, det han älskar, säger en nära bekant.
  Han följer det livsmönster som många andra pensionärer också tillämpar.
  Det handlar om exotiska resor med vännerna. Konst och kultur. Bridge och natur.

  Flera vänner menar att prinsen genom alla år varit så aktiv i sin prinsroll
  och att han nu med ålderns rätt måste ha rätt att få ta det litet lugnt.

  – Efter ett långt liv med officiella plikter är han angelägen om att inte bara vårda sin hälsa.
  Han tänker även på sina intressen för konst och kultur.

  Ett av skälen till att Henrik stigit åt sidan är att han som 82-åring inte längre orkar
  genomföra långa arrangemang.
  Prinsen har en del skavanker, så han måste helt enkelt ta det lite lugnare nu ...


  www.expressen.se/kvallsposten/darfor-valjer-henrik-solen-fore-margrethe/

  PS. Zrobilam skrot artykulu dla kendo tongue_out

 • 17.04.17, 09:55

  www.expressen.se/kvallsposten/har-tvingas-prinsen-fira-drottningens-77-arsdag/

  Nareszcie zmuszono ksiecia Henryka aby przybyl na uroczystosci ...
  ktore w tym roku odbywaja sie w Århus, bo tam Margarethe ma zamek
  i jest z tym rejonem uczuciowo zwiazana.

  .

 • 17.04.17, 10:04
  wlasnie tez czytalam o tym,
  plotki juz wczesniej "szly" ze para krolewska w niezgodzie zyje,
  a on chce sam sobie mieszkac i uczesniczyc w waznych wydazeniach
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 17.04.17, 10:20

  Nie ma zadnej niezgody ... Ksiaze Henryk chce wykorzysta ostatnie lata swego zycia na to,
  na co ma ochote i czego nie mogl robic kiedy mial obowiazki na dworze.
  Poszedl na emeryture, bo juz nie dawal rady brac udzialu w dlugich ceremoniach
  z powodu swych problemow ze zdrowiem, szczegolnie nogam, ktore mial
  wielokrotnie operowane.

  .
 • 17.04.17, 10:25
  a to niech zyja dlugo i szczesliwie

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 05.05.17, 13:06

  Nastepca trony dunskiego, ksiaze Fredrik i jego zona Mary, przyjeli do swego domu studentke ekonomii uniwersytetu w Kopenhadze ktora przyjechala na rok do Danii w ramach wymiany. Cala szescioosobowa rodzina je razem z nia sniadanie, a ksiezna Mary wprowadza ja w tajniki dunskiej mowy.

  www.expressen.se/kvallsposten/nya-familjemedlemmen-hos-danska-kronprinsparet/

  Danska kronprinsparet Frederik och Mary har fått en ny familjemedlem. En kvinnlig utbytesstudent är nu inneboende i fyrabarnsfamiljens bostad på Amalienborg.

  Varken allmänheten eller medierna hade den ringaste aning om kronprinsfamiljens nya inneboende förrän Mary själv avslöjade saken vid en stipendieutdelning på onsdagen.

  Studenten uppges vara en ung kvinna som studerar ekonomi vid Köpenhamns universitet.
  Mary nämnde inte från vilket land kvinnan kommer.

  Men hon berättade att hon har hunnit hjälpa sin inneboende att hantera det danska språket och ställt frågor om hennes vistelse i landet.


  .
 • 07.06.17, 15:53

  W piatek mija 50 lat od slubu krolowej Margarethe.
  W zwiaku z tym malzonkowie wspolnie odslonili skulpture w swoim ogrodzie,
  przy zamku w ktory spedzaja wiosne i jesien ...

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsens-karleksgava-till-dronning-margrethe/
  .
 • 15.06.17, 13:10

  www.expressen.se/kvallsposten/sa-har-blir-dronning-margrethes-lyxsommar/
  .
 • 18.07.17, 01:59

  Ksiezna chwali swego meza, ktory jest "prawdziwym Vikingiem"

  www.expressen.se/kvallsposten/prinsessan-maries-karleksfulla-hyllning-han-ar-en-viking/
  .
 • 31.08.17, 03:08

  Jego ojciec, ksiaze Joachim obdarowal go luksusowym samochodem.
  Do tej pory mlody ksiaze zadawalal sie duzo tanszym samochodem ...
  podobnym do tego co na zdjeciu.

  www.expressen.se/kvallsposten/pappa-joachims-lyxiga-gava-till-prins-nikolai/
  .
 • 31.08.17, 08:23
  Pia, we wczesniejszych notisach czytalam, ze Nickolai jest bez apanazy,
  i musi sie utrzymywac sam, ciekawe co dwor krolewski wymysli?.


  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 31.08.17, 10:08
  tez czytalam o tym,
  ciekawa tez jestem,jaka ptaca sie zajmie i w jakim sektorze?

  samochod super ekonomiczny i dobrze "fabrycznie zakonserwowany przeciwrdzewieniu .


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 31.08.17, 22:16

  lusia_janusia napisała:

  > Pia, we wczesniejszych notisach czytalam, ze Nickolai jest bez apanazy,
  > i musi sie utrzymywac sam, ciekawe co dwor krolewski wymysli?  Nicolai chodzi do szkoly sredniej i mieszka w internacie. Jak na razie utrzymuje go
  tatus Joachim i bedzie tak robil az chlopak skonczy studia ...w koncu stac ksiecia na to big_grin

  Jego matka Alexandra dostaje apanage na siebie, ale jak dotad wystarczaly tylko
  na utrzymanie duzej willi w poblizu Kopenahagi, w ktorej jej synowie spedzali czas
  kiedy nie byli w internacie ...

  Willa niedawno zostala sprzedana z bardzo dobrym zarobkiem ... Alexandra dostala ja
  w prezencie od ojca chlopcow ...
  Jej wysokie apanage bylo mocno krytykowane przez Dunczykow i dlatego obiecala,
  ze najpozniej za 5 lat nie bedzie go przyjmowala i bedzie utrzymywala sie samodzielnie ...
  W koncu to wyksztalcona kobieta - w dziedzinie ekonomii - i w tym zawodzie pracowala
  mieszkajac w Hongkong.

  .


 • 06.09.17, 15:15

  Dwor dunski oglosil, ze ma problemy z daleko posunieta demencja ...
  ktora jest bardziej zaawansowana, niz u innych osob w jego wieku.

  www.expressen.se/kvallsposten/danska-hovet-prinsen-lider-av-demens/

  Prins Henrik, 83, är dement, det meddelar det danska hovet i ett pressmeddelande.
  Graden av demens är så pass hög att det kan påverka hans sätt att vara på, hans omdöme
  och hans "samspel med omvärlden".
  – Som en konsekvens av diagnosen kommer prinsen framöver att dra ned på sina aktiviteter,
  skriver det danska kungahuset i ett pressmeddelande.
  Det var drottning Margrethe själv som tog beslutet att offentliggöra informationen
  om makens tillstånd.


  .
 • 06.09.17, 15:41
  no,nareszcie "poscili pare z ust"
  jako "osobistos" lakarze sie juz nim zajmuja i najlepsze leki na zahamowanie rozwoju choroby dostaje,
  nie wspolczuje Margarethe,
  bo nie musi sie nim osobiscie zajmowac,jest "sztab ludzi zatrudnionych z kompetencja"
  niemniej jednak,szkoda,bo meza "stracila"....


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 07.09.17, 23:57

  Zaczeto w Danii mowic o demencji ... W szkolach, w klasach 1 do 6
  bedzie sie tlumaczyc dzieciom, co to jest demencja, aby umieli postepowac
  jesli maja chorego w rodzinie... Podano, ze 400 000 mieszkancow Danii ma te diagnoze.
  Dowiedzialam sie o tym z dunskiej telegazety.

  .
 • 08.09.17, 07:37
  bardzo dobrze,
  spoleczenstwo nie zawsze rozmawia w domu o tym,
  dopiero kiedy maja w rodzinie taki przypadek,
  moze sie cos "ruszy wiecej" w badaniu nad ta choroba i wynajda lepsza medycyne hamujaca rozwoj choroby..


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 08.09.17, 11:05

  Nigdy nie wpomniano o jego rodzenstwie,
  a okazuje sie, ze byl jednym z wielu dzieci.
  Mozna przeczytac o tym pod artykulem.

  www.expressen.se/kvallsposten/prins-henriks-bror-efter-beskedet-har-problem/
  .
 • 06.10.17, 00:35

  Bedzie wykladala na uniwersytecie w USA ... a takze wyda ksiazke z dziedziny ekonomii.

  .

 • 06.10.17, 00:46

  Zalozyla tez firme w Danii ...

  www.expressen.se/kvallsposten/grevinnan-alexandras-nya-uppdrag-i-usa/
  .
 • 06.10.17, 09:13
  pia.ed napisała:

  >
  > Zalozyla tez firme w Danii ...
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/grevinnan-alexandras-nya-uppdrag-i-usa/
  > .

  a to zacznie pracowac na siebie


  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 06.10.17, 11:27
  Wybrala cos dla siebie, w tym kierunku jest wyuczona.


  --
  Serce miej otwarte dla wszystkich,
  zaufaj niewielu
  W. Shakespeare
 • 06.10.17, 23:01

  kendo napisała:
  > > www.expressen.se/kvallsposten/grevinnan-alexandras-nya-uppdrag-i-usa/


  a to zacznie pracowac na siebie

  Ale jeszcze przez 2 lata bedzie pobierac apanagè ... bo mlodszy syn ma dopiero 16 lat.

  .
 • 31.10.17, 21:12

  www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsparets-heta-karleksmote-i-sydney/
  .
 • 09.11.17, 20:22
  pia.ed napisała:

  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/kronprinsparets-heta-karleksmote-i-sydney/
  > .


  moze warto poczytac o ich milosci

  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 23.11.17, 00:24

  Jesli chodzi o publiczne wystapienia, to ksiaze Joachim jest w tym lepszy,
  bo spontaniczny i naturalny.
  Fredrik sprawia czasem wrazenie niesmialego i niezbyt dobrze czujacego sie
  w swej roli, ale nie przeszkodzi mu to w byciu dobrym krolem,
  szczegolnie ze ma oparcie w lubianej przez wszystkich zonie Mary.

  www.expressen.se/kvallsposten/kronprins-frederiks-kritik-mot-foraldrarna/
  .
 • 23.11.17, 08:06
  pia.ed napisała:

  >
  > Jesli chodzi o publiczne wystapienia, to ksiaze Joachim jest w tym lepszy,
  > bo spontaniczny i naturalny.
  > Fredrik sprawia czasem wrazenie niesmialego i niezbyt dobrze czujacego sie
  > w swej roli, ale nie przeszkodzi mu to w byciu dobrym krolem,
  > szczegolnie ze ma oparcie w lubianej przez wszystkich zonie Mary.
  >
  > www.expressen.se/kvallsposten/kronprins-frederiks-kritik-mot-foraldrarna/
  > .
  byc moze,okazac sie lepszym "wladca"
  biorac pod uwage ksiecia Joachima-to jakos nie wierze w jego dobre "zagospodarowanie krajem" z wagi na jego niepowodzenia finansowe..
  --
  *
  Vistula
  *
  gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
 • 23.11.17, 10:40
  kendo napisała:

  Musze sprawdzic spod jakich znakow pochodza,
  bo to nie moze byc tylko roznica w wychowaniu ...
  Joachim prowadzil burzliwe mlodziencze zycie,
  mial romansy z modelkami ,otaczal sie takimi samymi hulakami jak on,
  wiec nic dziwnego ze swietnie czuje sie w swietle reflektorow.

  Fredrik od dziecinstwa byl zainteresowanysportem, w ktorym do tej pory
  odnosi sukcesy na wysokim poziomie, no a przede wszystkim
  ma duzo spokojniejsze usposobienie, a z tym trzeba sie juz urodzic...

  Chyba myslisz o tym, ze ksiaze Joachim nie potrafil zarzadzac swoja posiadloscia wiejska polozona na granicy z Niemcami  > > www.expressen.se/kvallsposten/kronprins-frederiks-kritik-mot-foraldrarna/
  > > .
  > byc moze,okazac sie lepszym "wladca"
  > biorac pod uwage ksiecia Joachima-to jakos nie wierze w jego dobre "zagospodaro
  > wanie krajem" z wagi na jego niepowodzenia finansowe..

  >
  >
  >
 • 23.11.17, 11:48

  Jesli chodzi o Joachima, ktory mial ekonomiczne problemy ze swoja posiadloscia,
  to nie sadze aby to byla jego wina ...W koncu od zarzadzania majatkiem mial
  caly sztab specjalistow - on sam nie miala zadnego wyksztalcenia rolniczego.

  Ta posiadlosc zostala mu narzucona, zle tam sie czul, i przyczynila sie
  do rozpadu pierwszego malzenstwa, bo jego zona tez nie lubila starego zamku
  odizolowanego od swiata.

  Krol Szwecji ma tez posiadlosci rolne i lesne, ale jego wizyty tam sa tylko sporadyczne,
  bo wszystkiego dopilnowuja zarzadcy ...
  .
  PS.
  Musialam nagle wylaczyc komputer, bo do drzwi zadzwonil elektryk,
  ktory mial wymontowac stary licznik ... potem przyszedl nastepny,
  ktory zainstalowal nowy...
 • 29.11.17, 22:07

  Chyba po raz pierwszy krolowa Margarethe i ksiaze Henrik
  spedza Swieta samotnie na zamku.

  Nastepca tronu z zona i czworgiem dzieci wyjezdzaja do Australii,
  a ksiaze Joachim z zona i dwojgiem dzieci beda spedzac Swieta
  w jakims tajemnym miejscu.

  Byla zona Joachima, Aleksandra zabiera chlopcow do siebie,
  do Stanow Zjednoczonych.

  www.expressen.se/kvallsposten/sprickan-i-danska-kungafamiljen-i-jul/
  .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.