m±ka do chleba - gdzie? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Zainspirowana opowiadaniami jaki to wspaniały jest wypieczony własnoręcznie chleb, nabyłam przed kilkoma dniami automat do pieczenia chleba. I tu trochę zaczynaj± się schody, bo nie za bardzo wiem gdzie można kupić w okolicy mieszanki lub m±kę do tychże wypieków... Wiem, że pewien wybór m±ki jest w sklepie ekologicznym przy KEN, ale ceny za kg sprawiaj±, że taki wypiek wychodzi drogo. Allegro - koszty przesyłki powoduj±, że efekt jest podobny. Stad pytanie - może kto¶ piecze chleb i wie gdzie można kupić m±k± lub mieszanki w przyzwoitej cenie?
    • Ja również kupiłem niedawno automat do pieczenia chleba (wykorzystanty już
      przynajmniej 8 razy) i mogę powiedzieć - na razie używam zwykłej m±ki pszennej
      typ 650 (koszt ok 1 PLN) - z tego co wiem to ważne jest żeby m±ka miała
      przynajmniej 12% białka (znajdziesz t± informację w tabelce na opakowaniu) . W
      hipermarketach możesz kupić w miarę niedrogo m±kę np. żytnia - wiele przepisów
      ł±czy je obie. Do tego drożdże, woda, sól itp. - nie licz±c pr±du wyjdzie wtedy
      naprawdę tanio.
      udanych wypieków
    • Mieszanki do pieczenia chleba mozna robić samemu, ale rzeczywi¶cie wymaga to zakupu różnych nietypowych m±k. Grubej m±ki pszenicznej, żytniej, a dobrze też orkiszowej. Kolejny problem to zakwas który znacznie poprawia jako¶ć chleba. Najpro¶ciej rzeczywi¶cie kupować gotowe mieszanki. Przy większych zakupach koszt przesyłki zwraca się natychmiast. Ceny w porównaniu ze sklepami typu Eko-co¶tam s± dużo nizsze. Z moich do¶wiadczeń mogę polecić:
      bogutynmlyn.pl/ Dostawa 19 zł błyskawicznie kurierem, ale natychmiast się zwraca.
      www.mieszanki.pl/ Dużo mieszanek smakowych - pikantny, czosnkowy, ziołowy itp.
      Mój przebój ostatnio to dodawanie papryki chili do ciasta. Fantastyczne smile
    • ja automatu nie nabyłam, za to kupuję m±kę w tesco, nazwa tej m±ki
      do chleba pochodzi z firmy młyny polskie, czy jako¶ podobnie, i te
      mieszanki stoj± obok regałów z m±kami.
      kilogram takiej m±ki kosztuje ok. 5zł, i jest to porcja podwójna,
      czyli na 2 chlebki.(to oczywi¶cie też zależy od apetytów i
      liczebno¶ci rodzinki)
      s± tam chleby orkiszowe, z papryk±, z cebul±, ze słonecznikiem.
      narazie wypróbowałam tylko ten ostatni, jest bardzo fajny.

      • Ja kupuję ziarna słonecznika i pestki dyni na wagę i dorzucam ile mam ochotę.
        Kup maszynę. Dużo mniej pracy. Sama miesza, odczekuje na wyro¶nięcie, znów
        miesza i piecze. Można nastawić opóżnienie, tak że rano budzisz się czuj±c
        zapach ¶wieżo upieczonego chleba.
        • te poranki ze ¶wieżym pieczywem to s± kusz±ce,
          ale nie bardzo mam miejsce by to ustrojstwo gdzie¶ trzymaćsmile

          no i dzieciaki lubi± mieszać składniki, patrzeć jak ro¶nie, jak się
          piecze - mamy cały rytuał.
          a z mieszank± to w sumie 5 minut wyrabiania ręcznego - da się przeżyć

          ziarenka też dosypuję, mimo ich obecno¶ci w mieszancesmile
    • mozna kupic w bogutyn młyn z dostaw±, ceny w miare ok. ja uzywam
      pszennej typ 650 z Lidla, cena 0,95 zł i make pszenna graham( czyli
      typ 1850)za 2,80 z kg kupiona na bazarku przy kinie Kadr, do tego
      mieszam otreby, slonecznik, dynie, suszon± sliwke, pomidory suszone,
      sezam, siemie lniane, i co tam przyjdzie do glowy. Razowa zytnia typ
      2000 jest w tesco normalnie dostepna, a typ 1400 w Geant/Real. jak
      idzie maka zytnia, to dodaje suchego zakwasu ze sklepu eko z
      wawozowej. polecam tez 3paki suszonych drozdzy marki tesco, kosztuja
      cos 2,50 za 3 sztuki, a Oetkera po 1,20 za 1 szt...
      polecam dodawanie ma¶lanki lub kefiru lub jogurtu zamiast czesci
      wody,chlebek jest lepszy!
      ksiazka z przepisami
      merlin.pl/Chleb-wlasnego-wypieku-ponad-120-przepisow-na-chleb-pieczony-w-automacie_Mirjam-Beile/browse/product/1,610239.html
      daje duzo podpowiedzi, jak mozna wykorzystac maszynę. smacznego!
      --
      suwaczki.maluchy.pl/li-4365.png
      • >polecam dodawanie ma¶lanki lub kefiru lub jogurtu zamiast czesci
        >wody,chlebek jest lepszy!
        Tego jeszcze nie próbowałem. Jutro robię z kefirem. 1/3 płynu?
        • Witaj Janie, a jak kupiłe¶ to urz±dzenie w hurtowni Dworek? Oni
          pisz±, że nie prowadz± sprzedaży detalicznej, poza tym cena 217 to
          cena netto... Jestem żywo zainteresowana t± machin±, już od dawna
          rozważałam jej zakup, a jak Was poczytałam, to marzenia o domowym
          chlebie powróciły!



          • To im się co¶ ostatnio odmieniło. Rzeczywi¶cie widać taki napis na ich stronie.
            Na szczę¶cie ta firma działa pod różnymi markami a także sprzedaje na allegro. Najlepiej do nich zatelefonuj i zapytaj. W razie czego znalazłem ich ¶lad na allegro:
            www.allegro.pl/item535095612_automat_do_chleba_elta_ba123_10_programow_gw_2_l.html
            Nazwa automatu jest inna, ale s±dz±c po wygl±dzie to ten sam tylko pod inn± mark±. Adres firmy ten sam - Karolkowa 28
            • Wielkie dzięki za po¶więcony czas. Wła¶nie na Allegro widziałam
              aparaty marki S., ale za prawie trzy stówki, ten Elty jest
              faktycznie podobny. Tylko nie jestem pewna co do marki, słyszałam
              raczej słabe opinie, własnych do¶wiadczeń brak. Muszę jeszcze
              pomy¶leć, wolałabym co¶ sprawdzonego.

              Napiszcie proszę jakie inne automaty do pieczenia chleba macie i
              polecacie?
              • Wpisz do wyszukiwarki forum: automat do chleba - 666 postów, albo pieczenie
                chleba. Podobno to bez znaczenia jaki automat. Może byc najtańszy. Byle miał
                odpowiedni± moc (min.850W) i osobne programy do samego wyrabiania cista i
                pieczenia. Bywa to czasem potrzebne. Nie maj± tego niektóre Clatronic. Można
                oczywi¶cie kupić Panasonic za 650 zł, ale jego jedyna wyższo¶ć jest ta, że
                dodatki typu pestki sam wsypie po 20 minutach wyrabiania, a nie da znać sygnałem
                jak inne wink
              • Ja kupiłam kilka dni temu w Lidlu na Pileckiego - niestety ostatni kompletny, ale może w inych warszawskich Lidlach jeszcze s±. Koszt 179 zł. Zastanawiałam sie nad Moulinexem 5000 lub 5003 (z funkcj± bagietek) ale lidlowski o prawie połowę tańszy i jest na forach chwalony. Zobaczymy - mam już m±kę z młyna Bogutyn (faktycznie expresowi w przesyłce)i dzi¶ debiutsmile
                • ja tez mam ten z Lidla- chociaz wczesniej bardzo mnie kusil ten
                  Moulinex z bagietkami. Ale w sumie ciesze sie ze ni kupilam
                  Moulinexa, bo jak mam ciasto na bagietki wyciagac z maszynki,
                  formowac bagietki- to moge je juz pozniej wlozyc do piekarnika i tam
                  upiec a nie wkladac z powrotem do maszynki wink
      • mierzejko czy moglabyM prosic o jakies wskazowki odnosnie
        korzystania z suchego zakwasu? moze masz jakies gotowe przepisy z
        suchym zakwasem? bylabym wdzieczna za pomoc
    • hejka
      makę do chleba ( i nie tylko do chleba) kupuje z młyna w miłakowie,
      firma nazywa sie ekovita (ekovita com pl)maka jest tania i bez
      dodatków chemicznych
      pozdro!
    • duży wybó jest w tesco - żurkowa, kukurydziana, krupczatka i kilka typu 550, wiem, ze w sopocie na niepodległo¶ci w sklepie ze zdrow± żywno¶ci± jest m±ka razowa- ok 4 zł. ja mama moulinexa i na jest nieĽle. nie korzystam z przepisów doł±czonych do maszyny- za duzo wody, złe proporcje, wiec chlebek nie wyrósl
      Chleb własnego wypieku, ponad 120 przepisów na chleb pieczony w automacie
      Mirjam Beile ta ksi±żka jest bardzo dobra, korzystam i polecamsmile
      • magnes80 napisała:
        > wiem, ze w sopocie na niepodległo¶ci w sklepie ze zdrow± żywno¶ci± jest m±ka razowa

        Gdzie???
      • M±kę kupuję w sklepie Smak Natury w al. KEN, rozejrzyj się też w sklepach które maj± regał ze zdrow± żywno¶ci±. W SN jest duży wybór - pszenne, żytnie (różne typy - chlebowa, razowa, maj± semolinę), ale też orkisz, amarantus, gryka itd.
        Polecam też zakupy w młynie Bogutyn - jest sporo taniej niż w SN, przy odpowiednio dużym (czytaj: dla osoby stale piek±cej, ale nie s± to zakupy hurtowe wink) zamówieniu nawet zapłata 20 zł za kuriera nie czyni tych zakupów droższymi niż w SN.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby upro¶cić zarz±dzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶ć z tego tytułu odpowiedzialno¶ć karn± lub cywiln±. Regulamin.