Dodaj do ulubionych

Wenus i Mars-interpretaja

17.01.12, 19:39
Kochani, możecie mi pomóc zinterpretować Wenus i Marsa u mężczyzny? Bo niby znalazłam opisy tych planet znakach, ale one mają jeszcze jakies aspekty, które pewnie nie sa bez znaczenia. Wenus jest w Strzelcu ale w 9 stopniowej koniunkcji z Neptunem (Strzelec) i w sekstylu do Urana (w Wadze). Mars w Skorpionie, ale w 3 stopniowej koniunkcji z Jowiszem oraz 4 stopniowej z Neptunem i w sekstylu z Plutonem. A Jowisz jest koniunkcji w Neptunem, więc tez nie działają pojedynczo. Kompletnie nie wiem, o co chodzi.
ps. patrząc na tą Wenus, jaki typ kobiety może sie podobac takiemu facetowi?
Edytor zaawansowany
 • acrux_79 18.01.12, 16:34
  Dwie daty byłyby łaską. Ponieważ:
  - oszczędzają kilkanaście minut czasu na zastanawianie się
  - pokazują lepszy obraz horoskopu
  - nie zniechęcają do łamigłówek, typu - czy Wenus separuje czy aplikuje do Neptuna, czy Mars separuje czy aplikuje do Jowisza, oraz różne tego typu zapytania

  To rada "uniwersalna", o każdej porze w każdym czasie.
  --
  Pozdrawiam !
  gwiazdologia.wordpress.com/
 • anna.gaja 18.01.12, 18:38
  Przyjmuje opiernicz z pokorą, bo masz rację wink. Data ur tego Pana to 19.01.1971 w Wawie, ale niestety nie znam godz. sad....Drugiej nie podaję, nie zależy mi na porównawczym...przynajmniej na ten moment
 • acrux_79 18.01.12, 20:18
  No, i od razu co innego.

  Wenus separuje od Neptuna (9.orbs) aplikując sekstylem do Urana (2.). Czyli nie ma o czym mówić, drugi aspekt jest ważniejszy.

  Zdecydowanie Jowisz koniunkcja Neptun może coś znaczyć, bo jest bliska. Ale nie mamy osi (godzin).

  Do godziny 21 Księżyc przebywał w Wadze. Od ósmej rano ma pięciostopniową (uściśloną około 19.00) kwadraturę ze Słońcem i to jest jego jedyny aspekt.

  Istnieją przesłanki (ale b. nieśmiałe), że:
  - mógłby być człowiekiem grzecznym i zdystansowanym (Księżyc i Saturn w znakach Wenus, aspekt Księżyca do Słońca we władzy Saturna)
  - może chcieć kobiety z którą miło się rozmawia, a może też tam jest pragnienie luźniejszego związku (ale tylko opcjonalnie, Wenus w Strzelcu, Jowisz con Neptun, Wenus sekstyl Uran).

  Wszystko zależy od godziny ur, od osi, od precyzji. Inaczej będziemy sobie gdybać wink
  --
  Pozdrawiam !
  gwiazdologia.wordpress.com/
 • anna.gaja 18.01.12, 20:36
  Dziękuję! smile
 • jasmina.0 18.01.12, 19:14
  anna.gaja napisała:

  . Wenus jest w Strzelcu ale w 9 stopniowej koniunkcji z Neptunem (Strzelec) i w sekstylu do Urana (w Wadze).
  --------------------------------
  Mogłyby mu się podobać kobiety wesołe, bezproblemowe, asertywne trzpiotki, wygadane ale nieco tajemnicze i "leKko melancholiczne - jak to pogodzić? Sekstyl Urana do Wenus może nie jest najmocniejszym aspektem ale i tak daje pewną niezależność w związkach, wiec prawdopodobnie kobieta która nie ogranicza.

  Mars w Skorpionie, ale w 3 stopniowej koniunkcji z Jowiszem oraz 4 stopniowej z Neptunem i w sekstylu z Plutonem. A Jowisz jest koniunkcji w Neptunem, więc też nie działają pojedynczo.
  ----------------------------------
  Ponieważ mowi się, że Mars z Neptunem to nieciekawe połączenie to mozna zaryzykować stwierdzenie, że Jowisz jeszcze bardziej te "nieciekawośc" wyolbrzymia i nadyma.
  I rzeczywiście może nie być wiadomo o co chodzi.

  W zasadzie moj przedmowca mial racje upominając się o daty bo co z takiej interpretacji jak nie wiadomo gdzie są światła i np. Pluton. Czy np. facet nie ma tego Plutona na ASC i ile jakich tworzy on aspektów - co zasadniczo zmienia postać rzeczy.

  Pozdrawiam
 • anna.gaja 18.01.12, 19:21
  Dziękuję bardzo za odpowiedź! Date podałam, ale nie znam godziny niestety, więc i tak obraz nie będzie pełny.
  a myslisz, że ten aspekt wenus do urana oraz wenus w znaku strzelca może oznaczać, że podobaja mu się równiez kobiety niezależne?
  i co masz na myśli pisząc "nieciekawość"?
 • acrux_79 18.01.12, 20:19
  Co do "kobiet niezależnych" to jest to niebezpieczeństwo popadnięcia w pułapkę nadinterpretacji. Raczej lekko tak, niż nie, ale ... ostrożnie z daleko idącymi wnioskami.
  --
  Pozdrawiam !
  gwiazdologia.wordpress.com/
 • jasmina.0 19.01.12, 18:17
  19 stycznia znaczy jeszcze Koziorożec ale na granicy Wodnika. Zakladamy, ze jednak Koziorożec. jak napisał acrux_79 w zalezności od godziny urodzenia księzyc może być w Wadze i w kwadraturze do Slonca. Rozdźwiek ego z uczuciami a wiec chłodny zdystansowany, racjinalny Koziorożec kontra elegancka, miła i zrównowazona Waga. I jeszcze do tego ta wesola Wenus podrasowana niezaleznym Uranem. Ciekawe połaczenie.
  Mam takie samo zdanie jak acrux_79 co tej niezależności w kobietach, ktore mógłby lubić. Moim zdaniem raczej nie. Koza raczej nie lubi niezależności w kobietach.Znam troszkę Koziorożców i widzę, że w wiekszosci preferują jednak kobiety zależne z różna jej gradacją w zalezności co tam jeszcze w tym horoskopie jest. Saturn jako władca Koziorożca to struktury, poukładane życie, stalość. Taka niezależna kobieta wprowadza brak stabilizacji, ktora dla Koziorożca jest ważna. Natomiast Księżyc w Wadze z kolei często szuka w związkach m.in. potwierdzenia swojej wartości - a jakim sposobem można ją potwierdzić wiążąc się z kobietą niezależną?.
  Z tym, że bez osi to rzeczywiście tylko gdybanie, czyli cos tam mozemy się dowiedzieć ale jednak za malo.
  Pozdrawiam
 • jasmina.0 19.01.12, 18:31
  Mars z Neptunem - niezwykłe podejście do świata. Magnetyczna osobowość. Miły i niefrasobliwy facet co w kontekście Slonca w Koziorożcu może dawać osobe, ktora łatwo przechodzi ze stanu powagi w niczym nieuzasadnioną wesołość albo odwrotnie. Taka trochę mętna natura. Może też to być bardzo sympatyczny kłamczuszek i pomysłowy kochanek.Duża wyobraźnia erotyczna ale czy realizująca sie w realu to zależy od innych aspektów.
  Ludziom z tym aspektem zaleca się aby nie eksperymentowali z alkoholem i środkami zmieniajacymi świadomość. Dotyczy to rownież leków przeciwdepresyjnych itp.
  Pozdrawiam
 • anna.gaja 21.01.12, 11:54
  Dziękuje jasmina.0..Jeśli chodzi o przechodzenie ze stanu powagi w wesołość i ogólna zmienność nastrojów to bingo! smile To na pewno mocno zauważalne. Pozostałe rzeczy ciężko zweryfikować-zbyt słabo go znam prywatnie. To na pewno tytan pracy (co raczej pasuje do Kozy). Wodnikiem mi tu raczej nie zalatuje-jako uranik raczej bym to wyczuła...Troche szkoda smile.
  Miły, grzeczny, sympatyczny, ale potrafi wybuchnąć. Zdecydowanie typ lidera, szefa, w sumie mocna i silna osobowość, ale to pewnie można by zobaczyć mając godz. urodzenia i możliwość spojrzenia, co tam "leży" na osiach.
  Dziękuję za pomoc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka