Dodaj do ulubionych

Vertex w synastrii.

12.02.12, 09:21
Pracując nad porównawczymi nie brałem pod uwagę Vertex- ów, aż do tej chwili. "Przypadek" zrządził, że z prymitywnej ciekawości kliknąłem na wyświetlenie w synastrii Vertexów. Zdumiałem się widząc "podwójny nelson" Asc., - Vertex Obydwie koniunkcje z orbą- 0. Pozostałe aspekty nie dają możliwości chybienia. Związek (jeśli powstanie) karmiczny, przeznaczenie bez wątpliwości. I tu mam do Was pytanie. Jak dalece Vertex w synastrii jest ważny ? Co oznacza ? W tym konkretnym przypadku jest dopełnieniem potwierdzającym mój komentarz synastrii.
W tym samym układzie Jej Saturn jest w koniunkcji z Jego Lilith. Jak to postrzegacie ?
Jeśli znajdziecie chwilę, PROSZĘ o komentarz.
Awansem DZIĘKUJĘ.
--
Dwie rzeczy są wieczne. Wszechświat i głupota ludzka. Co do pierwszej, mam wątpliwości.
A. Einstein.
Edytor zaawansowany
  • lwi2 12.02.12, 12:33
    Mało się mówi o Vertexie, gdzieś kiedyś przeczytałam, że "niemodny" już, nie badałam go nawet w swoim horoskopie. A mam go w koniunkcji ze Słońcem ojca, czyli rodzinne powiązania. Jak to się objawiło jakoś szczególnie? Chyba tak, że zaczęłam badać pochodzenie ojca, nieznane i bardzo w to wsiąkłam (wciąż drążę).
    Synastria ważna i "karmiczna" to moja oś Vertex - Antyvertex jest w ścisłych kwadratach do czyjejś osi Węzłów Księżycowych.
    Ponieważ Vertex jest zwykle koło Descendentu, to Twój przykład pokazuje pewnie układ opozycji Ascendentów, często widziany w znaczących synastriach, chyba tak.

Tu link ciekawy:
    foro.astrodestino.com.ar/showthread.php/the-vertex-in-astrology-11242.html?s=4175f4b8a086dcf88ba6748ecfb61676&

Lwi
    --
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
    analizyastrologiczne.pl/
  • kadet744 12.02.12, 16:09
    Dziękuje Lwi2. Faktycznie spory materiał. Jest co czytać. Wszędzie gdzie zaglądałem akcentowane jest spotkanie dwojga potencjalnych partnerów, w których szczególnie koniunkcja Vertexu z Planetą osobistą, lub Ascendentem drugiej osoby stanowi o "zaskoczeniu natychmiast". Może się również tak poukładać, że tylko jedna osoba zostanie "porażona", natomiast w sytuacji "podwójnego nelsona" Vertex - Asc., wydaje się poza dyskusją, że związek rozpoczyna się "na dobre".
    Może ktoś zechce dokonać interpretacji jego Saturn, koniunkcja jej Lilith. Ktoś będzie cierpiał (jeśli w ogóle) w tym potencjalnym związku, to kto ? Właściciel Saturna, czy Lilith ?
    --
    Dwie rzeczy są wieczne. Wszechświat i głupota ludzka. Co do pierwszej, mam wątpliwości.
    A. Einstein.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.