Dodaj do ulubionych

6 planet w retro w horoskopie urodzeniowym

23.10.13, 18:37
czyli sytuacja unikalna, jeśli prześledzić efemerydy z ostatnich stu lat 6 planet w rerto było jednego dnia w 1913 i jeszcze tylko kilka razy w stuleciu,nieco częściej w horoskopie jest 5 planet retro naraz. Czytam teraz książkę Eleny Suszczyńskiej o planetach w retro ,ma bardzo ciekawe spostrzeżenia,które ja konfrontuję z osobą z mojej rodziny urodzoną w lutym 1946 ,kiedy to "przez chwilę" aż 6 planet było w retro.
Osoba jest "dziwakiem" planeta w ruchu prostym określiła jeden rodzaj działalności,w którym jest dobra, poza tym zawsze szuka swojej niszy,oderwana od rzeczywistości,przewlekłe,chroniczne,nawracjace i choroby i te same wciąż życiowe problemy, horror po prostu!
Mam kilka koleżanek urodzonych w 1979 i 1980 , po 5 planet w retro i też kręcą się w kółko.Elena Suszczyńska twierdzi,ze taki horoskop otrzymujemy "za karę",że to po to by spłacić długi z poprzednich wcieleń.4 znane mi osoby bardzo się z tym męczą,a ja w związku z tą książką widzę, jak bardzo trzeba i ten element uwzględniać przy analizie horoskopu. Ile macie planet w retro? Ja mam trzy.
Edytor zaawansowany
  • 23.10.13, 20:31
    ja mam koleżankę która ma 6 planet w retro. Osoba ta jest bardzo charakterystyczna zarówno mowa o wyglądzie zew. jak i osobowość. Kocha siebie, jest egoistką, ale jest też bardzo dobra, towarzyska i pomocna. ma moc znajomych, jest lubiana. Wady: wszystko wie lepiej, tz. lubi pouczać, spóźnia się, ale nie 15 minut a 2 godziny, jest zakrecona, olewa wszystko, mowi ze ma tyle pracy a faktycznie albo spi albo przez telefon gada, wszystko gubi. Kocha wydawać więcej niż zarabia, bo zasługuje na wszystko. zazdroszczę jej olewania wszystkiego. Jaki wpływ na to mają planety w retro nie wiem, ale nie znam drugiej takiej osoby.
  • 23.10.13, 21:46
    12alex napisała:

> ja mam koleżankę która ma 6 planet w retro. Osoba ta jest bardzo charakterystyc
    > zna zarówno mowa o wyglądzie zew. jak i osobowość. Kocha siebie, jest egoistką,
    -------------------------
    Tez tak jest

> ale jest też bardzo dobra, towarzyska i pomocna. ma moc znajomych, jest lubian
    > a.
    ----------------------tak
    Wady: wszystko wie lepiej, tz. lubi pouczać, spóźnia się, ale nie 15 minut a
    > 2 godziny, jest zakrecona, olewa wszystko, mowi ze ma tyle pracy a faktycznie
    > albo spi albo przez telefon gada, wszystko gubi.
    -----------------------
    To prawda

Kocha wydawać więcej niż zarabia, bo zasługuje na wszystko. zazdroszczę jej olewania wszystkiego. Jaki wpływ
    > na to mają planety w retro nie wiem, ale nie znam drugiej takiej osoby.

----------------
    Kurczę faktycznie - zgadza sie - ( dwoch facetów 5 planet w retro)
  • 24.10.13, 07:11
    zapomiałam dodać, że ona to wieczne dziecko. Jej podejscie do zycia to etap 3 latka, zero odpowiedzialnosci. Najważniejsze jest miec, duzo znajomych i bawic sie. znajomi to jej szczescie. Pomimo ze była kilka lat zagranica, nie ma nic tylko same długi, aha moze kupe niepotrzebnych ciuszków np. za malych butow bo takie ladne byly smile
  • 24.10.13, 12:21
    A jaki to rocznik,ta Twoja znajoma bo nie chce mi się szukać w efemerydach,chciałam porównać czy znam kogoś z takiego rocznika.Cechy tej osoby opisałaś super i są wręcz książkowe..
  • 23.10.13, 21:44
    gronia10 napisała:

> czyli sytuacja unikalna,
    > Mam kilka koleżanek urodzonych w 1979 i 1980 , po 5 planet w retro i też kręc
    > ą się w kółko.
    ------------------------------
    Moi dwa najwazniejsi mężczyźni mają 5 planet w retro. Nie moge powiedzieć żeby krecili sie w kółko. A czy to w jakis sposób utrudnia??? Nie sprawdzałam.
  • 24.10.13, 12:18
    w kółko to tylko jeden z wielu nietypowych "objawów" retro,powiedziałabym,że te osoby są jakieś takie nieżyciowe i wszystko robią w swoim własnym tempie co można odbierać jako egoizm.Dziewczyna , o której pisze 12alex ma wyraźne cechy Wenus w retro.
  • 24.10.13, 12:39
    ona akurat nie ma wenus w retro i neptuna tez. popatrz sobie na poczatek marca 80 roku. ja mam 2 palnety w retro merkury i neptun, moze napiszesz cos o neptunie, bo nie mam tej ksiazki?
  • 24.10.13, 14:40
    Jestem w trakcie czytania książki, do Neptuna jeszcze nie doszłam,super pisze jej książka jest dostępna w Merlinie.
    Jaka astrologia jest czasem dosłowna ,ta starsza osoba jest cała retro bo jest historykiem i mieszka w 100 -letnim domu,serio.
  • 25.10.13, 17:42
    z osobistych merkurego, ale nie wiem czy kręcę się w kółko, raczej zawodowo w jednym kierunku od kilku lat, chociaż miewam wątpliwości czy jestem na właściwym miejscu, nie spóźniam się, raczej staram się być przed czasem, nie kupuję tak dużo, chociaż nie umiem oszczędzać, ale nie do przesady moim zdaniem, zastanawiam się na czym ta klątwa retro miałaby polegać
  • 25.10.13, 17:44
    mam też przyjaciółkę urodzoną 2 dni po mnie i też te same planety w retro i absolutnie ten opis się nie sprawdza
  • 26.10.13, 09:23
    Wszyscy się przyczepili do tego kręcenia się w kółko ,a to tylko jeden nie bardzo istotny szczegół.Planety retro często przejawiają się na bardzo subtelnym poziomie,nawet mniej wydarzeni owym,a bardziej w sferze psychiki!! Koniecznie przeczytaj tę książkę, jest dla Ciebie!!
  • 26.10.13, 04:26
    Witam serdecznie. Temat "wielu planet w retrogradacji" nie jest mi obcy. Jest też zagadnienie często opacznie interpretowane (np. że to kara za udział w zbrodniach w poprzednim wcieleniu, że osoba taka jest niedorozwinięta), a najczęściej w ogóle pomijany jakby nie było różnicy czy planeta jest w retrogradacji czy nie. A najlepiej taką różnicę widać choćby przy silnym Saturnie.

To nie jest kara; to jest trudna sytuacja, wyższy pułap - większe wymaganie ale i większe możliwości. Planety retrogradujące, zwłaszcza gdy stanowią większą ilość i mają więcej do powiedzenia, wymagają wyjścia poza standardowe zero-jedynkowe przyziemne podejście. Inaczej faktycznie łatwo o łatkę typu "Merkury w retrogradacji jest powolnie myślący i opryskliwy" czy "człowiek który nie rozumie rzeczywistości", która może się sprawdzać dla kilku osób … aż nagle trafiamy na przypadek odwrotny. Te kilka postów, które Państwo tu wymienili między sobą, dobrze oddają sytuację. Ale to co łączy te osoby nie jest proste do wyrażenia w przyziemnej definicji. Osoby mogą być zupełnie inne ale łączy je pewien rodzaj wewnętrznego podejścia, które ciężko streścić w kilku zdaniach…

Pracowałem z osobami które mają tych planet w urodzinowym horoskopie bardzo dużo, czy wręcz wyszukiwałem je.

Specjalnie z myślą o konkursie na esej astrologiczny zorganizowany przez londyńskie The Astrological Association of Britain napisałem podsumowanie moich osobistych badań tego zagadnienia i udało mi się zając jedno ze zwycięskich miejsc, dzięki czemu mój artykuł na ten temat - People With Many Retrogrades. And what should we know about them? ukaże się w numerze Marzec/Kwiecień angielskiego The Astrological Journal. Pracuję nad wersją polską oraz zamierzam rozwijać ten temat (gdyż jest to szerokie pole) - informacje będę zamieszczać na mojej stronie gregoryrozek.com. W nieoficjalnych planach jest też dalsze propagowanie tematu w Polsce (ale nie chcę zdradzać przedwcześnie szczegółów).

Więc cieszy mnie bardzo, że temat znalazł szersze zainteresowanie, a brak tego zainteresowania był zawsze podnoszoną kwestią przez takie osoby. "Nikt mnie nie rozumie" to niemal ich przyszywane motto. Zapraszam Państwa do kontaktu i odwiedzenia strony.

Proszę mi wybaczyć, że propaguję swoją osobę przy okazji tematu.

Pozdrawiam
    Gregory Rozek

PS. Dodam jeszcze na marginesie, że osoby które nie mają żadnej planety urodzinowej w retrogradacji, są statystycznie tylko nieco częstsze - stanowią tylko 8% populacji. Za "standardowy" typ człowieka uchodzi ci, którzy mają 2 lub 3 z ośmiu planet w retrogradacji. To w odniesieniu do nich nazywa się osoby z wieloma retrogradacjami "dziwnymi".

• 26.10.13, 09:20
    w Polsce,kto zajął się tym tematem!! Ja bym też mogła napisać obszerne opracowanie bo od 30 lat obserwuję zachowania osoby z rodziny,jest zdecydowanie INNA.Jednocześnie znam jej znajomego urodzonego w 1946 kilka miesięcy później i żadnej planety w retro!! Różnica między nimi ogromna!!Ta osoba aktywna, sukces społeczny i co ciekawe obie w pewnym odstępie czasu chorują an te same choroby!! ale inaczej!! Ta z retro chronicznie,nawracająco, a ta bez retro NAGLE i z mniejszymi skutkami ubocznymi.
  • 04.06.14, 13:35

Na moim kanale Youtube możecie obejrzeć 2-godzinną graficzną prezentację wideo o planetach w retrogradacji. Jest to dużo bardziej skondensowana w treści i ilustracjach wersja materiału w stosunku do moich wcześniejszych tekstów i wystąpień (i równocześnie poświęciłem jej najwięcej czasu), rozwinięta m.in. o opis technik astrologii hellenistycznej, więc nawet jeśli znacie już moje teksty lub byliście na wykładzie - polecam obejrzeć.

Pozdrawiam

Gregory Rozek

[Opis prezentacji:]

Prezentacja o planetach w retrogradacji, czyli pozornym ruchu wstecznym w astronomii i astrologii stworzona przez grafika i astrologa.

Czym jest retrogradacja - czyli trochę fizyki i wyjaśnienie zjawiska.
    Jak wygląda cykl retrogradacji, ile trwa retrogradacja każdej z planet, jak często występuje, jak wyglądają zależności w całym kosmogramie, i jak można łatwo określić, które planety w horoskopie są w retrogradacji.

Jak interpretujemy retrogradację w astrologii.

Dlaczego liczba tych planet w horoskopie urodzeniowym jest ważna i jak wpływa na rozwój osobisty
    Omówienie horoskopów wyjątkowych osób z wieloma -m.in. indywidualisty z Polski oraz znanego renesansowego astrologa, którzy posiadają maksimum planet w retrogradacji. A więc o rzadkich ludziach, którzy rodzą się tylko przez kilka dni na stulecie.
    Czyli statystyka - nie tylko jaki procent ludzi ma ile planet w retrogradacji, ale także jak rozkłada się to w przeciągu 21 stuleci n.e.

Wreszcie porównanie astrologii klasycznej i tradycyjnej z astrologią współczesną i astrologią indyjską - skąd biorą się różnice w interpretowaniu przez nie retrogradacji.

A jako, że jestem jestem chyba jedyną osobą w Polsce pracującą z klasycznym systemem hellenistycznym, czyli najstarszym kompletnym systemem astrologii horoskopowej jaki znamy - będziecie mieli okazję zobaczyć elementy warsztatu astrologicznego zanim uległ znacznym modyfikacjom arabskim w średniowieczu i ogromnym zapomnieniu w czasach późniejszych. Chociaż temat jest już i tak gęsty, postarałem się wyjaśnić różne techniki stosowane wraz z systemem całych znaków traktowanych jako "domy" (dowiecie się m.in. jak stosować termy egipskie, progresje oraz techniki władców czasu, które znaki się nie widzą, oraz czym są Epikratetor, Oikodespotes i Nadzorca horoskopu)

Temat dla mnie dosyć ważny, i to co powiem nie jest mechaniczną kompilacją cudzych twierdzeń czy snuciem teorii z wyobraźni , ale oparte jest na moich badaniach.

Prezentacja jest poszerzeniem mojego artykułu który wygrał konkurs zorganizowany przez The Astrological Association of Britain (publikacja w "The Astrological Journal" marzec/kwiecień 2014) i jest rozwinięciem materiału, który przedstawiłem na wykładzie dla Polskiego Towarzystwa Astrologicznego w marcu 2014
  • 11.06.14, 18:08
    Polecam obejrzeć tą prezentację! Warto.

Pzdr.
    --
    gwiazdologia.naszeszczescie.pl
  • 04.06.14, 20:35
    Mam retro Jowisza.
    Francisca "Chiquinha" Gonzaga, 17.10.1847, Rio de Janeiro.Szesc planet retro. Najslynniejsza brazyliska kompozytorka i pianistka. Pierwsza kobieta w Brazylii,ktora otrzymala rozwod, po tym wydarzeniu rodzina uznala ja za zmarla, odciela od srodkow i tylko jej talent uratowal ja przed prostytucja.
    W wieku 52 poznala 16letniego muzyka i zostala z nim do konca zycia, przez nastepna 36 lat.
    W zyciu prywatnym lubila flirtowac , przykuwac uwage i byla dosc egoistyczna .
    Niezwykly horoskop ,niezwykle zycie.
  • 07.06.14, 18:50
    Bardzo, jak dla mnie, przekonującą ( i jedyną, jaką mogę naprawdę polecić) interpretację planet w retro podaje Bill Tierney w "Dynamice aspektów".

Z mojego prywatnego doświadczenia: osoby z planetami w retrogradacji często rodzą się z pewnego rodzaju upośledzeniami, opóźnieniami w rozwoju, są podatne na choroby, zaburzenia, ograniczenia fizyczne. To obserwacje stare, z dawnych czasów, nie podam więc żadnych konkretów. Nie znam wielu osób z kilkoma planetami w retro, więc nie mówię tutaj o wszystkich, bez urazy.

--
    New fields of Divine activity now open for me and these fields are white with harvest
  • 19.02.17, 19:04
    ja mam w swoim horoskopie 6 planet retro ...
  • 19.02.17, 21:21
    A ja mam 5 takich planet i zespół Aspergera
  • 21.02.17, 09:19
    a ja 4 takie planety i brak zespolu Aspergera...lol

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.