Dodaj do ulubionych

7 dom pusty, a Wenus?

19.02.14, 11:11
Jak to w końcu jest z pustym 7 domem. Czytałam że jeśli chodzi o partnerstwo przy pustym 7 domu najważniejsza jest Wenus i jej aspekty oraz położenie, mało ważny jest władca tego domu, jego położenie i aspekty. W analizie kosmogramu skupiamy się na Wenus. Troszkę mnie to zdziwiło, bo wydawało mi się, że władca 7 domu jest najważniejszy.
Edytor zaawansowany
  • princesswhitewolf 19.02.14, 12:50
    zawsze, w kazdej dziedzinie ogladasz: 1. zawartosc domu jakiego dotyczy sprawa i aspekty 2. wladce tego domu i jego aspekty 3. naturalnego wladce tego domu i jego aspekty ( tu Wenus)

dla przykladu. Kariera: 1. 10 dom i jego zawartosc, 2. wladca tegoz domu jakim moze byc np Merkury. 2. Co robi Saturn i gdzie sie podziewa

Brak obsady jakiegos domu nie oznacza ze taka osoba nie bedzie miala zwiazkow partnerskich. Po prostu nacisk w zyciu jest na inne dziedziny, albo zwiazki partnerskie sa postrzegane przez pryzmat innego domu.
  • 12alex 19.02.14, 13:13
    o tym to ja wiem, dlatego zdziwiło mnie jak przeczytałam, że w przypadku domu 7 najważniejsza jest tylko Wenus,a władcy domu praktycznie nie bierzemy pod uwagę. Wenus mów o wszystkim.
  • moongirl11 19.02.14, 14:56
    12alex napisała:

> o tym to ja wiem, dlatego zdziwiło mnie jak przeczytałam, że w przypadku domu 7
    > najważniejsza jest tylko Wenus,a władcy domu praktycznie nie bierzemy pod uwag
    > ę. Wenus mów o wszystkim.

Gdyby tak było to bym się cieszyła, bo mój władca 7 domu- uran kiepsko wypada, trochę lepiej saturn. Za to Wenus ładnie położona i z fajnymi aspektami smile
  • princesswhitewolf 19.02.14, 22:03
    no dziwne. Ludzie dziwne rzeczy czasem pisza... Astrologia niejedno ma imie
  • jasmina.0 19.02.14, 14:14
    princesswhitewolf napisała:

> Brak obsady jakiegos domu nie oznacza ze taka osoba nie bedzie miala zwiazkow p
    > artnerskich. Po prostu nacisk w zyciu jest na inne dziedziny, albo zwiazki part
    > nerskie sa postrzegane przez pryzmat innego domu.
    -----------------
    Tu sie zgodzę. Np. dom 7 pusty a gdy wladca 7 domu w 11 domu to moze oznaczac, ze w związkach cenimy sobie głownie przyjaźń a nie wielkie porywy serca. czyli wazne jest aby partner był rowniez przyjacielem a nie tylko kochankiem.To tak w skrócie.
  • 12alex 19.02.14, 14:37
    jak jest 2 władców tz. Uran, Saturn. Uran w 4 domu, Saturn w 2, a Wenus w 3 to co sobie cenimy w związkach?
  • jasmina.0 19.02.14, 18:27
    12alex napisała:

> jak jest 2 władców tz. Uran, Saturn. Uran w 4 domu, Saturn w 2, a Wenus w 3 to
    > co sobie cenimy w związkach?
    ---------------------------------------
    Nie ma dwoch władcow danego domu. jesli dom jest w dwoch znakach to władcą domu jest planeta znaku ktory jest na wierzcholku danego domu. Drugi znak w domu - planeta to współwladca.
    Nie wszyscy analizuja współwladców.
    Patrzymy przede wszystkim na władcę.
    Jesli Uran jest wałdcą 7 domu a jest w domu 4-tym to może oznaczać,( poza oczywiście typowym przejawianiem sie Urana w 4 domu i jego aspektow), że :
    1. dana osoba ma upodobanie do wiecznych zmian w zakresie swoich związkow ( mowimy o wszelakich związkach a nie tylko milosnych, zmienia towarzystwo, środowisko zawodowe itd.
    2. ma upodobanie do "dziwnego" lub nietypowego towarzystwa.
    3. niestabilność w znajdowaniu się w danych sytuacjach związkowych,
    4. szeroki wachlarz jawnych i nieprzewidywalnych wrogów
    5. że Twoj dom jest "otwarty" dla wszystkich - bliskich i mniej bliskich
    6. Że "wpuścisz" do swojego domu osoby niekoniecznie Ci przychylne a nawet zdradliwe
    7. nietypowe (uraniczne) podejście do zamieszkania z partnerem, (otwarty związek???)
    8. w jakis sposob nietypowy partner

Wiele jest tego. Nic mi w tej chwili nie przychodzi juz do głowy. Ale wszysto zależy od aspektów jak zwykle.

• 12alex 20.02.14, 11:05
    dużo tego ale nic do mnie nie pasuje.
    Mój Uran ma tylko półsekstyle do: Plutona, Neptuna i co najgorsze kwadraturę do osi ASC/DSC, ale Wenus jest w Wadze w koniunkcji z Marsem i luźnej Plutonem.
  • 12alex 20.02.14, 11:35
    zastanawiam się teraz nad tym czy moja Wenus w 3 domu w Wadze jest uszkodzona? jest silna bo w swoim znaku, ale ma ścisłą ale separacyjną koniunkcję z Marsem i luźną bo 7 st. aplikacyjną z Plutonem. Mars w Wadze jest słaby, ale czy ma szkodliwy wpływ na Wenus? czy Wenus ma pozytywny wpływ na Marsa?
  • princesswhitewolf 20.02.14, 12:43
    zastanawiam się teraz nad tym czy moja Wenus w 3 domu w Wadze jest uszkodzona?

a niby czym uszkodzona?
    Koniunkcja Wenus Mars daje specyficzna sytuacje. Taka osoba jest niebywale czarujaca i czesto ...samowystarczalna. Troche psychiczny hermafrodyta. Teraz wzmocnij to Plutonem. Dodaj szczypte ciekawego zagrania z

Twoja Wenus jest bardzo silna. No dobra Mars jest slaby, nie lubi sie klocic bedzie robil uniki aby walczyc, moze byc niezdecydowany w tym 3 cim domu. Moze ci brakowac ducha walki i asertywnosci. To tyle.
  • 12alex 20.02.14, 13:14
    jak by nie było Mars i Pluton to malefiki, a koniunkcja jest najsilniejszym aspektem i jej działanie czy dobroczynne czy nie jest zależne od planet w koniunkcji.
  • princesswhitewolf 20.02.14, 20:18
    mars w ladnych aspektach robi za benefika... jak wiele planetsmile

zawsze lubilam mojego marsa
  • 12alex 21.02.14, 07:36
    no tak mój Mars daje mi brak asertywności, czasami niezdecydowanie.
    Jak zgrać w jedną całość Urana w kwadraturze do DSC, czyli problemy w partnerstwie i silną Wenus, bez złych aspektów władającą 4 domem, gdzie znajduje się Uran w Skorpionie, to wyłania się obraz partnerstwa, tylko że ta kwadratura psuje wszystko, daje problemy. Nie lubie tego Urana w 4 domu i on psuje wszystko.
  • 12alex 21.02.14, 09:20
    zastanawia mnie jeszcze ten Mars jest on władcą 10 domu, gdzie zamknięty jest znak byka. Mars jest słaby w moim horoskopie, ale w pracy jestem bardzo asertywna, walcząca i osiągająca sukces, natomiast w związkach jestem uległa. Dlaczego w jednej dziedzinie życia Mars walczy w drugiej ucieka?
  • 12alex 23.02.14, 17:38
    a jak podchodzić do partnerstwa jeśli synfigator partnerstwa jest w kwadraturze do osi ASC/DSC?
  • labrom 23.02.14, 18:36
    > a jak podchodzić do partnerstwa jeśli synfigator partnerstwa jest w kwadraturze
    > do osi ASC/DSC?

z bledami, ktore trzeba poprawiac cale życie : (
  • 12alex 24.02.14, 08:57
    Uran to najgorzej położona planeta w moim kosmogramie, ale po jednym niekorzystnym aspekcie nie ocenia się potencjału człowieka, Słońce synfigator męża bardzo silne w swoim znaku, Księzyc też bardzo dobrze położony i aspektowany przez Słońce i Jowisz, no może troszke idealizcji daje luźna koniunkcja z Neptunem, ale daje też dobrą intuicję i Wenus silna w swoim znaku. To wpływa na pokonanie trudności.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.