Dodaj do ulubionych

horatalna- pytanie techniczne

09.03.16, 00:39
witam- mam takie techniczne pytanie-jak interpretowac w pytaniu o pracę, sytuację kiedy kwerent i władca 10 domu to ta sama planeta? U mnie Merkury w 5 domu...mam wersję angielską Frawleya ale nie wyłapałam tego w tekściesad
Edytor zaawansowany
  • 17.03.16, 00:18
    Sahl ibn Bishr uważał, że jeżeli jedna planeta włada ascendentem i domem sprawy, której dotyczy pytanie, to spełnienia możemy oczekiwać, jeżeli:
    1) planeta ta jest przyjęta (zachodzi aspekt z władcą znaku lub wywyższenia) + jest wolna od wpływów malefików,
    LUB
    2) (tę wersję znajdziesz też u Lilly'ego) Księżyc aplikuje do tej planety i jest niezniszczony

Niektórzy autorzy w takiej sytuacji posiłkują się almutenami wierzchołków domów. Sprawdzają, czy w danym horoskopie nie sygnifikują lepiej danej osoby/sprawy. Jeżeli tak, posługują się nim.

--
    Blog "Pod Nieboskłonem"
  • 17.03.16, 22:15
    super- bardzo dziękuję za pomocsmile
  • 03.11.16, 23:53
    W przypadku wspolwladztwa planety nad ASC i domem pytania nalezy uwzglednic:
    1. Dom polozenia Ksiezyca i jak on sie ma do domu I-szego lub domu pytania? (np. czy Ksiezyc moze byc almutenem, a jesli nie gdzie znajduje sie almuten d.I i d. pytania?)
    2. Ustalic przy pomocy innego systemu domow ponownie czy nie zajdzie zmiana - np. domy Kocha (preferowane np. przez Anthony Louisa) vs. Regiomontanusa (Lilly)
    3. W kolejnosci rozpatrzyc: domy katowe , sukcydentne i upadajace i porownac z wladztwem naturalnym i domami radosci, wybrac najsilniejszy i przypisac pierwszorzednosc planecie wladajacej naturalnie.
    4. Zawsze rozwazyc "naturalnego" wladce domu pytania jako drugiego w kolejnosci i rozpatrzyc kondycje jako almuten lub rozwazyc dysponenta wladcy ASC i jego kondycje.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.