Dodaj do ulubionych

Księżyc w Koziorożcu

17.03.16, 22:23
Witam, Księżyc w Koziorożcu to nie jest nic sympatucznegosad Poczucie odrzucenia, a do tego dochodzi ścisła koniunkcja z Plutonem. Paniczny strach. Pewnie gdybym mogła to przesunełabym termin cesarki, tak by dziecko mogło przyjść na świat choć z Księżycem w Rybachsad
Czy są na forum osoby mające do czynienia z Księżycem w Koziorożcu? Czy ktoś zechce się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
Edytor zaawansowany
  • donbas 18.03.16, 16:26
    Ja wprawdzie z innego forum ale akurat wpadl mi w oczy ten Księżyc w Koziorożcu. najpierw rada: Hinduski mistyk, Paramahansa Yogananda w "Autobiography of a Yogi" tłumaczył, jak należy rozumieć horoskop:
    Dziecko rodzi się w tym dniu i o tej godzinie, kiedy płynące ze sklepienia niebieskiego promienie są w matematycznej harmonii z jego indywidualną karmą. Jego horoskop jest obrazem jego niezmiennej przeszłości, ukazującym obecne wyzwania i prawdopodobne przyszłe efekty.
    Moim zdaniem jeśli nawet mamy do czynienia z czynnikiem ludzkim (cesarka) to jest to w jakiś sposob przeznaczone.
    Co do Księzyca w Koziorożcu w archetypie to wcale nie jest taki zły. Tłumi uczucia, jest wychłodzony, nie za bardzo lubi się zwierzać. W dzisiejszych czasach globalnej inwigilacji chronienie prywatności to raczej dobra cecha. Koziorożec to też struktury. Pluton bedzie te cechy pogłębiał - hmmmm może jakis wojskowy Ci się trafi albo wywiadowca. Albo....bibliotekarz, archiwista historyk (w IPN). W zalezności od położenia innych planet i aspektów oczywiście. W każdym razie nie ma co się martwić.
    Chciałabyś Księżyc w Rybach?? Taki co to bez przerwy ma huśtawkę uczuć. taki rozmarzony, "rozmemłany" , nie umiejacy zintegrować swoich emocji? To oczywiscie nie jest wadą ale w dzisiejszych czasach może w życiu bardzo przeszkadzać. Słońce wchodzi niebawem w znak Barana więc dzidziuś jak rozumiem bedzie miał Słońce w tym znaku. I teraz odpowiedz sobie sama na pytanie jak to baranie marsowe ego miałoby współpracować z Księżycem w Rybach? jesli miałaby to być koniunkcja Księżyca z Plutonem, to Słońce w Baranie aż do 17 stopnia ( no z marginesem to 14) nie bedzie tworzyło kwadratury jakiejś znaczącej z Księżycem , co jest wielkim darem (brak takiej kwadratury). Merkury zbliża się do Urana w Baranie. Czyli znów szybkość umysłu kolidowała by z rozdygotanymi emocjami Księżyca w Rybach. Gorzej tu widać Neptuna w kwadraturze z Marsem bo taka kwadratura to zawsze niebezpieczeństwo jakiś nałogow. Tym bardziej moim zdaniem jest tu wskazany Księżyc w Koziorożcu, ktory będzie trzymał na wodzy i emocje i chęci skręcenia w nieznanym kierunku. Tym bardziej, że w tych okolicach koniunkcji Księzyca z Plutonem Wenus wskakuje do Ryb i kwadraturzy z Saturnem, co i tak przynosi pewne trudności w życiu WH, które musi on w sobie zintegrować. Nie dokładaj do tego jeszcze Księżyca w Rybach. No chyba, że doczekasz do księżyca w Wodniku, który w tym znaku stworzy piękny sekstyl ze Slońcem w Baranie. Znam i Księżyce w Koziorożcu i Księżyce w Wodniku i powiadam, ze jest ok. Oczywiście mają też fajne inne aspekty do tych Księżyców. Nie wiem kiedy to szczęśliwe wydarzenie u Ciebie ma mieć czas i miejsce, wiec króciótki opis dotyczy ogólnie okresu czasu zahaczającego o tę koniunkcję, o którą pytasz.
  • princesswhitewolf 29.03.16, 12:00
    >Chciałabyś Księżyc w Rybach?? Taki co to bez przerwy ma huśtawkę uczuć. taki rozmarzony, >"rozmemłany" , nie umiejacy zintegrować swoich emocji?

Co za generalizowanie.

Ja i moja siostra mamy Ksiezyce w Rybach. Ktokolwiek nas zna nigdy nie okresliby nas jako rozmemlane, rozmarzone albo nadmiernie emocjonalne. Nogi mocno stoja na ziemi. Chyba jedyna nietypowa rzecza we mnie jest zainteresowanie astrologia i tarotem.

--
    *ktora
  • princesswhitewolf 29.03.16, 12:05
    Nadwrazliwa to jest koniunkca Neptuna z Ksiezycem. Zas sam Ksiezyc w Rybach jest dosc introwertyczny. To dosc zimny ksiezyc. Empatyczny ale chlodny

--
    *ktora
  • aarvedui 01.06.16, 02:26
    no tak. rozmemłany Leonardo da Vinci przecież wink

--
    I`ve broken into France, I`ve stolen into Spain
    I`ve been thrown out of Italy, and I`ll be thrown out again
    The Dutchmen never liked me much, and Germany the same
    I`ve poisoned half the western world, but it never brought me fame
  • gringe0 18.03.16, 18:08
    Pewnie zbyt enigmatycznie wyraziłam się w moim poście. Syn już jest na świecie od 04.09.2014 od godziny 11.45, w Lubliniesmile
    Bardzo się jednak cieszę, że ktoś zareagował na moje zapytaniesmile A dokładnie Tobie pierwszemu dziękuję za odpowiedź, donbassmile
    Więc jak widzisz kółko mojego syna, to kwadratura Plutona z Księżycem jest ścisła. Do tego interesuje mnie jak działają Gwiazdy Królewskie - o czym pisałam w innym poście. U syna jest koniunkcja Regulusa z MC i Wenus. Mam nadzieję, że pomoże mu to jakoś w życiu i uda mu się zrobić większą karierę niż rodzicom...
    Ja osobiście mam Księżyc w Rybach smile - może nie jest to "rozmemłanie" ale zbyt duża dawka emocji, empatii. Osobiście lubię swój Księżyc, jest on w swoim żywiole, zatopiony w odmętach emocji i uczuć. Może taki trochę niedzisiejszy, oldschoolowywink
    Z tym zaplanowaniem cesarki to napisałam tak trochę z przekory. Uważam, że pewne rzeczy które mają się zdarzyć o określonym czasie, zdarzą się - niezależnie jakby się chciało zmanipulować sytuacją. Czytałam gdzieś, że dziecko przychodzi na świat z Księżycem w okolicach jednej z osi horoskopu matki. Tak jest z moim Księżycem i osiami horoskopu mojej mamy. Choć już w przypadku mojej siostry teoria się nie sprawdziła.

• gringe0 18.03.16, 18:57
    Powinnam też dodać, że ten Księżyc w Koziorożcu zaniepokoił mnie po przeczytaniu opisów z niektórych książek. W większości przewija się wątek trudnego dzieciństwa, konieczności szybkiego dorośnięcia, braku beztroskiego dzieciństwasad Dlatego ciekawa jestem czy to się rzeczywiście sprawdza? Na marginesie dodam, że tak posadowiony Księżyc posiada George Clooney, Johnny Depp, Ryan Gosling smile
  • donbas 18.03.16, 21:09
    Regulus na MC - oj każdy chciałby mieć. Lepszy niż na ASC. Na forum poniżej jest wątek o gwiazdach stałych. Wenus na MC =mniam, mniam. A w jakim znaku? Spojrzyj jaki status ma Wenus- czy we władztwie, czy wywyższona czy może słaba? Czy ma jakieś aspekty z Jowiszem? Gdzie jest Jowisz? Czy aspektuje Księżyc? Gdzie jest Saturn i jak aspektuje?
    Horoskop jest mapą umysłu i zapisem karmy (cyt. z Arroyo)- tak, że postaraj się spojrzeć na kółko syna całościowo, a nie tylko na Księżyc w Koziorożcu.
    Później dopiero zwroć uwagę na gwiazdę Spicę i Algol.
    Gwoli wyjaśnienia - ja bardziej inną dziedziną ezoteryki się zajmuję ale coś tam tej astrologii też łykam przy okazji. Nie podejmuję się wiec analizy kółka twojej pociechy. Ale może tu ktoś z profesjonalistow cos Ci podpowie. Ja tak ogólnie.
    Twoje wypowiedzi zmieniają diametralnie ogląd sytuacji. Wyglądało na to, że martwisz się o mającą nastapić niedługo koniunkcję. Co do powiązań Księżyca z Plutonem to odsyłam do
    gwiazdologia.naszeszczescie.pl/koniunkcja-ksiezycpluton-kobiety-skorpiony/
    oraz do
    www.astrolabium.pl/astrologia/zaawansowani/168-ksiezyc-plutoniczny-cz-1
    Kwadratura jest trudna - u mnie też daje się we znaki , ale cóż możemy na to poradzić? NIC. Musimy z tym żyć. Jeśli postudiujesz ten aspekt, to być może będziesz wiedziała jak złagodzić u dziecka te napięcia.
    Napisałaś, że "W większości przewija się wątek trudnego dzieciństwa, konieczności szybkiego dorośnięcia, braku beztroskiego dzieciństwa". Tak to jest , ale niekoniecznie jest to taka dosadna rzeczywistość. Czasem to tylko wewnętrzne przekonanie czyli tylko odczucia jakie ma człowiek z Księżycem w Koziorożcu. Faktem jest, że odczuwają oni jakiś "niedostetek", bez względu na to jak starania rodziców odbierane są na zewnatrz przez postronnych. To może być bardzo zapracowana matka, która dba o to aby dziecku nie zabrakło "gwiazdki z nieba" ale nie ma przez to czasu na nadmierną opiekę i głębsze relacje. To może być również odczuwany niedostetek materialny, chociaż wg opiekunów nie ma tego niedostatku. To mogą być nadmierne wymagania- ustawianie poprzeczki coraz wyżej, których dziecko nie może lub nawet nie chce spełnić. Przyklad z najbliższego otoczenia: ojciec chciał aby syn skończył gastronomię. Syn skończył ja wprawdzie ale był bardzo nieszczęśliwy z tego powodu bo chciał w życiu robić coś zupełnie innego. Odszedl z domu już wprawdzie jako dorosły człowiek i zajął się wreszcie czymś co naprawdę kochał czyli fotografiką i mu to całkiem nieźle wychodzi. Co do umiejętności gotowania, to jedynie żona jest zadowolona. Ale czas poświęcony na naukę tej dziedziny stracony bezpowrotnie ze szkodą dla talentu. I to jest rownież niedostatek. To może być wreszcie wycofujący się z procesu wychowania ojciec, a matka przejmująca całkowicie to wychowanie musi być zarówno matką(Księżyc= czułość, ciepło) i ojcem ( stawianie wymagań) co często powoduje, że matka jest tylko wymagająca a dziecku brak tej ciepłej strony macierzyństwa. Przeglądnij sobie życiorysy osób, które powołałaś i na pewno coś Ci się jeszcze skojarzy.
    Co do Księżyca w Rybach to proszę się nie obrażać na to "rozmemłanie". Wcale ten Księżyc nie jest ani lepszy ani gorszy od innych. Po prostu jest twórczy ale i bardziej emocjonalny niż np. w Wodniku ( oj, ten to ukrywa emocje do bólu), chociaż jak zawsze wszystko zależy od aspektów.
  • kobieta_z_saturnem 28.03.16, 10:32
    C.G.Jungdonbas napisała:
    > Kwadratura jest trudna - u mnie też daje się we znaki , ale cóż możemy na to po
    > radzić? NIC. Musimy z tym żyć. Jeśli postudiujesz ten aspekt, to być może będzi
    > esz wiedziała jak złagodzić u dziecka te napięcia.

Czy mógłbyś mi podpowiedzieć, jak łagodzić kwadraturę Księżyc-Pluton? Mam taki aspekt w swoim horoskopie.
    --
    "Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."
  • gringe0 19.03.16, 02:05
    Bardzo dziękuję donbas, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniamismile
    Wymieniłam tych trzech aktorów ponieważ czytając na necie o Księżycu w Koziorożcu napotkałam na stwierdzenie, że z takim posadowieniem, wh posiada "psycho-fanki". Porównując kółka tych trzech panów widać też aspekty Pluton-Księżyc i myślę, że chyba to nadaje ton- człowiek staje się bardziej charyzmatyczny i wywiera głębokie wrażenie na innych(bodajże Johnny Depp ma kwadraturę Pluton-Księżyc).
    Zdaję sobię sprawę by nie roztrząsać pojedyńczych elementów horoskopu oddzielnie- jednak pewne rzeczy cisną się od razu w oczy i stąd moje zapytanie o ten Księżyc. Chciałabym być jak najlepszym rodzicem i uważam, że analiza natywnika dziecka to bardzo dobra wskazówka na przyszłość. Nie spotkałam się do tej pory z lekturą w tym temaciesad
    pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za odpowiedzismile
  • lwi2 19.03.16, 15:20
    Nie ma co patrzeć na horoskop dziecka jako jakąś jednoznaczną wyrocznię, ale warto samej poznać astrologię, żeby móc się takim horoskopem zajmować. Czyli masz rację, że chcesz. Tylko spokojnie, miliony ludzi mają Księżyc w Koziorożcu, to nie jest dobre położenie dla Księżyca, bo dokładnie na przeciwko znaku Raka, czyli nawet najmniej pożądane dla tej planety, tym niemniej miliony osób tak ma i żyje. To może oznaczać, że w dziedzinach "Księżycowych" będzie na opak niż się przyjmuje za normę. Księżyc to także matka, fakt. Może jesteś/będziesz bardzo wymagająca, a nie "ciepła", pozwalająca dziecku na wszystko, przecież najważniejsze żeby maluch był szczęśliwy w życiu? Już przecież napisałaś co o pozycji, którą chciałabyś żeby osiągnął w życiu, wysoką, wyższą niż rodziców. I to jest właśnie ten Księżyc w Koziorożcu, że oczekuje się od niego, żeby się wspinał jak kozica, był kimś, itp. Księżyc w Raku to rodzice by się cieszyli z małych rzeczy bardziej niż dużych, bo Księżyc jest przecież bardzo mały, czyli np. żeby miał rodzinę szczęśliwą, miłe towarzystwo w życiu, kolegów. A Koziorożec widzi co najmniej jakąś "strukturę", żeby był kimś. Rozumiesz?

--
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
    astrologicznahistoriapolski.bloog.pl/
  • gringe0 20.03.16, 00:20
    To jest jakiś pomysł. Nie myślałam o tym w ten sposób. Skupiłam się na najgorszym, węsząc tragedię w rodzinie. Nie jestem osobą nadmiernie wymagającą, chcę by moje dziecko było szczęśliwe. Nie mniej uważam również, że rodzice powinni wspierać rozwój i naukę swojego dziecka. Moja mama zostawiła mnie trochę na "pastwę losu" i nigdy tak do końca nie wiedziałam w jakiej pracy czy zawodzie mogę się odnaleźć. Sama kierowała swoją nauką...
    Raz jeszcze dziękuję za wskazanie innego toru myśleniawink
  • princesswhitewolf 29.03.16, 11:59
    >Czy są na forum osoby mające do czynienia z Księżycem w Koziorożcu?

Tak, bardzo zrownowazone osoby.

--
    *ktora
  • acrux_79 01.06.16, 00:40
    Oprócz "wyjątku" w postaci tych, których doświadczył ostatnio tranzyt Plutona (i Urana). Chociaż z drugiej strony Pluton nie jest ekspansywny i ekstrawertyczny, raczej daje efekt ukrywania swoich zachowań, cierpliwość i kontrolowanie emocji.

--
    gwiazdologia.naszeszczescie.pl
  • lethe3 17.06.16, 12:24
    Oj fakt, ta kwadratura tranzytowa pluton uran na kozim księżycu "dobrze" dała mi się we znaki, najgorsza kon plutona - po trzecim przejściu nie było już co zbierać - utrata pracy na skutek terroru, utrata zaufania do ludzi - kompletna, postanowienie że będę jeszcze bardziej zamknięta w sobie bo jakiekolwiek otwarcie się nie opłaca a wręcz szkodzi i może człowieka tylko zniszczyć (ks jest 7 domowy - kon z dsc, jest władcą asc, jest w kwadracie z saturnem, sekstylu ze słońcem i trygonie z marsem ale kwadratura z saturnem jest najściślejsza i była ona także poddawana temu tranzytowi - totalna utrata poczucia bezpieczeństwa). Jak jestem zrównoważona to w czasie tej historii bardzo trudno było ten stan utrzymać, co prawda na zewnątrz udało mi się mało z tego "ujawnić" ale psychika zmiażdżona, miałam nawet myśli samobójcze choć do tej pory zawsze uważałam, że "co mnie nie zabije to mnie wzmocni".
    Czeka mnie jeszcze czwarta i piąta kon tranzytowa plutona do księżyca - dokładnie na nim stanie w R i wyjdzie z R. Tak się zastanawiam jak może mi jeszcze dokopać - a może po takiej zapaści jednak mnie ten pluton miło zaskoczy i przyniesie pracę, która okaże się ok? Tak się pocieszam, ale pluton dał mi lekcję o świecie - w sumie jak miałam wcześniej jakieś ambicje to moją aktualną ambicją jest święty spokój.
  • syryry 20.07.16, 23:30
    Ja mam księżyc w koziorożcu i tak jak twój synek slonce w baranie. No cóż, moje dzieciństwo nie było za wesołe i potwierdzam regułę. Moja mama jest super ale mieszkała w innym kraju. Księżyc ten jest w domu 9, układa sie to w logiczna całość. Niestety nie korzystam tez z dobrodziejstw koziorożca- tragiczny brak samodyscypliny. Dodam ze mój księżyc jest w koniunkcji z uranem i neptunem oraz ma kwadratury z Merkurym i Jowiszem. Szczerze mówiąc jeszcze tego do końca nie rozgryzłam... Na pocieszenie jest tam tez trygon ze słońcem i sekstyl z plutonem.
    Fajnie ze masz tą świadomość. Bardzo ciekawe jak to sie potoczy gdy będziesz sie starała zminimalizować negatywy, a ten księżyc w koziorożcu i tak w jakis sposób sie zrealizuje.
  • gringe0 24.07.16, 01:15
    Moj Maciek ma Słońce w Panniesmile a co za tym idzie, ładny trygon Słońce - Księżyc. Księżyc po relokacji wypada na dom III, wcześniej był w II gdy mieszkalismy w Pl ale to było 8 miesięcy Jego życia a potem.przenieśliśmy się do UK.
    Tak mi przyszło na myśl, że ta realizacja Księżyca w Kozie to poprzez rodzeństwo które jeszcze może przyjść na świat a moj syn może się poczuć odtrącony. Sama mam młodszą o 4 lata siostrę i pamiętam jak to ciężko przeżywałam gdy pojawiła się na swiecie...
  • konsta-is-me 03.08.16, 04:35
    Ktos z Ksiezycem w Koziorozcu bedzie generalnie...zadowolony z tego.
    Kazdej jego Ksiezyc, ze tak powiem, widocznie twoje my dziecku akurat w Koziorozcu jest niezbedne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.