Dodaj do ulubionych

zaćmienie słońca w pannie 1.09

30.08.16, 19:13
Zastanawialiście się co przyniesie nam zaćmienie Słońca w Pannie? Anglojęzyczne strony sporo o tym piszą, a u nas jakoś cisza. Zaćmienie jest kojarzone z jakąś zmianą, nowym początkiem. Często też z czymś negatywnym, trzęsieniem ziemi, wojną,zamachem, itp. Teraz chyba będzie tym gorzej, że w kwadraturze jest koniunkcja saturna z marsem. Co się wydarzy waszym zdaniem? Kogo oprócz panien z początku września to dotknie?
Edytor zaawansowany
  • 03.09.16, 10:52
    Ten układ planet z pewnością nie wróży miłych wydarzeń, w najlepszym razie daje poczucie niepewności i rozczarowania. A dotknie w różnym stopniu wszystkich, którzy mają swoje planety osobiste w okolicach 10. stopnia znaków zmiennych, czyli Panny, Ryb, Strzelca i Bliźniąt. Sądzę, że echa tego zaćmienia niektórzy odczują jeszcze w pierwszej połowie stycznia. Na szczęście w październiku Jowisz i Wenus trochę rozładują napięcie. Przynajmniej taką mam nadzieję.
  • 04.09.16, 14:37
    A dlaczego będziemy czekali do stycznia na echa tego zaćmienia? Czy to znaczy, że coś co wydarzyło się ostatnio, tak naprawdę finał będzie miało w styczniu? Raczej nie jestem w grupie najbardziej "narażonych", bo na 10 st. w żadnym ze znaków nic nie mam. Jednak dość blisko mam Merkurego na 15 st. Panny. Póki co zaćmienia nie odczułam.
  • 05.09.16, 11:25
    Punkt zaćmienia jest aktywowany przez tranzyty, co szczególnie widoczne jest przy tranzycie Marsa. Koleżanka pewnie odnosi się do styczniowego tranzytu Marsa w opozycji do tego punktu. Warto zwrócić uwagę, że było to zaćmienie, któremu towarzyszył Węzeł Północny, więc było to bardziej rozwojowe i otwierające możliwości zaćmienie, niż gdyby towarzyszył temu Węzeł Południowy. Trudno w dwóch słowach opisać, i to jeszcze nie widząc horoskopu, "co przyniesie" zaćmienie. Kluczowe słowa to: ważne wydarzenie, zmiana, przyspieszenie. Cieszy mnie, że coraz więcej osób zwraca uwagę na zaćmienia i dyskutuje o tym. Studiuję to zjawisko od lat i uważam, że to bardzo ważne wydarzenie. Jeśli będzie zainteresowanie zaćmieniami, to na pewno coś więcej napiszę w innych postach. Za kilka tygodni w PTA będzie wykład o zaćmieniach. Być może gdzieś jest nagranie mojego wykładu w PTA z 2015 na ten temat.

--
    Wojtek
    www.astrobiznes.pl
  • 08.09.16, 21:16
    No a co powiesz o zaćmieniu Księżyca w Rybach, 16.09?
  • 10.09.16, 22:51
    Zaćmienie Księżyca, czyli szczególna pełnia Księżyca to okres emocjonalnych napięć, bo ktoś się czegoś dowiedział, bo ma dosyć, bo doszedł do jakiś wniosków. Ponieważ to w Rybach, może oznaczać uświadomienie sobie czegoś, co dotąd było niejasne czy skrywane. Zaćmieniom, którym towarzyszy Południowy Węzeł Księżyca są trudniejsze do opanowania, bo towarzyszy im poczucie wyczerpania, albo jakiegoś odczucia fatalizmu, że okoliczności są nam narzucone, albo przymusowe. Podaję wymyślony przykład: ktoś może sobie nagle uświadomić, że mieszka na emigracji tyle lat, odczuwa tęsknotę za domem i zaczyna nagle mu doskwierać poczucie bezsensu obecnej sytuacji.

--
    Wojtek
    www.astrobiznes.pl
  • 09.09.16, 17:09
    ...i to juz jakis czas juz to analizujesz jak zauwazylam, bo kupiles ode mnie ksiazke o zacmieniach. swiat jest maly
  • 10.09.16, 21:46
    Od pamiętnego sierpnia 1999. Świat astrologów jest mały, praktycznie wszyscy się w nim znają. Mogłaś wspomnieć o tej transakcji na Facebooku, w końcu jesteśmy tam znajomymi. smile

--
    Wojtek
    www.astrobiznes.pl
  • 11.09.16, 20:18
    no wyslalam ci pozdrowienia wraz z ksiazka przeciez...wink

Ja mam sporo podwojnych egzemplarzy ..i na amazonie je powoli uplynniam...
  • 30.09.16, 18:31
    Ciekawie wygląda w horoskopie Polski z 966r. Zaćmienie w Rybach z 16 września wypada w VIII domu, w koniunkcji z Saturnem, w kwadraturze do Marsa i w luźnej opozycji do koniunkcji Urana z Neptunem. Kilka dni później - wojna ideologiczna w na trudną do wyobrazenia skalę. Przed nami b. trudne miesiące.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.