Dodaj do ulubionych

jaką godzinę urodzenia wpisywać do Uranii?

10.01.17, 14:15
Mam zagwozdkę. Korzystam z Uranii ale niedawno naszła mnie refleksja, czy dobrze. Urodziłam się w 1971, czyli roku kiedy nie było podziału na czas letni i zimowy. Wg akt USC urodziłam się o godz. 01.30. Pewien znany astrolog podpowiedział mi, że właśnie z w/w powodów powinnam wpisać do programu 00.30. Napisałam do p. Bogdana Krusińskiego i otrzymałam odpowiedź: "Dla polski Urania wybiera strefę +1 godzina, co oznacza że 1h30m CSE – 1h = 0h30m GMT." Powiem szczerze - nadal nie wiem co mam zrobić z tą godziną? Którą wpisać? A może jeszcze inną? Np. 02.30? Proszę o pomoc kogoś zorientowanego w temacie. W każdym przypadku ASC wypada w Strzelcu więc trudno mi kategorycznie którąś hipotezę odrzucić.
Edytor zaawansowany
  • 11.01.17, 20:46
    Wpisywać taką godzinę, jaka uznawana jest za godzinę urodzenia.
  • 12.01.17, 12:47
    Dziękuję za zainteresowanie, identyczną odpowiedź dostałam od Pana Krusińskiego.
  • 19.01.17, 16:59
    Do programów pełnych płatnych i free wpisujesz taką godzinę, jaką masz w akcie urodzenia, ponieważ one mają zapisane strefy czasowe obowiązujące w danych latach, w tym także daty naprzód, np. na 2020. Jeśli znów zmieni się wprowadzanie czasu zimowego i letniego, jak np. zamierzają to zrobić Rosjanie, to program powinien mieć uaktualnienie.
    Jednak w niektórych programach free trzeba było wpisywać ręcznie strefę czasową, ale to wyjątki i nie wiem, czy w ogóle jeszcze takie dziś funkcjonują.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.