Dodaj do ulubionych

planety na wszystkich osiach

02.02.17, 18:36
Znajoma powiedziała mi o swoich problemach z synem, który jest bardzo nieposłuszny i uparty. To jest dziecko, które jak uważa, że praca domowa jest głupia, to jej nie zrobi i już. Przy tym jest bystry i z nauką jako taką nie ma najmniejszych problemów. Ma też dużo takiego uroku osobistego, czaru. W tym jego nieposłuszeństwie nie ma też jakiejś złości, chęci zrobienia po prostu na przekór. Nie, on po prostu czuje, że coś powinno/nie powinno być inaczej i tak robi. Pomyślałam, że zerknę na jego radix i co się okazało?

1. To, co się od razu rzuca w oczy to, to, że planety są ułożone albo w ćwiartce miedzy ASC i MC, albo miedzy IC a DSC. Te, które są miedzy ASC i MC wszystkie retrogradują (tylko planety wolne, z wyjątkiem Saturna), nawet Chiron i asteroidy są w retro. Natomiast planety między w IC a DSC są to planety osobiste i są w ruchu prostym. Z tym mam największą trudnośc interpretacyjną. Czy to oznacza, że chłopak będzie miał problem w wyrażaniu siebie w świecie, będzie nie przystawał do świata?

2. Na wszystkich osiach znajdują się planety:
ASC - Ryby - Uran Rx
MC - Strzelec - Pluton Rx
IC - Bliźnięta - Mars
DSC - Panna - koniunkcja Mercury i Saturn w VII domu (? zdolności analityczne, ale też problemy w komunikacji typu "nie to miałem na myśli, zostałem źle zrozumiany"?)

Jak zobaczyłam Urana na ASC to od razu skojarzyło mi się to z tą jego niepokornością. Pomyślałam, że sprawdzę, co robi Neptun władca Ryb i znalazłam go w Wodniku w koniunkcji z Jowiszem! Obie planety Rx. To daje dużą wrażliwość i kreatywność i to się zgadza. Z drugiej strony u niego takie fantazjowanie jest tak rozwinięte, że boję się, że jakaś choroba psychiczna się z tego rozwinie!
Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to mocno aspektowany Mars na IC: oprócz oczywistych kwadratur i opozycji, trygon z Nep i Jow oraz sekstyl Słońce. Słońce w Lwie.
No i ciekawa jestem co z tej mieszanki takiego buntownika, dużej dozy wrażliwości i kreatywności oraz zdolności analitycznych wyrośnie. Schizofrenik? wink A no i duży dynamizm od Marsa. Bardzo kojarzy mi się z kimś kto robi gry komputerowe, wojenne najlepiej smile
Podzielcie się swoimi uwagami.
Edytor zaawansowany
  • 06.02.17, 10:05
    przede wszystkim planety na osiach oznaczaja scislejsza czy luzniejsza opozycje tych z Asc do Desc oraz tych z IC na MC.
  • 08.02.17, 20:02
    to jasne, akurat opozycje są dość luźne 4-5 stopniowe, za to ścisła jest kwadratura Marsa i Urana 0,13', pozostałe też w okolicach 4 stopni. Opozycja Marsa i Plutona kojarzy mi się przede wszystkim z przemocą, w aspekcie pozytywnym dużą siłą woli, albo siłą walki. Widziałaś kiedyś taki radix?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.