Dodaj do ulubionych

Urania - coś nie tak w obliczeniach?

25.02.17, 08:54
Mam poważne pytanie - jak to jest z programami do obliczania horoskopu?
Bo np. zauważyłam, że coś innego wychodzi mi w Uranii, a co innego w innych programach. Weźmy np. program z astro.com i alwaysastrology.com.

Podam na przykładzie. Mam kolegę, który miał szczęście urodzić się w Las Palmas w de Gran Canarias (Spain). Data: 07.08.1987, godz. 7.00

I kiedy wrzucę jego dane w te anglojęzyczne kalkulatory o których wspomniałam, to wychodzi mi taki wynik:
www.alwaysastrology.com/birth-chart-calculator.html
Ale jeśli te same dane wrzucę do Uranii, to po pierwsze gdzie indziej wychodzi Asc (w Bliźniętach, zamiast we Lwie) i Domy horoskopu też niestety ten program inaczej oblicza. Już nie wspomnę o takim drobiazgu, że np. Lilith (ten czarny węzeł księżycowy, a nie asteroida) wychodzi w innym miejscu a kilka stopni (z resztą nie tylko ona, ale taki przykład podaję).

Podobna sprawa u mnie - teoretycznie mam Księżyc w Byku w I domu, ale według Uranii mam Księżyc w Byku w II domu.

Czy ja mam jakąś trefną wersję tego programu, czy może coś inaczej powinno być zrobione w ustawieniach?

A może znacie jakieś inne dobre programy do obliczeń, mogą być nawet po angielsku, włosku, czy niemiecku. Najbardziej mi zależy, żeby były dokładne chociażby ze względu na tworzenie horoskopów partnerskich i synastrii, bo tu precyzja jednak ma znaczenie...
Edytor zaawansowany
  • 25.02.17, 19:07
    niektóre programy korzystają z efemeryd, inne z algorytmów, stąd mogą być różnice pomiędzy, aczkolwiek błędy mogą być i w tym i w tym.
    warto sprawdzić dla miasta strefy czasowe i czas letni - czy się wszystko zgadza

--
    I`ve broken into France, I`ve stolen into Spain
    I`ve been thrown out of Italy, and I`ll be thrown out again
    The Dutchmen never liked me much, and Germany the same
    I`ve poisoned half the western world, but it never brought me fame
  • 25.02.17, 23:03
    w uranii miejsce jest przypisane do Hiszpanii, i bierze czasy hiszpańskie, ale wyspy kanaryjskie idą inną strefa czasową, od 1946 roku -1 godzina względem Madrytu (WET, obecnie jak portugalia i uk).

www.timeanddate.com/worldclock/spain/las-palmas

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.