Dodaj do ulubionych

Gatunki zwierząt - znak słoneczny i ascendent

25.07.17, 14:39
Witam

Czy próbowaliście kiedyś 'pobawić się' w odgadywanie znaku słonecznego oraz ascendentu poszczególnych gatunków zwierząt? Kiedyś zajmowałam się kartami tarota, ale porzuciłam to zajęcie z pewnych względów. Zdążyłam jednak zapytać wtedy o kilka gatunków żeby sprawdzić trafność swoich podejrzeń co do niektórych. W większości przypadków podejrzenia potwierdziły się, ale nie mogę mieć pewności co do tego czy karty pokazały prawdę. Oto parę przykładów:

1. Króliki - Słońce w bliźniętach, Ascendent w rybach. Tutaj akurat jest to dość proste - główną cechą charakteru jaką można zaobserwować obcując z tymi zwierzętami jest ich wieczne zaciekawienie wszystkim co się porusza, błyskawiczne reakcje, i lekka nerwowość, a właściwe 'nadżywość'. Nie dziwi też ASC w rybach; ryby to przecież 'bycie ofiarą', a do rzeczy związanych z 12 domem (domem ryb) zalicza się m.in. 'uwięzienie' (króliki często zamykane są w klatkach). Ich ciała odznaczają się miękkością, a oczy posiadają krągłość oczu dziecięcych. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech są ich uszy - to zapewne sprawka Neptuna, a także krótkie, ostre zęby - tutaj wpływ mógł mieć bardziej znak słoneczny (bliźnięta). Sposób poruszania się - skakanie, a przecież skakanie to nic innego jak lekkie odrywanie się od ziemi, czyli to co przychodzi od razu na myśl gdy myślimy o Merkurym.
2. Zające (a konkretnie - zające szaraki) - Słońce w raku, Ascendent w skorpionie. Ten pierwszy zapewne dlatego że dużą część życia kryją się w ciasnych norach, a drugi (Asc-skorpion) bo kojarzone są m.in. z magią, seksualnością, życiem w ciągłym poczuciu zagrożenia. Zające szaraki mają bardzo charakterystyczne dla skorpionów oczy - skośne-brązowe z wyraźnymi rzęsami, a ich ciała są ostro rzeźbione (w przeciwieństwie do często mylonych z nimi królików które przywodzą raczej na myśl 'rozlewisko' spięte klamrą). Potrafią świetnie zmylić wroga, a jedną z ich głównych cech stanowi (słuszna w ich przypadku) nieufność względem otoczenia.
3. Koty - Słońce w byku, Ascendent nieznany (stawiałabym na lwa bądź skorpiona, ale mam silne wątpliwości). Słońce w byku raczej nikogo nie zaskoczy - koty są klasycznie piękne, mają wyjątkową płynność ruchów, nie przepadają za ruchem, sprawiają wrażenie istot z lekka ociężałych, i leniwych. Ma ktoś pomysł odnośnie Asc?
4. Psy - Słońce w raku, Ascendent w strzelcu. Raki słoneczne bo przywiązanie do opiekuna, (słynna psia wierność), a także dobre wyczucie stanów innych osób (psy ponoć poznają po zapachu potu kto się ich boi, a kto nie, chorobę itd.) Asc-strzelec: pociągłe twarze, długie, smukłe nogi, 'czepliwość' (w sensie - rzucanie się na przechodniów), umiłowanie wyścigów, pewne siebie i nieco dokuczliwe na sposób 'żartobliwy' (choć dla innych niekoniecznie jest to śmieszne, bo gdy pies się 'zagalopuje' mogą ucierpieć nie-na-serio) dla osób które nie są ich 'właścicielami'.
5. Ludzie - Słońce w koziorożcu, Ascendent w baranie. Koziorożec to jak wszyscy wiemy 'negatywny' stosunek do siebie czego owocem jest ciągłe stawianie sobie poprzeczki wyżej i wyżej/nie poprzestawanie na tym co się do tej pory zdobyło. Prowadzenie uporządkowanego trybu życia, zamiłowanie do ujmowania wszystkiego w ramy, i ogromna pracowitość. 'Rozkwit' pod koniec. Asc w baranie: domyślam się że dla innych istot (głównie zwierząt, ale może istnieją jeszcze jakieś inne?) przy pierwszym kontakcie jawią się po prostu jako brutalni w taki bezpośredni sposób... Ich ciała są mocne, ale też po koziorożcowemu (znak słoneczny) dobrze wyrzeźbione. Można zauważyć pewne podobieństwo ich kończyn do kończyn kóz, a nawet twarzy.

Czy macie jakieś propozycje co do innych gatunków, a może zastrzeżenia co do tych które po krótce opisałam i przyporządkowałam?
Edytor zaawansowany
 • cytryna76 25.07.17, 16:06
  Koty niewątpliwie mają w sobie wiele z Wodnika ☺
 • kluwka 21.08.17, 21:39
  Kroliczkom dalabym cos z Wagi, bo nie lubia byc same,
  a w Kotach cos ze zlosliwego Skorpiona wink
 • szaraczkie 23.02.18, 13:47
  Z kotami chyba faktycznie masz rację - muszą mieć jakiś ważny element w skorpionie, ale króliki jako waga średnio mi pasują, bo wagi są takie trochę sztuczne (ani w negatywnym ani w pozytywnym sensie), a u królików rzuca się w oczy spontaniczność, a te ich ruchy, sposób w jaki się poruszają nie mają zbyt wiele wspólnego z zimną gracją charakterystyczną dla tego znaku.
 • zytkoff 21.11.17, 14:41
  Myslalam, ze tylko ja mam takie rozkminy big_grin zastanawialam sie glownie nad psami, gdy przygladalam sie swojemu pupilowi. Wtedy pierwsza mysl, jaka mi przyszla do glowy, to ,,gdyby Reksio byl czlowiekiem, to na pewno bylby ascendentalnym strzelcem (po wlascicielce^^). No a co do kotow, to zdecydowanie skorpion, cos z wody one maja smile
 • acrux_79 23.11.17, 12:36
  Ciekawy pomysł

  theharewhohears napisał(a):

  > Witam
  >
  > Czy próbowaliście kiedyś 'pobawić się' w odgadywanie znaku słonecznego oraz asc
  > endentu poszczególnych gatunków zwierząt? Kiedyś zajmowałam się kartami tarota,
  > ale porzuciłam to zajęcie z pewnych względów. Zdążyłam jednak zapytać wtedy o
  > kilka gatunków żeby sprawdzić trafność swoich podejrzeń co do niektórych. W wię
  > kszości przypadków podejrzenia potwierdziły się, ale nie mogę mieć pewności co
  > do tego czy karty pokazały prawdę. Oto parę przykładów:
  >
  > 1. Króliki - Słońce w bliźniętach, Ascendent w rybach. Tutaj akurat jest to doś
  > ć proste - główną cechą charakteru jaką można zaobserwować obcując z tymi zwier
  > zętami jest ich wieczne zaciekawienie wszystkim co się porusza, błyskawiczne re
  > akcje, i lekka nerwowość, a właściwe 'nadżywość'. Nie dziwi też ASC w rybach; r
  > yby to przecież 'bycie ofiarą', a do rzeczy związanych z 12 domem (domem ryb) z
  > alicza się m.in. 'uwięzienie' (króliki często zamykane są w klatkach). Ich ciał
  > a odznaczają się miękkością, a oczy posiadają krągłość oczu dziecięcych. Jedną
  > z najbardziej charakterystycznych cech są ich uszy - to zapewne sprawka Neptuna
  > , a także krótkie, ostre zęby - tutaj wpływ mógł mieć bardziej znak słoneczny (
  > bliźnięta). Sposób poruszania się - skakanie, a przecież skakanie to nic innego
  > jak lekkie odrywanie się od ziemi, czyli to co przychodzi od razu na myśl gdy
  > myślimy o Merkurym.

  Ja bym postawił na wodę-ziemię w horoskopie, np Rak na ASC i Panna czy Koziorożec. Bo są bardzo czujne, nie "zagadują się", trudno je wypatrzyć. Poza tym sposób przebywania w norach, inwazyjność, wysoka płodność. Żywioł powietrza to bardziej ptaki, psy, wróble, gatunki porozumiewające się z człowiekiem (nieprzypadkowo trygon powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik to znaki ludzkie). Królik, oprócz udomowionego, nie kojarzy mi się z jakąś otwartością. Bardziej ofiarą, która albo daje się uwięzić, albo która ucieka i jest bardzo ostrożna. Oczywiście wszystko zależy od królików.

  > 2. Zające (a konkretnie - zające szaraki) - Słońce w raku, Ascendent w skorpion
  > ie. Ten pierwszy zapewne dlatego że dużą część życia kryją się w ciasnych norac
  > h, a drugi (Asc-skorpion) bo kojarzone są m.in. z magią, seksualnością, życiem
  > w ciągłym poczuciu zagrożenia. Zające szaraki mają bardzo charakterystyczne dla
  > skorpionów oczy - skośne-brązowe z wyraźnymi rzęsami, a ich ciała są ostro rze
  > źbione (w przeciwieństwie do często mylonych z nimi królików które przywodzą ra
  > czej na myśl 'rozlewisko' spięte klamrą). Potrafią świetnie zmylić wroga, a jed
  > ną z ich głównych cech stanowi (słuszna w ich przypadku) nieufność względem oto
  > czenia.

  I tu mamy problem, bo wg różnych informacji królik pod względem płodności nie odbiega od zająca. Seksualności natomiast nie wiązałbym z płodnością, bo archetypem seksualności dla wielu astrologów jest lew, ale nie jest to zwierzę tak płodne jak np królik czy zając. Ogólnie to ja mam problem z odróżnieniem między królikami i zającami, to coś jak między krukami, wronami i gawronami, niby inne, ale jakoś za bardzo podobne do siebie.

  > 3. Koty - Słońce w byku, Ascendent nieznany (stawiałabym na lwa bądź skorpiona,
  > ale mam silne wątpliwości). Słońce w byku raczej nikogo nie zaskoczy - koty są
  > klasycznie piękne, mają wyjątkową płynność ruchów, nie przepadają za ruchem, s
  > prawiają wrażenie istot z lekka ociężałych, i leniwych. Ma ktoś pomysł odnośnie
  > Asc?

  O nie, kot bywa za często gwałtowny i potrafi dziabnąć, nie tylko z tytułu obrony stanowiska. On ma bardzo dużą niezależność, a i jego hedonizm bym kwestionował, bo widziałem że koty potrafią jeść byle co i byle jak. Wyobrażam sobie całe stada kotów podwórkowych, które wyglądają jak niedożywione. Kotu dałbym coś marsowego z domieszką jakiejś miękkości, taki ogień z wodą. To bardzo niezależne, sprytne i przebiegłe zwierzę, ale często nieskłonne do "dyskutowania" lub "towarzyszenia" (przynajmniej nie w takim stopniu jak pies). Połączyłbym kota ze Skorpionem, Koziorożcem ASC (miejsca mocy Marsa), standardowo okraszając to solarnym Lwem. Bo kot to tak naprawdę mini-lew. Podziwiajcie mnie, drapcie za uchem, ale i tak będę robił co chcę. Ewentualnie kotu dałbym hybrydy Skorpion - Lew, Skorpion - Wodnik, Lew - Wodnik, czasem Ryby - Skorpion. Ale Lew musi być zaznaczony w każdej konfiguracji. Tak jak krowa to byk, jak rak to rak, wąż to skorpion, tak samo kot to jest lew i od tego nie ma odwołania.

  > 4. Psy - Słońce w raku, Ascendent w strzelcu. Raki słoneczne bo przywiązanie do
  > opiekuna, (słynna psia wierność), a także dobre wyczucie stanów innych osób (p
  > sy ponoć poznają po zapachu potu kto się ich boi, a kto nie, chorobę itd.) Asc-
  > strzelec: pociągłe twarze, długie, smukłe nogi, 'czepliwość' (w sensie - rzucan
  > ie się na przechodniów), umiłowanie wyścigów, pewne siebie i nieco dokuczliwe n
  > a sposób 'żartobliwy' (choć dla innych niekoniecznie jest to śmieszne, bo gdy p
  > ies się 'zagalopuje' mogą ucierpieć nie-na-serio) dla osób które nie są ich 'wł
  > aścicielami'.

  Psy lubią uczestniczyć w interakcjach z człowiekiem i mają w sobie pewien optymizm przeważnie, dlatego Strzelec jako hybryda ludzko-zwierzęca może być celnym posunięciem.
  Czy do tego Rak? Owszem, ale mógłby być w zależności od charakteru psa, Lew (wystawowe, pudle, może yorki), Baran/Skorpion (obronne/policyjne), Bliźnięta (dużo kundelków tutaj się objawia), Ryby (nie wiem dlaczego, ale husky, może bernardyn). Rasa definiuje znak, a psem faktycznie może być Strzelec, chociaż i mnie Bliźnięta lub Wagi kuszą.


  > 5. Ludzie - Słońce w koziorożcu, Ascendent w baranie. Koziorożec to jak wszyscy
  > wiemy 'negatywny' stosunek do siebie czego owocem jest ciągłe stawianie sobie
  > poprzeczki wyżej i wyżej/nie poprzestawanie na tym co się do tej pory zdobyło.
  > Prowadzenie uporządkowanego trybu życia, zamiłowanie do ujmowania wszystkiego w
  > ramy, i ogromna pracowitość. 'Rozkwit' pod koniec. Asc w baranie: domyślam się
  > że dla innych istot (głównie zwierząt, ale może istnieją jeszcze jakieś inne?)
  > przy pierwszym kontakcie jawią się po prostu jako brutalni w taki bezpośredni
  > sposób... Ich ciała są mocne, ale też po koziorożcowemu (znak słoneczny) dobrze
  > wyrzeźbione. Można zauważyć pewne podobieństwo ich kończyn do kończyn kóz, a n
  > awet twarzy.

  Ja tutaj po najmniejszej linii oporu - ASC Baran, MC Koziorożec. Cel - walka o coś, zwane życiem. Baran jako domicyl Marsa, Koziorożec jako punkt wywyższenia, czyli konkluzja, że wszelkie działanie czemuś służyło.

  >
  > Czy macie jakieś propozycje co do innych gatunków, a może zastrzeżenia co do ty
  > ch które po krótce opisałam i przyporządkowałam?
  --
  gwiazdologia.naszeszczescie.pl
 • szaraczkie 23.02.18, 15:08
  Z tymi psami trafne spostrzeżenie - trzeba wziąć pod uwagę rasę, ale typowanie w kozła jeśli chodzi o króliki bardzo mnie zaskoczyło. One mają błyskawiczny refleks, wydają się wiecznie pobudzone i nieuporządkowane, a takie cechy przecież stanowią przeciwieństwo tego znaku. Jak o nich myślę to przychodzi mi w pierwszej kolejnosci słówko "bystrość". Za płodność i wrażenie subtelności może odpowiadać np. ksieżyc w raku (coś z tym rakiem chyba musi być, bo np. w legendach azjatyckich często królik wiązany jest właśnie z władcą raka - księżycem). Noi i jeszcze jedno - koziorożce przecież na ogół zajmują się głównie regulaminami i pracą (ciągłymi staraniami "w czymś tam"). Zdaję sobię sprawę że to nie jest takie proste ale też wygląd ciała mi się nie zgadza - za dużo miękkości i słodyczy (od razu może napiszę że jako koziorożce przychodzą mi do głowy głównie różne owady, bo kojarzą się z perfekcyjnie zaprojektowanymi maszynami), "śliczności" czyli powabu dziecięcego a nie kobiecego (i dlatego znak wagi zaproponowany przez użytkowniczkę kluwka mi tak do końca nie pasuje). Podejrzewam też że dla królików ważna jest komunikacja, z tym że polegająca na wysyłaniu sobie sygnałów przeważnie innych niż głosowe.
  Odpowiadając na Twoje pytanie - króliki różnią się od zajęcy zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i sposób życia/charakter. Wygląd: zające są szczuplejsze, wyższe, ich uszy są dłuższe w stosunku do uszu króliczych, a oczy nie naiwne i okrągłe (jak u królików), a skośne. Również futro (a przynajmniej oglądane, bo dotykać nie miałam okazji) zdaje się nieco inne - chyba musi być szorstkie. Taka groźniejsza czy może doroślejsza wersja króli, które to już do konca życia zachowują wygląd niedojrzałego zająca.
  Tryb życia/obyczaje: króliki żyją w stadach, są zwierzętami towarzyskimi, a zające z tego co wiem wychodzą na spotkanie z innym osobnikiem swojego gatunku tylko wtedy gdy zbliżają się gody, i w walce o samice. Zające przychodzą na świat z futrem i otwartymi oczyma, króliki - bez, i ślepe.
  Dodam jeszcze jedną rzecz jeśli chodzi o zające jako skorpiony - sprawdzając daty urodzenia różnych ludzi i opisy na niektórych stronach zauważyłam że wiele z słonecznych lub ascendentalnych skorpionów przypomina zające właśnie (te ostre rysy, skośne oczy, to połączenie grozy z jakąś romantycznością czy kwiecistością) i dlatego też tak mi przyszło do głowy.
  Z kotami prawdopodobnie masz rację.
 • szaraczkie 23.02.18, 15:10
  Z tymi psami trafne spostrzeżenie - trzeba wziąć pod uwagę rasę, ale typowanie w kozła jeśli chodzi o króliki bardzo mnie zaskoczyło. One mają błyskawiczny refleks, wydają się wiecznie pobudzone i nieuporządkowane, a takie cechy przecież stanowią przeciwieństwo tego znaku. Jak o nich myślę to przychodzi mi w pierwszej kolejnosci słówko "bystrość". Za płodność i wrażenie subtelności może odpowiadać np. ksieżyc w raku (coś z tym rakiem chyba musi być, bo np. w legendach azjatyckich często królik wiązany jest właśnie z władcą raka - księżycem). No i jeszcze jedno - koziorożce przecież na ogół zajmują się głównie regulaminami i pracą (ciągłymi staraniami "w czymś tam"). Zdaję sobię sprawę że to nie jest takie proste ale też wygląd ciała mi się nie zgadza - za dużo miękkości i słodyczy (od razu może napiszę że jako koziorożce przychodzą mi do głowy głównie różne owady, bo kojarzą się z perfekcyjnie zaprojektowanymi maszynami), "śliczności" czyli powabu dziecięcego a nie kobiecego (i dlatego znak wagi zaproponowany przez użytkowniczkę kluwka mi tak do końca nie pasuje). Podejrzewam że dla królików ważna jest komunikacja, z tym że polegająca na wysyłaniu sobie sygnałów przeważnie innych niż głosowe.
  Odpowiadając na Twoje pytanie - króliki różnią się od zajęcy zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i sposób życia/charakter. Wygląd: zające są szczuplejsze, wyższe, ich uszy są dłuższe w stosunku do uszu króliczych, a oczy nie naiwne i okrągłe (jak u królików), a skośne. Również futro (a przynajmniej oglądane, bo dotykać nie miałam okazji) zdaje się nieco inne - chyba musi być szorstkie. Taka groźniejsza czy może doroślejsza wersja króli, które to już do konca życia zachowują wygląd niedojrzałego zająca.
  Tryb życia/obyczaje: króliki żyją w stadach, są zwierzętami towarzyskimi, a zające z tego co wiem wychodzą na spotkanie z innym osobnikiem swojego gatunku tylko wtedy gdy zbliżają się gody, i w walce o samice. Zające przychodzą na świat z futrem i otwartymi oczyma, króliki - bez, i ślepe.
  Dodam jeszcze jedną rzecz jeśli chodzi o zające jako skorpiony - sprawdzając daty urodzenia różnych ludzi i opisy na niektórych stronach zauważyłam że wiele z słonecznych lub ascendentalnych skorpionów przypomina zające właśnie (te ostre rysy, skośne oczy, to połączenie grozy z jakąś romantycznością czy kwiecistością) i dlatego też tak mi przyszło do głowy.
  Z kotami prawdopodobnie masz rację.
 • historyk82 03.03.18, 23:54
  Świetny wpis, bardzo pomocny! Pozdrawiam!

  --
  astrologicznie.blox.pl/html/1310721,37.html?orfeus82

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.