Dodaj do ulubionych

wierzchołki domów i tranzyty

12.11.17, 21:01
Jak interpretujecie taką sytuację: wierzchołek np. 2 domu wypada w ostatnich 2 stopniach Byka, cały dom 2 w zasadzie jest w Bliźniętach, ale pod koniec Bliźniąt zaczyna się już dom 3. No i tak przy tranzycie np. Wenus przez drugi dom, to jak ona będzie działa w tej końcówce Byka, a jak w Bliźniętach? Czy to w ogóle ma znaczenie? Zresztą Wenus, to śmignie szybko przez ten 2 dom, więc wpływ pewnie będzie niezauważalny, ale taki Jowisz, Saturn? Pomijam celowo planety w tych domach, bo chodzi mi tu bardziej o zasadę, jak działają tranzyty przez jeden dom, ale dwa znaki. Gdzieś przeczytałam, że wierzchołek domu jakby zabarwia cały dom i rzeczą drugorzędną jest to, że może być przedzielony znakiem. No i teraz nie wiem, jak to rozumieć crying
Edytor zaawansowany
 • acrux_79 21.11.17, 12:59
  Ja w tego typu kwestiach sugeruję rzeczywiście obserwację Jowisza. Nie za szybki, żeby tak szybko uciekać z domu do domu. Nie za wolny, żeby czekać w nieskończoność, bo cały cykl trwa 12 lat. No i można sobie gdybać, czy 2017 rok jest odzwierciedleniem tranzytu Jowisza (w jakimś sensie) w roku 2005, czy 2016 przypomina czasy z 2004 r., itd.

  Co do "zabarwienia" wierzchołku końcówką innego znaku - tak, to końcówka znaku ma wyższy wpływ niż następny znak, aczkolwiek ten następny może współwładać. Jednak gdy spoglądam na ASC ludzi na końcówkach znaków i myślę, czy oni są determinowani przez następny znak, to jednak dostrzegam, że znak wcześniejszy ma silniejszy wpływ. Jeśli to prawo dotyczy pierwszego domu, tak samo powinno obligatoryjnie dotyczyć reszty domów.

  --
  gwiazdologia.naszeszczescie.pl
 • suedee1 27.11.17, 16:04
  Dzięki acrux! Tak więc idąc tym tokiem myślenia, że to jednak końcówka przeważa, to gdyby w tym drugim domu, ale w Bliźniętach był np. Księżyc, to patrząc na jego dyspozytora, szukałbyś Wenus (wierzchołek domu w Byku) czy raczej Merkurego, bo to w końcu Bliźnięta? Wiem, że nieznośnie drążę, ale tak już mam smile)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka