Dodaj do ulubionych

Prenatalne zaćmienie Słońca i Księżyca

20.02.18, 14:57
Mam takie pytanie, czy znacie może jakieś źródła na powyższy temat? Nie musi być po polsku. Czytałam, że zaćmienie przed narodzinami w niektórych kręgach jest uważane za moment przybycia duszy do danego ciała... Chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat, zwłaszcza, jeżeli chodzi o Dom i Znak zodiaku i aspekty - i tak ogólnie więcej jak to rozpatrywać. Moje zaćmienie Słońca wylądowało na 9st (lub jak kto woli na 10st) Bliźniąt w II Domu, a zaćmienie Księżyca na 16st (lub 17st - zależy czy liczyć od "0", czy od "1") Byka w I Domu. Będę wdzięczna za iformacje, sugestie co do bibliografii, linki itp... Ogólnie poszukuję głębszej wiedzy na ten temat. Czytałam, że w okresie kiedy zaćmienie Słońca wraca (rozumiem, że chodzi o Tranzyty) zachodzą zmieniające życia człowieka wydarzenia (np. człowiek wyprowadza się z domu rodziców, zakłada rodzinę, albo np. kobieta otrzymuje propozycję małżeństwa, jakieś nowe studia itp itd).
Czytałam również, że jest to bardzo istotne w synastrii - że kiedy czyjeś Zaćmienie Słońca dotyka osobistej planety lub osi tej drugiej osoby - to oznacza, że w życiu tej drugiej osoby - za sprawą tej pierwszej - mogą zajść "kosmiczne" zmiany życiowe...

Jakie jest Wasze zdanie? Czy ktoś z Was już takie rzeczy analizował?
Edytor zaawansowany
  • lwi2 20.02.18, 22:41
    Mogłabyś podać źródło tej informacji: "Czytałam również, że jest to bardzo istotne w synastrii - że kiedy czyjeś Zaćmienie Słońca dotyka osobistej planety lub osi tej drugiej osoby - to oznacza, że w życiu tej drugiej osoby - za sprawą tej pierwszej - mogą zajść "kosmiczne" zmiany życiowe..."
    Potwierdzam trafność.
    Z drugiej strony to warto wiedzieć, gdzie mamy to zaćmienie prenatalne i na osoby urodzone którego dnia mamy duży wpływ.

--
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
    astrologicznahistoriapolski.bloog.pl/
  • orchidea911 21.02.18, 08:16
    Co do źródła, to będę musiała pokopać, bo to był artykuł po angielsku i trafiłam na niego przypadkiem smile Ale może się uda. Wczoraj też na jednym kanale na youtube gość opowiadał o prenatalnym zaćmieniu Słońca i Księżyca. Min, że zaćmienie Słońca - jego Dom, Znak Zodiaku i stopień - to wskazuje na coś, w czym jesteśmy mistrzami i inni lgną do nas aby się tego nauczyć (tak w przenośni też), np. jesteśmy dobrzy w robieniu pieniędzy, to inni będą przychodzić po radę - jak robić pieniądze. Za to zaćmienie Księżyca mówi o tym gdzie jesteśmy słabi, czego musimy się nauczyć - np. jeśli ktoś nie radzi sobie ze swoimi emocjami, nie umie z nimi pracować, to może przyciągać ludzi "mamusie", które chcą się nimi zaopiekować.
    www.youtube.com/watch?vshockpCw6a1xRUE&t=2s
    znalazłam link do tego na youtube smile jest in English, jak coś - mogę przetłumaczyć z grupsza jak ktoś będzie potrzebował
  • orchidea911 21.02.18, 08:20
    Aaaaaa i jeszcze jedno smile Doczytałam, że Zaćmienie Słóńca wraca co mniej więcej 19 lat, więc pierwszy powrót jest gdy mamy lat 19 (no i fakt, jest to wiek dość znaczący - nowe wyzwania, czasem studia, małżeństwo..., dziecko), kolejne gdy mamy 38 lat itd itp...
  • orchidea911 22.02.18, 09:31
    A jednak cuda się zdarzają smile Przesyłam link do tego artykułu w którym czytałam o synastrii związanej z zaćmieniami:
    www.terraastrology.com/prenatal-solar-eclipse-synastry/

Poniżej przesyłam też inne ciekawe odnośniki:
    www.lynnkoiner.com/astrology-articles/pre-birth-and-post-birth-eclipses
    astrotherapy.blogspot.com/2009/07/eclipses-part-2-during-solar-eclipse.html
    www.linda-goodman.com/ubb/Forum24/HTML/203046.html
    pl.scribd.com/doc/32735227/Introduction-to-Prenatal-Eclipses

No i po przeczytaniu tego rodzi mi się pytanie - bo w jednym z tych artykułów było, że w zależności od tego czy ktoś ma jako pierwsze zaćmienie Słóńca, czy zaćmienie Księżyca - to taki przedstawia rys osobowości. No i moje pytanie brzmi: To znaczy szukamy co było pierwsze w czasie rzeczywistym, czy pierwsze na kole w karcie? W sensie: u mnie prenatalne zaćmienie Słońca miało miejsce 30.05.1984, a prenatalne zaćmienie Księżyca miało miejsce 08.11.1984 (dokładnie 1 dzień przed moimi narodzinami - taka ciekawocha, więc w teorii zaćmienie Słóńca było pierwsze i jestem typem solarnym (co w sumie jest "bliźniacze" do mojego typu horoskopu - że jestem typem "dziennym", ponieważ poza księżycem i Chironem wszystkie inne planety i Słóńce są ponad horyzontem), ale jeśli rozpatrujemy to tylko jako obrazek na Kole, no to moje zaćmienie Księżyca jest w Byku a zaćmienie Słońca w Bliźniętach (więc wedle koła jest drugie w kolejce)... Czy ktoś wie wedle którego "klucza" należy to rozpatrywać?

Mam nadzieję, że mnie nikt tu nie zbanuje ani nie zamorduje za tyle "dziwnych" pytań... Uściski smile
  • lwi2 25.02.18, 10:20
    dzięki, może sięgnę do tych linków, a właściwie powinnam skoro je podrzuciłaś właśnie Ty. Ha, ha, masz prenatalne zaćmienie Słońca na moim Słońcu, fajny przykład, prawda? I kto zareagował na Twój post? Ja właśnie. W dodatku od razu Ci napisałam, że potwierdzam. A tak poważnie, to rozwiązałaś mi tym wątkiem pewną dużą zagadkę synastryczną, nad którą ślęczę kilkanaście lat (i na której nauczyłam się astrologii). Rozwiązań było i jest już wiele, ale im więcej tym lepiej, więcej potwierdzeń. Na trop żeby sprawdzić prenatalne zaćmienie Słońca chyba nie wpadłam jednak, albo nie przywiązałam do tego dużej wagi.

--
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
  • orchidea911 01.03.18, 08:33
    Bardzo się cieszę że czystym przypadkiem udało mi się pomóc wink Też mam zamiar bardziej zgłębić temat tych zaćmień, zwłaszcza że ciągle nurtuje mnie to pytanie z postu wcześniej, czy rozpatrujemy czy osoba jest typem Zaćmienia Słóńca, czy Zaćmienia Księżyca sprawdzając co było pierwsze w czasowo przed urodzinami? (np u mnie zaćmienie Słóńca 30 maja a zaćmienie Księżyca 8 listopada) Czy może patrzymy na Koło, że np. Zaćmienie Księżyca jest w byku, a Zaćmienie Słońca w Bliźniętach, więc by wychodziło że osoba jest typem lunarnym. Osobiście skłaniam się do tej pierwszej opcji - że co było pierwsze w czasie rzeczywistym. No ale może uda mi się gdzieś znaleźć jakieś info na ten temat, albo ktoś mnie oświeci big_grin
  • lwi2 01.03.18, 10:44
    Niby to co podałaś na początku jest bardzo ogólne, bardzo wiele osób ma prenatalne zaćmienie na naszych planetach osobistych (czy osi) i każda z tych osób wywrze na nas "kosmiczny" wpływ, kosmiczne zmiany. Ale w moim przykładzie prenatalne zaćmienie na planecie osobistej to tylko taka "wisienka na torcie", z bardzo wielu innych układów widać taki wpływ. W dodatku jest to zaćmienie Słońca (czyli nów Słońca i Księżyca) w koniunkcji z Marsem i z Uranem, czyli moc duża, Marsowo-Uranowa. I wszystko to wylądowało na mojej Wenus (władczyni Ascendentu). Uff, zagadkę uważam tym samym za ostatecznie rozwiązaną, brakowało tej "wisienki na torcie".
    Lwi

--
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
  • lwi2 01.03.18, 10:53
    miało być "nie każda" w drugiej linijce

--
    --------------------
    lwi.bloog.pl/
  • orchidea911 03.03.18, 07:40
    Absolutnie się z Tobą zgadzam smile Samo zaćmienie czy to Słońca czy Księżyca za wiele nie "zwojuje", ale dobrze wiedzieć, że też ma swój wpływ i to nie taki mały jak by się niektórym wydawało. I tak jak powiedział ten mężczyzna w linku z youtube, że czasem te interakcje zaćmienia jednej osoby z planetami drugiej osoby mogą wyjaśnić wiele spraw smile Np. prenatalne zaćmienie Księżyca mojej mamy jest w koniunkcji z moim urodzeniowym Słońcem, a jej prenatalne zaćmienie Słońca jest w koniunkcji z moim natalnym Księżycem big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.