Dodaj do ulubionych

zgubiona obrączka

30.07.18, 16:49
Pracowałem na nocną zmianę. Wieczorem przed wyjściem do pracy zorientowałem się, ze nie mam na palcu obrączki. Myślę, że zgubiłem ją w domu, bo raczej, gdyby to miało miejsce w pracy, to zaważyłbym wcześniej, w ciągu dnia. Tak czy inaczej szukałem w domu i w miejscu pracy. Niestety nie znalazłem.
Próbowałem skorzystać z pomocy astrologii horarnej, ale mam za małe doświadczenie w tej dziedzinie. Nawet nie wiem, którą planetę uznać za symbol obrączki. Moja pierwsza myśl, że obrączka to symbol małżeństwa, więc Wenus i Waga. Wenus w VI domu - obrączka zgubiona w pracy.
Potem, że złoto i biżuteria to Słońce, które znajduje się w IV domu.
Ostatnia wersja, że obrączka jak wszystko co podwójne to Bliźnięta (Merkury).

Może ktoś bardziej doświadczony zechce rzucić okiem na horoskop horarny i pomóc w interpretacji.
https://zapodaj.net/0a470ea344fde.jpg.html
Edytor zaawansowany
  • cytryna76 31.07.18, 20:10
    Zagubioną obrączkę sygnifikuje władca domu 2 - jest tak zawsze, gdy pytamy o przedmioty materialne, które są naszą własnością. A zatem w tym przypadku będzie to Jowiszwink
  • romsheff 03.08.18, 00:45
    cytryna76 napisała:

> Zagubioną obrączkę sygnifikuje władca domu 2 - jest tak zawsze, gdy pytamy o pr
    > zedmioty materialne, które są naszą własnością. A zatem w tym przypadku będzie
    > to Jowiszwink

Bardzo dziękuję za podpowiedź

Rozumiem, ze Jowisz jako tradycyjny władca znaku Ryb.
    Nie wiem tylko jak to jak to powiązać z pytaniem o zgubioną rzecz, bo Jowisz jest w dziewiątym domu (dalekie podróże, nauka), a ja mogłem zgubić obrączkę tylko w domu, w pracy albo po drodze z pracy do domu.

• cytryna76 04.08.18, 18:00
    Twój przypadek dowodzi, jak bardzo trzeba być czujnym, kiedy podejmuje się próbę zerknięcia na horoskop horarny postawiony przez kogoś innegowink Otóż przygotowałam sobie misterną interpretację, która … częściowo wzięła w łeb. Na szczęście w ostatniej wklepałam jeszcze dane horoskopu do mojego programu i okazało się, że na Twoim zdjęciu jest moim zdaniem niewłaściwy system domów! Niestety Urania ma domyślnie ustawione domy według Kruszyńskiego i taki też horoskop skopiowałeś, zaś w horarnej najczęściej używa się Placidusa.
    Zmiana systemu domu zmienia postać rzeczy i to zasadniczo, choćby dlatego, że Jowisz nie jest w 9 domu, tylko w 8, a Słońce w domu 5 (na pograniczu 4 i 5).
    A teraz do rzeczy:
    Sygnifikatorem zaginionego przedmiotu jest niby władca 2 domu – a więc Jowisz w Skorpionie. Z drugiej jednak strony musimy brać pod uwagę sygnifikatory naturalne - w tym przypadku jak napisałeś wcześniej będzie to zarówno Wenus (biżuteria), jak i Słońce (złoto, rzecz wartościowa).
    I tu sytuacja komplikuje się, bo aby ustalić, która z planet będzie sygnifikatorem, zawsze trzeba popatrzeć na ostatni aspekt separacyjny, jaki tworzy Księżyc oraz sygnifikator właściciela zaginionej rzeczy (w tym przypadku Saturn w Koziorożcu to TY), gdyż aspekt taki pokazuje moment utraty przedmiotu
    W tym horoskopie Słońce nie tworzy aspektów separacyjnych, Księżyc tworzy aspekt separacyjny do Wenus (trygon), Jowisz separuje także od Wenus (kwadratura). Wygląda na to, że Wenus również może być sygnifikatorem tej obrączki. Ale równie dobrze może mówić o okolicznościach jej utraty, które byłyby … wenusowe wink . Może zgubiłeś ją podczas zabiegów upiększających (np. mycia się), jedzenia czegoś smacznego lub podczas spotkania z kimś wenusowym (kobieta)?
    Zastanawia mnie ta podkreślona rola Wenus (bo wydaje mi się, że na sygnifikatora ona w tym horoskopie nadaje się ona chyba najmniej niż Jowisz). Może to jakaś osoba? Może ktoś ją znalazł i wziął (kobieta?).
    Z kolei Księżyc, który także mówi nam o okolicznościach utraty, jest w … 10 domu, co wskazuje jednak na pozostawienie jej w pracy. Również twój sygnifikator jest na wierzchołku 10 domu, co też wskazuje na pracę.
    Tymczasem Jowisz, którego nie możemy lekceważyć, znajduje się w 8 domu. Pokazuje to, że obrączka jest raczej daleko od domu i leżeć może w miejscu ciemnym, odludnym, w jakimś schowku lub innym zakamarku, do którego trudno dotrzeć. Z drugiej strony to dobrze, że w 8, a nie w 9 domu, bo sygnifikator w domu upadającym wskazuje, że przedmiotu nie uda się znaleźć zbyt szybko (jeśli w ogóle), zaś jeśli jest w domu stałym, szanse są o wiele większe.
    Zwróciłabym także uwagę jowiszowo – strzelcowe wątki, na które wskazuje nie tylko Jowisz jako sygnifikator, ale również fakt, że Księżyc jest w Strzelcu (a Księżyc pokazuje okoliczności, klimat utraty) - a więc przemieszczanie się, ruch, nauka, czytanie czegoś, coś związanego z życiem religijnym lub prawnym. A może po prostu dobra zabawa?
    I wreszcie ostatni wątek do zbadania – o tym, gdzie leży przedmiot mówi władca domu czwartego – w tym wypadku jest to Merkury w Raku w 5 domu. Na pewno mamy kolejne mocne wskazanie na znaki wodne (Jowisz w Skorpionie w 8 domu, Merkury w Raku), a to znów symbolizuje miejsca ciemne, wilgotne, odludne, ale także takie w których jest miło, przyjemnie, ciepło. Może łazienka? Kuchnia? Kanalizacja? Rzeka i jej okolice w drodze do pracy?
    Merkury to z kolei książki, dokumenty – może pokój/pomieszczenie przylegający do kuchni lub łazienki, gdzie są tego typu rzeczy?
    Na szczęście jest szansa, że zguba odnajdzie się, gdyż Słońce (sygnifikator rzeczy wartościowych) tworzy jednostopniową opozycję aplikacyjną do Ciebie – Saturna. Może oświeci Cię, gdzie należałoby jej szukać? Ponadto gdy Księżyc wejdzie do Koziorożca utworzy koniunkcję do Saturna.
    Daj znać, czy coś Ci się rozjaśniło, no i oczywiście jeśli się znajdzie
  • romsheff 13.08.18, 00:46
    W domu się obrączka nie znalazła, więc jednak chyba zgubiłem ją w pracy.

Pracuję w rękawicach, a że jest ciepło to dłonie spocone, a i reszta ręki brudna, więc czasami przecieram je nawilżonymi chusteczkami i tak akurat było dniu w który zgubiłem obrączkę. Raczej nie znalazła jej kobieta, bo ich nie ma prawie w mojej fabryce, a na moim dziale nie ma żadnej.
    Mycie (czyszczenie) rąk miało miejsce przy maszynie o sporych rozmiarach jakieś 2,5m na 20m. Zaglądałem gdzie się dało i jeżeli będę miał taką możliwość to nadal będę zaglądał, ale nie wszędzie da się zajrzeć, już nie mówiąc o wsadzeniu ręki, kable, silniki i inne ruchome części. Ciągle mam nadzieję, że się jeszcze odnajdzie.

Bardzo dziękuję za wskazówki i serdecznie pozdrawiam.
  • cytryna76 14.08.18, 21:01
    Myślę, że to dobry trop z tą rękawiczką - jej zdjęcie, aby dokonać zabiegów pielęgnacyjnych (Wenus!) to prawdopodobnie moment utraty obrączki, a przepastna maszyna to 8 dom. No i ten motyw wodny - przecieranie rąk chusteczką nawilżającą, pewnie jakieś smary w maszynie itp. Powodzenia w szukaniu! I koniecznie daj znać, jeśli się znajdzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.