Dodaj do ulubionych

Witam wszystkich forumowiczów

27.04.03, 20:43
Już od jakiegoś czasu systematycznie odwiedzam to forum jednak wrodzone
lenistwo nie pozwoliło mi się wypowiedziećwink Bardzo mi sie tu podoba
dowiedziałam się wielu pożytecznych rzeczy, że nie wspomnę ile pytań
narodziło się w mojej głowie. Na początek pytanie natury technicznej: jak mam
zaznaczyć dwa horoskopy w mandali żeby utworzyć horoskop porównawczy?
I jeszcze jedno:jak będzie działał tranzytujący saturn w opozycji do słońca w
radiksie, słońce jest w 4 domu w koziorożcu w opozycji do MC i do saturna w
radiksie(tu jest dosyć szeroki zakres-9 stopni)Bardzo obawiam się tego
tranzytu gdyż z tego co zrozumiałam uruchamia on konfiguracje planet w
horoskopie w tym przypadku wielki krzyż: słońce opozycja saturn i MC, Jowisz
opozycja pluton i ASCsad((

pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • anahella Re: Witam wszystkich forumowiczów 28.04.03, 01:41
      nightbird napisała:

> Już od jakiegoś czasu systematycznie odwiedzam to forum jednak wrodzone
      > lenistwo nie pozwoliło mi się wypowiedziećwink Bardzo mi sie tu podoba
      > dowiedziałam się wielu pożytecznych rzeczy, że nie wspomnę ile pytań
      > narodziło się w mojej głowie.

Witam i milo mi, ze sie pojawilassmile

> Na początek pytanie natury technicznej: jak mam
      > zaznaczyć dwa horoskopy w mandali żeby utworzyć horoskop porównawczy?

Duzym plusem z keypadu (klawiatury numerycznej). Stajesz na pierwszym rekordzie
      z bazy i plus, potem lecisz na drugi i znow plus. Teraz mozesz korzystac z
      menu "grupowe"

> I jeszcze jedno:jak będzie działał tranzytujący saturn w opozycji do słońca w
      > radiksie, słońce jest w 4 domu w koziorożcu w opozycji do MC i do saturna w
      > radiksie(tu jest dosyć szeroki zakres-9 stopni)Bardzo obawiam się tego
      > tranzytu gdyż z tego co zrozumiałam uruchamia on konfiguracje planet w
      > horoskopie w tym przypadku wielki krzyż: słońce opozycja saturn i MC, Jowisz
      > opozycja pluton i ASCsad((

No to prawie na podobnym wozku jedziemy, tyle ze ja mam Slonce po drugiej
      stronie - wiec bede przezywac koniunkcje. Tez sie troche obawiam tego tranzytu,
      ale do odwaznycb swiat nalezy. Ja w kazdym razie zamierzam na okolicznosc tego
      tranzytu ruszyc remont w domu, bo Saturn rzadzi rowniez moim IC. A ze beda
      problemy natury saturnicznej? A kto ich nie ma?

--
      Jak na gorze, tak na dole
      zapraszam
    • all2 Re: Witam wszystkich forumowiczów 29.04.03, 01:32
      witaj nightbird,

> I jeszcze jedno:jak będzie działał tranzytujący saturn w opozycji do słońca w
      > radiksie, słońce jest w 4 domu w koziorożcu w opozycji do MC i do saturna w
      > radiksie(tu jest dosyć szeroki zakres-9 stopni)Bardzo obawiam się tego
      > tranzytu gdyż z tego co zrozumiałam uruchamia on konfiguracje planet w
      > horoskopie w tym przypadku wielki krzyż: słońce opozycja saturn i MC, Jowisz
      > opozycja pluton i ASCsad((

Ohoho. Z takim wiatrakiem to podobno nie można się nudzić smile
      Pierwsza sprawa: to co cię czeka to nie tylko opozycja Saturn Słońce, ale cała
      seria tranzytów do wszystkich ramion krzyża, a do tego zamknięcie cyklu
      Saturna. całość imprezy potrwa pewnie rok-dwa.
      jesteś Koziorożcem wręcz potrójnym i dostaniesz jednym rzutem to co inni
      dostają po trochu, w mniejszych dawkach.
      czyli jak się zmieniać to już totalnie smile
      Orbę 9 stopni w tym przypadku jak najbardziej trzeba uznać, bo jest to aspekt
      Słońca z władcą Słońca, a poza tym część wielkiego krzyża z osią asc-desc.
      strrasznie ważne rzeczy biorą w tym udział.
      Przypuszczam że jest to Twoje pierwsze zamknięcie cyklu Saturna czyli po raz
      pierwszy wraca on na urodzeniową pozycję? To zawsze jest ważny moment, a u
      Koziorożców przede wszystkim. Słoneczne Koziorożce dojrzewają dość późno
      (Koziorożec zawsze ma czas) i przeważnie do trzydziestki tak się snują po
      życiu, dopiero potem, gdy Saturn zamknie już kółko, zaczynają trochę rozumieć,
      o co im właściwie chodzi i łapią wiatr w żagle. Więc wszystko przed Tobą, tylko
      najpierw trzeba trochę posprzątać smile
      Zanosi się na generalne porządki, bo Saturn będzie Ci aspektował wszystkie osie
      czyli zmiany mogą dotyczyć: Twojego poczucia tożsamości, pracy/pozycji
      społecznej, związków, a także tego jak będziesz postrzegana przez innych. To
      wszystko będzie się zmieniać jednocześnie. Może to być więc trudny okres, ale
      też szansa na zmianę wszystkiego co Ci teraz nie pasuje. Na trudne tranzyty
      najlepsza metoda to być o krok przed planetami, czyli zamiast biernie czekać na
      to co dołoży, przygotuj sobie wcześniej taką listę spraw do załatwienia i w tym
      kierunku steruj. Pamiętaj też że to co powstaje na Saturnie jest trwałe - co Ci
      się uda teraz zrobić to już będzie załatwione na długo, a co zalegnie to pewnie
      też na długo - możliwe, że ok. 7 lat czyli do kwadratury Saturnów.
      Myślę, że z takim krzyżem przywykłaś już do różnych perturbacji w życiu, bo
      przecież często się zdarza że jakiś tranzyt trąca ci któreś ramię i skutki od
      razu rozprowadzają się po całości. W zasadzie ten tranzyt nie przyniesie Ci nic
      nowego, nic, czego byś jeszcze nie znała, bo przecież Saturn wracając na
      urodzeniową pozycję powtórzy tylko układ urodzeniowy i będzie tworzył te same
      aspekty które masz przez całe życie. Tylko że odczujesz je teraz wyraźniej, bo
      to taki okres rozliczeniowy, jak obliczanie PIT-a. Jeśli chcesz zyskać jakieś
      wyobrażenie co do tego jak ten tranzyt może się konkretnie przejawić, to
      przypomnij sobie okres sprzed około 7 lat, gdy Saturn był na desc/Jowiszu. A
      także sprzed 14 lat, gdy był na Słońcu. Motywy będą podobne.
      Staraj się zachować przy tym dobrą formę fizyczną i dyscyplinę w życiu,
      wysypiaj się, możesz coś poćwiczyć. To ważne, bo przy tranzytach Saturna spadek
      formy fizycznej natychmiast odbija się w postaci depresji i różnych dołów. A
      jak już Ci się nie daj Boże coś takiego zdarzy, to pomyśl o tym jak o remoncie
      mieszkania - wiadomo że trzeba wynieść meble, no i są kłopoty przy korzystaniu
      z łazienki, ale za to potem... wink potem jest wygodnie i spokój na lata.
      Wydaje mi się że ten tranzyt może przynieść zmianę w Twoim myśleniu o sobie -
      jako głęboko zakopany w domu Raka Koziorożec z Saturnem w znaku Raka (chyba?)
      możesz widzieć siebie przede wszystkim przez pryzmat własnej (nad)wrażliwości,
      uwięzionych emocji, i nie zdawać sobie zbyt dobrze sprawy z własnej siły.
      Tmymczasem jako właścicielka bardzo dynamicznego krzyża, podwójnie
      kardynalnego, Plutona na asc, kwadratu Pluton-Saturn, bardzo silnego Saturna,
      masz potężne ilości siły i energii i tak zapewne widzą Cię inni. Może być tak
      że Ty widzisz siebie jako łagodną Wagę z delikatnym Rakiem i czujesz dysonans
      między tym obrazem a tym, jak jesteś odbierana. Jeśli tak jest, to po tej
      saturnowej serii zapewne bardziej poczujesz własną siłę i nauczysz się jej
      używać. I może właśnie wszystkie inne zmiany - w związkach, w pracy - wynikną z
      tej właśnie zmiany w sposobie myślenia o sobie.
      Jeśli wiesz co to są progresje, to przyjrzyj się, co podczas tego okresu będzie
      robił Twój progresywny Księżyc.
      a w ogóle to nie bój się. każdy przechodzi przez powrót Saturna, a niektórzy to
      nawet sobie chwalą - szczególnie Koziorożce smile
      szerokiej drogi, a.
      • nightbird Re: Witam wszystkich forumowiczów 04.05.03, 20:56
        Droga all2!
        Dzięki bardzo za Twoja wyczerpującą analizę. Do tego krytycznego tranzytu jest
        jeszcze trochę czasu więc na razie nie będę się nim przejmować. Poza tym przede
        mną trygon Jowisza do mojego urodzeniowego Słońca co mnie napawa optymizmem.
        Chociaż jak sobie przypominam poprzednie tranzyty Saturna to dochodzę do
        wniosku, że musiałam sobie nieźle nagrabić w poprzednim wcieleniu. Szkoda, że
        nie można panu Saturnowi powiedzieć :dziękuję , ale nie jestem zainteresowana.
        Co do Saturna to nie wiem czy na szczęście czy nie ale jest już w Lwie(0 stopni
        12') Poza tym wspomniałaś o progresywnym Księżycu(progresje to dyrekcje
        prymarne czy sekundarne?)

Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam

Nightbird

• all2 Re: Witam wszystkich forumowiczów 05.05.03, 00:50
          nightbird napisała:

> progresje to dyrekcje
          > prymarne czy sekundarne?)

Odwrotnie, to progresje są prymarne - na te z reguły mówi się dyrekcje, i
          sekundarne - na te mówi się zwyczajnie progresje. Temat w ogóle dość zawiły,
          ale najpowszechniejsze znaczenia tych terminów są właśnie takie. Ja miałam na
          myśli Księżyc w progresjach sekundarnych, tak jak napisała Anahella.
          Hulaj na Jowiszu smile
          a.
            • all2 Re: Sa jeszcze dyrekcje symboliczne 05.05.03, 01:24
              One się w praktyce niewiele różnią od progresji prymarnych czyli łuku
              słonecznego, gdzie wszystkie planety przesuwamy wg wzoru: 1 rok życia = długość
              łuku przemierzanego przez Słońce w ciągu 1 doby, czyli minimalnie mniej niż 1
              stopień. Ale napisałam to i zaczęłam się zastanawiać czy czegoś nie pokręciłam
              z nazwami, sama już nie wiem a nie chce mi się w tej chwili szukać. Bywają
              jeszcze dylematy czy przesuwać same planety, czy osie też. Skomplikowane to
              wszystko i ciągle się mylą jedne z drugimi. A najlepiej to, jedne progresje,
              jedne dyrekcje - i jest porządek smile))
              a.
              • nightbird Re: Sa jeszcze dyrekcje symboliczne 05.05.03, 17:06
                Właśnie znalazłam w Pronay'u ,że dyrekcje sekundarne czyli progresjesmile oblicza
                się tak: jeżeli chcemy określić prognozę na np. 28 rok życia sprawdzamy
                stanowiska planet w 28 dniu życia i porównujemy z pozycjami planet z radiksu
                ( znajdujemy aspekty pomiędzy nimi)
                P.S. A co do skryptu to jestem zainteresowanasmile

• all2 Re: Sa jeszcze dyrekcje symboliczne 05.05.03, 19:36
                  nightbird napisała:

> Właśnie znalazłam w Pronay'u ,że dyrekcje sekundarne czyli progresjesmile
                  oranyjulek. to ja już nic nie wiem. albo to czeski błąd, albo Niemcy robią
                  wszystko inaczej, albo zamieszanie z tymu ruchami symbolicznymi jest jeszcze
                  większe niż sądziłam. chyba poszukam gdzieś jak to w końcu jest.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka