Dodaj do ulubionych

Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i inne

13.11.12, 23:17
Otóż w grudniu 2009 roku zagościła u mnie p. Małgorzata Pluto- Prądzyńska, przedstawiciel firmy Netia S.A. Celem było podpisanie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych (telefon + internet). Oczekiwałam na telefon potwierdzający wizytę instalatora. Po miesiącu oczekiwania Zadzwoniłam na infolinię Netii, i tam niemiłe zaskoczenie. Otóż jak mnie poinformowano, w systemie nie ma podpisanej przeze mnie umowy. Fakt istnienia umowy o numerze 1111/09/GGL/0011 (dane umowy zmienione) i jej podpisania w obecności mojej p. Małgorzaty Pluto-Prądzyńskiej nie podlega żadnej wątpliwości. Posiadane dokumenty, kserokopie przesłane zresztą do firmy Netia S. A. poświadczają ten fakt.
Firma Netia S. A. nie zgłaszała kradzieży, ani też nie unieważniła formularzy „Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych”, należy, więc przyjąć, iż P. Pluto-Prądzyńska była pracownikiem firmy Netia S. A. Niestety, Netia S.A zasłaniając się Ustawą o Ochronie Danych Osobowych nie chciała potwierdzić tego faktu. Mimo wielokrotnie wysłanych pism do firmy Netia jak i rozmów telefonicznych nie doczekałam się wyjaśnień co stało się z ową umową. Na umowie znajdowały się prawem chronione dane osobowe więc Netia powinna poczuwać się do obowiązku wyjaśnienia tej sprawy. Próbowałam się powoływać na przepisy z Ustawy o ochronie danych osobowych ale to też nic nie pomogło(Zgodnie z prawem reprezentująca firmę Netia S. A., P. Pluto - Prądzyńska, jako przedstawiciel firmy Netia S.A jest także administratorem danych osobowych, więc zgodnie z powyższym firma Netia S. A. na podstawie Umowy o Ochronie Danych Osobowych w rozumieniu o art.24
„1. W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator
danych jest obowiązany poinformować tę osobę o:
1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku, gdy administratorem danych
jest osoba fizyczna - o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i nazwisku,
powinna dane P. Pluto - Prądzyńskiej udostępnić celem wyjaśnienia faktu niedostarczenia tej umowy do siedziby firmy Netia S. A.
Jednocześnie na podstawie art. 27 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych w rozumieniu o ust.2 ”Przetwarzanie danych, o których mowa w ust. 1, jest jednak dopuszczalne”, jeżeli: pkt.
5) „ przetwarzanie dotyczy danych, które są niezbędne do dochodzenia praw przed sądem”, żądam ponownie ujawnienia czy P. Pluto - Prądzyńska jest pracownikiem firmy Netia S. A., a także udostępnienia danych takich jak imiona rodziców, data urodzenia, miejsce zamieszkania celem złożenia do Jednostki Policji, doniesienia o popełnieniu przestępstwa z art.267 k.k. a także właściwej Prokuratury i Sądu celem dochodzenia swoich praw o naruszenie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.)
Pisma w tej sprawie wysyłane były co najmniej raz na dwa miesiące. Niestety zostały bez odpowiedzi do dziś dnia.

Druga sprawa to rozwiązanie umowy na świadczenie usług. Po kolejnej podpisanej umowie firma Netia nie wywiązywała się z umowy, notoryczne awarie, brak usługi telefonicznej, telefon stacjonarny był nie zbędny, ponieważ teściowa nie umiała obsługiwać telefonu komórkowego, a opiekowała się moją sześciomiesięczną córeczką gdy ja musiałam wrócić do pracy. Brak usługi internetu, bądź prędkość internetu w 10% tego co miałam w umowie - co powodowało iż nie można było z tej usługi korzystać, przez kilka nawet dni. Mimo narażania się na koszty, dzwoniąc na infolinię Netii z telefonu komórkowego nikt nie podejmował działań. Ogólnie rzecz biorąc co telefon to nigdy nie mieli zgłoszenia, co telefon to od nowa procedury związane ze złożeniem reklamacji. Po kilku takich przypadkach i braku reakcji ze strony firmy Netia zdecydowałam się rozwiązać umowę, w związku z nie wypełnianiem warunków umowy przez operatora, i tym samym nie przysługuje mu odszkodowanie. Pismo zostało wysłane drogą tradycyjną czyli Pocztą Polską. Ku mojemu zdziwieniu po kilkunastu tygodniach nadchodzi do mnie pismo informujące mnie o tym iż to firma zrywa umowę. Dzwonię znów(po raz kolejny narażając się na koszty) na infolinię i słyszę iż żadne pismo do nich nie dotarło, że to moja wina bo powinnam je wysłać listempoleconym. Pytam, a gdzie jest napisane że to ma być polecony? A pani do mnie że tak się robi by pismo dotarło. Pytam dlaczego Oni nie przysyłają pism listem poleconym, pani mi bezczelnie odpowiada -kto za to ma płacić? A czy ja mam ponosić koszy listu poleconego, a czy ja musiałam ponosić koszty dzwoniąc
na infolinię? A kto wreszcie będzie płacić za to gdy ktoś posłuży się moimi danymi z umowy która rzekomo nie dotarła do Netii, a jeżeli dotarła to gdzie się podziała? Firma Netia po prawie roku przesyła mi bezpodstawne wezwanie do zapłaty. Postanowiłam wysłać w końcu skargę do UKE. Banda Złodziei i Oszustów w tych firmach. Firmy telekomunikacyjne nic nie warte w naszym kraju.
Obserwuj wątek
    • monalisa-is-one Re: Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i 15.11.12, 13:19
      o tego typu przypadkach niestety wciąż dość często się słyszy. Ja osobiście unikam tej firmy jak ognia. Mam za to tel stacjonarny w innej firmie (nom) i nie mogę narzekać: niski abonament i dobre ceny za połączenie. I co najważniejsze, jak dzwonię do nich z jakimś pytaniem to nie wysyłają mnie na drzewo tylko rozmawiają i starają się wszystko wyjaśnić. Jakby było w przypadku, gdyby chciała zerwać umowę nie wiem, bo nie mam takiego zamiaru.
    • podpowiedz_netia Re: Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i 16.11.12, 11:39
      Szanowni Państwo,

Dziękujemy za kontakt.
      W odpowiedzi na Państwa korespondencję, serdecznie prosimy o przyjęcie przeprosin. Opisane jednostkowe zachowanie Reprezentanta Handlowego szkaluje dobre imię całej naszej firmy.
      W celu podjęcia stosownych działań prowadzących do zakończenia poruszonej sprawy, uprzejmie prosimy o kontakt na adres podpowiedz@netia.pl.
      • Gość: case Re: Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 04:03
        Jakiś czas temu pracowałem dla firmy akwizycyjnej Netii. Wytrzymałem tam tydzień, już na szkoleniu pierwszego dnia uczono mnie oszukiwania ludzi, jakiekolwiek wygrodzenie zależało od osiągnięcia pułapu podpisanych umów. Chyba nadal to norma... Netia tego nie pilnuje i Ci jak dumnie nazwano " Reprezentanci Handlowi" cały czas szkalują "dobrę imię" Netii. Szkoda tylko, że od wielu lat Netia nic sobie z tego nie robi. Zaskoczył mnie wpis " podpowiedz_netia". Mam nadzieję, że to oznaka zmiany polityki tej firmy.
      • zzzzz01 Re: Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i 06.12.12, 12:27
        Jak tylko napisałam iż sprawa poszła do prokuratury nikt się nie odzywa. Jak mi napisano: teraz nie muszą mi się tłumaczyć tylko prokuraturze. Takie podejście ma Złodziejska i Oszukańcza Firma "Netia".
        Do teraz żadnych wytłumaczeń z ich strony. Ciekawe jak ktoś z własnej kieszeni zapłaci za te ukradzione dane to może w końcu zaczną lepiej dbać o bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności ten który zignorował tą sprawę. W następnej może ktoś z zarządu albo wszystkich razem. I żaden prawnik nie pomoże bo wina jest ewidentna. Dla przypomnienia - mam umowę która była podpisana przez Pluto - Prądzyńską, i w sumie nie wiem czy ktoś taki istnieje i pracował dla Netii bo, Netia zasłania się ustawą o ochronie danych osobowych. Szkoda tylko że nie potrafi zadbać o dane klientów.
        Dalej będziecie siedzieć cicho !!!!!!!!!!
        Czy ktoś się odważy w końcu na rozmowę? W cztery oczy oczywiście, bo wasze nagrania które są przy rozmowach telefonicznych są nic nie warte.

podpowiedz_netia napisał(a):

> Szanowni Państwo,
        >
        > Dziękujemy za kontakt.
        > W odpowiedzi na Państwa korespondencję, serdecznie prosimy o przyjęcie przepros
        > in. Opisane jednostkowe zachowanie Reprezentanta Handlowego szkaluje dobre imię
        > całej naszej firmy.
        > W celu podjęcia stosownych działań prowadzących do zakończenia poruszonej spraw
        > y, uprzejmie prosimy o kontakt na adres podpowiedz@netia.pl.
    • Gość: pracownik Re: Netia Zatrudnia złodziei danych osobowych, i IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.12, 16:54
      Witam,
      Netia lub firmy pośredniczące np DGM kraków (ul Zapolskiej 38) które zatrudniaja osoby do telemarketingu i oferuja umowy z netią traktowane są skandalicznie.
      Za miesiac pracy (a nawet 1,5 m-ca, gdyz po przepracowanym np pazdzierniku, wyplata jest ok 20 listopada) na konto pracownika wplywa 200 - 300zl, a obiecywali podstawe ok 1000zl + prowizje od sprzedaży.
      Niestety wszystko co mowią przy przyjmowaniu kogos do pracy...jest kłamstwem, Wielokrotnie pytalismy czy zarobki i to zawsze podstawa+prowizje. odp zawsze brzmiala TAK.
      Niestety o oszustwie można sie przekonać dopiero po przepracowaniu ok 2 miesiecy, kiedy to na koncie pojawi sie ok 200zl.
      Dodam jeszcze ze za pierwszy tydzien pracy, pewnie dla zachęty -dają kase np 300zl, a pozniej jak sie im zaufa, trzeba pracowac 1,5 m-ca i wyplata jest zupelnie inna. czyli 200zl.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka