Dodaj do ulubionych

skarga na UPC

09.03.13, 14:42
Okazuje się, że 6 marca UPC - telewizja kablowa wprowadziła blokadę nagrywania w nadawanym sygnale telewizyjnym , na wszystkich kanałach.
Nie można nagrać nic na nagrywarkę zewnętrzną.
Jestem oburzona.
Uważam że blokada na przegrywanie na nagrywarkę zewnętrzną to skandal. Rozpisują się na tem temat na forum elektroda.pl . Poczytajcie : www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12035670#12035670. Należałoby coś z tym zrobić. Nie rozumiem, jakim prawem UPC uniemożliwia mi nagle od kilku dni przegranie serialu, który lubię. Dlaczego nie mogę go obe jrzeć w innym miejscu , na innym sprzęcie, po przegraniu na płytkę DVD? Można nagrać tylko na PVR i obejrzeć z PVR, po czym skasować. A pojemność PVR oczywiście bardzo ograniczona. To ja decyduję gdzie i co oglądam, a nie UPC, nie zgadzam się na takie praktyki i jestem gotowa rozstać się z UPC. Płacę im kupę kasy za pełny pakiet . I mam płacić nadal tyle samo, a UPC nagle zabiera mi pewne funkcje , bez uprzedzenia i bez mojej zgody. Niedawno podpisałam nową umowę z UPC, w związku z połączeniem się UPC z ASTER. I podpisałam tę umowę kierując się jakością TV kablowej, jaką UPC mi zapewniło w momencie podpisywania umowy. Nie było mowy o blokadzie i o tym, że swoją nową nagrywarkę DVD będę mogła wyrzucić na śmietnik. Czuję się oszukana. Apeluję do innych użytkowników UPC w podobnej sytuacji : może jakiś pozew zbiorowy? albo zbiorowy bojkot i zbiorowe zerwanie umowy ? Może należałoby to nagłośnić, w prasie lub w TV ? Piszcie, protestujcie, szukajmy jakiegoś sposobu na takie praktyki. Moim zdaniem UPC robi to po to, żeby nakręcić sobie koniunkturę na te beznadziejne nagrywarki PVR, ograniczając nam użytkownikom swobodę działania.
Edytor zaawansowany
  • Gość: elf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 18:10
    A zapytałaś się UPC o powód? obsluga-klienta.upc.pl/app/contact/ Może dostawcy kontentu to wymusili, lepiej najpierw zapytać.
  • alkmenedzid 10.03.13, 20:18
    Coz, w podpisanej przez Ciebie umowie jest jak najbardziej o tym mowa, niestety. Inna sprawa, czy taki zapis jest zgodny z polskim prawem. Na pewno jest zgodny z zaleceniami miedzynarodowych organizacji 'broniacych praw autorskich' (cudzyslow celowy), ale nie orientuje sie, czy Polska podpisala stosowne umowy.
  • Gość: karolajna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.03.13, 22:22
    To pewnie kwestia chronienia praw autorskich, a nie samego UPC... Pewnie nie mają nic do powiedzenia, tylko odgórne zalecenia
  • ludwik_7125 11.03.13, 17:44
    Właśnie dzisiaj rzucili mi jakimś paragrafem o prawach autorskich. Cholera, we wzburzeniu
    nie zapamiętałem. Na uwagę, że zrywam z ich winy umowę, pani rozłożyła ręce,
    wspominając o karach umownych. Sądy istnieją, ale sądzić się, jakby nie było z gigantem?
    Chyba bezsensu. Bezsens to nie sprawa ewentualnej przegranej, czy odwrotnie - ale zapewne
    czasowego rozwleczenia sprawy i straconych nerwów. Poza tym, jak u innych operatorów
    z tymi sprawami?
  • Gość: biednymis IP: *.home.aster.pl 25.03.13, 18:07
    W Polsce ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych zezwala na kopię dla własnych celów (niezarobkowych) Powoływanie się na nią to jakas kpina. Zapis w regulaminie ich faktycznie jest - ale jak się ma do praw obywateli we wspomnianej ustawie? To zwykłe OSZUSTWO powoływanie się na tę ustawę. Należy ludzi ostrzegać przed UPC - nagłasniając sprawę gdzie mozna. Jak dostaną po kieszeni to im "ochrona" praw autorskich przejdzie.
  • bezrobotny55 08.07.13, 00:39
    Aby ściągnąć od klienta kary umowne, za zerwanie umowy, (z winy UPC -bo ta nie obniżyła mu ceny za usługę o pogorszonej teraz funkcjonalności, jak sądzi klient i udowodni to w sądzie), to UPC musi najpierw wygrać tę sprawę w sądzie, i uzyskać tytuł wykonawczy. A to chyba im ni wychodzi z upartymi klientami, bo przywracają usługę nagrywania z gniazda EurtoScart dekodera UPC, tylko upartym klientom, jeśli tego zażądają, pod formalnie złożoną groźbą zerwania umowy, z tego powodu, z winy UPC. Poza tym nagłośnienie takich spraw w prasie, TV, Internecie, zwłaszcza precedensu wygrania, chociaż tylko jednej sprawy sądowej z UC przez upartego klienta - spowoduje masowy odpływ klientów, do nowej wersji Azart DVB-T plus darmowy SAT (z FAT -Hot-Bird i Astra- w tunerach Combo- DVB-T+SAT, za niecałe 200 zł, bez abonamentu) i brak chętnych na takie nowe i przedłużane umowy z UPC. To też argument, a konkurencja czeka tylko, na potknięcie się giganta, w utarczkach z ok. 2-ma milionami klientów, coraz bardziej "kopanych po kostkach" przez największego obecnie operatora.
  • johnny_l 08.05.13, 20:56
    Witam,

No niestety - też jestem wściekły na takie działanie. Wg mojej wiedzy nie jest to zgodne z polskim prawem, która pozwala na nagrywanie sygnału telewizyjnego na własne potrzeby (w tym tworzenie kopii nagrań). Jestem za tym, aby podjąć działania w tej kwestii:
    - zorientować się, czy podobną blokadę stosują inni operatorzy,
    - napisać w tej sprawie do UOKiK,
    - znaleźć sposób na ominięcie tej blokady.

Pozdrawiam
    Johnny_L
  • bezrobotny55 08.07.13, 00:21
    Tylko groźba lub faktyczne zerwania umowy, najlepiej z winy UPC, powoduje przywrócenie konkretnej osobie ( w nowej umowie, lub przed zerwaniem obecnej) funkcji nagrywania z gniazda EuroScart dekodera UPC Mediabox. W kwietniu 2013 UPC zmieniło Regulamin usługi, dawał termin, od kwietnia 2013, na możliwość zerwania umowy, w razie braku jego akceptacji. W noweli do regulaminu napisali - że operator może zablokować nagrywanie programów na zewnętrzne nośniki danych. Jednak zrobienie takiego ruchu (jakby nieco "poniżej pasa") u konkretnego, zwłaszcza stałego klienta, mającego parę miesięcy do końca u mowy, bez jednoczesnej zmiany (negocjacji z klientem nowej ceny) ceny za dotychczasową usługę TV, teraz znacznie pogorszoną funkcjonalnie (tą blokadą nagrywania z wyjścia Scart) może stanowić (i pewnie już przegrali takie sprawy w sądach) podstawę do wygrania przez klienta - sporu sądowego z UPC, np. o koszty naliczane przez UPC, do faktu zerwania umowy. Dlatego niechętnie, ale jednak przywracają - po cichutku i selektywnie - nagrywanie tym upartym klientom, którzy buntują się i zamierzają zerwać umowę z tego powodu, składając stosowne oświadczenie, na piśmie, w skrzynce kontaktowej ze stronki UPC, lub listem poleconym, lub w rozmowie telefonicznej, nagrywanej zawsze w BOK -UPC. Szkoda, że żaden rzecznik praw (Konsumenta, Dziecka, Kobiet, Niepełnosprawnych, Kochających Inaczej ...itd. plus ktoś życzliwy obywatelom - z UKE, UOKiK, nie pogoni kota tym cwaniakom z UPC, wymuszającym ograniczenie prawa klienta, do kopiowania programu TV, zmuszając wielu do dzierżawy ich nagrywarki, ale też bez możliwości zgrywania z niej na własne nośniki, korzystając wyłącznie z nieświadomości klienta i olewania tej sprawy przez stosowne instytucje prawne RP.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka