Dodaj do ulubionych

MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!!

11.07.04, 22:38
Uwaga dziewczyny szukające rodzin w necie! bądzcie czujne i sprawdzajcie
dokładnie rodziny które sie z wami kontaktują. otóż dostałam w pt mejla od
rodzinki rzekomo brytyjskiej która oferowała mi pracę podczas swojego
służbowego pobytu w Kenii jeszzce przez 2 miesiace a potem mieliśmy razem
wracac do UK.[cytuje go poniżej] brzmi bajecznie??!! otóż zgodziłam sie bez
namysłu. następny mejl wydał mi sie podejrzany [też go cytuję jako mejl2] z
powodu oschłości i szybkiego tempa jakiego miały nabrać sprawy. w sumie
jednak odpisałam entuzjastycznie bo napisali że przez agencje sie beda
kontaktować a że oprócz szukania rodzinki samodzielnie agencje szukaja dla
mnie dalej byłam spokojna. podzieliłam sie tą radosną nowiną na forum i ze
znajomymi i wszyscy byli uradowani oprócz moich rodziców, hehe. aż tu przed
chwila wchodze na forum i czytam posta od jelly.belly że ona też dostała
takiego mejla różniącego sie imionami małżonków i miejscem dalszej podróży z
kenii miała byc turcja:))) w sumie faza rozmów była dopiero początkowa i było
pare rzeczy do których od razu chciałam sie przyczepić (m.in to że nazwali
swoje dziecko kid czyli dzieciak a nie child-dziecko albo adres z którego
wysłali nie pasowal do tego co napisali o sobie) ale i tak chciałam NAPRAWDE
w to wejść uwazając tę ofertę za niepowtarzalna i wogóle sie napaliłam:)
zacytuję na forum następne mejle od nich wkrótce bo zamierzam sie z "nimi"
troche pobawić. mam nadzieję że to jakieś dzieciaki robią sobie jaja a nie
jakaś grubsza afera. sory dziewczyny nie chciałam wprowadzać paranoi ale
wiecie jakie jest życie.. nie dajcie sie ponieść emocjom i proszę bądźcie
rozważne!!
pozdrawiam

a oto mejl 1 zatytułowany HALLO:
DEAR AUPAIR,
WE ARE A LOVING FAMILY WHO ARE LOOKING FOR A RELIABLE AUPAIR TO JOIN OUR
FAMILY.
MY NAME IS MITCHELLE AND MY HUSBAND IS JOHN TOWNSON.
ABOVE ALL WE ARE IN OUR MID 30'S AND WE HAVE A 4 YEAR OLD KID CALLED KENT.
ORIGINALLY WE ARE FROM U.K. AND BOTH OF US ARE WORKING WITH UNITED NATIONS AS
IMMIGRATION CONSULTANTS. SO OUR JOB INVOLVES LOTS OF TRAVELLING TO MANY PARTS
OF THE WORLD.
CURRENTLY WE ARE IN KENYA-AFRICA FOR A SHORT DURATION AND WE ARE ACCOMPANIED
BY OUR LITTLE KENT. SO WE NEED SOMEONE TO COME TO KENYA AND GIVE OUR KENT
SOME COMPANY AS WELL AS SOME OTHER SMALL DUTIES LIKE CLEANING THE HOUSE,
LIGHT COOKING, TAKING KENT TO THEATER FOR MOVIES.
AFTER OUR SHORT DURATION HERE IN KENYA WE SHALL BE MOVING TO U.K...
SO, WE NEED SOMEONE WHO CAN COME TO KENYA FIRST FOR THE REMAINING 2 MONTHS
AND THEN WE SHALL BE MOVING WITH YOU TO U.K.

WE SHALL BE PAYING UP YOUR AIRTICKET TO KENYA AND BACK TO U.K. IF YOU REALLY
LOVE TRAVELLING.]
WE WILL BE PAYING YOU 100 POUNDS (NEGOTIABLE) PER WEEK AND TWO DAYS FREE.
PLEASE GET INTOUCH IMMEDIATELY.

WHATS MORE WE WILL BE ASSISTING IN YOUR VISA APPLICATION.
YOURS,
MITCHELLE.

a oto i 2:
dear anna,
since i have no enough time to contact other aupairs i think we need to go on
with you despite your term ending in september.
you need to be immunized against malaria parasites before you come to kenya,
insurance is not a must with the kenyan govt'.
for you to get your visa i will have to talk to an aupair agency on monday so
that i can know how you will have the contract forms, infact the visa should
take 4 days to be processed.
which airport are you going to use in your country , give me the details.
bye,
mitchelle.

trata tata ubezpieczenie niepotrzebne hłe hłe. odpisałam im po tym zeby
napisali w końcu coś o małym i gdzie konkretnie w tej kenii mieszkają. co
napisza dowiemy sie jutro...
papa
anulka
Obserwuj wątek
    • mijaczek Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 11.07.04, 22:52
      Anulko,
      Mam nadzieje, że wiesz co robisz. Szczerze powiedziawszy ten list nie wskazuje
      nawet dwunaznacznie, że coś jest nie tak z tą rodziną. Czytałam kilka listów od
      różnych rodzin i czasami poświęcają oni dużo miejsca swoim dzieciom, a czasami
      nie. No cóż, ta rodzina nie poświęciła tego miejsca wcale, rozumiem.
      Jeśli naprawdę chcesz się w to bawić, to obserwuj ich, ale spokojnie :o)
      Pozdrafiam,
      Mia
      ps. oczywiście nie staje po ich stronie, jestem pośrodku :o)
      --
      There is always room for Jello
      Au Pair
      • anulka7 Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 11.07.04, 23:07
        ale to nie jest żadna rodzina tylko albo ktoś tak lubi czarny humor że robi
        sobie takie jaja albo to ktoś niebezpieczny. swój adres zostawiłam na forach
        dyskusyjnych dla operek i rodzin szukających i stamtąd mógł sobie go wziąść
        każdy zboczeniec.. pobawić sie chce dla własnej ciekawości i tylko przez
        wymiane mejli, przecież nic mi w ten sposób nie grozi. wiem co robie? nie wiem
        ale chcę żeby nie czuli sie tacy dowcipni albo bezkarni. ale Mijaczku!! nie
        zaniepokoiło by Cie to że juz w drugim mejlu każą Ci sie pakować prawie i
        podawac lotnisko ktore masz najbliżej. o teraz nawet widze jaka jestem głupia-
        podałam im miasto mojego zamieszkania. mam nadzieję że to tylko głupie jaja.
        pozdro
        A
        • mary_an Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 11.07.04, 23:10
          Moja qmpela wymienila ze swoja host family dwa maile, potem porozmawialy 5 min
          przez telefon, spakowala sie i pojechala (troche jest szalona) a teraz jest
          zachwycona, mowi, ze lepiej nie mogla trafic. Rozne sa rodzinki, rozni sa
          ludzie.
          A to wcale nie musi byc zadne oszustwo, ale ja bym nawet nie kontynuowala tej
          rozmowy, po prostu napisz, ze sorry, ale nie jestes zainteresowana i czesc. Po
          co sie niepotrzebnie denerwowac :)
          • anulka7 Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 00:17
            myśle że jest oczywiste ze to jest oszustwo skoro druga dziewczyna z tego forum
            dostala tego samego mejla tylko z innego adresu i z podmienionymi danymi osob i
            miejsc. pewnie bedzie mnie to kosztowalo troche nerwow ale mam ochote
            dowiedziec sie do czego beda chcieli sie posunac i jak to sie skonczy. i for
            fun troche też. twoja kumpela miala rzeczywiscie fajnie, ale w koncu rozmawiala
            z hostką przez tel no i zależy gdzie pojechala, a z afryki tak łatwo nie
            wrocisz.
            pozdro
            A
    • anulka7 Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 11:43
      no a teraz już chcą mój adres, ani pogadac przez telefon ani nic. i co za
      zachwycająco szczegółówy opis moich obowiązków i osobowości małego Kenta. już
      do nich lece:)))

Data: 12 lipca 2004, 11:02:21
      Temat: HALLO.

===8<===============Treść oryginalnej wiadomości===============
      hallo,
      in kenya we are living in an estate called lavington which is mostly occupied
      by foreigners. its a 5 km drive from the city centre. you will have your own
      room with bathroom and toilet, satelite tv, phone and internet access.
      kent is a friendly kid and playful he is only afraid to cats so i don't have
      one in the house. you will be left with him throughout the day since he is not
      schooling at the moment.
      i will be preparing the breakfast since we leave at 7.00, for you your duties
      will be simple just cleaning the room using the vaccum cleaner, cleaning
      clothes and ironing them, making some dish for kent.
      you will have freetime from 4.00pm all days since i will be out of the office,
      also on weekends you will be free and you can visit macdonalds' resturant for
      your favourite meals at our expense and also movie theatres. there are many
      foreigners in this estate whom you are going to be friend. there is also a
      social place for activities like games.
      the coast is 50 km and so we can hve some fun all of us on weekends.
      i went to the agency and they asked me for your address which i don't have, so
      send me them.
      bye,
      mitchelle.
      • mijaczek Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 12:17
        Kurde, nie wiem Anulka... przeczytałam tego maila i dalej nic nie wiem. Wiesz,
        pomijając inne przesłanki do tgeo, że coś z nimi jest nie tak, to musisz
        również pamiętać o tym, że może to być rodzina, w której matka ledwo potrafi
        się zająć swoim dzieckiem w weekend. Nie wie o swoim dziecku za dużo, bo od
        zawsze się ktoś nim zajmował, a ona jest tylko od szukania nowych niań i
        płacenia nianiom za opiekę. To też się zdarza.
        Oczywiście nie próbuję cię do nich przekonać. Nikt nie powinien jechać do
        ludzi, u których coś nie gra.
        Tylko nie nasyłaj na nich policji, albo INTERPOLU!
        Pozdrafiam,
        Mia
        --
        Au Pair
        • amaya Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 13:05
          cześć Anulka,
          przeczytałam wszystkie Twoje posty i wynika z nich, że z tą rodzinką chyba nie
          jest wsYstko w porządku i prawdę mówiąc dziwię się, że mijaczek tego nie widzi.
          Skoro są z UK, to czemu robi taaaakie byki. Widać, że angielski nie jest jej
          mocną stroną, a w UK chyba znają angielski :-P
          Poza tym dziwne, ze tak niewiele piszą o dziecku. Przecież polecając swój skarb
          jakiejś obcej osobie, rodzice chca ją sprawdzić z każdej strony i nie decydują
          się na nią po zaledwie jednym czy dwóch mejlach.
          Uważam, że Twoje przeczucie Cię nie myli, zwłaszcza, że wcześniej pisali do
          jelly.bean podpisując sie innym imieniem, czy cos takiego.
          Bądź czujna a nic Ci nie grozi i zaufaj intuicji...
          Pozdrawiam,
          Amaya
    • la_belle_au_bois_dormant Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 15:59
      Cóż, nie wygląda to dobrze...
      Mój niepokój budzi, że inna aupair'ka dostała tego samego maila podpisanego
      innymi imionami. Po co ludzie mieliby to robić?
      To może być śmierdząca sprawa...
      Ja bym nie pojechała w takiej sytuacji, ale ja jestem trochę "parano"...
      Jak chodzi o to ile i jak piszą o swoich dzieciach, to moi Francuzi pisali
      jeszcze mniej.
      Kolejna rzecz dziwna dla mnie to błędy ortograficzne, które robią. Ludzie na
      ich stanowiskach to inteligencja, a więc błędy ortograficzne trochę mnie dziwią.
      Prawdę mówiąc to ich angielski wogole nie wygląda mi na angielski native
      speaker'a z wyższym wykształceniem. To raczej uczony angielski.
      Trzymaj się i uważaj na siebie!
      PS Nie pytali Cię aby o grupę krwi...

• anulka7 Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 12.07.04, 16:31
        > PS Nie pytali Cię aby o grupę krwi...
        >
        oh please proszę mnie tak nie dręczyc:)))nie jade do nich to oczywiste, ale
        nadal bede prowadzić korespondencje zeby sie dowiedziec czegos. a apropos
        angielskeigo to nawet sie nie zorientowalam bo i tak jest lepszy niż mój;( ale
        sama składnia i treść tak jak mówisz jakieś nie do pary z ich wykształceniem,
        albo to o tym mcdonaldsie hłę hłe rodzina na takim stanowisku zadowoliłaby sie
        operką -fanką tych sławetnych restauracji:]] ale jestem dumna że ogólnie moja
        intuicja nie zawiodła.
        dla Ciebie życzonka trzymanka sie tesz:)
        pa
        A
          • mijaczek APEL 12.07.04, 17:08
            Dziewczyny,
            wszystkie przez was wypisane podejrzane rzeczu utkwiły mi w głowie od razu
            zauważyłam je, ale pomyślcie tylko co będzie jeśli każda dziewczyna zacznie tu
            wklejać listy od ewentualnych host rodzin i oceniać ich an podstawie ilości
            słów w opisie dziecka. Nie siejmy paniki! Anulka ma swoje małe śledztwo, mam
            nadzieje, że zakończy się ono zwykłym nieporozumieniem!
            Mia
            --
            Au Pair
            • anulka7 Re: APEL 12.07.04, 17:52
              sory Mijaczku, już mówiłam że nie chce wprowadzac paronojki, chciałam tylko WAS
              przestrzec dziewczyny. ale czy zwykłym nieporozumieniem może okazac sie
              sytuacja kiedy inna dziewczyna dostaje identycznego mejla ze zmienionymi
              imionami i miejscem zamieszkania bo w swoim ogłoszeniu w necie napisała że chce
              do turcji. hę?
              • mijaczek Demaskacja Mijaczka 14.07.04, 05:57
                amaya napisała:

> Twoje wypowiedzi sugerują, jakbyś miała w tym wszystkim jakiś udział. Z listu
                > jaki dostała Anulka wyraźnie coś wynika, a Ty starasz się to zbagatelizować.
                > Ciekawe...

Jasne! To ja jestem tą "matką", a mój narzeczony opętał mnie szatańskimi siłami
                i nakazał mi znalezienie służącej, która będzie zaspokajać jego i moje
                najbardziej wyuzdane fantazje...

Nic nie staram się bagatelizować. Nauczyłam się pary rzeczy o host rodzinach
                będąc operką i nie oceniam ich tylko dlatego, że nie piszą o swoim dziecku na 3
                strony. Oczywiście dziwny jest fakt podawania sprzecznych danych różnym osobom,
                no ale z tego co widziałam w tych mailach nie można zbyt wiele wywnioskować.

Staram się być obiektywna. Wtedy, kiedy mam powody potrafię powiedzieć co
                myślę... a ty zdaję się, że uważasz się za kogoś kto dużo wie...hmm... no cóż...

Mia

--
                Au Pair
    • anulka7 Re: MAFIA KENIJSKA I HANDLARZE KOBIETAMI!!! 13.07.04, 19:55
      ej nosory niech mi ktoś to przetłumaczy bo doprawdy nie wiem co IM odpisać:)))
      pozdravki

i really had forgotten to give you the full details, we are in nairobi which is
      the capital city of kenya. the residence is 5 km from the city.
      by the way kent is free to anybody, you will be left with him throughout the
      day correcting him incase he makes some mistakes and some tuition since he is
      not attending thge school at the moment.
      i have contacted neighbours around the estate on which aupair agent really
      assists them in getting aupairs and they introduced me to an organisation
      called multi-cultural exchange programme which has an office in the nairobi
      city.
      now , is it becoming hard for you to give me your full names and your address.
      kindly,
      mitchelle.
        • dradam1 no dajmy sobie spokoj i bez przesady ! 19.07.04, 02:45
          A no tak na to wyglada. A tak a propos : takich ofert na internecie jest cala
          masa. Pewien krawiec w Hong-Kongu robil mi takie propozycje ( listownie) przez
          dwa lata. Obiecujac "cud-tuxedo". Bajeczne dziewice upodobaly sobie moj adres
          na onet.pl.

Ale mowiac miedzy nami = zanim ktokolwiek zacznie robic afere z oczywiscie
          naiwnej proby nabrania korespondentki = proponuje sie zastanowic i wyciagnac
          racjonalne wnioski.

Czy aby "adresatka" (to jest korespondentka) z Polski to jest taka "cud-
          dziewica", ze w Kenii bedzie uwazana za szczegolnie wartosciowa ? Dziewczynom z
          Kenii tez wiele nie brakuje . No i do wieku 18 lat zadna nie musi nosic
          stanika. Wiec jak komus nie przeszkadza ciemny kolor skory = to nie widze
          powodow do zazdrosci, ze strony Polek.

Zreszta tak naprawde to jest zupelnie odwrotnie. "Biala skora" nie cieszy sie
          uznaniem w Afryce. I Europejki uwazane sa za nieladne, ze nie, powiem, brzydkie.

Pozdrawiam

dradam1

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka