Dodaj do ulubionych

hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. poradzcie

05.09.04, 21:19
jestem z chlopakiem od 2tyg jako au pair w holandii, nasze wynagrodzenie to
200euro na glowe na miesiac, a mamy kupe obowiazkow nie tylko obejmujacych
dzieci ale rowniez sprzatanie calego domu,lazienek,prasowanie(nie tylko
dzieciecych ubranek), pranie,sprzatanie ze stolu po kazdym posilku (nie tylko
po dzieciach, i w sumie robimy wszystko od 7rano do ok 7 wieczorem z przerwa
ok 2h w poludnie gdzie jedno lub dwoje z dzieci spi ale itak trzeba spogladac
czy sie nie obudzily albo zajmowac sie trzecim. CZy to troche nie za duze
wymagania?
Edytor zaawansowany
  • dradam1 05.09.04, 21:33
    roboty w sam raz na dwojke .

Ale wynagrodzenie stanowczo za male ! Powinno byc co najmniej 7 razy wieksze !

Pozdrawiam

dradam1
  • mijaczek 05.09.04, 21:48
    Fitam!
    Wiesz co,ja nie wiem jakie sa place w Europie, ale wydaje mi sie, ze za duzo
    robicie... au pair to pomoc przy dzieciach, a nie pranie, sprzatanie, prasowanie
    i jeszcze dzieci!
    pogadajcie z nimi, albo wiecej kasy, albo niech spadaja... i jeszcze, zeby nie
    potrafili po sobie talerzy umyc... ?
    POzdrafiam,
    Mia
    ps. Fitam dradam1, co tam slychac w Kanadzie? Jam juz w USA... i chce do
    Krakowa, bubu...
    --
    There is always room for Jello
    Au Pair
  • gosik3 05.09.04, 21:50
    no wlasnie ale ja probowalismy z nimi pogadac to powiedzieli ze powinnismy
    robic wiecej i wtedy szczena nam opadla i nie wiem czy decydowac sie na zmiane
    rodziny czy nie bo ta znalezlismy przez internet
  • mary_an 05.09.04, 22:31
    Mi sie wydaje, ze jest to wynagrodzenie o wiele za male, w sumie to mozesz
    sobie zalozyc ogloszenie na stronie au-pair i szukac czegos nowego, nie
    rezygnujac z pracy u niej.
    Praca au-pair polega na zajmowaniu sie dzieckiem, troche domem, ale raczej w
    formie pomocy, a nie pracy przez caly dzien.
    Jezeli ktos chce zatrudnic kogos do prowadzenia domu, to w tamtych regionach
    stawka wynosi minimum 5-6E za godzine, wiec niech ona nie pieprzy, ze za malo
    robicie, bo faktem jest, ze was wykorzystuje. Jak juz jestescie na miejscu to
    mozecie sie rozejrzec i czegos poszukac. Bo nie wiem czy warto tak sie
    stresowac i ciezko pracowac, naprawde za grosze (stawka au-pair normalnie w
    Holandii wynosi ok 300E - tyle dostawali moi znajomi, z praca kilka godzin
    dziennie - konkretnie, np. 5-6 godzin).
  • mijaczek 06.09.04, 00:20
    Powiem krotko - ZMIENIAJCIE RODZINE [zeby przerwy sobie nie robic, zacznijcie
    szukac nie mowiac rodzinie o tym, a jak juz znajdziejecie, to prosto z mostu -
    dziekujemy pani z wasem, zmieniamy rodzine, bo wy nas traktujecie tak i tak]
    Pofodzenia!!!!
    Mia
    ps. napiszcie co robicie [jelsi chcecie byc fair w stosunku do nich, mozeie im
    powiedziec, ze jesli nie zmienia sie proporcje to szukacie nowej rodziny.]
    ps2. aha, nie przejmujcie sie jesli np. powiedza wam, ze wam zle referencje
    wystawia!
    Mia
    --
    Au Pair
  • mary_an 06.09.04, 09:18
    Kurcze, mialam znajoma, ktora znala rodzine w Belgii, co czesto zatrudniala
    wlasnie pary do pracy w domu, przy czym placila o ile dobrze pamietam stawke 6E
    za godzine + mieszkanie + wyzywienie. Ale kontakt mi sie urwal :((( Naprawde
    szukajcie, moze na jakis mniej znanych stronach, zeby tamta druga rodzinka nie
    zobaczyla, ogloszen jest sporo a od wrzesnia akurat bardzo duzo ludzi szuka
    opieki do dzieci.
  • gosik3 06.09.04, 14:14
    a mozecie poradzic w jakim serwisia au pair najlepiej sie zalogowac? wczesniej
    bylam zalogowana na aupair world no i trafilismy wlasnie na te rodzine hmm..
  • mary_an 06.09.04, 19:59
    Mam cala ogromna liste stron, jest ich z 15 :))) Jak chcesz to napisz na maila,
    tylko powiedz, jakie kraje was interesuja i jakie jezyki znacie.
    Na poczatek polecam www.expatriates.com i www.greataupair.com
  • gosik3 07.09.04, 12:46
    Wlasnie powiedzieli nam ze bysmy wracali do kraju bo nie pracujemy zbyt ciezko
    hehe (wczoraj pracowalismy od 7 rano do 8 wieczorem non stop) dziwni ci ludzie..
    Jak otwieram te linki to mi szukanie wyskakuje
    chcemy znalezc au pair gdziekolwiek byle z normalna rodzina a co do jezyka to
    angielski opanowany dobrze
    Mary_an podaj mi prosze swoj mail to napisze,ps dzieki za te linki ale jak je
    klikam to mi wyszukiwanie wyskakuje.
    pozdrawiam Gosia i Blazej
  • gosik3 07.09.04, 12:51
    Wyszukalam troche ale mi wyskakuje ze mam podac haslo a pozniej zaplacic za
    czlonkostwo
  • mary_an 07.09.04, 16:13
    Nie musisz placic za czlonkowstwo, stronka jest adrmowa, mam sama na niej kilka
    profili ;)))
    A moj mail - wystarzcy, ze klikniesz na mojego nicka przy poscie, albo
    mary_an@gazeta.pl napisz, postaram sie jakos pomoc, troche wczoraj szukalam i
    naprawde duzo jest ofert.
  • mijaczek 07.09.04, 19:01
    gosik3 napisała:

> Wlasnie powiedzieli nam ze bysmy wracali do kraju bo nie pracujemy zbyt ciezko
    > hehe (wczoraj pracowalismy od 7 rano do 8 wieczorem non stop) dziwni ci ludzie.

Ale sie wkurzylam jak to przeczytalam! Co to znaczy, ze nie pracujecie zbyt
    ciezko!? Czy ludzie, dla ktorych pracujecie wiedza czym jest AU PAIR? Skad wy
    ich wzieliscie? Napisz mi, czy rodzina ta szukala Au Pair, czy znalezliscie ich
    inna droga? Chodzi mi o to, ze jesli ci ludzie szukali au pair to, do jasnej
    cholery, jak moga wam mowic, ze nie pracujecie zbyt ciezko!? I jeszcze mnie
    interesuje, co im odpowiedzieliscie, gdy uslyszeliscie, ze mozecie wracac do
    kraju, bo nie podoba im sie to, ze nie zapie.dalacie jak male samachodziki? Mam
    nadzieje, ze nie przyjeliscie tego ze spuszczonymi glowami!?

Wiecie co? [To juz do wszystkich] Szlag mnie chce trafic jak czytam o takich
    przypadkach! Co sobie mysla ludzie!? Wyobrazmy sobie sytuacje - siadaja sobie i
    zaczynaja gadac. I oboje tak narzekaja i narzekaja... i pewnie mowia "placimy im
    200 Euro a oni nie pracuja zbyt ciezko". Ciekawa jestem ile wasi hosci zarabiaja
    i czy chcieliby pracowac tak jak wy za taka kase jak wy!? Grrr... ludzie maja
    tupet! Naprawde!

Gosia, zbierajcie sie stamtad i nie czekajcie na poprawe sytuacji, bo z tego co
    widze na nic takiego sie nie zanosi! To jakies prostaki! Chetnie bym sobie z
    nimi porozmawiala! Mozecie ich tu dac na forum :o)

Pozdrafiam i szczescia w poszukiwaniach zycze,
    Mia

--
    Au Pair
  • mary_an 06.09.04, 20:16
    Wlasnie wrzucilam haslo "au pair couple" od september 2004 na
    www.greataupair.com i w sumie kilka ofert wyskoczylo,
    np.

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/244375/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
    ntryList/22,175,242/languageList/18/nationalityList/0/aupairLiveIn/1/displayRows
    /25/elderCare/0/aupairCouple/1/salaryExpectation/1/aupairStartDate/0/aupairEndDa
    te/1/aupairShortStay/1

troche dlugi link, nie wiem, czy bedzie dzialal, mam nadzieje, ze tak - szukaja
    3 au-pair, 2 dziewczyn i chlopaka w Wielkiej Brytanii, tam zawsze jest pole "au-
    pair couple" wiec jest opcja dla pary, co jest plusem strony. Oprocz tego jest
    wiecej ofert, mysle, ze warto sie zainteresowac :)

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/245537/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
    ntryList/22,175,242/languageList/18/nationalityList/0/aupairLiveIn/1/displayRows
    /25/elderCare/0/aupairCouple/1/salaryExpectation/1/aupairStartDate/0/aupairEndDa
    te/1/aupairShortStay/1

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/245441/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
    te/1/aupairShortStay/1

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/238668/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
    te/1/aupairShortStay/1
  • mijaczek 07.09.04, 15:41
    Gosik,
    Nie klikaj na link, tylko skopiuj go do nowego okna IE! Tak dlugi link urywa sie
    i nie ma szans zadzialania.
    Ja sobie skopiowalam go i widze rodzinki.
    Poprobuj!
    Mia
    --
    Au Pair
  • mary_an 07.09.04, 18:03
    Sluchaj Gosiku, napisz do mnie maila, ostatnio wyslalam kilka kolezanek jako au-
    pair, costam o tym juz wiem, przede wszystkim mam dobre adresy z ogloszeniami.
    Tylko koniecznie napisz, jakie znacie jezyki i do jakich krajow chcecie jechac,
    chyba najwiecej jest ofert z Wielkiej Brytanii, najwiecej placa w mojej
    ukochanej Belgii (450E miesiecznie). Zastanow sie i napisz a ja poszukam w
    mojej liscie adresow odpowiednich stronek :)) Sytuacja naprawde glupia, ale
    moze za to uda wam sie cos lepszego znalezc. I nie dajcie sie wykorzystywac!!
  • gosik3 08.09.04, 18:57
    Przepraszam ze nie odpisywalam tak dlugo ale jechalismy 20h do domu, ciesze sie
    juz tam nie pracujemy,napisze dzisiaj do Ciebie maila mary_an i wszystko Ci tam
    napisze,ciesze sie ze juz pisze z domu pozdrawiam wszystkie au pair i dalej
    szukamy rodziny
  • gosik3 08.09.04, 19:38
    otworzyly mi sie te strony z rodzinkami na au pair tylko ze nie wiem jak mam im
    odpowiadac ze jestem zainteresowana pomozcie please!!!
  • niurak 08.09.04, 21:44
    Nie wiem na jakiej stronie dokladnie jestes, ale jak na greataupair, to przede
    wszystkim musisz sie zarejestrowac. Zeby zobaczyc dane tych rodzin (np; telefon
    lub adres) to niestety musisz wybulic ( jakis 50 dolarow za miesiac dostepu do
    danych chyba), ale za to za darmo mozesz uzyc opcji "add to my hot list", i
    wtedy ta rodzina , ktora jestes zainteresowana widzi, ze to Ty wlasnie sie nia
    interesujesz, to jest duze prawdopodobienstwo,ze ona zainteresuje sie tak na
    serio rowniez toba Toba (uff, interes x3 sorry). I wtedy wysle Ci maila albo
    cuś. Tylko musisz w miare szybko to robic, najlepiej gdy jakas rodzinaka jest
    fresh na stroce, bo jak niedaj Boze jest spoko tzn. placi dobra kapuste i za
    nieduzą ilosc godzin pracy, to po paru dniach moze ja dodac do hot listy np 771
    lasek! Powodzenia
  • gosik3 13.09.04, 18:03
    Wyobrazcie sobie ze juz kilka rodzin zlozylo nam propozycje, a dzisiaj nawet
    dzwonila kobitka z angli i chce 2 osoby za 100 Funtow tyg na osobe. Strasznie
    sie ciesze ze nie przezywam dalej koszmaru pt. ciezka praca w Holandii!!
    Dzieki wam dziewczyny za wszelkie namiary i porady
    naprawde dzieki!!!!!
  • mary_an 13.09.04, 19:47
    No widzisz :)) Wlasnie widzialam Twoje ogloszenie na roznych stronkach, fajnie,
    ze macie dobre oferty :)
  • mijaczek 14.09.04, 04:54
    No! Wiedzialam, ze dacie sobie rade! Tak trzymac! Tylko tym razem omowcie sprawy
    waszego zatrudnienia juz na wstepie, zeby nie bylo niespodziewanek!
    Pofodzenia i gratki!
    Mia
    --
    Au Pair

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka