• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 29.05.07, 07:10
    1Co to jest befsztyk? Z czego to sie robi? Jak ? Z jakiej ilosci? 2. Czy te poranna kawe mozna pic z mlekiem i cukrem?
    --
    s14.bitefight.pl/c.php?uid=19230
    ,,Zapomnij mnie bo wszystko co masz, to chwile wspomnien , ktore znikna i tak, zapomnij
    • befsztyk to smazona wolowina, a kawa absolutnie bez mleka
      • Kawa - tylko i wylacznie bez mleka i z jedna lyzeczka/kosta cukru. Chodzi o to
        aby zwiazki zawarte w kawie od rana zaczely pozytywnie dzialac na Twoje
        trawienie.
        Befsztyk - osobiscie jadlam poledwice, wolowinke albo zastapilam kurczakiem
        (tzn piersia z kurczaka - ma jeszcze mniej kalorii ale niestety nie dostarcza
        tyle energii).
        • czesc
          to znzczy, ze wolowne mozna zastpic piersia z kurczaka i nie ma to
          wplywu na efekty diety?
        • Ile dokladnie mogę zjesc tego befsztyku?proszę o odpowiedz:)
          • Ja robiłam z 1,20kg wołowiny-6 befsztyków.Jestem na diecie drugi raz.Mieliłam
            mięso i smażyłam płaskie kotleciki,potem dolałam trochę wody i dalej
            dusiłam.Mielone mięso jest zjadliwe bardziej od kawałka mięcha
            oczywiście.Pozostałe befsztyki mroziłam i jedzonko gotowe.Bardzo lubię wołowinkę
            więc nie zamieniałam jej na pierś,którą też zresztą lubię:)
            • Ja zawijam w folię kawałek nie rozbitego schabu, przyprawiam ziołami
              (oregano, bazylia i solą czosnkową) i wstawiam do piekarnika na
              30min.
              Pozdrawiam
              • Z tego, co wiem to sól jest w tej diecie stanowczo zakazana- jedynie
                zioła???? Właśnie zaczęłam - pierwszy raz i pierwszy dzień, ale
                starałam sie przygotować... co do soli był zakaz!!!!
                --
                Pozdrawia Basieńka!!!
                • Ups przepraszam masz rację, miałam napisać czosnek granulowany i
                  tego właśnie używam!!! Soli absolutnie nie wolno używać. Mam
                  nadzieję, że nie wprowadziłam nikogo w błąd!
                  --
                  Czas nie będzie na Nas czekał...
                  • nie przesadzaj:P troszke mozna, malo tego niektore wersje tej diety
                    w ogole nie wykluczaja soli ...w koncu do prawidlowego
                    funkcjonowania organizmu potrzebujemy tez kwałka jodu:P jak tam se
                    sypniesz kilka ziarenek na tego befsztyka to gwarantuje ze ci nic
                    nie przybedzie na wadze:P no chyba ze solisz pol lyzeczki na talerz
                    jak moja kolezanka:/
                • przyprawy to: sól i pieprz-mozna stosowac,diete mi ustalil expert
                  wiem co pisze
          • Ile dokladnie moge zjesc tego befsztyku i jak najlepiej go
            przyrzadzic oraz chce sie upewnic ze befsztyk to poledwica wolowa
    • mam pytanko a czy można zastąpić szpinak czymś innym jakiś innym produktem
      proszę o pomoc?? Chcę zastosować te dietę pierwszy raz proszę o jakieś wskazówki
    • ja na diecie po raz 3
      jesli chodzi o miesko to zawsze jadla gotowana wolowine z majerankiem idzie sie
      przyzwyczaic
      :) a daje lepsze efekty
      • czesc, mam pytanie
        co oznacza w 6tym dniu:
        Lunch
        1 kurczak, sałata z olejem i cytryną

trzeba zjesc calego kurczaka? ;-) to troche sporo...
    • Witam... jestem od 3 dni na dietce Kopenhadzkiej... prosze powiedzcie mi panie czy ona jest naprawde skuteczna? Czy ktos stosowal ja wczesniej i jakie osiagnal efekty? czekam ma wiadomosci.. Serdecznie pozdrawiam.. Anna
      • Witam wszystkich Mam pytanie czy przy tej diecie mozna palic
        papierosy , a tak wogole to gdzie mozna znalezc produkty czy
        przykazania czego nie wolno robic ani jesc, z gory dziekuje za
        odpowiedz, Pozdrawiam
      • Hej!Ja stracilam na kopenhadzkiej 6,5 kg.Powodzenia!Wszystko zalezy
        z jakiej wagi startujesz i jak rygorystycznie jej przestrzegasz;)
        • Ja pierwszy raz będe stosować tę dietę...Mam kilka pytań :)
          Czy befsztyk można zamienić na smażoną pierś kurczaka ale bez
          przypraw? Jeśli nie to prosze o podanie czegoś innego i sposób
          przyżądzenia. Czy do safatki z olejem i cytryną można dodać
          rzodkiewki,szczypior itd? Bardzo bym chciała pozamieniać jajka na
          coś innego ale nie wiem na co. A grzanka to poprostu ma być sam
          chlebek? :) Gotowany szpinak dziwacznie brzmi...Nie wiem czy należy
          do wody w której się gotuje dodać jakiejś przyprawy? A ta duża chuda
          ryba to ma mieć przyprawy? słyszałam ,ze można zrobić rybe na parze
          na zwykłym garnku...Ile czasu musi się parzyć? Albo może mogę ją
          zrobić inaczej nie na parze? To wszystkie moje pytania :)
    • 18.06.08, 14:42
      W dniu 23 czerwca mam zamiar rozpocząc 13 dniowe zmagania. uda sie?
      nie wiem. Kto zaczał niechaj pisze
    • ... i tak miął dzień trzeci samopoczucie super, nie ma majaków i kryzysu nie
      widać. jestem pod wrażeniem jak bardzo potrafię docenić smak " byle czego" ok
      pozdrawiam .
      • czy mogę zastosować zamist ,polędwicy wołowej, wieprzową ?!
        dzisiaj zaczęłąm jestem po "śniadaniu" i "boskim" obiadku ;).
        teraz czekam tylko na kolacje, lecz nie wiem czy nie zniszczy efektu
        to mięso ...
        • ja bym nie proponował zamiany. Wieprzowinka jako taka ma w sobie dość dużo
          tłuszczyku. mija dzień 12 czuje się superek w plecy poszło już 7,5 kg ale maże
          już o normalnym życiu !!!
    • .... nie mam 8 kg które znikneły. wczorajszy dzień był chyba
      najtrudniejszy gdy będąc na imprezie gdzie stoły sie uginały ja
      pokornie mogłem sobie tylko pomarzyć. dziś już się cieszę i zmykam
      na śniadanko. pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości !!!
    • Ja zamiast befsztyku jem 1 gotowaną pierś z kurczaka, którą potem
      doprawiam sobie ciut ziołami.
      Dziś zaczynam 4 dzień....i marzę o końcu. A tym wszystkim co są już
      po gratuluję i szczerze zazdroszczę!
      • Czesc! Ritta, dzien czwarty to dobry wynik, ktos tu wczesniej
        napisal ze pierwsze 4 dni sa najgorsze a potem to juz leci i ja sie
        pod tym podpisuje. Niby tyle co byl dzien 7 a juz jest 10:)
        Jaczek swietny wynik, gratuluje i odrobinke zazdroszcze:)
        Pozdrawiam i zycze powodzenia!!! PaPaPa:)
    • Witam,
      ja dzisiaj mam pierwszy dzien dietki:) boje sie tylko ze maz nie
      zdąży mi donieść wołowinki na czas:( miał kupic jak bedzie wracal z
      pracy a jeszcze go nie ma,a ja na kolacje mam befsztyk:( mam
      nadzieje ze zaraz będzie:) ktoś może tez dzisiaj zaczął?
      pozdrawiam:)
      • 24.08.08, 09:32
        no cóż, startuję ale aż 3 tygodnie po popsance
        trzymajcie kciuki
        • witajcie :-) zaczynam w środę 27.08 zmaganie z własnymi słabostkami.
          Gratuluję wszystkim, którzy wytrwali do końca..trzymam kciuki za
          tych, co w trakcie.
          • Dzisiaj jest moj pierwszy dzien...
            Ciezko bylo ze szpinakiem ale dalam rade, co do wolowiny posluchalam
            poprzedniej rady i zmielilam mieso, by bylo bardziej zjadliwe ;)
            Mam nadzieje ze wytrwam do konca i zycze powodzenia wszystkim
            odchudzajacym ;)
            • Ja także dziś zaczęłam dietę, stosowałam ja kilka lat temu i schudłam 7 kg, jej składniki nie stanowia dla mnie problemu a szpinak akurat bardzo lubię...gorzej natomiast z silną wolą gdy dookoła same pyszne zapachy;) prosze zatem o trzymanie kciuków;)
    • 19.09.08, 12:25
      Zapraszam do sprawdzania efektów kopenhaskiej. Jestem na tej diecie już 2 raz w
      życiu. Teraz założyłem na ten temat bloga (plaskibrzuch.blog.onet.pl).
      Piszę tu co jem, jak to przyrządzam, co czym zastępuję itp...
      Być może pozwoli to komuś na dodatkową motywację...
      --
      Pozdrawiam ROPA!
      plaskibrzuch.blog.onet.pl
    • Witam wszystkich
      Planuje rozpocząć dietę kopenhaską i mam pytanie: czy można w trakcie tej diety
      zażywać błonnik w tabletkach?
      • a to zalezy....jesli zalezy ci na zrobieniu diety prawidlowo nie
        mozesz zjesc, wypic, połknąc nic wiecej poza tym co pisze w menu:P
        -ani tabletki, ani dodatkowej kawki-nic.
        mnie tam nie przeszkadzało czy ja zorbie czy nie, zalezała mi na tym
        aby schudnac duzo i szybko podczas diety łykałam centrum, revalid,
        błonnik, chrom i chitosan, piłam czerwona iz ielona herbate litrami--
        efekty znajdzeisz gdzies tutaj na forum;)
        los hombres son un mundo... haz turismo;)
        • a czy wodę można pic dodatkowo ? bp przy jednym kubku kawy to nie wiem czy bez
          innych płynów dam rade
          • Witam, jestem drugi dzień na diecie, wczoraj poszło jak po masle. Do
            22 byłam w pracy i nie miałam czasu myśleć o jedzeniu.
            Dziś jak do tej pory jest ok. Kryzys pewnie przede mną :)

Pozdrawiam wszystkich Odchudzaczy i trzymam kciuki za silna wolę :)
            • 27.02.09, 14:22
              afryka13 napisała:

> Witam, jestem drugi dzień na diecie, wczoraj poszło jak po masle. Do
              > 22 byłam w pracy i nie miałam czasu myśleć o jedzeniu.
              > Dziś jak do tej pory jest ok. Kryzys pewnie przede mną :)
              >
              > Pozdrawiam wszystkich Odchudzaczy i trzymam kciuki za silna wolę :)

Tak wyprzedzając Twoje nastawienie, to chciałam tylko Cię pocieszyć, jakbyś
              przez pierwsze 7 dni nie widziała zmian w centymetrach mimo tylu wyrzeczeń.
              Kiedy pierwszy raz robiłam tą dietę, przechodziłam kryzys jak nie widziałam
              efektów i chciałam przerwać dietę.... jednak tego nie zrobiłam, a od 8-go dnia
              do końca diety ubywało mi po 1 cm z talii. Efekt końcowy to: -6 cm w pasie oraz
              -12kg
              Tylko nie można zapominać o łykaniu dodatkowo witaminek!!!!

Życzę Wam powodzenia i nie poddawajcie się!!!!!
          • Pewnie, że można, a nawet trzeba 1,5 litra.
            --
            Milczenie jest głupie, jeśli jesteśmy mądrzy, ale mądre, jeśli
            jesteśmy głupi.
          • 27.02.09, 14:17
            agnese11 napisała:

> a czy wodę można pic dodatkowo ? bp przy jednym kubku kawy to nie wiem czy bez
            > innych płynów dam rade

Nie ma problemu z piciem. Prócz tej kawy rano pijesz bez obaw wodę lub zieloną
            herbatę.
            • Hej zaczyna ktoś może jutro dietę?
              • Witam, dzis jestem pierwszy dzien na diecie...przef chwila zjadlam
                obiadek, ktory nie byl za smaczny i szczerze mowiac to az bralo mnie
                na wymioty przez ten caly szpinak, cale szczescie ze jest pomidor i
                mozna nim zagrysc to ochydctwo...pomimo diety stosuje jeszcze
                tabletki zelixa i codziennie cwicze duzo...boje sie tylko ze bede za
                bardzo oslabiano tym bardziej, ze sama zelixa bardzo oslabia
                organizm, tyle ze biore ja juz tydzien wiec moj organizm troche do
                niej sie przyzwyczail,a co do jajka, szpinaku i pomidora w diecie
                mam pytanie...Czy mozna to przprawic troszeczke solą?? bo to
                naprawde jest ochydne<bleee> ale bardzo mi zalezy na tym zeby jak
                najszybciej i jka najwiecej schudnac, poniewaz w bardzo krotkim
                czasie przytylam bardzo duzo niedopoznania mam nadzieje ze przetrwam
                te wsyztskie ochydzctwa i innym rowniez zycze powodzenia bo ta dieta
                jest bardzo rygorystyczna i tylko dla wytrwalych
                • Moja siostra zaczyna od Poniedziałku. Może zacznę razem z nią. Ale
                  nie wiem czy przetrwam. Kiedyś ja zastosowałam z ciekawości. Jest
                  bardzo drastyczna. To dieta dla osób otyłych. a nie dla tych którzy
                  chcą coś zrzucić
                  • Powinnam byc dzis drugi dzien na diecie...wczorajszy dzien byl oki
                    ale dzis rano jak wstalam to nie wiedzialam co sie ze mna dzieje
                    bylam bardzo oslabiona, wypilam kawe na sniadanie ale nie stety
                    zaczelam po niej wymiotowac i poki nie zjadlam czegos normalnego nie
                    czulam sie dobrze chcialo mi sie wymiotowac cala sie trzeslam i nie
                    kontaktowalam co sie dzieje...mysle ze nie powinnam laczyc diety z
                    zelixa a poza tym zawsze pierwsze co wstawalam to jadlam sniadanie
                    bo moim zdaniem to najwazniejszy posilek a kawy nie pilam wcale bo
                    zawsze po niej zle se czulam z powodu mojego cisnienia wiec to byl
                    cios dla mojego oranizmu na pusty zoladek kawa i nic wiecej...i
                    zgadzam sie w 100% z kolezanka ze ta dieta jest dla otylych a ci
                    ktorzy chca cos zrzucic to po prostu jakas lekka dieta bo ta jest za
                    ciezka no i oczywiscie nie jesc kolacji ograniczyc slodycze i duzo
                    ruchu ZYCZE WSZYSTKIM POWODZENIA szkoda ze mnie sie nie udalo ale to
                    nie na moj organizm;((
                    • Czy coś się stanie jeśli pierwszego dnia nie zjadłam kolacji??
                      (śniadanie i obiad zjadłam tak jak trzeba) Moge dalej kontynuować tą
                      diete mimo tego, że nie zjadłam befsztyku i sałaty??Proszę Was o
                      odpowiedź
                      • Musisz to zjeść. Albo coś innego, ponieważ skończysz ja koleżanka
                        wyżej. To ma być dieta. A nie głodówka. Twój organizm potrzebuje
                        składników. A nie zasuszać żołądka.Będziesz osłabiona. Befsztyk
                        czyli wołowina to bardzo dobre mięso. Dostarcza energi organizmowi.
                        • hej. Mam kilka pytan dotyczących tej diety:) ja jestem aktualnie w 3
                          dniu i jakos wytrzymuje. nie uzywam w ogole soli, zamiast kawy rano
                          pije czerwoną herbate gdyz ja kawy po prostu nie moge. no i tu
                          pojawiają sie pytania:
                          1. Co tak naprawde z tą solą? jedni mowią ze sol i pieprz mozna, ale
                          bez suszonych zioł, a inni ze zadnej soli tylko zioła
                          2. zastąpilam befsztyk piersią z kurczaka ale bez oleju calkowicie
                          tj piekę ją w piekarniku w folii aluminiowej. moge tak?
                          3. czy salate z olejem i cytryną moge czyms zastąpic? nie wiem jesli
                          olej jest wazny to dodawac np ćwierć lyzki do piersi albo cos? ona
                          jest obrzydliwa
                          4. marchew koniecznie musi byc tarta?
                          5. jak przyrządzic tą rybe? zeby byla zjadliwa
                          6. ostatnie najwazniejsze - jak zrobic befsztyk wolowy? slyszalam ze
                          mozna zmielic mieso i tak je usmazyc, ale bez soli? bez przypraw? a
                          czosnek?? prosze o szybką odpowiedź:)
                          • No i prawda. Żadnej soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Można
                            zastąpić befsztyk kurczakiem. Lecz on dostarcza mniej składników
                            odżywczych. Jest tyle odmian sałaty... Marchewka to marchewka. Rybę da
                            się zjesc bez przypraw. Mały kawałek befsztyka ugotuj w wodzie. Bez
                            dodatku soli.
                            • W przypisie do diety jest:
                              "Gruby plaster – 10 dkg
                              Wędlina – ma być chuda, wędzona, gotowana.
                              Przyprawy – sól, pieprz.
                              Kawa – może być rozpuszczalna, z expresu itp.
                              Zaleca się 2 litry wody dziennie do picia."

Więc do czego te przyprawy maja byc jesli nie do miesa?
                              • Dziś mój pierwszy dzień diety. Musze schudnąć do sukienki ślubnej.
                                Trzymajcie kciuki. 2 lata temu dotrwałam do 7 dnia. Pozdrawiam Forumowiczów
                                --
                                Tak Cię kocham, tak Cię lubię, że za Tobą papcie gubię !!
    • Moja mama (52 lata) po dosłownie kilku dniach już wyglądała o niebo lepiej - ale
      musi zrzucić tylko kilka kilogramów - czyli nadmiar z brzucha i drugą brodę
      ;)ogólnie jest szczupła. Napatrzyłam się na nią i zaczynam od jutra. Mi
      wystarczy jakieś 3 kg w dół, a 5 to byłoby maksimum. Życzę sobie powodzenia.
      • W nocy zemdlałam, dobrze, że nie mieszkam sama. Lepiej się przebadać...
        • Od jutra zaczynam tą dietę i mam dość dziwne pytanie.Czym mogę zastąpić pomidora?
          • Dzisiaj zaczęłam dietkę.Mam pytanie, czy ktoś zna jakiś sposób na doprawienie
            tego wszystkiego,żeby było bardziej zjadliwe ?
            • 16.06.10, 19:35
              przeczytałam całe forum, płakać mi się chce. są wpisy i z 2008 roku, mam
              nadzieję, że nikt sobie krzywdy tą dietą nie zrobił. podstawowe zasady, które
              notorycznie były łamane: przyprawy, zamiany, podjadanie itd... Tylko sól i
              pieprz w niewielkich ilościach, picie ok. 2 litrów wody dziennie, niezamienianie
              niczego! i jakie 2 lub 3 szklanki jogurtu naturalnego!! to mają być 2/3
              szklanki, słownie "dwie trzecie szklanki", czuli troche wiecej niż połowa. i jak
              kawa na śniadanie to kawa, a nie czerwona herbatka. no długo można by pisać,
              więcej głupot nie pamiętam.. a i ta dieta ma na celu PRZEDE WSZYSTKIM
              wyregulowanie metabolizmu i trawienia. ma zmniejszyć żołądek i oduczyć
              podjadania i jedzenia po 18. "bo ja musze w 5 dni zrzucić 38kg..." ręce opadają
    • 22.06.10, 14:50
      Witam,

czy ktoś zna odpowiedź na następujące pytania:
      kawa rano ma być z cukrem. Nie znoszę słodkiej, może być bez cukru? nie chodzi o
      jeszcze większą redukcję kalorii, boję się, że bez tego cukru potem nie będę
      mogła funkcjonować...ale jest tak obrzydliwy...

i co gorsze, 7 i 13 dnia ma się rano nie pić kawy...jest to niezbędne? może
      jednak można i nic się nie stanie? ktoś próbował?

• Też nie cierpię kawy z cukrem. Sposób znalazłam prosty, między łykami gorzkiej
        kawy łykałam łyżeczkę cukru. Co do 7 i 13 dnia, rano wypijałam herbatę i za ok.2
        godzinki kawę. W ogóle w czasie diety wypijałam 2-3 kawy dziennie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.