Komentarze do artykułu

Ksiądz Lemański: Laicyzacja jest faktem. Kościół sam wypycha wiernych

- Fakt, że można kupić alkohol, nie znaczy, że musimy się nim upijać. Gdy prawo pozwala na in vitro czy aborcję, to nie znaczy, że kogokolwiek się do tego zmusza. Wiązanie Kościoła z państwem jest drogą donikąd. Mamy tak głosić Ewangelię, by człowieka do niej przekonać, a nie zmusić. Nie powinno się zamykać połowy miasta, bo Kościół organizuje procesję - mówi ks. Lemański.

Ksiądz Lemański: Laicyzacja jest faktem. Kośció... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nie może być - rozsądny ksiądz.
    Ciekawe czy go zaszczują...

--
    Od 1903 roku Coca-Cola nie jest już tym, czym była...
    • .. a jeśli tak.. to ja, ateista będę przeciw temu protestował...!

--
      "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

"Relativity applies to physics, not ethics"
      Albert Einstein
      • Gość: baca IP: *.play-internet.pl 31.03.12, 20:45
        Skąd sie on wziął w KK taki nowoczesny ? Troska i szacunek zwykłego człowieka ? Nie wróżę mu przyszłości w KK.

Niech będzie pochylony
        • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 20:50
          Czyli wg ciebie zabijanie nienarodzonych obywateli jest postępowe? Jeśli tak to nie powinni oni płacić w przyszłoiści na twoją emeryturę jeśli ty odmawiasz im prawa do narodzin
          • Gość: baca IP: *.play-internet.pl 31.03.12, 21:45
            ale jeśli ksiądz dokonał aborcji to moje słowa potępienia, bo biorąc pod uwagę choćby sytuację materialną księdza to nie powinien był tego robić, chyba że zdrowie matki było zagrożone.
            • Nie ma normalnych księży, chyba że normalnością jest życie w urojeniach. Głównym urojeniem katolickich księży jest przeświadczenie, że mają władzę nad Panem Bogiem, że mogą Pana Jezusa sprowadzać na ziemię, kazać chować mu się w hostii, którego mogą potem dać ludziom do zjedzenia. Więcej, to największe urojenie uważają za największą świętość.

Nie wierzycie w to, co napisałem? Proszę przeczytać, co pisał w podręczniku dla księży, uznany za świętego, założyciel zakonu Redemptorystów, Alfonso Liguori.

"Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąkw postaci sakramentu…
              Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM ("To jest ciało moje") – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…"

Więcej:
              Władza Redemptorystów (i katolickich kapłanów) nad Panem Bogiem?
              • Bardzo ciekawe spostrzeżenie. W ten sposób redemptoryści wywyższają się nad „swoje owieczki” postrzegając siebie jako pasterza. A wtedy Jezus nie jest już dłużej potrzebny. Czyniąc tak KK zadaje kłam podstawom religii chrześcijańskiej wyrażonym słowami Jezusa: ”Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”
                Kościół ma bogate tradycje wywyższania się nad wiernych, tradycje te prowadzą do pychy i duchowego upadku. Polecam artykuły na temat roli i miejsca Kościoła w naszych czasach z witryny ”Kosmologia - nauka duchowa”.
                O prawdziwym chrześcijaństwie
                Wybrane tytuły akapitów:
                Pogaństwo w chrześcijaństwie
                Kościoły staną się muzeami oraz atrakcjami turystycznymi
                Kościół traci wpływ na samodzielnie myślącego człowieka....
                Człowiek myślący nie potrafi ulegać duchowej dyktaturze Kościoła
                Chrześcijaństwo jest dzisiaj na różne sposoby pomieszane z pogaństwem
                • To urojenie dotyczy nie tylko redemptorystów; Liguori wyraził to, co ustalono na Soborze Laterańskim w 1215 roku, kiedy uznano za obowiązkową naukę o przeistoczeniu mnicha Paschasiusa z IX wieku. A w celu zastraszenia tych, którzy nie chcieliby uznać roszczeń katolickich księży, powołano do życia Inkwizycję. Tak, na tym samym soborze.

Slowa Jezusa, że tylko on jest drogą do ojca w niebie, katoliccy księża obrócają na korzyść swoich roszczeń, twierdząc, że hostia jest Jezusem, przez którego przychodzi się do Ojca w niebie.
                  Aby hostia stała sie Jezusem, potrzebne jest przeistoczenie, a to może byc dokonane tylko przez katolickiego księdza.
                  Kto tu jest najważniejszy? Oczywiście, katolicki ksiądz, którego morale nie ma znaczenia, jak uczy art. 11128 katechizmu.

O urojeniach katolickich księży może świadczyć Benedykta XVI, kiedy był w Warszawie, aby adorować Jezusa ukrytego w hostii.

Skoro B16 żyje w tym urojeniu i tego urojenia strzeże, to nie dziwmy się szeregowym księżom.

Benedykt XVI wezwał do adoracji Jezusa ukrytego w hostii
                • Gość: szczerze mówiąc... IP: *.man.tk-internet.pl 01.04.12, 19:05
                  by nie robił sam Chrystus. Od niego się uczą...
                  Twój cytat:
                  ”Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
                  Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

ile w tym pychy i zarozumiałości - i jaka megalomania.
                  Nieźle miał gość zryty beret, zakładając oczywiście że to jego słowa i ktoś mu po prostu gęby oszołoma nie dorobił.
          • ... ePiSkopatu, że ci tak popi&%^*lili w głowie...
            Przeczytaj swój wpis dwa razy.. i w przyszłości rób to samo PRZED wysłaniem... a nie po...

--
            "Partia jest szaleństwem wielu, dla korzyści nielicznych"
            "Party is the madness of many, for the gain of a few."

Jonathan Swift
            • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 22:05
              Dobrze by było kolego jakbyś przy pisaniu spojrzał na klawiature.
            • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: asd IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 01.04.12, 08:25
                Pozdrowienia dla ksiedza.
                Zdrowy rozsadek w konu wygra z ciemnota w tym kraju!

(Ksiadz ma usmiech jako Tony Soprano).
              • megasceptyk napisał:

> za długo znam Watykan, aby uwierzyć, że facet bez pozwolenia się odezwał. Musia
                > ł dostać polecenie z góry. To taka gra. Zwracam uwage na ukryte treści. Np. że
                > darcie bibli oburza i że to zło. To typowe watykańskie kłamstwo i watykańska ma
                > nipulacja (wmieszane gdzieś do środka, że niby nie widać, pomieszane z prawdą,
                > ukryte). Darcie biblii to dobro i należy się szacunek cżłowiekowi, który widzi
                > katolicką obłudę i nieskończone, katolickie kłamstwo. Watykan to dom zła i siew
                > ca nienawiści, to Wielki Kłamca, który zwodzi i sprowadza na manowce. To antycz
                > łowiecza organizacja zwalczająca wszystko co ludzkie co dobre. To choroba ludzk
                > ości którą albo zwalczymy albo wrócimy na drzewa i tam zostaniemy.

Megasceptyk..no tu juz chyba posunąłeś się za daleko w swoich wywodach....a tak na marginesie...niech to co powiedział ks. pozostaw ocenie katolikom...bo Ty ziejesz nienawiścią do Kościoła...i zapewne nie masz pojęcia o co tam chodzi...wiec tak na przyszłość...komentuj laickie artykuły...
                • Gość: fedik IP: *.bb.sky.com 01.04.12, 12:44
                  Chcialem tylko zwrocic uwage na to ze laicy, sceptycy ateisci itp lepiej znaja biblie i kosciol niz wyznawcy tego kosciola dlatego wlasnie sa ateistami...

ale co wy z kk mozecie o tym wiedziec?

Ruszac do kosciola jesc swojego zyda po to zeby pozniej na waszych manifach pielgrzymkach i w waszych radiach mowic ze zydzi chca wykonczyc polske...
                • tylko agent Watykanu posługuje się takimi metodami. Zwróćcie pańśtwo uwagę, że mój post został usunięty. Widzicie jednak jego treść zacytowaną dalej. Czy jest w mojej wypowiedzi coś co sprawia, że nalezy ja wykasować? Ja nic takiego nie widzę a jednak została usunięta. Na czyje polecenie? Kto kieruje tym forum zza zasłony? I słowo do przedmówcy. Ja według ciebie "zieje nienawiścią". Nie mierz mnie swoją miara katoliku, tfu! Jak można ziac nienawiścią do zwykłej choroby, która się przytrafia, jak można ziać nienawiścią do kupy łajna, która pzykleiła ci się do buta? Jak można nienawidzić głupiego psa, który bez powodu i chyba jedynie z własnej głupoty i i małości na ciebie szczeka. No jak pytam? Gdy Watykan kłamie i niszczy człowieczeństwo, to czy mam go za to kochać? Nie, należy dążyć do wyzdrowienia i używać dostępnych lekarstw. Robię to wyłącznie aby czynić dobro i ratować wszystkich ludzi przed zgniciem mózgu i zniweczeniem potencjału ludzkiego.
          • Gdzie ten ksiądz mówi, że zabijanie dzieci jest postępowe. Przeczytaj POWOLI artykuł, później komentuj. Ksiądz, szacunek dla tego człowieka, mówi jedynie, że jest to kwestią wyboru, tak jak cytowany alkohol w sklepie. Nie popiera tego, ale też nie narzuca. Masz wolną wolę, daną, wg wierzących. przez Boga. Co z nią zrobisz - Twoja sprawa.
            • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 22:43
              5 przykazanie nie jest sprawą jakiegoś wyboru.Zostało zaakceptowane przez prawo cywilne nawet przez ateistyczne kraje.Stanowi ochronę człowieka .Jeśli ktoś je łamie powinien wiedzieć że grozi mu kara.
              • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 31.03.12, 22:57
                5 przykazanie nie odnosi się do nieistniejących ludzi!!!!! Wstyd, że nie znasz biblii. Człowiekiem jest natomiast kobieta, której szuje odmawiają ochrony zdrowia a nawet życia z powodu wyimaginowanej ochrony jakiegoś potencjału. Gdyby szuje chroniły ludzi, to zmuszałyby takie kanalie jak ojfax by oddawali swe narządy do przeszczepu do ratowania istniejących a więc 100% ludzi. Jesteś złem.
                • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 23:10
                  Dziecko w łonie matki nie jest nieistniejące tylko ma prawo do życia i inne prawa np spadkowe.Tak jak chroni ciebie choć nie jesteś raczej pogodnym człowiekiem tak samo chroni to dziecko w 2 czy 8 miesiącu ciąży bo już żyje tak jak niemowle
                  • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 31.03.12, 23:23
                    ojfax, jesteś chory!!!! Prawo chroni samodzielnie egzystujące byty a nie jakieś tam prawdopodobieństwa. A skoro dajesz prawo do życia cudzym kosztem to dlaczego nie ratować życia prawdziwych ludzi twoim kosztem, np. przeszczepiając im twoją nerkę? Jak się czujesz jako morderca?
                    A jeśli twierdzisz, że 2 miesięczny zarodek żyje tak samo jak niemowlę to jesteś głupszy od mojego lewego buta.

• Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 23:36
                      2 miesięczny płód to nie zarodek ,którego można spłukać w ubikacji.A na przekład 7 lub 8 miesięczny może się narodzić jako wcześniak i wtedy mieć prawo do życia a jeśli nie zdąży to niekoniecznie.Nie chcę przyrównywać twej inteligencji bo nie znam twojego prawego buta
                      • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 31.03.12, 23:49
                        Zacznę od tego, że jeśli chcesz odnosić się do inteligencji to niestety, ale sporo ci jeszcze brakuje. A teraz do rzeczy. a) musisz najpierw dowiedzieć się co to zarodek. b) poronienie w 2 miesiącu to nie poród 3kg dziecka. Jak najbardziej może wpaść do ubikacji. c) często natura odmawia takiemu zarodkowi prawa do bycia człowiekiem. I co z tym zrobisz? Może jakieś zgłoszenie natury do prokuratury?
                        • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 01.04.12, 00:07
                          Jeśli natura komuś odmawia życia to trudno.tak się dzieje z płodem jak i z umierającym człowiekiem.Jeśli jednak ktoś pomaga świadomie w zakończeniu ludzkiego życia to powinien mieć świadomość ,ze będzie za to ukarany przez prawo.To w jakiś sposób do końca nie skuteczny zabezpiecza nasze życie jak i życie tego małego obywatela ,który pcha się na ten świat,choć może nie mieć nawet dużej inteligencji
                          • samo sformułowanie "dziecko nienarodzone" jest semantycznym potworkiem (wedle niego , jest nim nawet zygota". typowa socjotechnika. pojęciowo nie do obrony poza przyjętym systemem światopoglądowym (tu katolickim). zwykłe uroszczenie. życzy Pan sobie uważać zygotę za dziecko, wolna wola, nikt Pana nie zmusza do popierania aborcji czy in vitro. Ale to samo obowiązuje w drugą stronę. nie życzę sobie być zniewalany przez prawo opierające się na teologicznych dywagacjach.
                            --
                            Ulisses
                            • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 01.04.12, 00:28
                              Teologia tu nie ma nic do rzeczy.Pan nie chce być zniewalany płód nie chce być przemocą wyciągany z brzucha matki.
                              • Rozumiem, że wolicjonalizm płodu i jego "myśli" są Panu znane z osobistego doświadczenia???
                                własnie o to chodzi w tym semantycznym potworku. O antropomorfizację i psychologiczne przeniesienie własnych projekcji na zlepek komórek, jakim jest zygota ...
                                --
                                Ulisses
                                • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 01.04.12, 01:04
                                  Wie Pan dobrze że jest pewien okres życia u niektórych płodów który kończy się wyrywaniem kończyn a zaczyna zygotą.Zgadzam sie że przerywanie życia zygoty pewnie mniej boli ale to już się zaczęło to życie
                                  • Wedle pana interpretacji, żeby zachować prawa zygoty do życia, należy ograniczyć prawo do samostanowienia o sobie "inkubatorowi", czyli kobiecie. Jest ona zatem istotą ludzką z pełnymi prawami człowieka i wolnością wyboru, tudzież popełniania tego, co nazywacie "grzechem" , ale tylko do chwili zapłodnienia jej przez mężczyznę.. Od tego momentu staje się "uwznioślona darem życia", ale ma wierzyć, że zygota jest takim samym człowiekiem jak ona, że potencjalność jest bytem. Tyle że ona ma prawo w to nie wierzyć. Przekonujcie ją, ale nie zmuszajcie. O to chodzi księdzu. To proste.
                                    --
                                    Ulisses
                              • Teologia ma tu znaczenie fundamentalne. Kościół jak pan wie był uprzejmy uznawać (bodaj za Augustynem, że tzw. dusza wstępuje w zarodek dopiero po 40 dniach, wcześniej nawet i o tym nie było mowy, im dalej w las, tym interpretacji było więcej, w końcu przyjęto obowiązującą obecnie. Bo o nauce Kościoła w kwestiach, niezapisanych w Piśmie decyduje Kościół, proszę Pana. Nie Bóg, nie Duch Święty, tylko konkretni ludzie. Tak samo o dogmatach. W Ewangeliach takiego konstruktu Pan nie uświadczy.. Powtórzę więc: nie życzę sobie być zniewalany prawem opartym na przesłankach teologicznych jednego konkretnego wyznania. Ja nie zmuszam Pana do popierania aborcji i in vitro. Proszę to samo uczynić dla mnie. Pański światopogląd nie jest moim. To chyba proste?
                                --
                                Ulisses
                                • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 01.04.12, 01:25
                                  Nie można łączyć sprzeciwu wobec aborcji z narzucaniem wiary.Np wynalezienie aparatu USG wpłynęło bardziej na świadomość antyaborcyjną niż jakikolwiek kościół .Przedtem ciężarne kobiety nie miały tej wiedzy co je moim zdaniem w dużym stopniu usprawiedliwia.Wmawiana im że to tylko grudka krwi lub cos nieznaczącego.Daleki jestem od tego aby je oskarżać .Ale dziś jest inna wiedza dlatego nie możemy się już tak łatwo tłumaczyć
                                  • Nie można?
                                    "Nie wierzę w Boga, nie wierzę w nauki Kościoła, jest mi obojętny, nie uważam że zygota to "dziecko nienarodzone", uważam że mam prawo stanowić o własnym życiu i o tym czy urodzę czy nie również. Nie jestem przeciwna aborcji, bo nie kupuję kościelnych dogmatów" . Nie narzucacie mi wiary, ale narzucacie mi wynikające z niej ograniczenia. To są Wasze ograniczenia, nie moje.. stosujcie się do nich, skoro wyznajecie tę wiarę. A mnie proszę z tego wyłączyć".
                                    Penalizowanie konstruktów teologicznych jest nie do przyjęcia, moim zdaniem.

--
                                    Ulisses
                                  • dyskusja z ojfaxem nie ma sensu - ON WIE -
                                    • Gość: Berkano IP: *.as13285.net 01.04.12, 09:00
                                      i zarabia swoimi kretyńskimi wpisami na flachę. Po co z nim dysktujecie, przecież on ciągnie te swoje chore wypociny po to, żeby jak najwięcej zarobić. Jedenym sposobem odcięcia go od flachy jest nieodpowiadanie na jego wpisy, to na przyszłość.
                                      I zacznij ojfax uczciwie zarabiać nie robiąc przy tym krzywdy żadnej kobiecie i żadnemu mężczyźnie, dziecku też nie.
                                    • Z jakiego powodu dwie komórki POTWORKA dzielą sie na cztery, a cztery na sześć itd.
                                      Dlaczego 2 tygodniowy, 5 miesięczny czy 9 miesięczny POTWOREK chce wyjść
                                      z brzucha, gdy dzieje mu się tam źle?
                                      Dlaczego ktoś silniejszy decyduje za POTWORKA, kiedy ma wyleźć z brzucha?

POPIERAM OJFAX
                                      • 12345a65
                                        Szanowna Pani, z jakiegoś powodu dotyczy to też zwierząt... :-) Szkoda, że zwolennicy nauk KK w tej sprawie nie potrafią zachować dyscypliny rozumowania i nie uciekać się co i rusz już to do erystyki, juz to do tautologii ...
                                        I proszę nie nadużywać słowa potworek, chyba że ma Pani na myśli to, co nazwałem "potworkiem semantycznym" ..
                                        --
                                        Ulisses
                                      • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.12, 14:59
                                        12345a65 napisała:

> Z jakiego powodu dwie komórki POTWORKA dzielą sie na cztery, a cztery na sześć
                                        > itd.
                                        z czterech na osiem a nie sześć. Znowu brak elementarnej wiedzy co właściwie nie dziwi bo niewiedza jest charakterystyczna dla troszczących się o zarodki.

> Dlaczego ktoś silniejszy decyduje za POTWORKA, kiedy ma wyleźć z brzucha?
                                        takie prawo natury. Zwycięża też najsilniejszy plemnik jak i najlepszy zestaw genów. Zwycięża też ten potomek, którego matka chciała i dlatego się od początku nim troskliwie opiekowała.
                                • Cały problem w tym, ze tej prostoty i nieodpartej logiki oni (tj. wojujący katolicy) w ogóle nie chcą, albo nie mogą pojąć.
                      • Gość: c.hrabia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.12, 19:40
                        ojfaxie - wcześniaka dwumiesięcznego lekarze nie chcą ratować.
                  • Gość: zz IP: *.netask.pl 31.03.12, 23:35
                    Kolego ojfax, czy 1-miesięczne dziecko/płód ma też prawo do chrztu? W wypadku poronienia - do katolickiego pochówku?
                    • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 31.03.12, 23:40
                      Co innego prawo do zycia które ten płód ma a co innego chrzest który określają inne warunki.Np komunii czy bierzmowanie dostają małe dzieci a mają prawo do życia ,które nie wiąże się z religią
                      • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 31.03.12, 23:55
                        oj ojfax, przecież KGK już kiedyś praktykował chrzty wewnątrzmaciczne, które najczęściej oczywiście kończyły się śmiercią. No ale chrzest był ważniejszy niż prawo do życia. A co z kolejnym pytaniem wcześniejszego kolegi dotyczącym katolickiego pochówku?
                        • Gość: ojfax IP: *.netonsky.eu 01.04.12, 00:19
                          To się spytaj jakiegoś księdza.To że ktoś nie jest jeszcze ochrzczony np niektóre religie dopuszczają chrzest po 18 roku nie wyklucza ochrony jego życia.Pochówkiem się na razie nie interesuję
                          • Gość portalu: ojfax napisał(a):

> To się spytaj jakiegoś księdza.To że ktoś nie jest jeszcze ochrzczony np niektó
                            > re religie dopuszczają chrzest po 18 roku nie wyklucza ochrony jego życia.Pochó
                            > wkiem się na razie nie interesuję

tępak
                          • Gość: zz IP: *.bu.uni.wroc.pl 01.04.12, 11:44
                            Kolego ojfax,
                            Jak już wbijesz młodej dziewczynie do głowy, że 1-miesięczny płód to taki sam człowiek, jak noworodek, to co jej powiesz, gdy ona poroni? Że jej nieochrzczone dziecko trafi do piekła? A wcześniej do szpitalnego krematorium razem z gazikami, wyciętymi guzami, etc., etc.?
                            Aż kilkadziesiąt procent opóźnionych miesiączek to wczesne poronienia; co w tej sytuacji ma czuć kobieta? "Oto poroniłam syna?". A może to tylko przeziębienie?
                            • Domyślam się, że Pan ojfax akceptuje "naturalne", bo przez naturę dokonywane "zabójstwa" "dzieci nienarodzonych". Natura to w ogóle wygodne słowo. Powie też zapewne, że na naturę wpływu nie mamy, ale na własne wybory, i owszem etc etc. Co oczywiście nie zmienia pozycji ontologicznej zygoty czy zarodka , i pytanie Pana w kwestii "co powiedzieć kobiecie" są zasadne. Tyle że wg. katolików "Natura" to de facto Bóg, zatem "Bóg tak chciał". Mieli dwa tysiące lat na szlifowanie erystyki.. :-)
                              --
                              Ulisses

> Dziecko w łonie matki nie jest nieistniejące tylko ma prawo do życia i inne pra
                    > wa np spadkowe.Tak jak chroni ciebie choć nie jesteś raczej pogodnym człowiekie
                    > m tak samo chroni to dziecko w 2 czy 8 miesiącu ciąży bo już żyje tak jak niemo
                    > wle

płód nie oddycha wiec nie jest czlowiekiem
                    • Gość: banana fishbone IP: *.klinikum-forchheim.de 01.04.12, 08:17
                      pacjent w czasie operacj tez nie oddycha
                      • Gość portalu: banana fishbone napisał(a):

> pacjent w czasie operacj tez nie oddycha

co?????????? czyś ty zwariował człowieku??
                        • Gość: banana fishbone IP: *.klinikum-forchheim.de 01.04.12, 11:11
                          pacjent w czasie operacji nie oddycha- czesc mechaniczna cyklu oddechowego wykonuje respirator. wiekszosc operacji, w tym niemal wszystkie w obrebie jamy brzusznej, klatki piersiowej, glowy i szyi wykonywane sa w znieczuleniu ogolnym, ktorego jednym z podstawowych lekow sa srodki zwiotczajace. nie wiem jak posiv po polsku wyglada, ale po angielsku patient is being breathed, po niemiecku wird beatmet. w czasie operacji na sercu takze i ta funkcja (respiratora) odpada gdyz krew saturowana jest poza organizmem pacjenta. have a nice day.
                    • Gość: zz IP: *.bu.uni.wroc.pl 01.04.12, 11:37
                      Oczywiście że płód oddycha, tyle że niesamodzielnie, a za pośrednictwem płuc matki.
                      To nie jest argument!

> 5 przykazanie nie jest sprawą jakiegoś wyboru.Zostało zaakceptowane przez prawo
                > cywilne nawet przez ateistyczne kraje.

Szczególnie prawo cywilne. Jednym zdaniem określasz się jako nieuk nie mający pojęcia o czym w ogóle mówi. I to 2 razy - bo w tym samym zdaniu jest o "krajach ateistycznych" - możesz mi powiedzieć które to? Bo wyznaniowe to znam (wiem że marzy ci się żeby Polska takim została, ale to nie ten krąg kulturowy. W tej chwili to możesz liczyć tylko na kraje islamskie)
                --
                =Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=
                >>> Nie wiemy - nie piszemy <<<
              • Piate przykazanie jest tylko dla katolikow.Dla reszty spoleczenstwa(w tym rowniez katolikow)jest art.148 KK.
              • Poczytaj sobie Stary Testament.

Znajdziesz tam informacje o karach, za rozmaite uczynki. Karą za zabicie człowieka jest śmierć. Karą za wywołanie poronienia wbrew woli kobiety (o wywołaniu poronienia za zgodą kobiety albo przez kobietę nie ma nawet słowa) - grzywna.

Czyli zarówno w ST jak i we współczesnym prawie, aborcja nie jest zabiciem człowieka. To do czego chcesz się odwołać?
            • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 01.04.12, 01:26
              Mogę zgwałcić twoją żonę? Oceni mnie Bóg i historia, nie klerykalne państwo.

> Czyli wg ciebie zabijanie nienarodzonych obywateli jest postępowe? Jeśli tak to
            > nie powinni oni płacić w przyszłości na twoją emeryturę jeśli ty odmawiasz im
            > prawa do narodzin
            Ja wolę płacić sam na swoją emeryturę.

> Czyli wg ciebie zabijanie nienarodzonych obywateli jest postępowe? Jeśli tak to
            > nie powinni oni płacić w przyszłoiści na twoją emeryturę jeśli ty odmawiasz im
            > prawa do narodzin

???>Oj, biedny "ojfax", czy już zapaliła się czerwona lampka? I tak panicznie zbierasz punkty u bozi, licząc na wymyślone przez kapłanów niebo...? I nawet nie dowiesz się jak zostałeś oszukany.
          • Nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby nienarodzeni płacili za czyjąś emeryturę. Masz więc rację, dobry człowieku - nie powinni...

--
            Od 1903 roku Coca-Cola nie jest już tym, czym była...
          • Gość: nobullshit IP: 176.97.30.* 01.04.12, 12:21
            Tak od razu z grubej rury propagandowej. Co to znaczy "nienarodzony obywatel"? Czy zabijanie nieistniejących obywateli też jest zbrodnią?
          • Gość: lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.12, 14:22
            Aż się wierzyć nie chce , że to mówi ksiądz, bez patetycznego rozbuhania , wciskania kitu,arogancji brawo za odwagę ale konsekwencje poniesie duże.
          • Daj link do jakiejś wypowiedzi tego księdza, że jest za aborcją. Bo w tym tekście niczego takiego nie ma, więc musiałeś to wyczytać w innym miejscu. Zatem poproszę o link.
          • Gość: BOZEX-TURBO IP: *.pool.mediaWays.net 01.04.12, 15:05
            " nienarodzonych obywateli" co jeszcze ulegnie w fanatycznej glowie? Nienarodzony podatnik? Kierowca? Kominiarz? Nienarodzony ksiadz?
          • Gość: qwertum IP: *.dynamic.mm.pl 01.04.12, 16:28
            Ale zabijanie narodzonych już jest ok tak? Wybiórcza moralność, kropienie wodą święconą czołgów, pocisków i broni już jest moralnie poprawne?
            Cóż za hipokryzja.

Najwięcej szumu jest w związku z aborcją, ale to, że kościół ma gdzieś sytuacje gdzie ciąża jest wynikiem gwałtu itd. to tez już przemilczmy bo to wygodne no nie? I jechanie na modnej ostatnio obronie życia. Dochodzi do tego, że masturbatorów będą zamykać za morderstwo.

Jak chcą bronić życia to niech zmiatają tam gdzie realnie codziennie giną setki osób bo nie mają co jeść, gdzie Amerykanie wysyłają broń robiąc na tym kasę i mają gdzieś, że się wyżynają.
            Bo jak słyszę nagminnie o tej obronie życia to mi się rzygać chce na tle tego co się dzieje na świecie.
          • Do ojfax - przeczytaj uwaznie co On pisze ;;nawet jesli prawo zezwala cos robic ,ale jest to dla Ciebie moralnie niedopuszczalne to nie znaczy ze musisz tak robic" a co do emerytury to dlaczego uwazasz ze nie nalezy mu sie ,przeciez on w tej chwili wplaca pieniadze na skladke emerytalna do kasy panstwowej, wiec ma prawo oczekiwac ze kiedy przyjdzie czas na jego emeryture panstwo odda mu jego pieniadze.Mezczyzni zazwyczaj o wiele dluzej wplacaja pieniadze do ZUSu niz potem z nich korzystaja faktycznie na emeryturze[wplacaja 25 lat na emeryture a potem sa kilka lat na emeryturze i umieraja , a ile wcale nie dozyje emerytury]
          • Gość: Autor IP: *.internetia.net.pl 16.10.12, 22:33
            Co za bzdety wypisujesz. Zastanowiłeś się nad tym człowieku, zanim wystukałeś to na klawiaturze? Jak może pracować ktoś, kto się nie urodził?
            Winem mszalnym się naprułeś, czy ziół wonnych napaliłeś?
    • Gość: wladzio IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.12, 17:58
      Pytanie; nie czy? Tylko kiedy go zaszczują?
    • Gość: pikolo IP: *.89-22-36-156.matrix-net.pl 31.03.12, 19:53
      Nie ,nie!!! Nie wyślą go do Afryki,bo mógłby swobodnie mówić tam prawdę.
      Zaszczują go tu. Pytanie jest: kiedy?
    • Gość: Janosik IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.12, 19:58
      Smutne ale dla biskupów liczy się ilość a nie jakość kościoła!
      Może czas przestać się oszukiwać - 94% katolików?

• Do czego to w tym kościele dochodzi.
      • Gość: maxi IP: *.s11.a040.ap.plala.or.jp 01.04.12, 06:07
        Do takiego ksiedza to bym nawet sie wyspowiadala, ja ateistka.
        Wielki szacun, jak to sie teraz mowi, dla ksiedza, za jego slowa.
        Ksiac Lemaski daje ludziom otuche i wskazuje innym jakie postepowanie budzi szacunek.
        Ksiadz saleko zajdzie, szkoda, ze nie dziala na innym polu tylko w KK.

I to straszne jak przelozeni go traktuja. Wystawiaja sobie tylko szujowskie swiadectwo.
        Pocieszajaca jest reakcja czytelnikow na ten artykul. Ludzie jednak nie zwariowali, maja poczucie godnosci i sie domagaja szacunku. Ksiadz Lemanski swietnie ludzi rozumie. Nie pozamykal sie w hacjendach jak reszta chrystusowych obibokow, co to raz na rok wystrychna sie w zlote sztay na leb zaloza jakies rogi a'la Wikingi i wielkimi laskami pokazuja potege.
        Takie chwyty to 100 lat temu budzily pokore i poddanczosc. Teraz patrzymy na procecje zlotych baranow z politowaniem.
        Zreszta rozumiem establiszment koscielny. Oni wiedza, ze trzeba sie zmienic, ale wiedza tez, ze nikt w ich cudowne przemienienie nie uwierzy. Jak ktos cale zycie pokazywal szujowskie zachowania (nieskrytykowanie bezczeszcenia grobow "bolszewokow to jest szuizm w janczystszej postaci), to jak ma nagle przemianic sie w szlachetnego czlowieka szanujacego innych? On nawet nie wie co to szacunek, godnosc. Sam Ksiadz LEmanski pisze, ze szacunku do drugiego czlowieka trzeba sie uczyc.
    • Miałem takiego przyjaciela-księdza. Był niezwykle uczciwy, inteligentny, hetero... Nie potrafił zmuszać wiernych do dawania na tacę. Wysłano go do najbiedniejszej dziury, gdzie żył w nędzy, starając się pomagać ludziom. Zachorował na raka. Biskup odmówił pomocy finansowej, gdy trzeba było płacić za operacje.
      Mam znajomych księzy, którzy doskonale sobie radzą, bo są przeciwieństwem mego przyjaciela.
      Jeśli uda się Wam przyjrzeć księżom z bliska, to przekonacie się, że jest to doskonale zorganizowana MAFIA, żerująca na naiwnych członkach katolickiej SEKTY. Ale najlepiej trzymać się od niej jak najdalej. Nawet w Święta Wielkanocne.
      Wesołego jajka i miłego wypoczynku !
    • Gość: latko IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.12, 20:17
      Korzystając z nadarzającej się okazji przypominam, ze upadek KrK w danym kraju trwa nie dłużej niż 10 lat.

W Polsce licznik zaczął bić, uruchomiony oczywiście przez KrK, jak wszędzie, w zeszłym roku czyli w roku 2011. 2011 + 10 = 2021.

W roku 2021 po Kościele Rzymskim będzie już w Polsce pozamiatane.

Czytaliście co głodujący w sprawie historii uważa? Że mianowicie Kościół założył państwo polskie. Tymczasem gdyby w momencie zagrożenia Polski przez chrześcijańskich sąsiadów władza państwowa w Polsce nie istniała, to pod pretekstem tępienia pogan, chrześcijanie by nas wyrżnęli w pień. Ci, którzy by zostali, mówili by dziś być może po niemiecku.

W ten sposób nawróciliśmy na przykład Prusów.

Chrześcijanie kompletnie zniszczyli naszą rodzimą kulturę. Nie zostało praktycznie nic, poza jakimiś legendami, kamieniami, pagórkami. Czas strząsnąć wielką czarną pijawę.

"Zguba nasza z Rzymu." Kto to napisał? I dlaczego tego nie ma w podręcznikach historii?
      • Gość: Anna IP: *.adsl.inetia.pl 31.03.12, 20:38
        i sprawdź, czy nie ma tego w podręczniku języka polskiego.

Trzeba było uważać na lekcjach i czytać lektury!
        • Gość: latko IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.12, 20:48
          JP2 powiedział, że lubi JS. :)

Albo takie, też mi się podoba:

Ślimak, który kwiaty ślini,
          Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
          Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
          Kościół, - bez ducha bożego i słowa.

Ciekawe, czy to się też podobało JP2 - szefowi Kościoła.

A w pierwszym cytacie faktycznie był błąd, dzięki.

Problem w tym, że ludzie nie odróżniają pojęć, bóg, wiara, religia i Kościół.

Bóg jest lub nie i to jego sprawa.
          Wiara to stosunek do istnienia Boga.
          Religia to system manipulowania ludzkimi masami.
          Kościół to instytucja pasożytnicza i szkodliwa, wykorzystująca w swoim działaniu religię w celu gromadzenia bogactwa i uzyskiwaniu wpływu na władzę polityczną. Kościół z Bogiem, ani wiarą, nie ma NIC wspólnego. Kościół działa w obszarze RELIGII, która z Bogiem i wiarą też nie ma nic wspólnego.

No i tego owce i barany nie umieją zrozumieć.
      • Oczywiste, że państwo polskie już wtedy istniało. Przecież przyjęcie chrześcijaństwa polegało na tym, że ochrzcił się władca państwa Mieszko z dworem. Zanim zmusili naszych pogan do przyjęcia niowej wiary, dużo wody w Wiśle upłynęło i trochę zębów stracili za jedzenie mięsa w piątki.
        Prusów zlikwidowali Krzyżacy. Fakt my ich w tym celu sprowadziliśmy, więc wina nasza taka, jak Żydów za śmierć Jezusa.
        Czytałam, tylko nie wiem gdzie, że chrześcijanie totalnie zniszczyli naszą pogańską kulturę i wszczepili następnym pokoleniom przekonanie, że gdyby nie oni, to dalej siedzielibyśmy na drzewach. Stąd też miało wynikać nasze poczucie niższości wobec innych narodów. Mam nadzieję, że prowadzone wykopaliska pozwolą nam dowiedzieć się sporo o tym, jak żyli nasi przodkowie, jaką mieli kulturę, co potrafili.
        • Gość: latko IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.12, 21:01
          Na każdej naszej świątyni postawiono kościół. Jeżeli świątynia zawierała trwałe elementy, to stały się materiałem budowlanym dla kościoła. Nie ma po tym śladu, poza dziwadłami na murach.

A tak się rozczulaliśmy kiedy talibowie wysadzali posągi Buddy. Jakie to barbarzyńskie było!!

A na naszych ziemiach znikło WSZYSTKO. Chrześcijanie to mistrzowie barbarzyństwa. Zniszczyli wszystko DOKŁADNIE jak NIKT.

Przetrwały obrzędy związane z porami roku i rytmem przyrody, terminy świąt wspólne dla całej Europy a nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem ale zaadaptowane przez chrześcijaństwo skwapliwie.

Nie musimy tęsknić do naszych świętych gajów, których pozostałością są stare drzewa otaczające matkiboskie przydrożne i świętych zdrojów obecnie zastąpionych chrześcijańskimi kapliczkami. Każdy może sobie wierzyć w co chce, ale nie powinniśmy pozwolić na to, żeby w 21 wieku w naszym kraju istniała kasta upasionych kapłanów zachowujących się DOKŁADNIE TAK SAMO jak w jakimś Egipcie tysiące lat temu. Trochę wstyd żeśwa tacy zacofani.

Ale jeszcze tylko dziewięć lat. :)
        • wpisz w wyszukiwarkę Chrobacja.... bardzo ciekawe....
      • Gość: aniela IP: *.net129.okay.pl 01.04.12, 20:28
        nie wiem czy podajesz właściwą datę, ale raczej jest z górki, z lat mojej młodości (gomółka-gierek) nie mogłem sobie wyobrazić że ZSRR nie istnieje, więc jest nadzieja że doczekam oby
    • na początku jest delikatnie

odrzucenie durnowatego proboszcza,
      miejscowego biskupa,a następnie chamskiego
      abp.Józefa Michalika

co kazał głosować ...Polak na Polaka,Zyd na Zyda

przez Jego Ekscelencję musiałem sprawdzić czy
      jestem obrzezany jak Jezus

po sprawdzeniu w majtkach okazało się,że jestem Polakiem

następnie przychodzi odrzucenie Kościoła
      a później samego chrześcijaństwa

• Szacunek. Zawsze mam szacunek dla ludzi żyjących według jakichś ogólnoludzkich zasad, piętnujących nadużycia i tych, którzy z tych zasad zrobili sobie trampolinę do własnego życia, kosztem innych.
      Katolicyzm jest mi zupełnie obcy. Nie przeszkadza - dopóki nie wtrąca się do moich zasad, mojego życia.
      --
      To ja - margines
    • swoich najlepszych i myślących ludzi. Gnicie , rozkład smród i niemiłe zapachy. Ale za to miły widok:-D
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-494
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.