Dodaj do ulubionych

Linia 25...to bardzo dziwna linia...

13.10.03, 19:35
Zauwazylem w lcy nowa linie. Jezdzi dziwnie, bo od Zlotoryjskiej-Huta,Grabskiego,Jaworzynska,Pilsudskiego i laduje na Slaskiej. Smiga z czestotliwoscia RAZ NA GODZINE i to w okreslonych porach dnia (chyba od 5-9 i 13-16, czy jakos tak). Sumujac trasa dziwna, godziny nie dla mnie. Czy komus z forumowiczow taka linia jest potrzebna? Pozdrawiam, Olek
Edytor zaawansowany
  • swek1 13.10.03, 21:45
    Masz racje ta linia to niezły zakręt.Ja osobiście korzystam ze swojego
    transportu ale może komuś taka zakręcona linia jest potrzebna.
    1 ŚLĄSKA 5:30 6:35 7:35 8:35 13:30 14:35 15:35 16:32
    2 Piłsudskiego - Mazowiecka 5:32 6:37 7:37 8:37 13:32 14:37 15:37 16:34
    3 Piłsudskiego - Wlk.Niedźwiedz. 5:33 6:38 7:38 8:38 13:33 14:38 15:38
    16:35
    4 Piłsudskiego - Galaktyczna 5:34 6:39 7:39 8:39 13:34 14:39 15:39 16:36
    5 Rzeczypospolitej - TELEKOM. 5:36 6:41 7:41 13:36 14:41 15:41
    6 Rzeczypospolitej - Ogrodowa 5:37 6:42 7:42 13:37 14:42 15:42
    7 Rzeczypospolitej - Staszica 5:38 6:43 7:43 13:38 14:43 15:43
    8 Rzeczypospolitej - Szkoła 5:39 6:44 7:44 13:39 14:44 15:44
    9 Zamiejska 5:40 6:45 7:45 13:40 14:45 15:45
    10 Nowodworska - Hurtownie 5:41 6:46 7:46 13:41 14:46 15:46
    11 Jaworzyńska-Nowodworska 5:42 6:47 7:47 13:42 14:47 15:47
    12 Jaworzyńska-Obwodnica 5:44 6:49 7:49 13:44 14:49 15:49
    13 Jaworzyńska-Izba Wytrz. 5:45 6:50 7:50 13:45 14:50 15:50
    14 Jaworzyńska-Giełda 5:46 6:51 7:51 13:46 14:51 15:51
    15 Jaworzyńska-Inwalidów 5:47 6:52 7:52 13:47 14:52 15:52
    16 GRABSKIEGO ZUS 5:48 6:53 7:53 13:48 14:53 15:53
    17 Grabskiego - Internat 5:49 6:54 7:54 13:49 14:54 15:54
    18 Złotoryjska - Ceglana 5:51 6:56 7:56 13:51 14:56 15:56
    19 HUTA MIEDZI 5:53 6:58 7:58 13:53 14:58 15:58

To nie jest reklama .Pozdrawiam
  • olus_stad 14.10.03, 10:33
    Osobiscie wystrzegalbym sie jak ognia przystanku numer 13 na tej liscie. Obym nigdy rankiem nie musial na nim czekac;))) Pozdrawiam, Olek
  • ivek1 14.10.03, 11:07

Cos mi sie zdaje, ze linia jest po to stworzona zeby pracownicy HM Legnica mogli
    w prostszy sposob dojechac do Oszoloma.
    pozdrawiam,
    Ivek
  • olus_stad 14.10.03, 12:22
    Procz pracownikow huty moga byc jeszcze urzednicy z ZUS. Ale nie wydaje Ci sie, ze jeden autobus na godzine to za malo, zeby pomiescic Hute i ZUS? Poza tym '25' nie przejezdza kolo Auchena tylko strasznie obok. Np '18' i '5' przejezdza dokladnie przez przystanek kolo Oszoloma. Pozdrawiam, Olek
  • ivek1 14.10.03, 12:37
    olus_stad napisał:

> Procz pracownikow huty moga byc jeszcze urzednicy z ZUS. Ale nie wydaje Ci sie,
    > ze jeden autobus na godzine to za malo,

Ale przeciez oni tam nie jada codziennie ;)
    To prawda, ze jest to daleko do Auchan, ale z dworca PKP (autobusy 1, 22) jest
    jeszcze dalej. Zreszta real podbieral im klientow korzystajac z polozenia
    przystankow dla linii autobusowych nr 15 i 16.
    Tak, tak to bardzo sluszna uwaga - pracownicy ZUS to rowniez strategiczni
    klienci sklepow wielkopowiechniowych.
    pzdr
    Ivek

• olus_stad 14.10.03, 13:23
    W sumie to Real ma najlepsze umiejscowienie w miescie. Dlatego Auchen musial wprowadzic na czas jakis darmowe autobusy. W sumie to sie ciesze, ze powstala jeszcze jedna linia MPK, to znaczy, ze Legnica sie chyba rozbudowuje i polepsza:) Albo to tylko moja chora wyobraznia. Sumujac to i tak mnie ten problem autobusowy omija, bo jezeli juz jezdze do supermarketow, to tylko samochodem:)

Pozdrawiam, Olek

PS To dobra tendencja, bo w przeciwienstwie do PKP MPK dodaje polaczenia, a nie je zabiera!
  • ivek1 14.10.03, 13:34
    olus_stad napisał:

> To dobra tendencja, bo w przeciwienstwie do PKP MPK dodaje polaczenia, a nie
    > je zabiera!

Oczywiscie. Jest jeszcze jedna nowa linia: 4.
    Jej trasa wlasciwie powiela kurs autobusow nr 5 czyli od zajezdni na
    Chojnowskiej przez pocztowa i witelona do sklepow Mercusa na lotnisku. Tez
    jezdzi raz na godzine albo rzadziej, i tylko w dni robocze.
    pzdr
    Ivek
  • olus_stad 14.10.03, 13:41
    Tak to MPK pochwalilem, a tu taka wpadka. Dlaczego puszczaja nowa linie pokrywajaca sie ze stara, tylko godzinami sa rozne. To nie lepiej byloby zmienic rozklad tej starszej, a nie tworzyc nowa? Chyba ze sie czyms roznia?
    Pozdrawiam, Olek
  • ivek1 14.10.03, 13:45
    olus_stad napisał:

> Tak to MPK pochwalilem, a tu taka wpadka. Dlaczego puszczaja nowa linie pokrywa
    > jaca sie ze stara, tylko godzinami sa rozne. To nie lepiej byloby zmienic rozkl
    > ad tej starszej, a nie tworzyc nowa? Chyba ze sie czyms roznia?
    > Pozdrawiam, Olek

Wiesz no roznia sie troche 5 jedzie od Eco do Auchan, a 4 skreca w lewo i jedzie
    te pareset metrow do skladu budowlanego Mercusa. Z Eco do M. wlasnie jest
    kawalek drogi mimo wszystko. Zadna przyjemnosc przechodzic go na piechote po
    betonowych plytach bez wyraznego chodnika, mijany przez wielkie samochody dostawcze.
    Kiedys tam zaszedlem i z tego co zauwazylem to w samym Mercusie oprocz obslugi i
    ochrony nie widzialem innych ludzi tj. klientow. Moze to proba podniesienia obrotow.
    Pozdrawiam,
    Ivek
  • olus_stad 14.10.03, 13:51
    W sumie to z Mercusa do Auchen nie jest duzy kawalek, ale jak pomysle, zeby wykonac ta trase z zakupami, to juz rozumiem pt klientow. Brak chodnikow dla niezmotoryzowanych to wielki minus. W ogole teraz dojsc do Auchen z buta to wyczyn nielada! Rozkopane wszystko, bloto wszedzie i jakis sprzet ciezki tam dziala. Cos nowego buduja kolo Auchen, wiesz cos Ivek na ten temat?

Pozdrawiam, Olek

PS Szczerze to nigdy nie bylem w tym Mercusie, warto zajrzec?
  • ivek1 14.10.03, 14:12
    olus_stad napisał:

Nie bylem w Mercusie w sklepie z materialami budowlanymi tylko tym mniejszym z
    AGD, gdzie nie warto jechac bo to kawal drogi a nie maja nic do zaoferowania.
    Wybor taki sobie, nie jest tam tanio, nawet relatywnie drogo bym powiedzial.
    Wlasciwie nie mozna tam negocjowac cen. Jesli masz karte stalego klienta to
    dostajesz jakis tam rabat na poziomie 2% i tyle. Tym bardzo odstaja od innych
    sklepow, gdzie jesli kupujesz wiecej rzeczy masz szanse ok. 7 - 8% wyszarpac dla
    siebie.
    Mebli nie oceniam bo o gustach sie nie dyskutuje ;)
    Kolo Auchan bylem pewny ze powstanie jakis francuski market budowlany tak jak na
    Wroclawskich bielanach gdzie kolo Auchan buduje sie Lerroy Merlin.
    O dziwo prawdopodobnie na lotnisku stanie niemiecki sklep z materialami do
    remontow itp. Praktiker.
    Pewnie mocno uderzy to w Nomi, ale za poziom obslugi i wiecznie nie zgadzajace
    sie opisy cen produktow z ich faktyczna wartoscia nabijana przez kase nalezy im sie!
    pozdrawiam,
    Ivek

• olus_stad 14.10.03, 14:43
    Czyli powstanie cos, co mnie w ogole nie dotyczy. Nie urzadzam remontow ani takich tam. Moze jak Nomi bedzie mialo konkurencje, to i poziom sie podwyzszy, a ceny obniza! W takim razie dla mnie moze powstac nowe cetrum z materialami budowlanymi:) Sytuacja Auchen przypomina mi troche Korone we Wroclawiu! Jezeli jestem w centrum dojechanie tam zajmuje mi jakies 0,45-1h w korkach. Dlatego jak utworzyli darmowe linie do Auchena, poczulem sie jak we Wrocu:) Tak na marginesie to ten Auchen we Wroclawiu to bedzie kolos!!! O wiele, wiele wiekszy niz ten legnicki (ze 2,5 raza)! Szacunek sie nalezy:)

Pozdrawiam, Olek

PS Ostatnio w Auchen bylem strasznie glodny (brak obiadu itp) i chcialem cos zjesc na szybko. Byl oczywiscie standard, czyli knysze, pity i inny junk-food. Myslalem moze, ze dostane kawalek pizzy. Niestety pan powiedzial, ze na kawalki to nie i ze trzeba od razu cala. A ja nie mialem ochoty na cala pizze, tylko na 1/8! Ostatnia deska ratunku do wejscie miedzy polki...i...oplacalo sie! Znalazlem na samym koncu stoisko z zarcie pakowanym na wynos. Jakies tam golonki, flaki i inne przysmaki. Eureka! Znalazlem super dobra kanapke, za jedyne 2,50! Naprawde duzy kawalek bagietki, z podwojna warstwa sera (tzn z goy i dolu), to samo z szynka, do tego posiekane kawalki papryki, cebuli i jakies niezidentyfikowane smarowidlo typ maslo-maragaryna. Do tego kupilem sobie napoj kubusiopodobny za 79 groszy i za niecale 3,50 bylem syty i na bank zdrowszy niz od tego junk-food shitu, ktory 'na zewnatrz' serwowali! Oplacalo sie troche poszukac:)
  • ivek1 14.10.03, 14:56
    Moze uznasz ze sie czepiam Olek, ale czy Ty specjalnie piszesz Auchen zamiast
    Auchan?
    Fakt ten wroclawski bedzie potezny co ciekawe niedaleko jest przeciez centrum
    bielany z Duzo, Tanio, Tesco i innymi przybytkami. Na szczescie dla francuzikow
    Auchan lezy blizej centrum miasta. Niektorzy beda skrecac wczesniej.

Co do wybrania buly z piekarni i soku kubusiopodobnego to znasz moje zdanie na
    ten temat - masz moje pelne poparcie w tym temacie!

Pamietaj jednak rowniez, ze Dethy chwalila tamtejsza pizze no i trzeba ja po
    prostu sprobowac :)
    pozdrawiam,
    Ivek

• olus_stad 14.10.03, 15:07
    ivek1 napisał:

> Moze uznasz ze sie czepiam Olek, ale czy Ty specjalnie piszesz Auchen zamiast
    > Auchan?

Pisalem tak, bo myslalem ze tak sie pisze:) Teraz juz wiem, ze Auchan, ot cala moja tajemnica:)

> Fakt ten wroclawski bedzie potezny co ciekawe niedaleko jest przeciez centrum
    > bielany z Duzo, Tanio, Tesco i innymi przybytkami. Na szczescie dla francuzikow
    > Auchan lezy blizej centrum miasta. Niektorzy beda skrecac wczesniej.

Patrzac z mojej perspektywy to Bielany beda mialy tycke lepiej, bo sa blizej autostrady, ale im przeciez glownie chodzi o Wroclaw!

> Co do wybrania buly z piekarni i soku kubusiopodobnego to znasz moje zdanie na
    > ten temat - masz moje pelne poparcie w tym temacie!
    >
    > Pamietaj jednak rowniez, ze Dethy chwalila tamtejsza pizze no i trzeba ja po
    > prostu sprobowac :)

Kiedys jak bede glodny na cala pizze, to na pewno sprobuje:) Widzialem warsztaw kuchenny tego pana od pizzy. Wygladal na okej.

Pozdrawiam, Olek
  • jedynataka 14.10.03, 19:37
    tam obok Auchana ma powstac Castorama, dokladnie kolejny market budowlany
    znajomy buduje dom w Kunicach i juz sie cieszy, ze po wszystko nie bedzie
    musial jezdzic do Wroclawia
    pozdrawiam
  • olus_stad 14.10.03, 20:19
    To my nie mielismy wczesniej Castoramy w Legnicy??? Wow! Nie wiedzialem. Legnica jest pelna niespodzianek:)
    Pozdrawiam, Olus
  • ivek 15.10.03, 07:50
    jedynataka napisała:

> tam obok Auchana ma powstac Castorama

zgadza sie, pomylilem sklepy. To bedzie Castorama a nie Praktiker.
    pozdrawiam
    Ivek
  • Gość: virge IP: *.lubin.dialog.net.pl 18.10.03, 22:48
    Dokładnie tak. Już nawet Castorama pełną parą przyjmuje podania o prace (
    chociażby tu: www.praca.leg.pl/news.php?id_news=660 )IMHO szefowie
    Auchana ( jeżeli wierzyć zasłyszanym informacją "tu i ówdzie" ) zrobili niezły
    biznes na tym terenie dzięki władnym naszego pięknego miasta. Podobno to Auchan
    ( a nie Miasto!! ) sprzedało część w ł a s n e g o już wtedy terenu
    Castoramie, robiąc na tym niezłą kase. Miasto Auchan`owi sprzedało cały ten
    teren za tak śmieszne pieniądze, że tym opłacało sie odsprzedać tylko częśc pod
    Castorame i całkiem dobrze na tym zarobić. Oby tak dalej, panowie w ratuszu...
  • olus_stad 19.10.03, 19:01
    Tylko skad oni mogli to wtedy wiedziec? Pomysl sobie, ze piecset metrow dalej funkcjonuje Eko i Nomi(?) juz kilka lat i takiej furory nie zrobily. Miasto mialo okazje, wiec jak najszybciej sie pozbylo, a Francuzi wiedzieli co robia. Tak mnie sie wydaje, co Wy na to? Pozdrawiam, Olek
  • ivek 20.10.03, 11:17
    Gość portalu: virge napisał(a):

>Podobno to Auchan
    >> ( a nie Miasto!! ) sprzedało część w ł a s n e g o już wtedy terenu
    > Castoramie, robiąc na tym niezłą kase. Miasto Auchan`owi sprzedało cały ten
    > teren za tak śmieszne pieniądze, że tym opłacało sie odsprzedać tylko częśc pod
    >
    > Castorame i całkiem dobrze na tym zarobić. Oby tak dalej, panowie w ratuszu...,

Jesli jest tak jak mowisz, to znaczy, ze zle zformulowano umowe sprzedazy.
    Jak dla mnie to sprawa smierdzi i powinna co najmniej otrzec sie o prokurature.
    Swiadczyloby to przeciez o nieudolnosci. Jeszcze gdyby w tym miejscu powstal
    zaklad produkcyjny to nawet rozumiem. Nowe miejsca pracy sa warte korzystnych
    cen samej nieruchomosci, ale ze znalezieniem chetnego na wybudowanie
    hipermarketu chyba nie ma problemu?
    pozdrawiam,
    Ivek

• Gość: Dethy IP: *.lubin.dialog.net.pl 28.10.03, 00:18
    Ta pizza nie jest az taka wielka.Doswiadczenie ich nauczylo,zeby sprzedawac w
    calosci ,a nie na kawalki.Wiesz,przychodzil taki glodny klient i bral
    kawalek.Pizza szybko sie konczyla,a klient podraznil sobie tylko zoladek.Chce
    jeszcze,a tu "trzeba czekac"! Wiesz,Polak glodny to zly...I tak powstal
    pomysl ,aby pizza byla sprzedawana w calosci ;)
    Nawiasem mowiac synek mojej szwagierki potrafi cala pizze zjesc...:)))
  • olus_stad 28.10.03, 00:23
    Jezeli zjadlas cala to szacunek sie nalezy:) Z checia bym normalnie zjadl, ale nie chcialo mi sie czekac az pan cala zrobi, wiec chcialem odkupic kawalek tej co mial akurat gotowa. To nic, ze zimna byla, ale mialem straszna ochote na cos niewielkiego do jedzenia, bo za dwie godziny mialem miec normalny rodzinny obiad. Stad ze mnie taki niejadek;)

Pozdrawiam
  • dethy 30.10.03, 09:06
    olus_stad napisał:

> Jezeli zjadlas cala to szacunek sie nalezy:)

Nieee,no ja nie zjem calej...ale moj maz,moj syn owszem:)Nawet wymieniany 5-
    latek !!

Z checia bym normalnie zjadl, ale
    > nie chcialo mi sie czekac az pan cala zrobi, wiec chcialem odkupic kawalek
    tej
    > co mial akurat gotowa. To nic, ze zimna byla, ale mialem straszna ochote na
    cos
    > niewielkiego do jedzenia,

Tak swoja droga to mogl ci sprzedac kawalek tej pizzy ,ktorej swoja droga chyba
    ktos nie odebral.No widzisz,niektorzy wyznaja taka polityke,ze lepiej wyrzucic
    niz choc troche zarobic.Mialam podobny przypadek w auchanie.Chcialam kupic
    bluze,ale byla poplamiona.Plamy napewno by zeszly w praniu,ale byly i przez to
    towar byl niepelnowartosciowy.Poszlam z bluza,aby ja przecienili.Nie
    chcieli,wiec spytalam co zrobia z vbluza,jesli przez te plamy jej nikt nie
    kupi.Odpowidzieli ,ze wyrzuca !!Ot,bogactwo ! Powiedzialam im to co wyzej
    napisalam i przecenili...5zl!!! Kupilam,bo bluza byla dla taty,a jemu tylko ta
    sie podobala.Ale 5zl to zenada...

bo za dwie godziny mialem miec normalny rodzinny obi
    > ad. Stad ze mnie taki niejadek;)

aaaa,no chyba ze.Potem by dociekali,gdzie byles i co jadles,ze jestes taki
    niejadek :)

--
    -----
    "Jutro mozna zaczac wszystko od nowa.
    Jutro jest wolne od bledow"

Dethy
  • olus_stad 30.10.03, 14:34
    Wiesz! Wszystko mozna w zyciu wybaczyc, ale nie ludzka glupote. Dlatego ladnie sie panu uklonilem i poszedlem szukac czegos innego. Jego strata, ze nie zarobil, a ja dzieki niemu znalazlem cos innego, o czym wczesniej wspomnialem.

Pozdrawiam
  • dethy 30.10.03, 19:22
    on i tak by zarobil,bo to nie jego biznes.On ma tygodniowke i nie zalezy mu na
    sprzedazy kawalka pizzy dla glodnego Olka....Szkoda,bo w koncu klient nasz
    pan...

--
    -----
    "Jutro mozna zaczac wszystko od nowa.
    Jutro jest wolne od bledow"

Dethy
  • olus_stad 15.10.03, 13:55
    Widac bardzo mocno, ze MPK czyta nasze forum. Dzis wlasnie widzialem nowa linie autobusowa, tzn numer 19. Jedzie od Dworca, kolo Auchan i laduje w Janowicach Duzych. Ciekawa trasa i chyba Real jest zagrozony. Autobus jezdzi moze rzadko, ale w strategicznych godzinach, tzn przed i po pracy. Auchan musi niezle 'lobbowac' na rzecz swoich interesow:) Pozdrawiam, Olek
  • jedynataka 15.10.03, 23:33
    chyba musze Ci rozczarowac, ale linia nr 19 jest dosc stara - tzn nie
    przypominam sobie, zeby ja wprowadzali kiedys, ale zawsze pamietam, ze tam
    byla :-). Mam kolezanka na Bielanach i czasem czekalam na cokolwiek do
    podwiezienia, wiec kilak 19-nastek w zyciu obejrzalam, a ze do kolezanki jezdze
    od 6 lat - to chyba nie nowa linia raczej
    i przypominajc sobie typ autobusow jezdzacy na tej lini...zazwyczaj najstarsze
    jezdzace trupy...ta lina nie moze byc nowa :)
  • olus_stad 16.10.03, 15:33
    A juz myslalem, ze bede najwiekszym tropicielem autobusow, a tu bach! Taka wpadka;) Pozdrawiam, Olek
  • swek1 20.10.03, 17:20
    Jadąc linią 19 i przejeżdżając obok jednostki wojskowej wiele razy widziałem
    żołnierza wypatrującego przez lornetkę. Czy nie wiecie, czego oni tam
    wypatrują.? Chyba nie Bin Ladena? A może? Pozdrawiam.
  • olus_stad 20.10.03, 21:28
    Dzien i noc, mroz -30 i upal +30 a oni zawsze stoja. Wspojczuje i ciesze sie, ze ja nie bede musial:) Taka chyba ich funkcja, tzn reprezentacyjna, no bo co mu mieli dac zamiast lornetki? Miotle? ;) Pozdrawiam, Olek
  • swek1 29.10.03, 23:05
    Zastanawiam się, dla kogo jest linia nr 11? To jest krótka trasa dublująca
    linię nr 1.Pozdrawiam.
  • olus_stad 29.10.03, 23:23
    To tak jak we wspomnianej '4' i '5'. Tez sie prawie dubluja, rozni je tylko jeden przystanek. To samo ma miejsce z '15' i '16', te rozni 2 przystanki. Ale tez nie bardzo rozumiem ta polityke MPK:(

Pozdrawiam
  • swek1 29.10.03, 23:27
    MPK jest spółką Zoo, a właścicielem jest gmina Legnica. Może chodzi o mniejsze
    bezrobocie?
  • olus_stad 29.10.03, 23:33
    A moze skoro to firma gminy Legnica, to ma jakies odgorne zarzadzenie, ze musi byc to srodek publiczny, tzn nawet jak sie nie oplaca niektorych linii trzymac, to musza i tak istniec, bo ludzie tam mieszkaja. Stad moze takie dziwne dziwolagi?

Pozdrawiam
  • swek1 29.10.03, 23:41
    Być może tylko ta 11 to jest krótki klon 1. Tylko godziny są inne. Może chodzi
    tu by nie jechała do huty. Ale to bez sensu by np., co drugi kurs mógłby być
    krótszy i nazywać się bis. A tak człowiekowi mącą w głowie dodatkową linią.
    Pozdrawiam.
  • olus_stad 29.10.03, 23:46
    Chodzi o to aby legniczanin czul sie dowartosciowany tym, ze mieszka w miescie z 25 liniami autobusowymi. Wiesz, to brzmi dumnie:) Do tego jeszcze 2 nocne;)

Pozdrawiam
  • swek1 29.10.03, 23:50
    To powinni wznowić jeszcze 40,45 i A. Co Ty na to? A jak by dobrze pogłówkowali
    to mieli byśmy więcej linii niż Wrocław. Pozdrawiam.
  • olus_stad 29.10.03, 23:57
    Gdybysmy mieli tyle linii co Wroclaw, to moglbym z jednej strony ulicy na druga autobusem jechac i jeszcze by zostalo;)

Pozdrawiam

PS A'propos 40 i 45 to cos tam jeszcze jezdzi okolo Legnicy, chyba 14 do Jawora, 22 do Zlotoryji, 10 do Prochowic i costam jescze do Lubina, ale nie pamietam cyferki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka