Dodaj do ulubionych

Jechał na rowerze z misją

17.05.11, 03:54
Przejechał na rowerze 90 tysięcy kilometrów. Odwiedził 60 krajów. Postawił sobie cel - uczyć o AIDS i HIV. Dopiero w Warszawie stracił swój rower. I to w dzień, kiedy miasto świętowało Noc Muzeów. Czy to już koniec jego misji? Somen Debnath ma nadzieję, że nie.

Podszedł zwiedzać tętniącą życiem Warszawę w czasie Nocy Muzeów. Gdy wrócił do domu, w którym się zatrzymał, mina mu zrzedła.

- Ktoś bardzo się nad tym namęczył. Rower przypięty był łańcuchem, w korytarzu budynku chronionego domofonem - tłumaczy Tymon Radwański, u którego chwilowo mieszkał Somen. - Gdy zgłosiliśmy kradzież na policji, byłem bardzo sfrustrowany. Somen jest jednak człowiekiem spokojnym, wierzy, że jego misja nie urwie się w Warszawie i będzie trwała - opowiada.


www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,jechal-na-rowerze-z-misja-stracil-go-w-noc-muzeow,201636.html
--
Późno już
Świta.
Edytor zaawansowany
 • jedzoslaw 17.05.11, 15:53
  Noż kurde, dlaczego zawsze takie rzeczy muszą dziać się w Polsce?

  --
  Smells like 90s
 • skiela1 17.05.11, 15:58
  Zapamietasmile
  --
  Późno już
  Świta.
 • jhbsk 18.05.11, 08:49
  Nie zawsze. Wiele lat temu byłam w Holandii na kolarskim zlocie. I komu ukradli rowey - dwóm Polkom (które wydały ostatnie pieniądze, żeby na ten zlot się udać). Żeby się pocieszyć poszły kupić wino i z tego smutku opowiedziały wszystko „współkupowaczowi". To był właściciel sklepu z rowerami i poczuwając się do odpowiedzialności za holenderskich złodziei zafundował dziewczynom używane (ale w pełni sprawne) rowery.
  Historia jest z roku 1986. Do dziś ją wspominam, bo w kraju gdzie człowiek potyka się o rowery taka kradzież wydawała się mało prawdopodobna. A okazało się, że tam kradzieże były całkiem częste.
  --
  JS
 • chlodne_dlonie 18.05.11, 08:55
  Hmm..na swój sposób krzepiące..wink

  A Hindus sobie poradzi - właśnie w tv 'śniadaniowej' go pokazywali
  już są ludzie dobrej woli gotowi pomóc smile

  --
  'I don't mean to hurt you, no more crying
  A wolf needs no reason to hunt and kill its prey
  He could no more change than give up breathing..'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka