Dodaj do ulubionych

Komórka po afrykańsku

13.11.11, 15:45

To nie jest nic zaskakującego: telefony komórkowe ma dziś w Afryce każdy, nawet biedak żyjący w slumsie wielkiego miasta za mniej niż dolara dziennie. Sieci komórkowe rozwinęły się tam błyskawicznie - i dziś aż 94 proc. Afrykanów z miast mieszka w zasięgu telefonu. Mniej ludzi ma tam dostęp do zdrowej wody pitnej - i do czystych, w miarę normalnych toalet.

Skąd ten boom? Jeden z wielu negatywnych stereotypów Afrykanów mówi, że skłonni są wydawać ogromne sumy na zbędne, luksusowe gadżety - zaniedbując tak podstawowe potrzeby, jak jedzenie czy mieszkanie.

next.gazeta.pl/next/1,114656,10577368,Komorka_po_afrykansku.html
--
Późno już
Świta.
Obserwuj wątek
   • czarek_777 Re: Komórka po afrykańsku 13.11.11, 17:41
    To chyba ma coś wspólnego ze znanym polskim powiedzeniem : 'zastaw się a postaw się' smile skoro o Afryce. Dziś w moim kościele parafialnym we mszy św uczestniczył polski misjonarz z Republiki Afryki Środkowo Południowej. Pracuje w dżungli z pigmejami - też mają komórki smile poza tym żyją i polują jak Ich przodkowie. On uczestniczy w wielu wydarzeniach wioski, także w polowaniach, Ich obrzędach, tańcach itd. Praca ciężka mówił ale powoli owoce wydaje smile na początku swojej pracy misyjnej bał się i liczył się z tym, że być może nawet zostanie zjedzony przez miejscowych smile na koniec opowieści /było jako kazanie/ zaśpiewał w języku jakim posługują się Ci Pigmeje Ich pieśń plemienną a pełny kościół ludzi akompaniował prztykaniem palcami obu rąk, o to prosił misjonarz smile przez dłuższą chwilę czułem się jak bym był w dżungli w Afryce z Pigmejami, żona podobnie big_grin smile

    --
    http://emotikona.pl/emotikony/pic/rybak.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka