Dodaj do ulubionych

5 produktów, które jadasz zbyt rzadko

06.12.11, 12:16
Na naszej liście znalazły się produkty, które są dobrze znane, łatwo dostępne, niedrogie, bogate w substancje odżywcze i smaczne. Włączając je w dietę można dbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Oto one.
fitness.sport.pl/fitness/1,107702,10751886,5_produktow__ktore_jadasz_zbyt_rzadko.html
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Edytor zaawansowany
  • gazeta_mi_placi 06.12.11, 17:29
    Na bazie pomidorów z puszki robię smaczne ( w mojej ocenie tongue_out ) sosy do makaronu, fasolkę stosuję do sałatek lub bezpośrednio, czerwoną kapustę zjem raz na czas, jogurt grecki (ale nie wiem czy ten odtłuszczony) mam w lodówce, jedynie czego nie jadam to arbuz. Strułam się nim potwornie jako 6-latka i od tej pory mam uraz.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/3941bda2bf.png
  • jan.kran 06.12.11, 18:24
    Jem cztery z pieciu czesto chyba dozyje setkismile))
  • skiela1 06.12.11, 19:26
    ten arbuz to tak 'od czapy' w tym zestawieniusmile

--
    Późno już
    Świta.
  • matt.j 06.12.11, 20:36
    skiela1 napisała:

> ten arbuz to tak 'od czapy' w tym zestawieniusmile

Akurat jeśli chodzi o arbuzy to faktycznie uchodzą z jedne ze zdrowszych owoców, poza witaminami zawierają sporo niezbędnych organizmowi pierwiastków.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/hf/vd/dlyx/4Gr6Afgi3pptWixKwX.jpg
  • matt.j 06.12.11, 20:33
    Aż się nóż w kieszeni otwiera żeby zrobić krzywdę autorowi. Jak można namawiać ludzi do jedzenia puszkowanych i sztucznych rzeczy twierdząc, że są zdrowe.

„Fasola i ciecierzyca
    Aby zmniejszyć ilość soli w puszkowanej fasoli, dobrze wypłucz ją w wodzie.

Pomidory w puszce

Rewelacja, nie ma nic zdrowszego niż cokolwiek z puszki aluminiowej. Tylko niech potem zwolennicy takich produktów nie zapomną o swoim przyszłym Alzheimerze. Dlaczego autor nie wpadł na genialny pomysł, że te same produkty można kupować w słoikach.

Przykładem są pomidory, które pod wpływem temperatury uwalniają likopen, który zapobiega nowotworom.

Wracamy do pomidorów. Czyli poddane temperaturze są tylko te puszkowane… Nie można sobie kupić świeżych i samemu przetworzyć? Taki drobiazg jeszcze, że te puszkowane w całości zawierają całe pomidory, razem z częścią dookoła ogonka – w tej części gromadzi się najwięcej związków azotu pochodzących z nawozów sztucznych. Jakby nie patrzeć jedzenie azotanów i azotynów jest szkodliwe dla zdrowia. Powodują one przejście hemoglobiny w methemoglobinę, która nie ma zdolności odwracalnego wiązania tlenu…

I kolejny zdrowotny kwiatek: „Odtłuszczony jogurt grecki

Wszystkie dostępne na rynku krajowym jogurty poza mlekiem (najczęściej przetwarzanym) i bakteriami zawierają sporo bardzo zdrowych dodatków takich jak: mleko w proszku, białka mleka oraz mączki, najczęściej sojowe. Skoro polecają produkty z przetworzonego przez bakterie mleka to najlepiej byłoby polecać albo zsiadłe mleko albo kefir – te jest trudniej podrasować dodatkami, tzn. zsiadłego mleka nie da się podrasować, a na rynku można znaleźć kefiry niepodrasowane. W odróżnieniu od jogurtów, których niepodrasowanych nie znajdzie się na rynku.

Z tych pięciu polecanych zdrowotnych produktów tak naprawdę do jedzenia jako jak najbardziej zdrowe nadają się arbuz i czerwona kapusta.

--
  • skiela1 06.12.11, 21:01
    Jezeli mamy dbac o zdrowie i szczupla sylwetke, to arbuz odpada.Ma bardzo wysoki indeks glikemiczny.
    --
    Późno już
    Świta.
  • matt.j 06.12.11, 21:38
    skiela1 napisała:
    > Jezeli mamy dbac o zdrowie i szczupla sylwetke, to arbuz odpada.Ma bardzo wysok
    > i indeks glikemiczny.

Zdrowe odżywianie to naprawdę nie tylko indeks glikemiczny smilesmilesmile

--
  • skiela1 06.12.11, 22:18
    matt.j napisał:

> Zdrowe odżywianie to naprawdę nie tylko indeks glikemiczny smilesmilesmile
    >

Nie tylko,ale czesto znaczacy powod zeby jednak to IG sprawdzac.Nie wszystko dobre jest dla nas dobre.

--
    Późno już
    Świta.
  • matt.j 06.12.11, 22:59
    Przeciętny, zdrowy i zdrowo odżywiający się człowiek, którego dieta jest zrównoważona i urozmaicona nie ma szczególnej potrzeby sprawdzania IG produktów, które spożywa.
    Zdrowe odżywianie codzienne różni się od diety w celu schudnięcia. Nie wiem dlaczego tu zostało to połączone. Zresztą często te dwie kwestie są łączone przez różnych laików zdrowego życia wink
    Dzięki takim pomyłkom część osób nażera się się przez cały rok byle czego a potem najchętniej w tydzień czy dwa zrzuciłaby to co się odłożyło właśnie "zdrowym odżywianiem". A jakby nie patrzeć to takie podejście do dwutygodniowej diety w celu schudnięcia nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.

Jak ktoś strasznie chce schudnąć to niech sobie zrobi dwa tygodnie na sokach albo samej wodzie. Przynajmniej trochę oczyści sobie organizm z toksyn. Chociaż takiej diety też nie radziłbym stosować bez zapoznania się z zasadami wchodzenia, a szczególnie wychodzenia z głodówki. Ostatecznie leniwcy mogą wybrać się na dwutygodniowe wakacje zdrowotne na sokach lub samej wodzie prowadzone w jednym z kilku ośrodków w kraju smile

--
  • skiela1 06.12.11, 23:17
    Przeciętny, zdrowy i zdrowo odżywiający się człowiek, którego dieta jest zrównoważona i urozmaicona nie ma szczególnej potrzeby sprawdzania IG produktów, które spożywa. "

Jezeli dba o zdrowie i szczupla sylwetke (tak jak zaznaczono w artykule)to wrecz powinien.
    Ja z kolei bez przerwy napotykam sie na apele dietetykow,ktorzy nawoluja zeby jednak ograniczac winogrona,arbuzy,sliwki.One sa owszem zdrowe ,ale jak ktos ma tendencje to latwo mozna przytyc.
    --
    Późno już
    Świta.
  • matt.j 06.12.11, 23:38
    skiela1 napisała:
    > Ja z kolei bez przerwy napotykam sie na apele dietetykow,ktorzy nawoluja zeby j
    > ednak ograni czac winogrona,arbuzy,sliwki.One sa owszem zdrowe ,ale jak ktos ma
    > tendencje to latwo mozna przytyc.

Zrównoważona i urozmaicona dieta codzienne polega na tym aby nie żywić się tylko się jednym czy kilkoma produktami.

--
  • skiela1 06.12.11, 23:47
    matt.j napisał:

> Zrównoważona i urozmaicona dieta codzienne polega na tym aby nie żywić się tylk
    > o się jednym czy kilkoma produktami.
    >

dobra!suspicious
    powiedziala Skiela pochlaniajac 12sta_chyba_juz dzis mandarynke.

--
    Późno już
    Świta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka