Dodaj do ulubionych

6 miliardow Euro....

20.12.11, 10:01
tyle wyniesie polski udzial w ratowaniu Euro. smirk
www.ekonomia24.pl/artykul/10,775710-Rostowski--Polska-pozyczy-MFW-ponad-6-mld-euro.html
--
www.youtube.com/watch?v=H7haiWeUNYY
Edytor zaawansowany
  • marcin_rz 20.12.11, 11:04
    Sytuacja w Polsce i Europie, jest na tyle dramatyczna, że Polska zaczyna się zastanawiać, jak pomóc poszkodowanym, lecz mimo to bogatszym od nas państwom. Jeden z najważniejszych pomysłów ekipy rządzącej, jest de facto "pośmiertnym zwycięstwem Andrzeja Leppera".

Tak przynajmniej twierdzi europoseł Czarnecki, który następująco ocenia decyzje o ewentualnym użyciu rezerw NBP.

- Uruchomienie rezerw NBP jest wbrew prawu - napisał na swoim blogu Czarnecki, tłumacząc dlaczego.

- Miałoby to być dla Europejskiego Banku Centralnego wspieranie finansowe rządu, a to przecież zabronione jest w całej Europie. A w Polsce ma tak się jednak stać. Stąd zresztą koncepcja profesora Rybińskiego, aby jeśli w ogóle pożyczać te pieniądze, to należy wziąć to z budżetu państwa, a nie z rezerw NBP. Ta sytuacja to pośmiertna wiktoria śp. Andrzeja Leppera. Były wicepremier i były dwukrotny Wicemarszałek Sejmu RP chciał wykorzystać - ponoć nienaruszalne zasoby NBP, aby rozkręcić gospodarkę, tworzyć miejsca pracy i popyt wewnętrzny. Wtedy wyśmiewano go, mówiąc, że rezerwy NBP to rzecz święta. Ci sami, którzy z niego szydzili, dziś tak samo głośno popierają Tuska, który na ową świętość się połakomił (po to, aby Polska miała pożyczkę dla bogatszych) - dodaje europoseł, by zakończyć ostrzej, jak to ma w zwyczaju.

- Wszystko to świadczy o podwójnych standardach i podwójnej moralności w naszej polityce - konkluduje Czarnecki.

I teraz rodzi się pytanie: co na to Jarosław Kaczyński, który sceptycznie podchodził do wielu pomysłów swojego byłego wicepremiera. Bo co o tym wszystkim sądzi Andrzej Lepper, tego się już niestety nie dowiemy.

A może właśnie dlatego wyciągnięto ten zakurzony pomysł z szafy? By móc sobie przypisać cudze zasługi? I co z tego, że kilka lat temu wyśmiewało się taką opcję. Wszak wszystko płynie.
    za:
    politykier.pl/kat,1025795,wid,14096853,wiadomosc.html?ticaid=6d973
    jak to jest, że w zależności od przynalezności do partii jest się albo wariatem, albo ultrapostępowym pro - Europejczykiem
    --
    "Po co jest ten miś?"
    "Nikt nie wie po co, więc nie musisz się martwić, że ktoś o to zapyta. Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto czy dwieście tysięcy, aby byle kontrol wzięła cię za dupę. My tymczasem, jako społeczni konsultanci dostajemy 20 procent ogólnej sumy kosztów."
  • 1zorro-bis 20.12.11, 11:09
    i teraz wlasnie czas na pokazanie prawdziwej "SOLIDARNOSCI"....smirk
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 11:17
    wybacz - nadal mam w dupie taką prawdziwą solidarność
    ta "prawdziwa solidarnośc" zawsze mniej więcej wygląda w ten sposób:

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. “Głupia mrówka” – myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołał konferencję prasową, na której zadał pytanie: Dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową?!

TV-Polana, Polstar i Telewizja Rolna pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Po programie Elżbiety Kawiorowicz cała Polska jest wstrząśnięta tak drastycznymi nierównościami społecznymi. Jak to możliwe - pyta Monika Grzejnik patrząc prosto w oczy – że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia jest jeszcze tyle niesprawiedliwości?!! Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?!! Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu wiadomości i oskarża mrówkę o nacjonalizm, szowinizm i konikofobię! Maciej Wrona wraz z nowo powstałym zespołem śpiewa protest song “Nie łatwo być konikiem”. Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów. Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży. Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje pikietę pod hasłem “Każdy chce żyć”. Te same koniki zakładają Samozagładę i Ligę Pasożytów Rzeczpospolitej.

Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni. Zaproszony do cyklicznej audycji “Co z tą Polaną?” charyzmatyczny przywódca partii polnej pyta, czy nie warto sprawdzić w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy; “Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników” – postuluje. Prezydent wraz z żoną w specjalnym oświadczeniu zapewniają obywateli, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.

20 lat później…
    Konik polny zjada resztę zapasów mrówki. W telewizorze – który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia – widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz nareszcie zapanuje sprawiedliwość.
    --
    "Po co jest ten miś?"
    "Nikt nie wie po co, więc nie musisz się martwić, że ktoś o to zapyta. Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto czy dwieście tysięcy, aby byle kontrol wzięła cię za dupę. My tymczasem, jako społeczni konsultanci dostajemy 20 procent ogólnej sumy kosztów."
  • 1zorro-bis 20.12.11, 11:28
    czyli co? Wszystko dla Polski a od Polski to wara?big_grin
    No, fajnie....smirk
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 11:50
    jak solidarność/socjalizm, to dla wszystkich po równo
    żądam wyrównania poziomu życia z Niemcami i północnymi Włochami, może być w postaci transferu na moje konto, w końcu wszyscy w UE mają sobie pomagać, wtedy ja zgodzę się na utworzenie funduszu pomocowego, no bo należy sobie pomagać, nawet w tym celu utworzę zlecenie stałe na wskazane konto
    NIe uważam, ze wykonuje mniejszą pracę niż statystyczny Niemiec, a na pewno większą niż statystyczny Włoch, tylko jakoś...ktoś moją pracę gospodarka światowa wyceniła 1/4 tego niż "zachodnioeuropejczyka", więc w ramach wyrównywania szans, pozostałe 3/4 chciałbym mieć w postaci transferu na konto, taki oto mój postulat
    wink
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 11:55
    zadac mozesz. Tylko musiasz poczekac jeszcze 40 - 50 lat, bo o tyle lat dluzej Niemcy czy Wlosi na ten poziom zycia pracowali. big_grin
    --
  • sibeliuss 20.12.11, 11:57
    Umiałbyś pisać, bez używania emotikonów?
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • piotr_57 20.12.11, 12:06
    sibeliuss napisał:

> Umiałbyś pisać, bez używania emotikonów?

A dlaczego ma pisać bez eomtek? Ja też je lubię.
    Jeśli Ci przeszkadzają to je wyłącz, masz taka możliwość jako właściciel forum. Ale dopóki są...
  • 1zorro-bis 20.12.11, 12:07
    cool
    piotr_57 napisał:

> sibeliuss napisał:
    >
    > > Umiałbyś pisać, bez używania emotikonów?
    >
    > A dlaczego ma pisać bez eomtek? Ja też je lubię.
    > Jeśli Ci przeszkadzają to je wyłącz, masz taka możliwość jako właściciel forum
    > . Ale dopóki są...

--
  • 1zorro-bis 20.12.11, 12:06
    NIE.Taka moja to juz "przywara"....smirk
    --
  • 1zorro-bis 20.12.11, 12:33
    i zaraz Ci uzasadniie dlaczego NIE. W rozmowie w realu, czlowiek mimika twarzy wyraza swoje emocje a tutaj mimike zastepuja te "znaczki"....big_grin
    sibeliuss napisał:

> Umiałbyś pisać, bez używania emotikonów?

--
  • piotr_57 20.12.11, 12:39
    1zorro-bis napisał:

W rozmowie w realu, czlowiek mimika twarzy
    > wyraza swoje emocje...

Na to jest teraz straśnie mundre łokreślenie : przekaz pozawerbalny big_grinbig_grin
    >
  • 1zorro-bis 20.12.11, 12:40
    no....smirkcool
    --
  • sibeliuss 20.12.11, 13:37
    Tyle, że w realu to widać, czy mówisz coś serio czy ironizujesz. Ale to ja sprawa, masz rację. Zatem nie zdziw się, gdy poważną wypowiedź okraszoną pięcioma emotikonami potraktuję lekce.
    --
  • 1zorro-bis 20.12.11, 13:51
    Sibeliussie...to takich "níuansow" nie wyczuwasz?cool
    --
  • sibeliuss 20.12.11, 14:09
    Nie.
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 12:08
    a Polacy przez 40 - 50 lat, to co? zbijali bąki? wypasali kozy w stepach patagońskich, aby po 89 roku wrócić i budować "od nowa wszystko"?
    pracowali równie ciężko co Niemcy, a na pewno ciężej niż Włosi
    problem w tym, że większośc tego co wyprodukowali szło albo na budowę socjalizmu na świecie, albo było rozliczane w/g rubli transferowych (takiego pierwotnego euro).
    Zresztą, młody jestem, co ja się znam.
    wink

--
    "Po co jest ten miś?"
  • czarek_777 20.12.11, 12:35
    Marcin !! a od kiedy to niewolnik ma mieć tak dobrze jak jego pan smile Polacy to urodzeni niewolnicy którzy wolą służyć i pracować na rzecz obcych ale nigdy na siebie. Bo jeśli w Polsce pojawi się ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie i jakąś wizję by poprawić Ich los to natychmiast zostaje wyśmiany, wyszydzony i wdeptany w ziemię a na piedestał wyniesieni zostają kurwy i złodzieje najgorszego sortu smile ten Naród już tak ma więc nie narzekaj tylko oddawaj kasę bogatszym i mądrzejszym bo na co pieniądze i głupiemu i nieszanującemu się niewolnikowi smile takiemu to byle badziewie do miski wrzucić a jeszcze po rękach Cię wycałuje i wielbić pod niebiosa będzie smile

--
    http://emotikona.pl/emotikony/pic/rybak.gif
  • marcin_rz 20.12.11, 13:19
    takie położenie geograficzne, że niepodlegli nie będziemy chyba nigdy, a ze naród głupi i da się zmanipulować i nadal chce wierzyć, że 6mld euro, to tylko dla swojego dobra wpłaca do kasy unijnej, cóż...
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 13:49
    a dlaczego uwazsz, ze Polacy to glupi narod?smirk
    --
  • 1zorro-bis 20.12.11, 12:36
    ..."zreszta mlody jestem, co ja sie znam"....smirk
    I tym zdaniem powiedziales wszystko.
    No, niestety - takiego pecha miala Polska (i nie tylko Polska), ze 45 lat pracy bylo "w powietrze " wydmuchane. Ale co uwazasz, ze teraz w "nagrode" nam inni powinni dodatkowo dokladac?
    Nie ma innej rady i trzeba sie z tym pogodzic a nie marudzic...cool
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 13:35
    ja nie chcę nagrody!!
    Ja chcę być sam za siebie odpowiedzialny i żądam, aby wszyscy odp...li się od tego co zarabiam, chcę płacić uczciwe i niskie podatki, a nie pół roku zap...lać na daniny państwowe.

> No, niestety - takiego pecha miala Polska (i nie tylko Polska), ze 45 lat pracy
    > bylo "w powietrze " wydmuchane

bo Solidarność po przejęciu władzy po 89 roku dopuściła do wielkiej korupcji i za bezcen został sprzedany bądź zniszczony dorobek tych 45 lat

bo zostaliśmy zdradzeni i sprzedani w 45 toku, czego skutkiem było późniejsze embargo na nowoczesną technologię

bo zapaść gospodarcza lat 80 była spowodowana ciągłymi strajkami Solidarnościowymi za pieniądze CIA

bo komunikacja drogowa była w stanie agonalnym w wyniku zbrojnych planów naszych wschodnich zbrodniarzy

Ja bym nie nazwał tego pechem, to się nazywa Polityka światowa, polegająca na poświęceniu ofiar z jednego narodu dla zachowania spokoju na kontynencie.
    Ja nie chce być kolejnym pokolejniem ofiar, które muszą teraz się poświęcać dla ratowania europejskiego trupa gospodarczego.

--
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 13:50
    wiesz co? Z takimi pretensjamni to powinienes sie cofnac do......Mieszka I-go....cool
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 14:09
    ja nie mam pretensji, ja tylko mam oczekiwania od kraju w którym uczciwie płace podatki, aby mnie bardziej nie tłamsił
    oraz dziwię się nad publicznym przyzwoleniem na przekazanie 6 mld euro dla naszych towarzyszy, to wszystko

Powiedz mi zorro, pisałeś na jednym z wątków, że mieszkasz w kraju papieża, domniemam że to nie watykan, a niemcy. Czy przeciętny niemiec zgodził by się żyć za 300 - 400 euro, utrzymał by rodzinę i chętnie przyjął decyzję o przeznaczeniu części swoich dochodów i (tak niskich) na upadające Włochy?

--
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:15
    Marcinie....
    To nie PREZENT dla ratowania Euro tylko pozyczka. Polska pozycza 6 mld, Niemcy 55 mld.
    Jest roznica? A te mity o zarobkach w niemczech to tez bys musial zeryfikowac.
    Kobiety na kasach w ALDI pracuja za 400 Euro miesiecznie...
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 14:28
    wiemy doskonale, że te pieniądze są na spłatę długów w bankach, głównie niemieckich i francuskich oraz na ratowanie waluty, której na szczęście POlska nie przyjęła
    nie mamy pewności, czy ta pozyczka zostanie zwrócona

u nas w Biedronkach za 250 euro, ale ta kwota to jest standard, dla większości zawodów w Polsce "B"
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:33
    tylko zycie w Polsce, a w szczegolnosci w Polsce B i C jest duzo tansze....smirk
    --
  • piotr_57 20.12.11, 13:58
    marcin_rz napisał:

> ja nie chcę!..
    > Ja chcę...
    Ja nie chce...

Normalny człowiek to takie rzeczy mówi kochance.
    Innych nie bardzo to interesi.
  • czarek_777 20.12.11, 14:10
    Swoją drogą to szkoda, że w 45 tym Ruskie jako pierwsi doszli tylko do Berlina, a nie np do Renu. Dziś Niemcy byliby w identycznej sytuacji co reszta krajów bloku wschodniego i dziś nie byłoby tego całego wrzasku że jacy to Niemcy szczodrzy są ,jacy solidarni. Niech wyrównają nam straty za skutki napaści i sześcioletniej okupacji i niech spadają ze swoją zakichaną 'pomocą' smile ciekawe też kto dzięki naszemu zacofaniu cywilizacyjnemu /przez drugą wojnę/bardziej na tym korzysta, Niemcy czy Polska. Jaka jest różnica w dochodach z wzajemnego eksportu i na czyją korzyść. Więc niech spadają Niemiaszki cwaniaczki i nie pitolą mi tu o swojej dobroci..
    --
  • piotr_57 20.12.11, 14:16
    Może inaczej bym to ujął, może trochę inaczej argumentował, ale wiele Twoich tez, to oczywista oczywistość.
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:19
    a ja jak czytam niektorych "fachowcow" to rece mi opadaja...big_grin
    Czarene jst biale a biele jest czarne. I na odwrot...big_grinbig_grinsmirk
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 14:22
    to się nazywa niesprawiedliwość historyczna
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:32
    a widziales gdzies sprawiedliwosc historyczna?big_grin
    Nalezy z kazdej sytuacji brac to co najlepsze...smirk
    --
  • jedzoslaw 20.12.11, 14:49
    czarek_777 napisał:

> Swoją drogą to szkoda, że w 45 tym Ruskie jako pierwsi doszli tylko do Berlina,
    > a nie np do Renu. Dziś Niemcy byliby w identycznej sytuacji co reszta krajów b
    > loku wschodniego i dziś nie byłoby tego całego wrzasku że jacy to Niemcy szczod
    > rzy są ,jacy solidarni. Niech wyrównają nam straty za skutki napaści i sześciol
    > etniej okupacji i niech spadają ze swoją zakichaną 'pomocą' smile ciekawe też kto
    > dzięki naszemu zacofaniu cywilizacyjnemu /przez drugą wojnę/bardziej na tym ko
    > rzysta, Niemcy czy Polska. Jaka jest różnica w dochodach z wzajemnego eksportu
    > i na czyją korzyść. Więc niech spadają Niemiaszki cwaniaczki i nie pitolą mi tu
    > o swojej dobroci..

Masz zasadniczo rację, ale czy w tej sytuacji jesteś gotowy rozmawiać z nimi o oddaniu Ziem Odzyskanych? Bo oni te ziemie uznają niejako za swoją kontrybucję wobec Polski, chociaż kontrybucję faktycznie i tak nam spłacili. Jednak Stalin ją przywłaszczył i obiecał nam "dawkować"- pretensje zanosić możemy tylko do Rosji. Co do zaś tego, jak kto na wojnie dobrze wyszedł to niestety, oni otrzymali Plan Marshalla, a my nie- za to też pretensje możemy mieć do Stalina, a dziś tylko do jego spadkobierców na Kremlu.
    Niemcy oddali aliantom odszkodowania, a nam jeszcze oprócz tego pewne ziemie. Nie są już nami niczego winni, przynajmniej formalnie.

--
    Smells like 90s

To boldly go, where no man has gone before
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:56
    jak juz to tylko moralnie....smirk
    A posypuja sobie glowe popiolem bez przerwy. Az czasem w TV jet to zenujace....smirk
    --
  • czarek_777 20.12.11, 15:05
    Masz zasadniczo rację, ale czy w tej sytuacji jesteś gotowy rozmawiać z nimi o oddaniu Ziem Odzyskanych? Bo oni te ziemie uznają niejako za swoją kontrybucję wobec Polski, chociaż kontrybucję faktycznie i tak nam spłacili. Jednak Stalin ją przywłaszczył i obiecał nam "dawkować"- pretensje zanosić możemy tylko do Rosji. Co do zaś tego, jak kto na wojnie dobrze wyszedł to niestety, oni otrzymali Plan Marshalla, a my nie- za to też pretensje możemy mieć do Stalina, a dziś tylko do jego spadkobierców na Kremlu.
    Niemcy oddali aliantom odszkodowania, a nam jeszcze oprócz tego pewne ziemie. Nie są już nami niczego winni, przynajmniej formalnie

Prawda jest taka że Niemcy za wojnę nigdy nam się nie wypłacą a mówienie że stracili ziemie na naszą korzyść też są bez sensu. Nie my wojnę rozpętaliśmy, nie my siebie okupowaliśmy, niszczyliśmy ,mordowaliśmy i grabiliśmy i nie my decydowaliśmy o swoim powojennym tak ustroju politycznym jak sojuszach i układach. A to wszystko z powodu napaści Niemiec na Polskę. Rozumiesz Jedzosław ? za obecny stan naszego państwa w stu procentach odpowiadają Niemcy oraz kraje wielkiej koalicji. My nawet w jednym procencie nie odpowiadamy. I g...o mnie obchodzi że Niemcy stracili terytorialnie. Bo co obchodzi ofiarę że napastnik podczas napaści na Niego upadł i złamał sobie rękę albo wybił zęby smile ma to głęboko i żąda odszkodowania za poniesione straty. My natomiast nigdy nie żądaliśmy /także już jako wolny kraj/ i tyle.

--
  • jedzoslaw 20.12.11, 15:54
    > Prawda jest taka że Niemcy za wojnę nigdy nam się nie wypłacą a mówienie że str
    > acili ziemie na naszą korzyść też są bez sensu. Nie my wojnę rozpętaliśmy, nie
    > my siebie okupowaliśmy, niszczyliśmy ,mordowaliśmy i grabiliśmy i nie my decydo
    > waliśmy o swoim powojennym tak ustroju politycznym jak sojuszach i układach. A
    > to wszystko z powodu napaści Niemiec na Polskę. Rozumiesz Jedzosław ? za obecny
    > stan naszego państwa w stu procentach odpowiadają Niemcy oraz kraje wielkiej k
    > oalicji. My nawet w jednym procencie nie odpowiadamy. I g...o mnie obchodzi że
    > Niemcy stracili terytorialnie. Bo co obchodzi ofiarę że napastnik podczas napaś
    > ci na Niego upadł i złamał sobie rękę albo wybił zęby smile ma to głęboko i żąda
    > odszkodowania za poniesione straty. My natomiast nigdy nie żądaliśmy /także już
    > jako wolny kraj/ i tyle.

No dobra, to czego tak naprawdę chcesz? Skoro wiesz, że Niemcy się nigdy nie wypłacą?

Porównanie dajesz też niewłaściwe: to nie jest tak, że napastnik sobie rękę złamał podczas ataku. Ziemie te trafiły do nas PO wojnie, a zatem to rodzaj naszego łupu. I jest to tym samym odszkodowanie. To jest odszkodowanie za poniesione straty, bo przecież otrzymaliśmy coś, co było dawniej ich.
    Nasz powojenny rząd żądał jednak oprócz tego odszkodowania. I miał je otrzymać, ale pod kontrolą radziecką. Takie są fakty historyczne, których nie chcesz jednak zaakceptować.

--
    Smells like 90s

• czarek_777 20.12.11, 16:03
    Zapomniałeś czy udajesz że zapomniałeś, przecież zabrano nam kresy. Więc terytorialnie nic nie zyskaliśmy za to Niemcy oczywiście że stracili. Nie z naszej winy jednak. A chodzić to o nic mi nie chodzi bo wiem że to i tak gadanie po próżnicy smile bo i tak zawsze o wszystkim decydują zwycięzcy oraz ci którzy potrafią ustawić się 'z wiatrem'. My na ogół dajemy ciała albo nas 'gwałcą'. Teraz, choć nie musimy sami dajemy ciała i to jak.
    --
  • jedzoslaw 20.12.11, 16:41
    czarek_777 napisał:

> Zapomniałeś czy udajesz że zapomniałeś, przecież zabrano nam kresy. Więc teryto
    > rialnie nic nie zyskaliśmy za to Niemcy oczywiście że stracili. Nie z naszej wi
    > ny jednak. A chodzić to o nic mi nie chodzi bo wiem że to i tak gadanie po próż
    > nicy smile bo i tak zawsze o wszystkim decydują zwycięzcy oraz ci którzy potrafią
    > ustawić się 'z wiatrem'. My na ogół dajemy ciała albo nas 'gwałcą'. Teraz, cho
    > ć nie musimy sami dajemy ciała i to jak.

My uważamy, że to w zamian za Kresy. Niemcy zaś nie interesują się naszą stratą, dokonaną wskutek działań innego agresora. Widzą jedno: "zaatakowaliśmy, ale oddaliśmy Polakom nasze Kresy (tzn.niemieckie) i to jest nasze odszkodowanie dla nich." Nikt tego więc już nie rusza, bo ci bardziej skrupulatni zaczęliby także przypominać, że Niemcy zapłacili już nam odszkodowanie, a że przywłaszczyli je Ruscy to już to ich nie obchodzi.
    Oczywiście, można drążyć i wykopywać topór wojenny- pytanie tylko, jaki to ma sens.

--
    Smells like 90s

• 1zorro-bis 20.12.11, 17:29
    to takie typowe odwetowe dzialanie....smirk
    --
  • czarek_777 20.12.11, 17:32
    Nie ma żadnego sensu. Teraz przede wszystkim musimy myśleć o przyszłości. Tylko czy potrafimy ? bo ja nie sądzę że tak. Jestem pesymistą co do naszej przyszłości.
    --
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:12
    bomba!big_grin
    piotr_57 napisał:

> marcin_rz napisał:
    >
    > > ja nie chcę!..
    > > Ja chcę...
    > Ja nie chce...
    >
    > Normalny człowiek to takie rzeczy mówi kochance.
    > Innych nie bardzo to interesi.

--
  • marcin_rz 20.12.11, 14:15
    Gdy tak naga leżysz obok mnie
    a tu spada nagły letni deszcz
    tu pierwsza kropla...
    tu druga kropla...
    jak konkwistadorzy
    jak odkrywcy lądów
    nowi Kolumbowie zdobywają cię...
    ty śpiąc nie wiesz nawet o tym jak
    ta letnia burza przeszła obok nas
    a ja widziałem ich
    obserwowałem ich
    gdy - jak Nowa Ziemie -
    zdobywali ciebie
    odkrywali w tobie obiecany lad...
    i choć za to ich spotkała śmierć
    bo burza przeszła obok - nie wiesz wiec
    gdy umierali
    gdy wysychali
    ja się nachylałem
    tuz nad twoim ciałem
    oto co wyszeptał
    niespełniony deszcz:
    REPUBLIKA
    REPUBLIKA MARZEŃ
    REPUBLIKA
    OTO CZEGO PRAGNĘ
    REPUBLIKA
    REPUBLIKA MOICH MARZEŃ BĄDŹ

świetne:
    www.youtube.com/watch?v=K7uDWtN1-hE
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 14:18
    to grali dla....Merkel.big_grinbig_grinbig_grin
    www.youtube.com/watch?v=we_ee9fKPf0&feature=related
    --
  • jedzoslaw 20.12.11, 14:42
    > bo Solidarność po przejęciu władzy po 89 roku dopuściła do wielkiej korupcji i
    > za bezcen został sprzedany bądź zniszczony dorobek tych 45 lat

Czy aby na pewno? Znaczna część infrastruktury jest wciąż w użyciu. Drogi, mieszkania, urządzenia użytku publicznego są nadal w użyciu. Jedyne, o czym można mówić to przedsiębiorstwa, które albo nie były wystarczająco rentowne, a tylko przestarzałe technologicznie albo też za ich upadkiem krył się zwykły szwindel.
    Dlatego ja bym był ostrożny w tym szafowaniu mitem "utraconego dorobku", bo gdyby brać to na poważnie to musielibyśmy żyć w kraju bez połowy linii kolejowych i większości asfaltowych dróg, bez telefonizacji i elektryfikacji oraz tłumem bezdomnych, którzy stracili swoje bloki. A chyba gołym okiem widać, że jest nieco inaczej.

--
    Smells like 90s

• 1zorro-bis 20.12.11, 14:49
    niektorzy ciagle o tym zapominaja....big_grin
    I marzy im sie cos w rodzaju "komuny - bis"...smirk
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 15:08
    Ja nie neguję, że nie ma tych dróg teraz, bo są, co prawda, wiele z tych dróg było i jest przestarzałych i niedostosowana do obecnego natężenia ruchu. Ale mogło być ich więcej, i to z róznych powodów.
    Mam na myśli, firmy, przedsiębiorstwa, które świadomie doprowadzano do upadłości, aby za symboliczne pieniądze można było przejąc, albo sprzedać za łapówki. Takich firm znam kilka, osobiście, taka tajemnica poliszynela.
    Mamy Żerań, który był dumą socjalistycznej motoryzacji - co z niego zostało?, mimo włożonych miliardów w restrukturyzację.
    Ostatnio gdzieś, nie wiem, gdzie czytałem, że majstrowano też przy KGHM i za 300mln dol ktoś chciał opylić.

--
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 15:17
    piekne....big_grinbig_grinbig_grin
    ...."Mamy Żerań, który był dumą socjalistycznej motoryzacji - co z niego zostało?, mimo włożonych miliardów w restrukturyzację......"big_grin
    To rozumiem, ze tesknisz za Fiatem 125 p i Polonezem?smirk

--
  • marcin_rz 20.12.11, 15:47
    oj, nie tęsknię, za to z podziwem patrzę na Czeską skodę i na Rumuńską Dacie

--
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 16:27
    Czeska Skoda to VW, rumunska Dacia to Renault...smirk
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 17:56
    > Czeska Skoda to VW, rumunska Dacia to Renault...smirk

a FSO to padaka
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 18:01
    padaka bo sie durnie najpierw zwiazali Deawoo apotem kombinowali z.....Roverem!
    A na samym poczatku byli Niemcy z VW.
    Tylko pewnie lapówki nie chcieli dac....big_grin
    --
  • skiela1 20.12.11, 14:58
    "Ja chcę być sam za siebie odpowiedzialny i żądam, aby wszyscy odp...li się od tego co zarabiam, chcę płacić uczciwe i niskie podatki, a nie pół roku zap...lać na daniny państwowe. "

A mnie sie marzy placic milion podatkusmile
    --
    Późno już
    Świta.
  • marcin_rz 20.12.11, 15:12
    słuchałaś wywiad z Romanem Kluską w Trójce, w ostatni piątek?
    on zapłacił 8mln, podatku, bo tak chciał, takie było jego dobrowolne zyczenie, ale on miał na to, stać go było, takich ludzi jest mało, bo albo ich nie stać, albo są jak grabie

gdybym zarabiał 10 ml zł, też chętnie odprowadzę nawet 4 mln, bo tyle by wyszło mniej więcej, bo z 6 mnie stać aby zyć na nieprzyzwoicie wysokim poziomiesmile
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • 1zorro-bis 20.12.11, 15:18
    ....."gdybym zarabiał 10 ml zł, też chętnie odprowadzę nawet 4 mln, bo tyle by wyszło mniej więcej, bo z 6 mnie stać aby zyć na nieprzyzwoicie wysokim"......smirk
    To czemu nie zarabiasz? Ktos Ci broni byc drugim Kluska?big_grinbig_grinbig_grin
    --
  • skiela1 20.12.11, 15:32
    No ja wlasnie o tym mowie,ze chcialabym tyle zarabiacsmile

--
    Późno już
    Świta.
  • 1zorro-bis 20.12.11, 15:38
    jo tys...big_grin
    --
  • marcin_rz 20.12.11, 15:44
    To czemu nie zarabiasz? Ktos Ci broni byc drugim Kluska?
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • skiela1 20.12.11, 15:49
    Roznica jest taka,ze Ty chcesz zarabiac i placic niskie podatki,a ja chce zarabiac i placic wysokie.
    Jezeli dzisiaj narzekasz na wysokie podatki to znaczy,ze tak malo nie zarabiasz,tylko pazerny jestes (zart)smile
    --
    Późno już
    Świta.
  • marcin_rz 20.12.11, 15:57
    To czemu nie zarabiasz? Ktos Ci broni byc drugim Kluska? big_grin big_grin big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    --
    "Po co jest ten miś?"
  • czarek_777 20.12.11, 16:11
    Papieżem też każdy może zostać i jakimkolwiek Prezydentem także smile

--
  • 1zorro-bis 20.12.11, 16:29
    bo robie w innej branzy....big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    Tez dochodowej....smirk
    marcin_rz napisał:

> To czemu nie zarabiasz? Ktos Ci broni byc drugim Kluska? big_grin big_grin big_grinbig_grinbig_grinbig_grin

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka