Dodaj do ulubionych

"to nie była impreza masowa"

07.10.13, 23:00

- Miejscy urzędnicy nie sprawdzili przed imprezą, czy była prawidłowo zabezpieczona. Nie zrobili tego, gdyż nie nadali biegowi statusu imprezy masowej – ustalił Michał Tracz, reporter programu "Polska i Świat".

Gdyby bieg został uznany za imprezę masową w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, organizator musiałby przedstawić miastu szereg dokumentów m.in. opinie, że zagwarantowane jest bezpieczeństwo, a urzędnicy mieliby obowiązek to sprawdzić. A tak, organizator nie miał takiego obowiązku.
tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,biegnij-warszawo-to-nie-byla-impreza-masowa,101558.html
Brak slow.
--
[O!]
Edytor zaawansowany
 • jedzoslaw 07.10.13, 23:36
  Pewnie moje zdanie nie będzie obiektywne, bo sam nie biegam i biegać nie lubię (i zapewne nie polubię), ale wydaje mi się, że pewną winę ponosi także nachalne promowanie tej formy aktywności i wmawianie ludziom, że biegać może każdy i w każdym wieku. Że to właściwie samo zdrowie i sama radocha. Nie słyszałem natomiast szczególnie wiele o ryzyku, jakie się z tym sportem wiąże. Nie ma się co oszukiwać- jest to konkretny wysiłek i nieprawdą jest, że bieganie oznacza, że jako okazy zdrowia nie będziemy musieli zachodzić do lekarzy. Przeciwnie, uprawiając intensywnie sport (zwłaszcza, gdy zaczynamy po latach zupełnie innego stylu życia) trzeba stale się badać i monitorować stan zdrowia.

  --
  Smells like 90s

  To boldly go, where no man has gone before
 • skiela1 07.10.13, 23:42
  W tym przypadku chodzi o zaplecze medyczne,ktorego nie bylo wystarczajaco.
  --
  [O!]
 • jedzoslaw 07.10.13, 23:55
  To też swoją drogą.

  --
  Smells like 90s

  To boldly go, where no man has gone before
 • skiela1 08.10.13, 14:01
  Mnie zawsze zastanawia jak bieganie w miescie moze byc w ogole zdrowe.
  --
  [O!]
 • ewa9717 08.10.13, 20:57
  Ale skoro to nie była impreza masowa, to czemu taką mają być np. mecze, skoro wystarcza uznanie lub nie za taką jakiejś biurwy płci dowolnej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka