Dodaj do ulubionych

Wege święta?

16.04.17, 11:26
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21637196,smalczyk-z-fasoli-i-sojowy-majonez-weganskie-przepisy-na-wielkanoc.html
To jest pyszne żarcie, ale rzeczywiście niepotrzebnie udaje kotlety i inne podobne, zamiast być innym jedzeniem.
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Edytor zaawansowany
  • 1zorro-bis 16.04.17, 12:49
    To jest dla mnie czysta paranoja. Sznycel wege, mielony wege, kielbasa wege, piwo wege bezalkoholowe, jeszcze tylko wodeczki wege brakuje. Bezalkoholowej ma sie rozumiec......big_grin

--
    Moulin Rouge....ulubiony!
    www.youtube.com/watch?v=5nuBZm0cXe8
  • sibeliuss 16.04.17, 13:06
    Może erzac seksu?

--
  • 1zorro-bis 16.04.17, 14:16
    Taki jest!big_grin Wegan- sex dla weganek!big_grinbig_grin Popieram!big_grinbig_grinbig_grin. Sibeliuss napisał:

> Może erzac seksu?
    >

--
  • skiela1 17.04.17, 21:50
    Podróbki ☺️

--
    [O!]
  • jhbsk 19.04.17, 13:16
    Nie jestem wegetarianką, ale wege jedzenie jest bardzo smaczne. Ostatnio sama robiłam bezmięsny pasztet. Zniknął błyskawicznie, bardzo wszystkim poczęstowanym smakował. Nie rozumiem, dlaczego potrawę bezmięsną uznaje się za erzac?

--
    JS
  • sibeliuss 19.04.17, 17:34
    Może inaczej, dlaczego nazwy potraw wege upodabnia się do tych mięsnych? To są po prostu inne dania i tyle smile

--
  • 1zorro-bis 19.04.17, 18:10
    Dokladnie! Albo jemy golonke albo....na pewno nie golonke w wydaniu wege.....big_grin
    Trzeba skonczyc z tym idiotycznym udawaniem. To tak jak seks z k...., ktora twierdzi, ze jest dziwica.big_grin
    sibeliuss napisał:

> Może inaczej, dlaczego nazwy potraw wege upodabnia się do tych mięsnych? To są
    > po prostu inne dania i tyle smile
    >

--
  • sibeliuss 20.04.17, 07:23
    Twarde, ale dobre wink

--
  • k.karen 21.04.17, 08:57
    Czyli wibrator to wegepenis?! shock

big_grin big_grin big_grin

--
    http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
  • loczek62 21.04.17, 09:23
    k.karen napisała:

> Czyli wibrator to wegepenis?! shock

Nie da się ukryć tego że jest bezmięsny wink

--
    "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" Nietzsche
    "Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich łysiejących wodzów, nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie pełzaj!"
  • k.karen 21.04.17, 09:32
    big_grin big_grin

chciałam jeszcze o coś zapytać, ale wystarczy... nie chcę dalej brnąć w "te rejony" wink

--
    http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
  • 1zorro-bis 21.04.17, 17:12
    No.....i wszystko jasne:big_grinbig_grinbig_grin Wibrator i weganki.big_grin Dlatego maja taki wstret do facetow.....big_grin
    No....ewentualnie dla weganki zamiast wibratora moze byc inny erzacbig_grin Kobitka......big_grinbig_grinbig_grin

--
  • sibeliuss 21.04.17, 19:18
    Poza tym po co wibrator z plastiku, lepsza swojska marchew....

--
  • 1zorro-bis 21.04.17, 20:12
    Albo dobry, polski ogorek......big_grin
    sibeliuss napisał:

> Poza tym po co wibrator z plastiku, lepsza swojska marchew....
    >

--
  • 1agfa 22.04.17, 16:35
    sibeliuss napisał:

> Może inaczej, dlaczego nazwy potraw wege upodabnia się do tych mięsnych? To są
    > po prostu inne dania i tyle smile

Aby wymyśleć nowe nazwy na jarskie potrawy, potrzeba językowego wynalazcy - ekwilibrysty.
    Chyba takich nie ma, bo taki ktoś musiałby się z góry nastawić na tworzenie całkowitych neologizmów.
    Toteż - wygodnie - wszyscy zainteresowani zapożyczają z zasobu słów-nazw już istniejących.
    Na dobrą sprawę obecny pasztet (ten zwykły, powszechnie znany, mięsny) wcale nie jest taki, jakimi dawne pasztety bywały smile
    Dawne pasztety to wielka sztuka kulinarna, z ciastem w niepośledniej roli!
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • sibeliuss 22.04.17, 21:28
    Jak słyszę o tofu o smaku kurczaka to czuję zażenowanie.

--
  • 1zorro-bis 23.04.17, 09:08
    Dokladnie. Ja tez nie wiem co powiedziec, jak ktos na sile z krewetki na swoim talerzu robi languste.....big_grin

--
  • 1agfa 22.04.17, 16:26
    jhbsk napisała:

> Nie jestem wegetarianką, ale wege jedzenie jest bardzo smaczne. Ostatnio sama r
    > obiłam bezmięsny pasztet. Zniknął błyskawicznie, bardzo wszystkim poczęstowanym
    > smakował. Nie rozumiem, dlaczego potrawę bezmięsną uznaje się za erzac?

W bliskiej rodzinie powstała "nowa świecka tradycja" - odkrycie, "pasztet" z ciecierzycy. Nie znam dokładnie receptury, ale jest smakowity (przyprawy?), pulchny, miękki i dzieciaki uwielbiają. Mnie także smakował, nie powiem smile. chociaż nie potrafię być wegetarianinem, a próbowałem.
    --
    "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka