Dodaj do ulubionych

Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE

04.12.03, 08:55
"Rzeczpospolita": Po raz pierwszy od referendum znacząco spadło poparcie
Polaków dla przystąpienia do Unii Europejskiej - wynika z najnowszego
europejskiego barometru.
Przystąpienie do UE popiera zdecydowanie większość Polaków, bo 64 proc.
Przeciwny akcesji jest co czwarty nasz rodak (25 proc.) Jednak tuż po
czerwcowym referendum nastroje były lepsze - wówczas integrację popierało
71 proc. Polaków, a przeciw było 22 proc. - zauważa dziennik.

Najliczniejsza grupa badanych, bo 38 procent, jest przekonana, że nasz kraj
więcej na integracji straci, niż zyska. Przeciwny pogląd wyraża mniej, bo
32 proc. zwolenników. Najgorsze nastroje panują wśród wyborców LPR (62 proc.
oczekuje pogorszenia sytuacji, a 20 proc. - poprawy), PSL (odpowiednio
61 proc. i 18 proc.) oraz Samoobrony (50 proc. i 30 proc.)
Optymistami są wyborcy PO (55 proc. oczekuje korzyści, zaś 19 proc. - strat),
SLD i UP (44 proc. i 29 proc.) oraz PiS (38 proc. i 32 proc.) -
informuje "Rz".
/wszystko przez Van Choojena?/
--
Czy tylko dziewczyny marzą o miłości?
Obserwuj wątek
        • geograf Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 04.12.03, 22:21
          podejrzewam,że zmydłem tym bardziej....

a co do meritum:przecież to było oczywiste..
          zobaczymy jakie będa wskaźniki rozczarowania miesiąc,dwa po 1 maja.
          To rzecz oczywista-zbyt złote góry i kryształowe potoki obiecywano...a gdy
          przyjdzie rzeczywistość...cóż.

--
          "Kamienie zamiast oczu mam
          W ustach kamienie zamiast słów
          I serce nauczone milczeć
          Kiedy staje się cud
          Ja tak nie chcę już"
          • ada296 Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 04.12.03, 22:39
            wskażnik rozczarowania rosnie
            mieszkam w rolniczym regionie
            kiedyś każdy rolnik sobie myślał, że gdy wejdziemy do Uni kupi sobie hamak,
            będzie leżał a kasa będzie płynąć
            teraz już ci rolnicy wiedzą, że nie będzie tak różowo - mimo, że są w
            więkoszości dobrzy rolnicy
            i tylko modlą się, żeby duzo gorzej nie było
            a ja myślę, że będzie gorzej
            pozdrawiam

--
            ..się czyta... się wie...
            • geograf Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 04.12.03, 22:51
              będzie gorzej i na pewno tak wszyscy będą mówić,jeśli co po niektórzy nie
              zmienią podejścia właśnie do tego "hamaka".
              trzeba wybić z głowy,że za darmo kasa przyjdzie-gdziekolwie,w jakimkolwiek
              wolnorynkowym systemie.
              Trzeba rpacowac..Unia za leżenie na hamaku nie da.i już.

--
              I serce nauczone milczeć
              Kiedy staje się cud
              Ja tak nie chcę już"
          • thomasch Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 04.12.03, 22:42
            Prawda jest taka, że postępujące dziadostwo w Polsce jest efektem nieudolności
            kolejnych rządów, bezprawia, korupcji itd., a nie Unii. Rząd podejmując
            niepopularne decyzje zasłania się Unią - po czym okazuje się, że w krajach UE w
            wielu sprawach jest spora dowolność i przepisy unijne pozostawiają to rządom
            krajowym (np. kasy fiskalne w taksówkach są tylko w dwóch krajach Unii).
            • babik Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 05.12.03, 08:30
              Nie wspominając o Vacie na budownictwo itp.
              A jak opodatkują jeszcze połączenia internetowe to będziemy mieć najdroższy
              dostęp na świecie.
              I oni nam tu pieprzą o zbyt wolnym rozwoju sieci w Polsce. A ja się pytam za
              co ??
              Ale tak generalnie to będziemy dla unii gigantycznym rynkiem zbytu dla różnego
              rodzaju badziewia.
              • geograf Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 05.12.03, 18:28
                ale pamiętajmy,że to tylko od naszego "narodu" zależy czy poleci na ten unijny
                badziew,czy wybierze np. polskie...
                wiem-łatwo mówić.
                cóż poczac?
                co ma być-to będzie.

--
                I serce nauczone milczeć
                Kiedy staje się cud
                Ja tak nie chcę już"
                • szampon4jajeczny Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 05.12.03, 18:31
                  tu w szewcji co raz mniej ludzi patrzy dobrze na unię , bo to trochę jest
                  oszukańcze te ich obiecanki. wcale nie jest lepiej , a ceny są wyższe bo trzeba
                  dopłacać do nieopłacalnego przemysłu.
                  oni każą parlamentowi podpisywać zobowiązanie do eksportu takich towarów
                  droższych , które można tu w szewcji wyprodukować taniej , ale unia zakazuje
                  ich tu produkować , bo trzeba kupować stamtych krajów co jest gorszy zbyt.
                  --
                  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15245
                • vika411 Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 05.12.03, 18:47
                  A najwierutniejsza bzdura sa pierdoly panow politykow, ze w Unii bedzie dla nas
                  wiecej pracy!
                  Tu jest tylu bezrobotnych na zasilkach, ze az sie wierzyc nie chce. Na ulicach
                  jest znacznie wiecej bezdomnej, wloczacej sie mlodziezy i dzieci oraz roznej
                  masci lumpow. Domy pomocy charytatywnej przeladowane.
                  Jakiej pracy ja sie pytam ?!Zamiatanie ulic opanowali czarnuchy( z krajow
                  islamskich) , smieci Jugole,budownictwo juz naszym chlopakom odbieraja
                  nielegalni Rosjanie i Ukraincy. Ze zwyklych moich ulicznych obserwacji wynika,
                  ze obcokrajowcow w duzych miastach jest takie mnostwo, ze rzadko mozna uslyszec
                  niemiecki.Istna wieza Babel. jeszcze 3,4 lata temu tego nie bylo. I naplyw
                  nielegalnych sil roboczych naplywa nadal. rzad nie jest w stanie tego opanowac
                  bo atrakcyjniejszy jest dla Austryjakow tani robotnik nielegalny.
                  Wyzsze stanowiska pracy? Medykow ,prawnikow, nauczycieli, inzynierow, technikow
                  itd jest tu nadmiar. Ceny takie, ze zasilek, ktory jeszcze rok temu wystarczal
                  na w miare normalne zycie (najem mieszkania(malego), wyzywienie czy ciuch z
                  Flohmarcktu) dzisiaj jest stanowczo za niski. Ceny tu poszly w gore srednio o
                  polowe.
                  Roznice spoleczne i materialne sa widoczne na kazdym kroku.Unia na pewno nie
                  wyratuje nas z trudnej sytuacji spolecznej i materialnej w jakiej znalezli sie
                  Polacy i nasz kraj.To bedzie raczej zawzieta i bezkomprmisowa walka o byt
                  jeszcze wieksza jak dotad!
                  --
                  www1.gazeta.pl/forum/790620,30353,790602.html?f=10740
      • chaladia I będzie płacz i zgrzytanie zębami... 24.01.04, 19:18
        Nie dlatego, że Unia jest zła, ale dlatego, że nasza klasa polityczna
        skierowała do urzędów odpowiedzialnych za współpracę z Unią zwych
        protegowanych, ludzi leniwych i bez pojęcia o tym, co mają robić. Dlatego też
        pierwszy rok Polski w Unii może być straszny. Wkład członkowski zapłacić będzie
        trzeba, a pomocy możemy nie dostać prawie wcale, bo nie przygotujemy
        odpowiednio i na czas wniosków.
        Skończy się to zapewne kompletnym fuck-upem, dymisją rządu Millera (przypadek
        ustawy metro-kolej pokazuje, że ten rząd można obalić) i wyborami. Istnieje
        jednak nadzieja, że po takim "cyrku" następne wybory zaowocują lepszymi ludźmi
        i w Parlamencie, i w Urzędach. A Unia "w międzyczasie", żeby uniemożliwić wybór
        posłów, którzy pierwszą ustawą wyprowadzili by Polskę z UE na zawsze być może
        da hojną ręką duuuuże dotacje. Pamiętajmy, że dla Unii przyjęcie Polski to też
        interes. Inaczej by nam nawet członkostwa nie proponowano.
        Co do możliwości pracy w Unii. My póki co mamy 3 miliony bezrobotnych, ale 2
        miliony z tej liczby to są ofiary Balcerowicza w b.PGRach. Ci ludzie od 10 lat
        nie pracują, a wielu nie pracowało NIGDY. Ci z dobrodziejstw pracy w Unii
        raczej nie skorzystają. Natomiast nas (Forumowiczów) powinna interesować
        sytuacja młodej inteligencji. Jak na razie w UE jest brak chętnych do pracy
        absolwentów wyższych uczelni. Już w tej chwili grasują po Polsce head-hunterzy
        z Zachodu i wybierają sobie co lepszych inżynierów, lekarzy itd itp. Wiem to,
        bo się na takowych natknąłem. Jeśli wyjedzie z Polski 100.000 najlepszych ludzi
        z wyższym wykształceniem, to resztę pracodawcy zaczną cenić.

--
        Salaamu Wa-alleikum

Chaladia Bolandi
    • al-ki Re: Co 4 Polak przeciwny wejściu do UE 24.01.04, 23:55

Jak takl widze biadolenie wielu ludzi to mnie krew zalewa. Ale cóz zrobić? Rząd swoją robotę odwalił intensywnie propagując przystąpienie do UE przed referendum. Jeśli ktoś się spodziewał, że nadal będzie prowadzić tę kampanię, to znaczy że jest matoł, bo było oczywiste, że to gra pod publikę. To nie wina społeczeństwa, że nic nie wie o UE, bo skąd ma wiedzieć. Jesteśmy zbyt leniwym narodem, żeby intersować się losami swojego państwa. Ciekawsza jest "Plebania" niż "Fakty". Efekty są takie, jakie są - spadające poparcie.

Jak tak czytam posty niektórych ludzi, to się zastanawiam, czy w ogóle wiecie co to jest Unia? Jaka jest jej rola? Jak działa?
      Przeważnie to jest tak, że ktoś coś usłyszy, zazwyczaj obłudę sianą z ust pewnych prawicowych partii.

I moje zdanie co do wyboru ludzi do instsytucji europejskich. Powinni to być ludzie niezależni, którzy w jakiś sposób już się pokazali.
      Ale to już polska smutna tradycja, że świnie rwą do koryta, nie inaczej jest tym razem. Taki komisarz UE: 100 000 zł miesięcznie, samochód i nie jestem pewny, ale chyba zakwaterowanie też. Komisarz jest wybierany na 5 lat.

uncertain

--
      Linux
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka