Dodaj do ulubionych

Straszne swędzenie po antybiotyku.

27.11.09, 11:01
Byłam na wizycie u ginekologa, z powodu obecności bakterii w
pochwie, miałam zrobiony posiew wyszło, że jest to E. coli i
Streptococcus a.. Ginekolog przepisał Augmentin, Flumycon i tabletki
dopochwowe z Zinnatem. Jak już wszystko wybiorę miałam zacząć brać
Lacibios Femina i Lactovaginal. Antybiotyk przestałam brać we
wtorek, tabletki z Zinnatem mam jeszcze dwie, ale wczoraj czyli 2
dni po zakończeniu brania antybiotyku zaczęło mnie tak straszliwie
swędzieć, że nie mogłam w nocy spać, do tego wystąpił straszny
obrzęk u wejścia do pochwy i czuje, że dalej jest przekrwione,
napuchnięte, nie wiem jak to nazwać. Wczoraj wieczorem wzięłam
lacibios femina i założyłam na noc tabletki z Zinnatem, dzisiaj z
rana założyłam jeszcze Lactovaginal i wzięłam jeszcze jedną tabletkę
lacibios, no i na dodatek dostałam miesiączki. Nie wiem co robić, ze
względu na miesiączkę muszę odstawić tabletki dopochwowe, czy to się
unormuje jak będę jadła jogurty naturalne i łykała lacibios. Nie
wiem co robić, Czy to początki grzybicy? Jeszcze się tych głupich
bakterii nie pozbyłam.
Edytor zaawansowany
  • 28.11.09, 23:01
    Jedzenie jogurtow niewiele Ci pomoze (nawet tych z zywymi kulturami bakterii) bo
    zeby odnioslky jakikolwiek skutek w miejscach intymnych - musialabys jesc
    przynajmniej kilka dziennie. Chyba, ze to wchodzi w gre (ew. kefiry, bo tez
    swietnie dzialaja).
    Przy kuracji antybiotykowej obowiazkowo probiotyki chroniace nie tylko uklad
    pokarmowy ale takze okolice intymne, wiec Lacibios femina lub odpowiedniki
    powinnas stosowac w trakcie kuracji a nie dopiero, gdy wystapia objawy. Jak
    objawy sa, to tego typu specyfiki tylko pomocniczo do lekow p/grzybicznych.
    Watpliwe,ny sie samo unormowalo przy samych probiotykach, one infekcji nie
    wylecza, za to moga ja zaleczyc. Mozliwe, ze bedziesz odczuwala ulge i objawy
    mina podczas zazywania l;acibios (lykaj do tygodnia po antybiotykoterapii,
    dodatkowo mozesz tez stosowac lactovaginal pomiedzy globulkami antybiotyku i po
    zakonczeniu kuracji antybiotykowej) ale przygotuj sie, ze po odstawieniu
    infekcja moze nawrocic, wtedy lekarz.
    --
    [img]http://download1.klimacik.pl/e-gify.com/1241.gif[/img]
  • Gość: A. IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.09, 20:02
    Proponuję po zakończeniu krwawienia wykonać posiew, który wykryje co Cię gnębi.
    Czy jeszcze nie doleczone bakterie, czy raczej przypętała się paskudna grzybica.
    Może również mieć miejsce silna reakcja alergiczna.
    Z wynikiem posiewu będzie wiadomo jak i czym Cię leczyć.
    Ja zawsze przy kuracji antybiotykowej stosuję profilaktycznie leki
    przeciwgrzybiczne, bo kiedy nie stosowałam, to łapałam grzybicę przy każdym
    antybiotyku.
    Mam nadzieję, że wszystko się unormuje i objawy ustąpią. Napiszę jeszcze o
    rzeczach oczywistych, ale czasami pomijanych: bawełniana bielizna, zero
    pachnących mydełek (biały jeleń albo jakiś doby płyn do higieny intymnej),
    unikanie słodyczy, konieczność leczenia partnera,...
  • Gość: tralala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.09, 10:26
    tylko ten posiew lub biocenozę na sprawdzenie, to dopiero ok. 10 dni po
    zakończeniu leczenia, bo wcześniej wynik może być niewiarygodny. i nglka dobrze
    mówi, lacibios femina juz można a nawet się powinno w czasie kuracji brać a nie
    dopiero po jej zakończeniu. dobrze jest ograniczyć słodycze, łykac np. echinaceę
    na odporność, pić wodę z cytryną, jeść kiszonki i używać dobrego płynu do higieny :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.