Dodaj do ulubionych

suchosc w pochwie

IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.14, 18:48
Od jakiegos czasu boli mnie przy stosunku. Pochwa jest sucha wiec prawodpodobnie to jest przyczyna. ochota na seks tez wlasciwie zadna. Jestem w menopauzie i wlasciwie moglabym bez tego zyc, ale wlasciwie dlaczego? Bywalo fajnie... Czy nic nie moge w tej sprawie zrobic? Znacie jakies srodki? ginekolog zaleca tylko zele nawilzajace ale to jakos nie bardzo pomaga. poza tym nie zwieksza to ochoty na seks. Kuracja hormonalna niestety wykluczona. Czy mam juz zapominac o seksie?? Co robic?
Edytor zaawansowany
  • aneczka816 16.03.14, 15:08
    A może spróbuj zastosować Hydrovag. Miałam podobny problem co ty. Suchość, pieczenie, bolesne stosunki, nieprawidłowa wydzielina to tylko część objawów, które odczuwałam. Pomógł mi dopiero globulki dopochwowe Hydrovag, który zawierają między innymi kwas hialuronowy, który bierze udział w procesie gojenia. Globulki te nawilżają śluzówkę i regenerują nabłonek zapobiegając podrażnieniom. HydroVag wytwarza warstwę ochronną, powlekającą błony śluzowe. Ich regularne przyjmowanie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nabłonka i intymną wilgotność oraz elastyczność pochwy. U mnie już 7-dniowa kuracja całkowicie pomogła, suchość pochwy ustąpiła a stosunki na nowo stały się przyjemne:). W chwili obecnej stosuje dawkę podtrzymującą, czyli 1-2 globulka tygodniowo aby suchości już nie odczuwać
  • Gość: Klara55 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.14, 04:17
    Ja używam żel lacibios femina, który nawilża okolice intymne i łagodzi podrażnienia. Można go stosować codziennie po umyciu i dodatkowo podczas chwil we dwoje. Zapewnia też ochronę przeciwgrzybiczą, przeciwbakteryjną i nie uczula. A łykasz jakiś probiotyk? W okresie menopauzy zmniejsza się liczba dobrych bakterii kwasu mlekowego w pochwie, przez co łatwiej o infekcję intymną, więc może warto byś o nim pomyślała.
  • Gość: ~krasnalka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.14, 16:31
    z suchoscia pochwy mozna walczyc na rozne sposoby, tu znalazlam stronke z poradami w tym temacie: kobiecosc.info/suchefakty/baza-wiedzy/walka-z-suchoscia-trwa-przeglad-narzedzi/, mnie na suchosc pomogly dopochwowoe globulki nawilzajace z apteki, kilka dni stosowania i po problemie:)
  • badencja 03.11.14, 18:19
    też miewałam te problemy, ale u mnie żele pomogły, tylko trzeba używać ich sporo ;)
  • yoyka 04.11.14, 14:42
    ale żele są tylko doraźnie, nie pomogą na przyczynę. trzeba global;nie porblem rozpatrywać
  • badencja 07.11.14, 15:41
    przyczyny owszem są ważne, ale jak autorka pisze, że jest w okresie menopauzy to raczej nic dziwnego takie coś, warto pogadać z lekarzem, ale warto też podpowiedzieć jak doraźnie pomóc, prawda?
  • nigolla 08.11.14, 18:07
    badencja napisała:

> przyczyny owszem są ważne, ale jak autorka pisze, że jest w okresie menopauzy t
    > o raczej nic dziwnego takie coś, warto pogadać z lekarzem, ale warto też podpow
    > iedzieć jak doraźnie pomóc, prawda?

ja tam uwazam ze powinna autorka isc do lekarza
  • badencja 10.11.14, 16:29
    no ale ona już była u lekarza ;) wyraźnie napisała ;)
  • stopreformom 12.11.14, 16:49
    a lekarz nie zalecił ci brania żadnych hormonów?
  • aszuelka 13.11.14, 16:33
    Tez tak miewam czasami, ale chyba już taki urok kobiet, że z wiekiem pewne rzeczy zaczynają szwankowac niestety.
  • stopreformom 14.11.14, 20:38
    maszynka się psuje coraz bardziej z wiekiem :(
  • aszuelka 15.11.14, 19:44
    Maszynka? Tzn? ;)
  • stopreformom 17.11.14, 18:52
    Całe ciało w sensie :)
  • aszuelka 18.11.14, 16:26
    ah, rozumiem już :)
  • polishronaldo 22.11.14, 14:57
    jak jest laska sucha to znaczy, że się nie nakręciła wystarczająco,proste!
  • medifem 16.03.15, 22:13
    Rozwiązaniem dla Pani mógłby być laserowy zabieg rewitalizacji pochwy. Podczas którego dzięki mocy lasera tkanki pochwy zostają zmuszone do regeneracji i produkcji kolagenu i glikogenu. Panie w okresie okołomenopauzalnym bardzo sobie chwalą skuteczność tego zabiegu, a w szczególności stopnień nawilżenia pochwy. Ponadto zmniejsza się dyskomfort i ryzyko infekcji. W Klinice Kobiet Medifem taki zabieg kosztuje 3300zł, ale np. w marcu jest promocja w ramach akcji Miesiąc Kobiet i zabieg jest w cenie 1700zł z wizytą konsultacyjną. Co ważne zabieg jest wykonywany przez ginekologów dr Michała Barwijuka lub dr Andrzeja Barwijuka, którzy zalecą również odpowiednią terapię hormonalną.

Klinikę oraz doktorów można zobaczyć na antenie TVN Style w programie Sekrety Lekarzy. Na stronie kliniki jest wiele informacji oraz wskazań do przeprowadzenia zabiegu.
  • Gość: gramkaOO IP: *.umed.lodz.pl 27.03.15, 15:12
    Moja mama zastanawiała się nad tym zabiegiem, bo miała problemy z suchością pochwy, ale okazało się, że jak jej lekarz odpowiednio dobrał hormony, zaczęła łykać probiotyk i smarować okolice intymne lacibiosem to problem zdecydowanie się zmniejszył. Dodatkowo ma ochronę przed infekcjami intymnymi a szczególnie grzybica często się u niej pojawiała.
  • 4_milenka 02.04.15, 23:32
    Moja mama tez stosuje HTZ i jest o wiele lepiej.Lepiej czuje sie ona i my też :) A na suchośc pochwy to ten Hydrovag jest skuteczny, sama go stosuje, bo tabletki mnie wysuszają. Po tygodniowej kuracji jest o niebo lepiej ale ja stosuje co miesiąc 1-2 globulki, tak dla podtrzymania efektu.
  • bbbwww 21.05.15, 15:41
    Szanowane Panie, poszukuję pacjentki na szkolenie z leczenia nietrzymania moczu i rewitalizacji pochwy z wykorzystaniem lasera. W zamian za udział pacjentka będzie miała przeprowadzony zabieg bezpłatnie. Pacjentka za udział dodatkowo otrzyma również 300 zł brutto wynagrodzenia na umowę zlecenie. Szkolenie prowadzi doświadczony lekarz ginekolog. Uczestnicy - lekarze ginekolodzy. Szkolenie odbywa się 26 maja br. w Warszawie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt na nr 601 857 417.
  • sasanka0_0 27.05.15, 20:50
    czy to bezpieczna metoda?
  • medifem 06.07.15, 07:54
    Szukamy dwóch Pań na JUTRO, na BEZPŁATNY zabieg laseroterapii pochwy, leczący wysiłkowe nietrzymanie moczu, suchość pochwy lub rewitalizujący pochwę, przywracając jej strukturę i napięcie sprzed porodu.
    Zabieg jest wykonywany w ramach kameralnego szkolenia, wykonywany przez ginekologa plastyka dr Michała Barwijuka w godzinach 10-12 w Klinice Kobiet Medifem przy ulicy Puławskiej 488 w Warszawie.
    Wszystkie zainteresowane Panie prosimy o kontakt pod numerem 531013913. Liczy się kolejność zgłoszeń.
    Trzecia i czwarta Pani będzie mogła mieć wykonany zabieg w promocyjnej cenie 990zł.
  • moni464 10.07.15, 18:17
    hej. byłam dzisiaj u lekarza mam zapalenie pochwy. Lekarz zrobił mi usg dopochwowe. Na wydruku w prawym górnym rogu jest napisane "mała ciąża". Czy to oznacza, że jestem w ciąży?
  • tymianek451 16.08.15, 13:44
    gramkaOO muszę ci powiedzieć że hormony bardzo często są przyczyna suchości pochwy. U mnie było to samo ale brałam probiotyk ginekologiczny lacibios i zmieniłam metodę antykoncepcji. Wszystko wróciło fajnie do normy i jest o niebo lepiej. Zresztą teraz jak gdzieś wyjeżdżam to zawsze stosuje terapie probiotykiem i naprawdę mam mniej infekcji intymnych.
  • sasanka0_0 17.09.15, 13:49
    ja ostatnio kupilam mojej kolezance z pracy globulki Hydrovag, bo mowila ze z powodu menopauzy cierpi na mocna suchosc pochwy, co jest bardzo nieprzyjemne! chwilowo nie ma czasu na lekarza, wiec pomyslama ze te globulki beda w sam raz dla niej! sama je stosowalam z polecenia lekarza i wiem ze sa bezpieczne i skuteczne! juz po kilku dniach stosowania kolezanka czula poprawe nawilzenia, a po calej kuracji nie miala juz wogole problemu! do dzis jest mi wdzieczna:)
  • Gość: asia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.15, 13:07
    Od roku w celu nawilżenia okolic intymnych stosuje provag żel, żel ułatwia zbliżenie dodatkowo zakwasza i łagodzi. W tym czasem nie miałam żadnych problemów intymnych. Żel stosuje również przed wyjściem na basen, profilaktycznie żeby nie wrócić do domu z infekcją.
  • sasanka0_0 30.11.15, 18:51
    suchosc pochwy to bardzo nieprzyjemny problem, jak tylko sie pojawia, to zaraz trzeba mu zaradzic! ja mam skuteczny, sprawdzony sposob na ta dolegliwosc, ilekroc sie pojawia to siegam po nawilzajace globulki Hydrovag, ktore maja spora dawke hialuronianu sodu, ktory skutecznie i szybko nawilza pochwe, regeneruje powstale otarcia i chroni przed infekcjami(dodatek kwasu mlekowego)
  • medifem 18.02.16, 22:54
    Drogie Panie przy suchości pochwy szczególnie skuteczny jest zabieg laseroterapii, aktualnie w Klinice Kobiet Medifem rusza akcja MARZEC MIESIĄCEM KOBIET w ramach tej akcji na wszystkie zabiegi ginekologii estetycznej obowiązuje 30%, można oszczędzić nawet 900zł. Ponadto obowiązuje gwarancja ceny przy konieczności wykonania serii zabiegów.
    Laser ginekologiczny jest cenie 1400zł za zabieg wraz z konsultacją.
    W ofercie są zabiegi wybielania stref intymnych oraz powiększania punktu G.
    Więcej informacji można znaleźć na stronie kliniki www.medifem.pl
  • maly.minionek 30.08.16, 19:33
    moze przejdz sie do lekarza? ja to mialam ogromny problem z suchościa pochwy. na domiar zlego przez to co chwile łapałam jakies infekcje. meczace to bylo i nie wiedzialam co z tym fantem zrobic. kolezanka podsunela mi artykul o zabiegach ginekologii estetycznej i zglebilam sie dokladniej- zrobilam mezoterapie pochwy w medicover. problem zniknął- jak ręką odjął ;)
  • Gość: Lena IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.09.18, 21:36
    Trza zapomnieć o seksie albo powiększyć punkt g

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.