Dodaj do ulubionych

nietrzymanie moczu

IP: *.centertel.pl 10.11.15, 10:38
Witam, nie widzę na forum tematu nietrzymania moczu. Dla mnie jest to pilna kwestia do rozwiązania. Jestem po trzech porodach naturalnych. Po trzecim porodzie pojawił się problem z nietrzymaniem moczu, kiedy jest wypełniony. Muszę natychmiast pędzić do toalety inaczej mocz wycieka w sposób niekontrolowany. Przyznam, że nieregularnie ćwiczyłam mięśnie Kegla, ale zwieracz cewki jest zbyt rozluźniony, tak samo jak ujście pochwy. Jestem "luźną" babką ale lepiej się czuję, kiedy w odpowiednim momencie mogę się "spiąć", a teraz nie mogę. Czy któraś z pań ma taki sam problem, może ktoś sobie z tym poradził i może się podzielić doświadczeniami?
Edytor zaawansowany
  • tamr304 30.12.15, 18:24
    Na stronie www.tena.pl/ znajdziesz ćwiczenia mięśni. Są bardzo pomocne w leczeniu nietrzymania moczu
  • Gość: FizjoPelvi IP: 78.11.234.* 28.03.16, 18:30
    Witam, ten problem dotyka co trzecią kobietę po 35 r.ż., szczególnie po przebytych ciążach. Proponuję konsultację u fizjoterapeuty uroginekologicznego lub u ginekologa zajmującego się uroginekologią (lista terapeutów na stronie ptug.pl/wykaz-certyfikowanych-lekarzy-i-fizjoterapeutow/?specjalista=fizjoterapeuta). W wielu przypadkach nietrzymania moczu skuteczne jest leczenie zachowawcze. Pozdrawiam, Natalia Wawszczyk www.fizjopelvi.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.