Dodaj do ulubionych

Lekkie obniżenie przedniej ściany pochwy

IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.18, 16:07
Witam serdecznie
W listopadzie zeszłego roku urodziłam dziecko o wadze 2630. Poród miałam indukowany (brak wód płodowych, brak skurczy, rozwarcie na jeden palec). Zastosowano oksytocyne po 7 godzinach rozwarcie 4 cm i silne skurcze 1 minuta skurcz, 1 minuta przerwa. Chcieli zrobić cesarkę, ale się nie zgodziłam i położna zrobiła masaż szyjki macicy i w krótkim czasie rozwarcie szybko postępowało aż zrobiło się 10 cm, ale faza parcia trwała 2 godziny. Byłam już bardzo zmęczona, aż małej zaczęło spadać tętno i lekarz nie chcąc użyć vacuum pomógł jej wyjść naciskając na brzuch. Zapomniałam napisać, że nacięto mi krocze na 3cm. Zostałam prawidłowo zszyta co potwierdza moja teściowa która jest lekarzem. Wszystko prawidłowo się zagoiło nie miałam żadnych problemów. Po 6 tygodniach byłam na wizycie kontrolnej i mój ginekolog potwierdził również, że wszystko jest w porządku. Od kwietnia pojawiły się u mnie problemy z pęcherzem nadreaktywnym co skłoniło mnie do wizyty u uroginekologa. Podejrzewałam nadreaktywność pęcherza od leków i doktor potwierdził moje obawy. Niestety dowiedziałam się też od niego, ze mam lekko obniżoną przednią ścianę pochwy. Stwierdził również, że to normalne u kobiet po porodzie. Zastanawiam się czy faktycznie jest to normalne? czy mam iść ponownie do ginekologa lub fizjoterapeuty? Bardzo proszę o poradę
ponieważ moja teściowa powiedziała, że mają to nawet kobiety które nie rodziły i mam się
nie przejmować. Boje się że będzie się to pogarszać a ja w przyszłości chciałabym mieć drugie dziecko. Na razie to obniżenie nie daje żadnych objawów

ps. będąc 3 miesiące po porodzie miałam krótki epizod z treningami siłowymi i czy to mogło mieć wpływ na obniżenie?? od stycznie do maja ćwiczyłam też mięśnie dna miednicy.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.