Dodaj do ulubionych

bolesna miesiączka

20.02.09, 11:03
Mam 20 lat. Od 17 roku życia mam strasznie bolesne miesiączki, że trafiam do szpitala. Byłam u lekarzy ginekologów to tylko tabletki mi przepisują antykoncepcyjne, ale mnie dalej boli tylko, że nie tak mocno. Jakie badania powinnam zrobić, żeby dowiedziec się co mi jest.
Obserwuj wątek
    • elzbieta_1983 Re: bolesna miesiączka 27.02.09, 10:49
      nie wiem jakie badania ale ja jak miałam taakie miesiączki że hej, to brałam
      przez dłuższy czas potas plus magnez i było może nie bezboleśnie ale do
      przeżycia, hormony to zawsze hormony i nie zawsze dobrze działają..
      --
      [img]http://img34.glitterfy.com/45/glitterfy135231704D38.gif[/img]
          • izabella9.0 Re: do izabella9.0 16.09.09, 11:56
            A czy ja lekarz jestem ,żebym diagnozę jej stawiała ? Przecież chyba idiotką nie
            jest ,żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, że to jedynie moje zdanie ,które nie
            zastąpi wizyty u lekarza.Sama tez raczej na ta chorobę nie będzie się leczyć bo
            i jak ???? wszystkie leki są na receptę wiec lekarza tak czy inaczej trzeba
            odwiedzić..czy to takie trudne do pojęcia?

Bardzo dużo czytam na temat tej choroby ,sama mam pod tym kontem nie małe
            przejścia i warto by było ,aby autorka postu naciskała swojego lekarza, aby
            wykluczył bądź potwierdził ta choroba ,bo większość ją ignoruje..a nieleczona
            ,bądź nieleczona we wczesnym stadium doprowadza do niewyobrażalnych cierpień i
            długotrwałych pobytów w szpitalu ,po co jej to???? czy nie lepiej dmuchać na
            zimne!!cytologię tez się robi dmuchając na zimne..aby ustrzec się przed późnym
            wykryciem raka. Endo jest bardzo bolesną choroba i warto się przed nią bronic
            szczególnie jeśli się jest w grupie ryzyka ( dziewczyny boleśnie miesiączkujące )
            JA ostrzegam..nawet jeśli niepotrzebnie ją straszę ,lepiej żeby wykluczyła ją
            niż żeby żyła w nieświadomości przezywając potem katusze jakie przeżywają te
            dziewczyny które lekarze ignorowali..mówiąc "bo tak ma bolec i już"

PS: NAPISAŁAM że JEŚLI ( rozumiesz znaczenie tego słowa ?????)ból jest
            rozdzierający i kłujący to na bank jest to endo. Autorka jednak nigdzie nie
            napisała ,ze ma taki ból wiec czemu się rzucasz o to ,że stawiam jej diagnozę
            czy cokolwiek gwarantuje ? Jedynie ostrzegam i sugeruję i to przy założeniu ze
            ból jest rozdzierający i kłujacy..ale żeby to zrozumieć trzeba myśleć..tobie
            chyba nie wychodzi.
            Endo prawie zawsze charakteryzuje się bolesnymi miesiączkami( choc nie kazda
            bolesna miesiączka = endo ) i nie można jej stwierdzić na podstawie badania usg
            czy badania wziernikiem ( chyba ,ze ogniska są na pochwie itd)- jedynie
            laparoskopia.

Chciałabym ,żeby tuz przed tym jak latałam od lekarza do lekarza łykając kolejne
            leki ktoś powiedziałby mi o endo, zaoszczędziłabym kupę kasy czasu i cierpień
            przede wszystkim!!!
            OSTRZEGANIE i uświadamianie nie jest niczym złym bo ja wyrocznią nie jestem i
            mogę się mylić..tym bardziej ,tak jak mówię autorka nic niepisze o tym jaki to
            jest bol ale wiedzy nigdy nie jest za wiele!!

Sama widzisz chodzi dziewczyna po lekarza a ci na odwal się przepisują leki i
            pewno za każdym razem słyszy ,ze przy miesiączce ma bolec ( kolejne założenie..)

Dodam ,że ból z reguły podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej znika bądź
            jest niezauważalny..u mnie nie zniknął!!
            Dziewczyna ma predyspozycje do endo i lepiej niech dmucha na zimne niż olewa..to
            rada doświadczonej! Gdyby mnie ktoś ostrzegł jak już pisałam tez bym dmuchała na
            zimne i nie miałbym lat wyjętych z kalendarza i okupionych bezustannym bólem
            podczas całego cyklu a zaczęło sie od bolesnej miesiaczki w wieku 16lat,która
            się nasilała i nasilała!

BADANIA lekarz ci zaleci..na pewno usg i badanie wziernikiem aby wykurzyć
            torbiele , anomalie budowy narządu rodnego, infekcje dosyć mocno rozwinięte.Choć
            ponieważ byłaś już u lekarza powiennas mieć już je robione.

Na wykluczenie bądz potwierdzeni endo badanie CA warto wykonac
            • sophie_82 Re: do izabella9.0 16.09.09, 18:53
              izabella9.0 napisała:

>> Angela jak ból jest klujący i rozdzierający NA BANK endometrioza..

> PS: NAPISAŁAM że JEŚLI ( rozumiesz znaczenie tego słowa ?????)ból jest
              rozdzierający i kłujący to na bank jest to endo.

A rozumiesz znaczenie NA BANK? Do endo nie ma przypisanego konkretnego rodzaju
              bolu, co przypadek to inne ogniska tej choroby i inny rodzaj bolu. Rozumiem, ze
              chcialas dziewczyne ostrzec, ale uzylas zlej formy.

> ale żeby to zrozumieć trzeba myśleć..tobie chyba nie wychodzi.

Za to tobie idealnie wychodzi obrazanie innych.
              • izabella9.0 Re: do izabella9.0 16.09.09, 20:04
                Przy założeniu, że ból jest rozdzierający i klujący na bank jest to
                endometrioza. ( autorka ,nie napisała nic o takowym bólu ,wiec wywnioskowany
                sens mojej wypowiedzi "na bank masz endo" MOŻE ale i nie musi się do niej niej
                odnosić ) jeżeli dalej nie rozumiesz to wróć się do przedszkola, bo czytać każdy
                głupi potrafi ,ale czytać ze zrozumieniem jak widać to sztuka....

Nigdzie nie napisałam,ze jestem miła a to ty źle zrozumiałaś i się dowaliłaś
                wiec ponoś teraz tego konsekwencje !
                • sophie_82 Re: do izabella9.0 16.09.09, 20:21
                  Wiec twierdzisz, ze kazdy bol rozdzierajacy i klujacy to endo? Innych schorzen
                  nie dopuszczamy do mysli?

Czytac ze zrozumieniem potrafie, rozumiem, ze autorka nie pisala o bolu o jakim
                  ty piszesz, ale jesli po przeczytaniu twojego postu autorka przeanalizuje jaki
                  bol ja dotyczy i wyjdzie jej ze wlasnie rozdzierajacy i klujacy to pojdzie do
                  lekarza nastawiona na diagnoze - endo. Ze NA BANK ma endo i moze
                  przeoczyc/zapomniec o innych waznych objawach.

EOT.
                  • izabella9.0 Re: do izabella9.0 16.09.09, 20:43
                    Jakbyś przeczytała uważnie cały post, a nie tylko tą część w której uderzam w
                    twoje trudności w myśleniu ,to byś wiedziała co uważam..wydaje mi się ,że
                    jedno zdanie to nie było nieprawdaż ?

JAK wół napisałam ,że kobiety z bolesnymi miesiączkami są w grupie ryzyka ,wiec
                    muszą się pilnować ,aby w porę wyłapać objawy tej okropnej choroby, bolesne
                    miesiączki mogą oznaczać endo ale nie muszą..kiedy bolesnym miesiączka
                    towarzyszy ból kłująco rozdzierający ,istnieje bardzo duże ryzyko ze owa choroba
                    zaatakowała ,tworząc torbiele czekoladowe ,dające właśnie takie kłująco
                    rozdzierające uczucie.
                    Czasem one same bez występowania choroby dają takie uczucie, tak jak i bardzo
                    mocne zapalenie miednicy mniejszej co również poruszyłam w poście ale po co
                    było czytać nie ??????
                    Dodam ,ze endo to właśnie ciągły stan zapalny, " ranki" i torbiele.
                    Te rzeczy mogą występować osobno i nie oznaczać endo ale razem lub osobno i
                    oznaczać endo ( to chyba nie jest trudne doz rozumienia)
                    Swoją droga endo ma milion innych objawów bo jest tak podstępnym choróbskiem te
                    co wymieniałam sa typowe i książkowe.

Polecam sobie tez poczytać na temat kobiecych chorób z uwzględnieniem ENDO a
                    może zrozumiesz coś więcej bo widzisz ciężko się dyskutuje z osoba która na
                    pewne tematy nie ma zielonego pojęcia!HISTORIE prawdziwe w obiektywnym aspekcie
                    będą najciekawsze , najprostsze w odbiorze.

Autorka posta jakbyś nie zauważyła napisał go w lutym czy jakoś tak i raczej
                    jest już po wizycie..A podobno tak strasznie potrafisz czytać ze zrozumieniem..
                    PS: kto jest tak głupi ,że przyzna się do swojej ułomności

Zlikwidujmy internet bo jeszcze ktoś zanim pójdzie do lekarza poczyta coś w
                    internecie nawet opinię na temat owego lekarza i jeszcze nie pójdzie itd itd czy
                    ty nie widzisz jakie to głupi co napisałaś ? po to są fora stworzone..w tym tez
                    trzeba cie uświadomić.??

On to przeżywa na co dzień i wie jakie ma objawy jak nie wie to lekarz jej
                    pomoże pytaniami ( twoje głupie pytanie zmusza mnie do zastanowienia czy byłaś
                    kiedyś u lekarza skoro tak to widzisz a jak tak to u jakiego hahaha ??????
                    znachora ?)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka