Dodaj do ulubionych

Przyzwoite, niewysoko punktowe liceum w Warszawie

19.08.11, 17:22
Czy ktoś zna w miarę przyzwoite, niewysoko punktowe liceum w Warszawie - najlepiej w południowych rejonach?
--
-------------------------------------------------------------
Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
Edytor zaawansowany
  • joa66 19.08.11, 17:32
    Podobno Dobiszewski, z naciskiem na podobno.

Wiem to tylko z jednego źródła i to takiego, które słabo znam.

verdana wielokrotnie chwaliła Górskiego, co prawda to Żoliborz, ale może przy metrze?
  • agatka_s 19.08.11, 18:14
    A co znaczy niewysoko punktowe ?

Bo dla jednych to 140, a dla innych poniżej 100...

Jeśli w okolicach 130 pkt to np Kamiński na Ursynowie uchodzi za całkiem przyzwoite LO, Reytan w podobnych zakresach (w tym roku).
  • morekac 19.08.11, 18:31
    Na pewno niżej niż 120, ale może być i niżej. Nie mamy zapasowego liceum - i chciałybyśmy coś wstępnie wybrać do bliższego zapoznania. Zresztą - czy ktoś jest w stanie oszacować progi w przyszłym roku?
    --
  • Gość: menodo IP: *.adsl.inetia.pl 19.08.11, 19:21
    Nie znam zadnej fajnej szkoly na Ochocie.

ALe - szczerze polecam Lo im. Baczynskiego ( Gornoslaska ); docenilam te szkole,kiedy trafilo do niej znajome dziecko, ktoremu w koncowce gimnazjum - z roznych powodow - nie udalo sie zdobyc wiecej punktow niz ok 100.
    Szkola szanuje swoich uczniow, dba o nich i stara sie im pomagac i ich rozwijac.
  • kkokos 19.08.11, 20:52
    o, a co się w tym baczyńskim zmieniło przez ten rok? jesienią miałaś o tej szkole - i jej uczniach - bardzo złe zdanie?
  • Gość: menodo IP: *.adsl.inetia.pl 19.08.11, 22:39
    Pamietam - i dlatego teraz odszczekuje :)

Pozytywnie mnie ta szkola zaskoczyla - przede wszystkim stosunkiem do uczniow.

• joa66 19.08.11, 21:45
    Ja zrozumialam "południowe rejony" jako Mokotów :) a w sumie nie wiadomo, bo dochodzi jeszcze prawobrzeżna Warszawa

morekac - sprecyzuj :)
  • morekac 19.08.11, 22:55
    Ursynów, Mokotów. i okolice.

--
  • hawa.etc 19.08.11, 22:19
    A Słowacki nie jest fajny?
    Tylko nie wiem, jak z progami.
  • Gość: AA IP: *.internetdsl.tpnet.pl.A.115.19.83.in-addr.arpa 03.06.14, 12:26
    Baczyński to kiedyś była dobra szkoła. W tej chwili to tylko miejsce dla tych którym nie chce się uczyc a potrzebują gdzieś się zapisać. Działania dyrekcji od kilku lat dioprowadziły do tego że nikt kto chce studiować nie wybierze tej szkoły. Dyrektorka potrafi z matematyki uwalić uczennicę mimo iż ma ona pomoc od innego nauczyciela z tej szkoły i wykazuje olbrzymie postępy. Ta uczennica odeszła w pierwszym semestrze w klasie trzeciej i w innej szkole bez problemów ją ukończyła.
  • malila 19.08.11, 22:40
    Ja bym jeszcze zapytała, o jaką klasę chodzi. Bo w jednym liceum dla różnych klas są różne progi. I ta różnica bywa naprawdę znacząca.
    --
    I see the strings that control the system
    I can do anything with no assistance
    ...Cause I can lead a nation with a microphone
  • morekac 19.08.11, 23:19
    coś hist/wos/geogr/polski/biologia
    Progi punktowe sobie sprawdzę, chociaż w tej chwili chodzi mi o opinie o szkołach - bez jakiegoś wgłębiania się w profile i języki.

--
  • joa66 22.08.11, 21:31
    Podobno Sobieski jest przyzjazny uczniom
  • hawa.etc 24.08.11, 09:08
    Potwierdzam, połowa mojej klasy z gimnazjum tam poszła i mają bardzo dobre wspomnienia. Ale maturą trzeba się zająć samemu, bo za wiele pracy to tam nie ma.
    Ci absolwenci, których znam wylądowali na UKSW, ale to chyba nie wina szkoły, tylko pospolitego lenistwa uczniów.
  • verdana 26.08.11, 22:18
    Jaka szkoda, ze Górski na Bielanach.
    Po roku nadal polecam.
    --
    Mops i kot

img443.imageshack.us/my.php?image=znudzonyfh5.jpg
  • morekac 30.08.11, 14:58
    Też boleję. ;-)
    --
  • barbarap40 14.11.11, 14:59
    joa66 napisała:

> Podobno Sobieski jest przyzjazny uczniom
    Nic podobnego! Nie jest to szkoła przyjazna uczniom. Jest to szkoła lekceważąca i uczniów, i ich rodziców też. Kieruje nią leciwa pani dyrektor, która jest tam chyba przez zasiedzenie. Kobiecina prowadzi tę szkołę na wzór i podobieństwo swoje, według ściśle wytworzonego przez siebie schematu, do którego wszyscy zobowiązani są się podporządkować. Od strony prawno-organizacyjnej ta szkoła jest śmierdzącym trupem. Jako rodzic czuję się niewolnikiem pani dyrektor, która uroiła sobie np. obowiązkowe wycieczki bez uprzedniego powiadomienia o programie, organizatorze, środkach transportu i warunkach zakwaterowania. Miła atmosfera jest wynikiem przemyślanej kreacji takiej atmosfery - wieczór przedświąteczny na początku grudnia /z udziałem nauczycieli, uczniów i ich rodziców/. Nie mogę przemilczeć błędów językowych popełnianych przez polonistkę. O bełkocie wychowawcy mojego dziecka warto wspomnieć. O interpunkcji ten człowiek chyba nigdy nie słyszał.
    Rodzicu, jeśli chcesz się czuć jak niewolnik na prywatnym folwarku pani dyrektor - to w LO im. Sobieskiego będziecie się czuć jak w raju. Jeśli oczekujecie rozumnych nauczycieli, którym zależy na wynikach - to nie to miejsce!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka