Dodaj do ulubionych

Jakie są dobre warszawskie licea?

IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.11, 14:20
Zależy mi na tym by w szkole panowała miła atmosfera, i nie było wyścigu szczurów. Interesują mnie klasy mat-geo bądź mat-hist z językiem angielskim i niemieckim. Może i mamy zbyt wysokie wymagania, ale bardzo bym chciała żeby w lo była drużyna/chociażby sks z siatkówki. Znacie jakąś szkołę ,którą w tym wypadku moglibyście mi polecić?
Obserwuj wątek
    • menodo Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 06.01.12, 18:21
     A na przykład - jakie masz oceny na półrocze z polskiego, matematyki, historii, geografii i języka obcego? Bierzesz udział w jakimś konkursie? Jaką miałaś średnią po 2 klasie?
     Pierwsza 40. to zarówno liceum Czackiego, Jeziorański, Powstańców Warszawy, jak i Cervantes - do którego z Pragi Pdn. jest całkiem dobry dojazd. Na Jagiellońskiej jest Władysław IV.
     Wszystkie te szkoły mają profile mat/geo/hist. i wszystkie są szkołami dobrymi, ale różnią się liczbą punktów, z jaką trafiają do nich uczniowie.
     Nie jestem pewna, jak z językami, a tym bardziej z sks-ami - ale trudno Ci coś polecać, skoro nic nie wiadomo o Twoich ocenach.
    • joa66 Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 06.01.12, 18:27
     Z ciekawości przez (dosłownie) 15 minut pogooglałam:

     Dobre licea (dobre wyniki matur) w Śródmieściu z klasami biol-chem z ang i niemieckim to Hoffmanowa, Poniatowski, Batory.

     Na stronie Batorego jest też informacja, że mają siatkówkę. (W pozostałych dwóch liceach na stronie nie ma informacji o zajęciach sportowych w szkole).

     • menodo Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 06.01.12, 18:59
      Ale to o mat-geo-hist. chodziło :)
      Ja zapomniałam o Batorym - jak najbardziej mat-geo jest i języki OK, i siatkówka.
      Niemieckiego i angielskiego multum w Jeziorańskim - ale z siatkówką raczej krucho podejrzewam.
      Za to w czackim sks-ów różnych dużo.
      Hoffmanowa jak najbardziej mat-geo i niemiecki jest, ale z wuefem nie wiem jak tam stoją.
      • joa66 Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 06.01.12, 19:14
       A to przepraszam. Ślepa jestem (albo zasugerowałam się tą siatkówką tak bardzo, że myslałam o klasach zupełnie nieinteresujących mojego syna ;) )

       Ale myślę, że mat-hist-geo też jest łatwy do wyszukiwania.

       Jedyne czego nie da się tak łatwo wyszukać to opinie o szkołach. I chyba lepiej gdyby Sylwia sama wytypowała kilka liceów spełniających warunki podstawowe (profil, języki, dojazd, progi punktowe, itd) i poszukała osób, które coś wiedzą o wybranych przez nią szkołach.
  • hawa.etc Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 06.01.12, 20:33
   Dodam jeszcze, ze o siatkówkę koniecznie pytaj uczniów. Idź na spotkanie informacyjne i przydybaj kogoś, kto wygląda na maturzystę (oni wiedzą najwięcej), albo złap kogoś na fesjbuku.To, co szkoły wypisują na swoich stronach internetowych to często niestworzone historie obliczone na zapełnianie rubryki "Dlaczego warto wybrać Liceum nr 666?". Często wymienione w nich koła zainteresowań, zespoły tańców, śpiewów i sportów od dawna nie istnieją, albo działają prężnie, jak gumka od zleżałych majtek.
  • morekac Re: Jakie są dobre warszawskie licea? 24.01.12, 09:56
   możesz zajrzeć też na stronę
   www.edukacja.warszawa.pl/
   jeszcze trochę i pojawią się dane dotyczące aktualnych rekrutacji.
   W każdym bądź razie w zakładce placówki masz listę liceów wraz z adresami stron www, a w archiwum rekrutacji masz też progi punktowe (wyniki matur zresztą też), jakie były potrzebne w zeszłych latach - w tym roku zmieniają się nieco zasady punktacji, niemniej powinno ci to dać jakie takie pojęcie, czy masz szansę się dostać, czy nie.
   --
   -------------------------------------------------------------
   Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka